Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Sanktuarium streszczenia 1
Data premiery 11.10.1986
Numer i tytuł odcinka 1. Odrodzenie! Legendarny bohater (よみがえれ! 英雄伝説 - Yomigaere! Eiyuu dentsetsu)
Filler Nie
  Pierwszy odcinek zaczyna się króciutkim wprowadzeniem, które zawiera informacje o tym kim są Rycerze i co jest ich przeznaczeniem. W Koloseum Rycerz Jednorożca Jabu toczy bitwę z Rycerzem Małego Lwa Banem. Tymczasem w odległych zakątkach Grecji w szranki stają Seiya i Kasjos - zwycięzca tej bitwy będzie mógł przywdziać legendarną Zbroję Pegaza. Po długiej i wyczerpującej bitwie Seiya pokonuje Kasjosa, który w walce traci ucho. Jak się okazuje Shaina, mistrzyni Kasjosa, mimo wygranej Seiy nie mam zamiaru pozwolić nowemu Rycerzowi na zabranie Zbroi. Atakuje Seiyę w nocy, kiedy ten wraca do rodzinnej Japonii. Początkowo Rycerz Pegaza mocno obrywa; Shaina jest znacznie szybsza, co zmusza go do użycia pierwszy raz użyć Zbroi. Jednak nawet ona nie pomaga mu w walce. Kiedy Shaina ma już go wykończyć, znikąd pojawia się kilku jej popleczników, którzy postanawiają zrobić to za nią. Seiya dzięki zdenerwowaniu rozpala cosmo i pozbywa się oponentów, jego atak niszczy także maskę którą na twarzy ma Shaina. Przestraszona kobieta mówi Seyi, że jeszcze się spotkają. Seiya z Marin odchodzą i przeprowadzają ostatnia pogawędkę przed odejściem Rycerza Pegaza.
Data premiery 18.10.1986
Numer i tytuł odcinka 2. Płoń! Meteory Pegaza (燃えろ! ペガサス流星拳 - Moero! Pegasus Ryuusei ken!)
Filler Nie
  Panienka Saori rozmawia z obrazem swojego zmarłego dziadka. Chwilę refleksji przerywa zjawienie się Seiyi. Saori chce namówić go do wzięcia udziału w turnieju, ten jednak olewa sprawę. Rycerz Pegaza chce rozmawiać z Mitsumasą Kido; tłumaczy, iż zdobył Zbroję wzamian za siostrę, z którą przed laty został rozdzielony. Sprzeczkę przerywa Rycerz Jednorożca Jabu. Po małej wymianie zdań, pięści i nóg, Saori przynaje Seiyi, że Seika zaginęła. Proponuje mu jednak, że jeśli wygra w Galaktycznych Wojnach, to pomoże mu odnaleźć siostrę. Dochodzi do kolejnej sprzeczki miedzy Seiyą a Jabu, po której Seiya zostawia Zbroję i wychodzi. Rycerz Pegaza odwiedza swoją dawną przyjaciółkę, Miho, która pracuje teraz w sierocińcu. Miho również nie zna losów Seiki, wpada jednak na świetny pomysł, że ta będzie mogła zobaczyć go w telewizji podczas turnieju. Wobec tego Seiya stawia się na pierwszy pojedynek z Rycerzem Niedźwiedzia Gekim. Po krótkiej walce wpada w niezłe tarapaty, bowiem Geki chwyta go w swój śmiercionośny uścisk, którym dusił nawet niedźwiedzie. Wtedy Seiya przypomina sobie lekcje Marin i używając zaledwie jednego kopniaka, powala Rycerza Niedźwiedzia.
Data premiery 25.10.1986
Numer i tytuł odcinka 3. Rycerz Łabędzia! Wojownik z lodowej krainy (キグナス! 氷原の戦士 - Cygnus! Hyogen no senshi)
Filler Nie
  Seiya trochę na siłę łapie stopa, by dostać się do nowego mieszkania. Jak się okazuje na Seiyę czeka Miho ze swoimi podopiecznymi. Dwóch chłopczyków wdaje się w małą bójkę, przez co jeden z nich wpada do wody, ciągnąc za sobą drugiego. Jak się okazuje, wszyscy czekali na Rycerza Pegaza, by pomóc mu przy przeprowadzce. Tymczasem na Syberii tajemniczy młodzieniec z kwiatem w ustach zmierza na zamarznięte morze. Jak się okazuje jest nim Hyouga, Rycerz Łabędzia. Za pomocą cosmo tworzy ogromny przerębel do którego wskakuje, by dostać się do spoczywającej na dnie swojej matki. Po powrocie jest gotowy, by wzniecić swoja energię kosmiczną na tyle, by wydobyć z lodowca Zbroję Łabędzia. Następnego dnia stawia się w Koloseum do walki z Rycerzem Hydry Ichim. Hyouga zaczyna mieć lekkie problemy, bowiem Ichi używa przeciwko niemu swoich zatrutych szponów. Mimo to po dłuższej chwili i jednym Diamentowym Pyle jest po sprawie. 
Data premiery 1.11.1986
Numer i tytuł odcinka 4. Rycerz Smoka! Niezwyciężona pięść i tarcza (ドラゴン! 無敵の拳と盾 - Dragon! Mutenki no ken to tate)
Filler Nie
  Przed Koloseum kłębią się tłumy - nadszedł czas na walkę Seiyi z Rycerzem Smoka Shiryuu. Początkowo wyglądający na wyrównany pojedynek zmienia swój przebieg, gdy Seiya pada na łopatki po jednym celnym ciosie Rycerza Smoka. Nagle pod ring przybiega Shunrei i informuje Shiryuu, iż z jego mistrzem coś się stało. Kiedy ten ma już schodzić z ringu, Seiya wstaje i walka zostaje wznowiona. Shiryuu zamierza jak najszybciej skończyć walkę i używa swojego najsilniejszego ataku, jednak to też nie jest w stanie powalić Rycerza Pegaza. Ciosy Seiyi nie skutkują, ponieważ Shiryuu posiada Tarczę Smoka, która jest twardsza niż diament. Mimo iż Seiya zbiera niezłe bęcki, nadal się nie podaje. Mało tego, wpada na świetny plan i Rycerz Smoka swoim niszczycielskim ciosem sam niszczy własną tarczę. Choć jest całkowicie rozbrojony, resztką sił dalej staje do walki. Rycerze postanawiają walczyć bez Zbroi. 
Data premiery 15.11.1986
Numer i tytuł odcinka 5. Cudowne ożywienie! Energia przyjaźni (奇蹟の復活! 友情の小宇宙 - Kiseki no fukkatsu! Yuyo no cosmo)
Filler Nie
  Seiya i Shiryuu blokują się w defensywnej walce. Seiya postanawia zaatakować pierwszy, bowiem sądzi, że bez Zbroi Shiryuu jest bezbronny, ten jednak jest wystarczająco szybki, by uniknąć Meteorów. Rycerz Smoka postanawia użyć swojej ostatecznej techniki, jednak okazuje się, że dosięgnął go jeden z ciosów. Seiya ponawia atak, jednak Shiryuu ponownie go unika – tym razem obrywa dwa razy. Rycerz Pegaza odkrywa słaby punkt Shiryuu – Rycerz Smoka podczas ataku odsłania swoje serce. Mimo to Shiryuu stawia wszystko na jedną kartę i atakuje, jednak odsłania się i odbrywa. Zwycięski Seiya chwilę po tym sam upada na ring. Lekarz stwierdza, ze Rycerzowi Smoka zostało tylko cztery minuty życia. Shunrei w rozpaczy prosi Seiyę o pomoc i ten, mimo osłabienia, zgadza się. Chłopak musi wycelować w łapę wytatuowanego na plecach Shiryuu smoka, co w jego stanie jest bardzo trudne.Z pomocą Hyougi i Shuna, Rycerza Andromedy, udaje się i Shiryuu wraca do życia, choć razem z Seiyą musi udać się do szpitala. W pewnej chwili łańcuch Rycerza Andromedy zaczyna się poruszać i kieruje się w stronę Złotej Zbroi Strzelca.
