Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [18 głosów]

Epizod G
Epizod G
14% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
22% [15 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 69
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

MENU - FAQ

FAQ

 

REJESTRACJA I LOGOWANIE

 

1. Dlaczego muszę się rejestrować, żeby mieć pełny dostęp do strony?

Z prostego powodu – z szacunku dla naszej pracy. Włożyliśmy wiele trudu w stworzenie zasobów tej strony i każdy nowy użytkownik jest dla nas pewnym wynagrodzeniem. Ponadto niektóre artykuły zawierają materiały z prywatnych badań naszej Redakcji i zastrzeżenie ich utrudnia działanie „kopiuj-wkleistom”. No i zawsze mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej :)

 

2. Czy rejestracja/posiadanie konta wiąże się z jakimiś kosztami?

Nie, zarówno rejestracja jak i prowadzenie konta jest całkowicie darmowe. Wszelkie koszty utrzymania strony ponosi Redakcja. Ewentualne wspieranie jej jest całkowicie dobrowolne.

 

3. Nie znam odpowiedzi na pytanie kontrolne. I co teraz?

W większości są to proste pytania nie wymagające inwencji twórczej. Jeśli trafisz na głupie pytanie, odśwież stronę, a wyskoczy Ci nowe. To nie żaden test na wiedzę czy Twoją „prawdziwość” jako fana, tylko zabezpieczenie przed pojawieniem się botów.

 

4. Dlaczego muszę czekać na aktywowanie konta? Dlaczego tak długo to trwa?

Aktywowaniem kont zajmują się Administratorzy i cóż... Zrobią to dopiero, gdy będą fizycznie obecni na stronie. Zazwyczaj przynajmniej jedno z nas zerka tu chociaż raz dziennie, ale może się zdarzyć, że nikogo nie będzie obecne przez dłuższy czas. Bardzo przepraszamy, ale musisz uzbroić się w cierpliwość.

 

5. Nie doszedł do mnie mail rejestracyjny. Co robić?

Spokojnie, żadnego maila rejestracyjnego nie będzie. Od razu po założeniu konta trafia ono do ręcznej aktywacji. Jeżeli Administrator Cię „przyklepie”, możesz z miejsca cieszyć się pełnym korzystaniem ze strony.

 

6. Dlaczego skasowano mi konto zamiast je aktywować?

Najprawdopodobniej zostałeś uznany za bota. Dzieje się tak, jeżeli wybrany przez Ciebie nick bądź Twój adres e-mail jest podejrzany (losowy zlepek liter i cyfr, pokemoniaste pismo, mail na nieznanej platformie itp. itd.). Zmień nick bądź maila, którym się posługujesz. Jeżeli jesteś wyjątkowo do nich przywiązany, zgłoś się w tej sprawie do Administracji – podaj w mailu pożądany nick (na dowód, że nie jesteś botem), zaczekaj na odpowiedź i po niej jeszcze raz załóż konto.

Pamiętaj też, że w nicku nie wolno używać nazw uznanych za wulgarne, obraźliwe bądź dyskusyjne ideologicznie czy moralnie. Administracja może nie aktywować takiego konta, a na maila z prośbą zareagować dość... złośliwie. Lepiej zastanów się czy chcesz rejestrować się jako WilgotnaCipeczka13 czy DonnaMammaEsChujoczita ;)

 

7. Nie mogę się zalogować.

Najprawdopodobniej strona jest przeciążona. Poczekaj kilka minut. Upewnij się też, że dobrze wpisujesz swój nick i hasło. Jeżeli nadal masz problemy, zgłoś się w tej sprawie do Administracji.

 

8. Zapomniałem hasła.

Kliknij na ikonkę ze smutną buźką w panelu logowania. System poprosi Cię o podanie maila, na którego zakładałeś konto, a następnie wygeneruje automatyczne hasło, które zostanie Ci wysłane. Użyj je przy logowaniu. Potem możesz je zmienić, edytując profil.

 

9. Dlaczego muszę podawać tyle danych w swoim profilu?

Wymagamy jedynie ustalenia nazwy użytkownika, maila (którego można ukryć) i hasła. Pozostałe dane są nieobowiązkowe i służą raczej poinformowaniu innym użytkownikom kim azaliż jesteś ;) Jeżeli nie chcesz podawać wieku, miejsca zamieszkania czy swoich stron, nikt Cię do tego nie zmusza. Pamiętaj jednak, że jeżeli umieścisz tam coś wulgarnego, obraźliwego czy dyskusyjnego ideologicznie czy moralnie, Administracja może to usunąć i na dodatek pociągnąć Cię do odpowiedzialności za złamanie regulaminu.