Data premiery 22.11.1986
Numer i tytuł odcinka 6. Rycerz Feniksa! Wojownik, który przetrwał piekło (フェニックス! 地獄を見た戦士 - Phoenix! Jigoku o mita senshi)
Filler Nie
  Seiya leży w szpitalu, w którym odwiedza go Miho i jej podopieczni. W odwiedziny przybywa tez Shiryuu, który dziękuje za ocalenie życia i przestrzega Rycerza Pegaza przed osoba, którą przez całą ich walkę wyczuwał. Tymczasem w Koloseum rozpoczyna się walka Jabu i Shuna. Shun jest typem pacyfisty i wcale nie ma zamiaru walczyć. Jabu go jednak do tego zmusza i szybko przekonuje się jak silną bronią jest Łańcuch Andromedy. Shiryuu opowiada Seiyi, że energia, którą wyczuwał w Koloseum należy do Rycerza Feniksa. Chłopacy uciekają ze szpitala. Walka z Shunem Shuna przybiera dla Jabu coraz tragiczniejszy wyraz. Nagle Łańcuch zaczyna się poruszać i tworzy napis „AXIA”,a po chwili dostaje jeszcze większego świra. Broń Shuna kieruje się w kierunku Złotej Zbroi. Nagle skrzynia ze Zbroją się otwiera, a ze środka wyłania się Rycerz Feniksa. Rycerze wyczuwają od niego bijąca nienawiść. Shun atakuje go, jednak atak jest daremny. Shiryuu informuje Shuna, że Rycerz Feniksa to Ikki, czyli jego brat. Shun jest pełen entuzjazmu, ale Ikki jest daleki od przyjaznych zamiarów – pragnie zabić wszystkich Rycerzy.
Data premiery 29.11.1986
Numer i tytuł odcinka 7. Skradziona! Złota Zbroja (うばわれた! 黄金聖衣 - Ubawareta! Gold Cloth)
Filler Nie
  Ikki atakuje Shuna, raniąc go w ramię. Shun nie wierzy w to co się dzieje i nie może się pozbierać. Od ostatecznego ciosu Ikkiego powstrzymuje Jabu, ale Ikki powala go jednym pacnięciem. Jak się okazuje, Rycerz Feniksa przybył tylko po to, by się zemścić na Mitsumasie Kido i na wszystkich, którzy z jego Fundacją mieli coś wspólnego. Seiya i Shiryu wspominają swoje wspólne dzieciństwo, gdy trenowali razem a Ikki zawsze stawał w obronie Shuna. Przypominają sobie także moment, gdy losowali miejsca, do których udadzą się na trening. Wtedy właśnie Shun wylosował miejsce zwane Wyspą Królowej Śmierci. Mając świadomość, jakie to piekło, Ikki zamienił się z nim na miejsca. Tatsumi srogo go za to ukarał. Tymczasem do walk na arenie włącza się Rycerz Wilka Nachi – przywdziewa Zbroję i staje do walki z Rycerzem Feniksa. Ikki serwuje mu niezłe pranie mózgu, po czym pokonuje go dosłownie jednym palcem. Nagle z ikąd zjawia się drużyna klonów Rycerza Fenikasa - Czarni Rycerze na usługach Ikkiego.Czarni Rycerze wraz z Ikkim zabierają ze sobą pamiątkę w postaci Złotej Zbroi Strzelca. Panienka Saori wysyła za Czarnymi Rycerzami w pościg swoich podopiecznych.
Data premiery 6.12.1986
Numer i tytuł odcinka 8. Do boju! Mroczna armia Rycerza Feniksa (倒せ! 暗黒フェニックス軍団 - Taose! Ankoku Phoenix gundan)
Filler Częściowo
  Rycerze od razu wyruszają w pościg za armią Rycerza Feniksa. Czarni Rycerze sięją spory postrach w mieście, Hyouga jednak siedzi im na ogonie. Tymczasem reszta Rycerzy stara się namierzyć przeciwników za pomocą Łańcucha Shuna. Rycerze odnajdują kryjówkę Ikkiego, ten jednak jest już w trakcie przywdziewania Złotej Zbroi Strzelca. Na szczęscie w odpowiedniej chwili Rycerzowi Pegaza udaje się wtargnąć do środka - atakuje Ikkiego. Ikki nakazuje swoim Cieniom zabrać poszczególne elementy Zbroi a sam spuszcza łomot Seiyi. Wszyscy od razu rzucają się w pościg za Czarnymi Rycerzami. Pierwszego z nich odnajduje Hyouga. Po jednym Diamentowym Pyle Rycerz Łabędzia pokonuje marną czarną kopię. Kolejnego z nich za pomocą swojego Łańcucha powstrzymuje Shun. Analogicznie z kolejnym wygrywa Shiryuu, a zresztą daje sobie radę Rycerz Pegaza. Seiya dowiaduje się także, że Ikiego ochraniają czterej najlepsi Czarni Rycerze. Feniks nakazuje im odzyskac kawałki Zbroi. Tymczasem Rycerze wracają do Saori, by troszkę odpocząć i prosić o możliwości dalszego odzyskiwania Złotej Zbroi. Shiryuu wyrusza do swojego mistrza a przy okazji chce naprawić Zbroje Pegaza i Smoka. 
Data premiery 13.12.1986
Numer i tytuł odcinka 9. Trudny przeciwnik! Wielka Czwórka Czarnych Rycerzy (強敵! 暗黒四天王あらわる - Kyoteki! Ankoku shiten ou arawaru)
Filler Nie
  Media aż huczą od tego co się dzieje w Fundacji Saori Kido. Konferencję prasową przerywa policjant z psem. Jak się okazuje, zostali wezwani przez Seiyę celem znalezienia Zbroi po zapachu. Tymczasem Shun sam przemierza las, w którym trenował jego brat. Wspomina dawne chwile. Na drzewie, w które kiedyś uderzał mały Ikki, pojawia się znak – krzyż północy. Po chwili zaczyna ktoś atakuje Shuna. Jak się okazuje, to jeden z pomagierów Ikkiego. Czarny Rycerz Łabędzia spuszcza Shunowi niezły łomot. Z pomocą przybywa prawdziwy Hyouga,a po chwili zjawia się też Seiya. Rycerz Łabędzia chce sam załatwić sprawę z czarnym sobowtórem. Spuszcza mu niezłe manto, ale powstrzymują go pozostali Czarni Rycerze. Tymczasem Saori objawia się duch jej dziadka. Daje jej kilka rad. Ikki tymczasem rozdziela części Zbroi między swoich czterech najsilniejszych Czarnych Rycerzy. Nakazuje swoim podwładnym bronić ich za wszelką cenę.
Data premiery 20.12.1986
Numer i tytuł odcinka 10. Strzeż się, Shiryuu! Grobowiec Zbroi (危うし紫龍! 聖衣の墓場 - Ayaushi Shiryū! Cloth no hakaba)
Filler Nie
 

Saori odwiedza Seiyę w jego domu - okazuje się, ze dostała list, w którym Ikki wyzywa Rycerzy na pojedynek! W Chinach Shiryuu dowiaduje się, że mistrz walnął mu ściemę odnośnie swej choroby. Chciał przetestować zdolności bitwene ucznia wobec życiowych warunków. Odradza też Shiryuu wyprawę do Jamiru. Rycerz Smoka nie rezygnuje, więc mistrz postanawia go nieco podszkolić. Już na początku podróży Shiryu gubi się w miejscu zwanym Grobowcem Zbroi. Zostaje zaczepiony przez cmenatarne upiory, ale udaje mu się przedostać do Jamiru. Tam droczy się z nim chłopiec imieniem Kiki. Shiryuu rozwala pierwsze piętro wieży, w której mieszka i prosi go o naprawienie Zbroi, sądząc że ma do czynienia z Muu. Sam gospodarz pojawia się później, ale odmawia naprawy Zbroi. Informuje Shiryuu, że Zbroje są martwe. Jedynym wyjściem na ich ożywienie jest poświęcenie życia Shiryuu. Rycerz Smoka postanawia zaryzykować. 

Data premiery 27.12.1986
Numer i tytuł odcinka 11. Śmiertelne starcie! Straszliwy cios czarnej śmierci (死闘! 恐怖の黒死拳 - Shito! Kyofu no kokushiken)
Filler Nie
 