 

10. Do czego służą przyciski w panelu profilu?

 

11. Nie mogę załadować avatara.

Najprawdopodobniej plik, którego chcesz użyć jest uszkodzony bądź przekracza rozmiar 96 kB. Zmniejsz go. Pamiętaj też, że jeżeli użyjesz grafiki większej niż 100x100 pikseli, obraz zostanie przez stronę zniekształcony.

 

12. Chcę usunąć konto.

Przykro nam, ale nie jest to możliwe. Od momentu rejestracji wszystkie Twoje dane (za wyjątkiem tych, które udostępniasz w profilu) stają się własnością strony. Wykasowanie konta wykasowałoby również posty i komentarze, a to rozwaliłoby przebieg rozmowy na forum.

 

STRONA

 

1. Strona nie działa. Co robić?

Nie przejmuj się i nie panikuj. Niemal zawsze powodem zawieszenia strony są:

a) błędy na serwerze Netswerer,

b) prace konserwacyjne na serwerze/stronie,

c) przeciążenie serwera.

O usterkach – i tych z naszej winy, i tych z winy serwera – staramy się na bieżąco informować na naszym fan page'u.

Może zdarzyć się również, że słaby internet nie udźwignie dużej ilości wysokiej jakości grafiki, w jakiej została stworzona strona. Musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość. Albo zmienić internet ;)

 

2. Kto zarządza stroną?

Zarządzaniem zajmuje się Redakcja w składzie:

- Jamnik_sst – właściciel strony, Główny Administrator,

- Hekate – administrator,

- MissCath - administrator,

- Verien – administrator,

- Lyo – moderator,

- Sosa – moderator.

Redakcja ponosi finansowy i merytoryczny ciężar utrzymania strony, dba o sprawy techniczne i porządek na forum.

 

3. Czy mogę załapać się do ekipy rządzącej?

W teorii – tak. W praktyce – Redakcja zna się jak łyse konie i przeważnie nie szuka nowych członków. A jeżeli już ich szuka, robi to sama i wybiera kandydatów spośród użytkowników wyróżniających się aktywnością oraz wysokim poziomem wypowiedzi i kultury osobistej. Wpychanie się do Redakcji na siłę nie ma żadnego sensu i w większości Redakcję zniechęca do takiej osoby.

Chciałbyś nam pomóc? To miłe, naprawdę! Pokazuj się z jak najlepszej strony, podsuwaj nam pomysły, bądź aktywny w fandomie i miły – na pewno nie pozostaniesz niezauważony!

 

4. Czym się różni Administrator od Moderatora? Kim jest główny Administrator?

Moderator zajmuje się sprawami związanymi z forum - głównie technicznymi, ale może Ci także pogrozić paluszkiem, jeśli będziesz niegrzeczny. Administrator oprócz zabawy z forum ma na głowie zabawę z całą stroną. Plus egzekwuje grożenie paluszkiem w osobie ostrzeżenia bądź banicji. Główny Administrator jest zwierzchnikiem Redakcji i fizycznym właścicielem strony. 

 

5. Do którego Redaktora mam się zgłaszać w konkretnych sprawach?

Jesteśmy jedną wielką redakcyjną rodziną i generalnie do każdego działu każdy z nas po trochu coś dokłada. Ciężko byłoby rozgraniczyć kto jest za co odpowiedzialny, więc nie przejmuj się i wal do tego z nas, który wydaje Ci się najbardziej odpowiedni – już my się jakoś między sobą dogadamy.

Uwaga! Moderatorzy odpowiadają tylko za forum, więc z czym innym nie ma ich co zaczepiać, bo i tak w większości przypadków nie będą wiedzieli.

Druga uwaga! Działy: mitologia i astronomia są prywatnymi projektami odpowiednio: Hekate i Verien. Są to ich małe królestwa i w sprawach z nimi związanych kontaktujcie się tylko z nimi.