Nasza kompania leci na spotkanie z Ikkim. Według słów Rycerza Feniksa mają spotkać się przy Lwiej Skale. Shun rozdaje przyjaciołom dzwoneczki, któr mają uchronić przed zagubieniem w górach. Rycerze rozdzielają się. Seiyi zdaje się, że widzi Shiryuu. Trop okazał się fałszywy, lecz Pegaz znajduje swoją naprawioną Zbroję. Przyniósł ją Kiki. Chłopiec opowiada Rycerzowi o poświęceniu Shiryuu - Smok oddał Muu połowę swojej krwi, w wyniku czego stracił przytomność i jest na skraju życia i śmierci. Seiya zostawia Kikiemu przeznaczony dla Shiryuu dzwoneczek, po czym rusza w dalszą drogę. Niedługo potem zatrzymuje go Czarny Rycerz Pegaza. Seiya szybko rozprawia się z przeciwnikiem, jednak zostaje raniony przez jego Czarne Meteory. Zawarta w nich trucizna powoli zaczyna uśmiercać chłopaka. Tymczasem Hyouga także natrafia na swojego odpowiednika. Walka między nimi również jest krótka. Umierający Czarny Rycerz Łabędzia wysyła do Ikkiego fragment swojej Zbroi, w której umieszcza informacje o technikach swojego przeciwnika. Hyouga postanawia nie tracić czasu - sam odnajduje Rycerza Feniksa i staje z nim do walki.

Data premiery

 10.01.1987

Numer  i tytuł odcinka

 12. Łap! Łańcuch niebiańskiej przyjaźni (つかめ! 友情の星雲鎖 - Tsukame! Yujo no Nebula Chain)

Filler

 Nie

 

Rozpoczyna się walka Hyogi i Ikkiego. Rycerz Feniksa z łatwością zdobywa przewagę dzięki informacjom od Czarnego Łabędzia. Atakuje Hyougę swoją iluzją, którą Rycerz Łabędzia co prawda przełamuje, ale Ikki przewidzuje wszystkie jego ruchy. Paraliżuje przeciwnika i bez większego trudu przebija pięścią jego serce. W geście desperacji Hyouga próbuje zamrozić rękę Feniksa, jednak pada na ziemię. Kiki postanawia zostać na miejscu i przyglądać się walce. Z otaczającej go mgły wyłania się Shiryuu. Tymczasem Shun znajduje ledwo żywego Rycerza Pegaza. Gdy usiłuje mu pomóc, zostaje zaatakowany przez Czarnego Rycerza Andromedy. Przeciwnik męczy bezbronnego w tym momencie Shuna, starając się go zmusić do porzucenia przyjaciela. Zabawę przerywa mu Czarny Rycerz Smoka - nakazuje mu wykończyć chłopaka jednym ciosem. Czarna Andromeda atakuje swoją najpotężniejszą techniką. Seiya poprzez cosmo prosi Rycerza Andromedy, żeby go zostawił i ratował swoją skórę, po czym odcina trzymający go łańcuch. Zdenerwowany tym Shun rozrywa krępujące go więzy i jednym ciosem powala przeciwnika. Kiedy Czarny Rycerz Smoka chce wmieszać się do walki, na jego drodze staje Shiryuu.

Data premiery 17.01.1987
Numer i tytuł odcinka 13. Płoń! Płonące uderzenie (燃えあがれ! 炎の一撃 - Moe agare! Honoo no ichigeki)
Filler Nie
 

Shun rusza na ratunek Seiyi, a Shiryuu rozpoczyna swój pojedynek. Siły obu walczących zdają się być wyrównane, ale Rycerz Smoka musi unikać zranień, gdyż każda dodatkowa utrata krwi może się dla niego źle skończyć. Czarny Smok zdecydowanie przejmuje przewagę. Bardzo poważnie rani Shiryuu. Co prawda chłopak odpowiada mu jednym ze swoich potężniejszych ataków, ale ma to katastrofalne skutki dla jego organizmu. Na domiar złego jego przeciwnik przeżywa. Jednak Czarny Smok, zamiast dobić Shiryuu, uderza w jego punkt witalny, co powstrzymuje intensywne krwawienie. Umiera na kolanach przecwinika. Shiryuu pomaga Shunowi wydostać Seiyę z przepaści. Ratuje mu życie, upuszczając mu krwi. Zostawiają go z Shunem samego i ruszają na poszukiwanie Ikkiego. Długo nie muszą czekać. Shun nie daje dojść Shiryuu do głosu - unieszkodliwia go swoimi łańcuchami. Chce poświęcić swoje życie, by uśmierzyć gniew brata. Ikki wyśmiewa jego ofiarę, ale i tak chce go zabić. Szczęściem powstrzymuje go przybycie ozdrowiałego Seiyi.

Data premiery

24.01.1987

Numer i tytuł odcinka

14. Pięść Demona! Zwycięstwo (敗れたり! 幻魔拳 - Yaburetari! Genma ken)

Filler

Nie

 

Do atakującego Ikkiego tłumu dołącza Hyouga. Zakłada się z Rycerzem Feniksa, że zastosuje na nim jego własną Piekielną Iluzję i rzeczywiście to robi – z pomocą swojej techniki odbija technikę Ikkiego. Ugodzony Iluzją Rycerz Feniksa widzi własnych podwładnych, próbujących go zabić. Jednakże wbrew oczekiwaniom Rycerzy z Brązu Iluzja nie odnosi pełnych skutków i tylko rozwściecza Ikkiego. Używa przeciwko nim swojego najpotężniejszego ataku i powala wszystkich z wyjątkiem Seiyi, którego osłania Zbroja Strzelca. Rycerz Pegaza rzuca się na Ikkiego i z pomocą cosmo nieprzytomnych przyjaciół przypiera go do muru. Ranny w wyniku jego szarży Rycerz Feniksa po raz pierwszy zaczyna wspominać wydarzenia z Wyspy Królowej Śmierci.

Data premiery

31.01.1987

Numer i tytuł odcinka

15. Sekret Ikkiego! Nareszcie ujawniony (今あかす! 一輝の謎 - Ima akasu! Ikki no nazo)

Filler

Częściowo

 

Przyparty do muru Ikki zaczyna opowiadać pozostałym o koszmarze z Wyspy. Aby zdobyć swoją Zbroję, musiał znienawidzić cały świat i swojego mistrza oraz zabić go, czego nie potrafił zrobić i tylko zbierał tęgie lanie. W trudnych chwilach pomagała mu przetrwać córka jego mistrza – Esmeralda. Niestety, podczas finałowego pojedynku Esmeralda zginęła – oberwała ciosem, którego Ikki uniknął. Rozwścieczony tym Rycerz Feniksa pozwolił się ponieść nienawiści i zabił mistrza. Wyjawiwszy swój sekret, chce, aby Seiya i reszta go dobili, czego Rycerze nie chcą zrobić. W czasie sprzeczki znienacka pojawiają się wysłannicy Sanktuarium, podopieczni Dokratesa, z którym – jak się okazuje – współpracował Ikki. Złota Zbroja zostaje skradziona za wyjątkiem hełmu, który Rycerz Feniksa przekazuje Seiyi. Staje do walki z Dokratesem, ale ginie w lawinie kamieni, którą specjalnie wywołał atakiem, żeby pochłonąć przeciwnika. Rycerze z Brązu wyprawiają mu symboliczny pogrzeb.

Data premiery 7.02.198
Numer i tytuł odcinka 16. Potężna! Siła Dokratesa (巨大! ドクラテスの猛襲 - Kyodai! Docrates no moshu)
Filler Tak
 

Fabuła na chwilę wraca do Sanktuarium, gdzie po śmierci poprzedniego Wielkiego Mistrza władzę przejmuje jego młodszy brat, Arles, który ma, delikatnie mówiąc, bardzo radykalne poglądy. Nowy przywódca nie tylko zaczyna mącić w światowej polityce i wywoływać konflikty, ale i przede wszystkim pragnie zdobyć Złotą Zbroję – jak się okazuje, to on i jego minister Gigas stali za nasłaniem Dokratesa. W Sanktuarium zaczynają się też prześladowania obcokrajowców, których ofiarą jest też Marin. Na szczęście ma wsparcie w osobie swojego przyjaciela, Aiolii. Tymczasem w Japonii Saori wyjawia Rycerzom z Brązu, że Złota Zbroja ma uchronić świat przed nadchodzącym wielkim złem. Nasi bohaterowie postanawiają odpocząć po poprzedniej misji i rozpocząć poszukiwania skradzionych części, dołącza do nich także Kiki. Niestety, części same do nich „przychodzą” - pod posiadłością Saori zjawia się Dokrates ze swoimi ludźmi i kategorycznie rząda wydania hełmu Zbroi. Dokratesa płoszy wezwana przez Tatsumiego policja. Wróg porywa Saori i stawia Rycerzom warunek – odzyskają pannę Kido tylko wtedy, gdy stawią się w Koloseum razem z hełmem.

Data premiery

14.02.1987

Numer i tytuł odcinka

17. Na ratunek! Kryzys Saori (救え! 沙織の危機 - Sukue! Saori no kiki)

Filler

Tak

 

Sanktuarium dowiaduje się, że Dokrates przejął część Zbroi. Rycerze z Brązu zastanawiają się co mają począć z sytuacją, w jakiej zostali postawieni. Przewidując, że Dokrates zagra nieczysto, przygotowują fortel – na wymianę zgłoszą się jedynie Seiya i Shun; Hyouga w tym czasie ma obstawiać wyjścia z Koloseum, żeby w razie czego przejąć hełm, a Shiryuu razem z Kikim wracają w Alpy, gdzie ludzie Dokratesa ukryli resztę Zbroi. Ich obawy sprawdzają się – Dokrates nie tylko nie zamierza oddać Saori, ale i próbuje zabić Seiyę w zemście za krzywdy swojego brata, Kasjosa. Na szczęście Rycerzom z Brązu udaje się odzyskać hełm i wspólnymi siłami pokonać wroga – Hyouga przymraża go do gruntu, a Seiya i Shun dobijają. Niestety, Shiryuu nie udaje się przejąć pozostałych części Zbroi – ludzie Sanktuarium wcześniej je zabierają.

Data premiery 21.02.1987
Numer i tytuł odcinka 18. Straszliwa siła! Widmowi Rycerze z Karaibów (大暴れ! カリブの幽霊聖闘士 - Dai abare! Karibu no Ghost Saints)
Filler Tak
 

Wobec porażki Dokratesa, Gigas za radą Shainy postanawia zwrócić się do wygnanych Widmowych Rycerzy i ich przywódcy, Geist. W zamian za odzyskanie hełmu Złotej Zbroi Sanktuarium obiecuje im ułaskawienie i powrót do domu. Widmowi Rycerze zaczynają atakować tankowce na Morzu Karaibskim i wysadzać je. Porywają także statek należący do Fundacji. Pod groźbą wysadzenia reaktora jądrowego, który znajduje się na jego pokładzie rządają wydania hełmu. Rycerze z Brązu zjawiają się w umówionej porze z umówionym fantem po czym podstępem przejmują kontrolę nad statkiem. Niestety, w walkę miesza się sama Geist. Zsyła na Seiyę i przyjaciół iluzję, a Widmowi Rycerze korzystają z zamieszania i kradną hełm na swoją wyspę.

Data premiery

28.02.1987

Numer i tytuł odcinka

19. Zycie lub śmierć! Decydujące starcie na straszliwej wyspie (生か死か! 魔界島の血戦 - Sei ka shi ka! Makaito no kessen)

Filler

Tak

 

Saori dostaje wiadomość o odbiciu tankowca i wyrusza na Morze Karaibskie, by wesprzeć Rycerzy z Brązu. Okazuje się, że Widmowi Rycerze byli śledzeni przez satelitę. Seiya i kompania ruszają z ekspedycją karną. Niestety, Geist niszczy ich helikopter. Podczas przedzierania się do brzegu Rycerze z Brązu zostają zaatakowani przez Morskiego Węża. Hyouga zabija go, ale jest osłabiony na tyle, że po przejściu przez chmurę jadowitych owadów zesłanych przez Delfina nie jest w stanie iść dalej. Po pokonaniu Delfina Seiya, Shiryuu i Shun przedzierają się przez tzw. las śmierci, w którym atakują ich nietoperze-wampiry. Rycerz Smoka ucieka przed nimi do wody, ale zostaje porażony prądem. Shun i Seiya decydują się kontynuować podróż rzeką, gdzie atakuje ich Meduza. W walce z nim Rycerz Andromedy zostaje również porażony prądem i tak Seiya musi sam stawić czoła Geist. Widmowa Rycerz ucieka się do rozmaitych sztuczek i iluzji, jednak Rycerz Pegaza nie daje się zwieść. Mimo to Geist udaje się przyprzeć go do muru, ale życie ratuje mu hełm, który ją atakuje. Seiya wykorzystuje jej nieuwagę i częstuje ją swoimi Meteorami. Próbuje wypytać umierającą,ale Geist do końca milczy. Seiya wraca do przyjaciół z hełmem. 

Data premiery

7.03.1987

Numer i tytuł odcinka

20. Walczmy na poważnie! Zemsta Shainy (本気で戦え! シャイナの逆襲 - Honki de tatakae! Shaina no gyakushu)

Filler

Tak

 

W Tokio ktoś podpalił Koloseum. Saori decyduje się ukryć w domku letniskowym w Alpach, towarzyszy jej Shun. Pozostali Rycerze postanawiają odwiedzić swoich mistrzów i zapytać ich o powiązania między Ikkim, Dokratesem, Geist i Sanktuarium. Seiya wraca do Grecji i oczywiście wpada na Shainę i jej podwładnych, którzy usiłują go zabić. Rycerza Pegaza ratuje Marin. Udając, że go przepędza, przekazuje mu informacje – Rycerz Kryształu, mistrz Hyougi, jest kontrolowany przez Wielkiego Mistrza (Marin była świadkiem jego buntu) i w związku z tym wszystkim grozi niebezpieczeństwo. Seiya postanawia ostrzec Hyougę. W międzyczasie Rycerz Łabędzie wraca do osady, w której trenował i z przerażeniem odkrywa, że mieszkańcy zniknęli. Spotyka Yakova, który opowiada mu o tym, co się stało z wioską i o zmianie Rycerza Kryształu. Hyouga biegnie spotkać się z mistrzem i jego obawy potwierdzają się.

Data premiery 14.03.1987
Numer i tytuł odcinka 21. Bezduszne! Starcie o świcie (非情! オーロラの対決 - Hijo! Aurora no taiketsu)
Filler Tak
 

Hyouga próbuje walczyć z Rycerzem Kryształu. Ucieka, ale decyduje się wrócić w pełnym uzbrojeniu. Udaje się pod Lodową Piramidę, do budowy której zostali zmuszeni mieszkańcy wioski. Uwalnia pracowników, ale zostaje zaatakowany przez Rycerza Kryształu. W starciu z mistrzem Hyouga nie może wiele poradzić – nie tylko jest słabszy, ale i nie chce skrzywdzić człowieka, który go wychował. Przez swoje zawahanie zostaje częściowo uwięziony w lodzie i o mało co nie ginie z ręki zabłąkanego strażnika. Ratuje go i uwalnia Seiya, który spotkał się wcześniej z Yakovem. Rycerz Pegaza chce też przejąć od Hyougi walkę, ale ten nie chce się na to zgodzić. Uważa rozwiązanie tej sprawy samemu za punkt honoru. Walczy dalej z mistrzem. Niespodziewanie jednak Rycerza Kryształu dopada ból głowy. Hyouga, nie wiedząc o tym, atakuje w tym momencie i trafia. Rycerz Kryształu odzyskuje świadomość i ostatkiem sił niszczy Lodową Piramidę. Rycerz Łabędzia usiłuje mu pomóc, ale jest już za późno – mistrz umiera mu na rękach. 

Data premiery

28.03.1987

Numer i tytuł odcinka

22. Nieśmiertelny Ikki! Odrodzony z popiołów (炎の復活! 不死身の一輝 - Honoo no fukkatsu! Fujimi no Ikki)

Filler

Tak

 

Hyouga grzebie mistrza i razem z Seiyą rozpoczynają podróż powrotną. W międzyczasie nowina o śmierci Rycerza Kryształu dociera do Sanktuarium. Bojąc się reakcji Wielkiego Mistrza, Gigas postanawia załatwić sprawę samemu – wyjeżdża do Japonii, zabierając ze sobą grupkę popleczników. Nie zastawszy nikogo w siedzibie Kido, dewastują posiadłość. Saori, Shun i Tatsumi dowiadują się o tym z wiadomości w telewizji. Tatsumi wylatuje do Japonii, gdzie zostaje złapany i na torturach wyjawia kryjówkę swojej chlebodawczyni. Gigas rozpoczyna szturm na domek letniskowy. Shun dzielnie się broni, ale niewiele może zdziałać wobec Rycerza Płomieni pod drewnianym domkiem w lesie. Traci przytomność od wysokiej temperatury, ale wtedy nieoczekiwanie pojawia się uznany za zmarłego Ikki. Rycerz Feniksa spuszcza tęgi łomot Rycerzowi Płomienia. Agresorzy uciekają i niemal w tej samej chwili na miejscu pojawiają się Seiya i Hyouga. Wszyscy cieszą się z powrotu Ikkiego.

Data premiery

4.04.1987

Numer i tytuł odcinka

23. Srebrny Rycerz! Dumny zabójca (シルバー聖闘士! 誇り高き刺客 - Silver Saint! Hokori takaki shikaku)

Filler

Częściowo

 

Miejsce zbiegłego Gigasa zajmuje Phaeton i postanawia od razu skutecznie zadziałać – wysyła do Japonii Marin oraz tajemniczego Srebrnego Rycerza. Atak zaskakuje Rycerzy z Brązu podczas zasłużonego wolnego dnia. Randkujący z Miho, Seiya wchodzi na Marin i Misty'ego, Srebrnego Rycerza Jaszczurki, którzy mają wykonać na nim wyrok śmierci. Seiya usiłuje się bronić (kręcący się w pobliżu Kiki sprowadza mu nawet Zbroję), ale nie może nic uczynić wobec niewyobrażalnie silnego przeciwnika. W dodatku niespodziewanie Marin przebija mu serce pięścią. Misty'emu coś nie pasuje. Odsyła Marin w umówione miejsce zbiórki i rozkopuje grób, który wspólnie zdążyli usypać Rycerzowi Pegaza. Okazuje się, że Seiya żyje, a cios Marin był jedynie iluzją. Seiya nie ma innego wyjścia, jak stanąć do walki z Mistym. Sytuacja jest beznadziejna – nie tylko nie działają na niego Meteory, ale i wychodzi na jaw, że w razie przegranej Seiyi, zginie też Marin, oskarżona o zdradę. 

Data premiery

11.04.1987

Numer i tytuł odcinka

24. Leć, Rycerzu Pegaza! Co za kometa (飛べペガサス! すい星のように - Tobe Pegasus! Suisei no yo ni)

Filler

Częściowo

 

Misty obiecuje Seiyi, że zabije go w ciągu 10 sekund. Zmiażdżony potężną falą energii ataku Seiya wymiotuje krwią i ląduje w morzu. Nieco krwi ląduje na Rycerzu Jaszczurki, więc ten, obrzydzony, postanawia się wykąpać. Refleksję nad swoją osobą przerywa mu powrót Seiyi, który jednak przetrwał i mało tego – jest wkurzony i zdeterminowany, by wygrać. Krok po kroku zaczyna przełamywać obronę Misty'ego aż w końcu nie tylko spuszcza mu solidny łomot, ale i odpiera jego własny cios. Na końcu Seiya chwyta Rycerza Jaszczurki i zabija go, rzucając nim o ziemię. Tymczasem z Rycerz Orła spotykają się jeszcze inni Srebrni, Asterion i Moses, którzy znaleźli ciało Misty'ego. Asterion, Rycerz Psów Gończych, potrafi czytać w myślach i w ten sposób dowiaduje się, co zrobiła Marin. Kobieta zostaje obezwładniona i przywiązana do wbitego w brzeg morza krzyża głową w dół – ma robić za prxynętę na Seiyę. Rycerz Pegaza, zaalarmowany przez Kikiego, wraca na plażę i wpada prosto na dwóch Srebrnych. Początkowo nie bardzo radzi sobie w starciu z Mosesem, Rycerzem Wieloryba, ale gdy temu przypadkiem wymyka się plotka o tym, że Marin i Seiya są rodzeństwem, Rycerz Pegaza dostaje nagle amby i zabija go. Niestety, na drodze do Marin stoi jeszcze czytający w myślach Asterion.

Data premiery 18.04.1987
Numer i tytuł odcinka 25. Walcz! U boku Ateny (戦え! アテナのもとで - Tatakae! Atena no moto de)
Filler Częściowo
 

Przypływ nasila się, a Seiya nie może sobie poradzić z Asterionem. Na szczęcie Marin zostaje uwolniona przez Kikiego. To ona zabija Asteriona. Chwilę później na miejsce dobiega zaalarmowany przez Saori Hyouga i znajduje przytomniejącego Seiyę i zostawioną przez Marin wiadomość - „chroń Atenę”. Rycerze z Brązu spotykają się z Saori w ruinach Koloseum. Tatsumi wyjawia, że Ateną jest Saori – Mitsumasa Kido znalazł ją w ruinach greckiej świątyni. Przyniósł ją tam Aiolos, Rycerz Strzelca, ratując ją przed rewolucją, która wybuchła w Sanktuarium. Mitsumasa obiecał mu, że zaopiekuje się boginią i wytrenuje dla niej obrońców, którym przekaże Zbroję Strzelca. Podczas opowieści uśpione w Saori cosmo Ateny obudziło się i zaczęło reagować z cosmo Rycerzy. Niestety, w tej samej chwili zjawił się potężny Rycerz Centaura Babel. Wywiązuje się walka, której szale przesunięte są wyraźnie na stronę agresora. Niespodziewanie w Koloseum pojawiają się trzej nieznajomi chłopcy w dziwnych Zbrojach.

28.07.2015
Tekst: Jamnik_sst, Verien
Grafika: Verien 


Komentarze
#1 | Kilia_Hilia dnia 19 May 2013
w odc Rycerz Smoka !Niezwycieżona pięsć i tarcza jest błąd. O ile mi wiadomo on ma tarcze smoka a nie meduzySmile
#2 | Verien dnia 19 May 2013
Jak już wspomniałam wcześniej, artykuły na stronie poddawane są gruntownej modernizacji. Błąd tak i tak zostałby wyłapany Wink

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

galaxa
galaxa
14:23:41
Hekate
Hekate
16:57:55
Jamnik_sst
Jamnik_sst
1 dzień
Agitto
1 tydzień
Morrison
Morrison
1 tydzień
Dziemniak
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.