 

6. Dlaczego nie mam dostępu do części serwisu, mimo że mam założone konto?

Zdarza się, że na czas renowacji zamykamy niektóre działy/strony do czasu np. usunięcia awarii czy wymienienia grafiki. Jest to ostateczność i staramy się nie ograniczać Ci dostępu do informacji czy multimediów, ale czasem lepiej przez kilka(naście) dni obyć się bez jednej podstrony niż obserwować na bieżąco nasz redakcyjny chaos.

 

7. Do czego służy shoutbox?

Jest to swojego rodzaju raj spamu&offtopu. Mówiąc po ludzku – miejsce do prowadzenia luźnej rozmowy, której z różnych przyczyn nie da się wpasować w forum czy komentarze. Najczęściej jest to przysłowiowe chędożenie kotka za pomocą młotka, ale również drobne informacje, które mogłyby zginąć na forum, a są zbyt istotne na wiekuiste zapomnienie.

Uwaga! Shoutbox nie służy do zadawania pytań, które powinno się kierować do Redakcji. No, chyba że Redakcja z jakiegoś powodu nie odpowiada, wtedy masz pełne prawo do zwrócenia jej uwagi w taki sposób.

 

8. Do czego służy opcja PW?

Mówiąc najprościej – do załatwiania wszystkich prywat, których obecność na forum byłaby albo męcząca dla innych użytkowników, albo krępująca dla rozmówców. Poprzez PW powinno załatwiać się nie tylko sprawy techniczne z Redakcją, ale i kwestie sporne z rozmówcą, które za bardzo odbiegają od tematu dyskusji.

 

9. Czy mogę zablokować możliwość otrzymywania wiadomości od pewnych użytkowników?

Niestety, nasz serwis nie przewiduje takiej funkcji. W razie problemów z jakimś użytkownikiem, wykonaj screeny wiadomości i przekaż je Redakcji, która podejmie kroki wobec całej sprawy.

 

10. O co chodzi z Postacią Miesiąca?

Jest to nasza forumowa zabawa. W stosownym temacie prowadzone jest głosowanie, w którym wybierana jest jedna postać z uniwersum Saint Seiya, która patronuje naszej stronie w miesiącu następnym. Głosowanie ma swój własny regulamin – dostępny w temacie – jest dobrowolne i nie wiąże się z żadnymi korzyściami materialnymi.

 

11. Dlaczego Postać Miesiąca nie została zmieniona?

Bo się Redaktor opierdziela, paskud jeden! A tak serio – z różnych przyczyn nie zawsze jesteśmy w stanie na czas zmienić grafikę. Redakcja to dorośli ludzie, ma swoje prywatne życie z jego cieniami i blaskami. Bardzo jej przykro, że czasem nie wyrabia z rzeczywistością. Musisz być cierpliwy i wyrozumiały :(

 

12. Kiedy pojawią się aktualizacje?

Generalnie przygotowujemy aktualizację, gdy tylko uzbieramy na nią dość materiałów. Czasem jest to zbiór artykułów, czasem ważny news, czasem tom mangi czy odcinek anime. Nie ma stałych terminów – czasem może być kilka aktualizacji w tygodniu, a czasem przez kilka miesięcy może panować posucha. 

 

13. Czy strona posiada newsletter?

Nie, ale planujemy go wprowadzić.

 

14. Nie chcę przegapić żadnej informacji z fanpage'a strony.

W menu „lubię to!” wybierz „otrzymuj powiadomienia”.

 

15. Co zrobić, by dostać się do grupy Saint Seiya Polska na Facebooku?

Poprosić o dołączenie. I tyle :) Admini grupy nie prowadzą żadnej selekcji, jedynym warunkiem jest dostosowanie się do jej regulaminu.

 

16. Czym różni się partnerstwo od reklamy?

Partnerstwo oznacza stałą współpracę z naszym serwisem. Generalnie sprowadza się ono do wzajemnego wspierania się w walce o polski fandom, ale nie musisz prowadzić saint seiyowego serwisu, żeby ją z nami zawiązać. Partnerstwem może być np. wzajemna wymiana aktualizacji czy udostępnienie części materiałów do publikacji przez drugą stronę.

Reklama sprowadza się tylko do wymiany banerów reklamowych i nie niesie za sobą międzyserwisowej współpracy.

 

17. Co mogę zrobić, by zostać partnerem SSR?

Zgłoś się do Redakcji i przedstaw jej co masz do zaproponowania. Jesteśmy otwarci na wiele rodzajów współpracy – nieważne czy masz własną stronę, bloga recenzenckiego czy tumblra z rysunkami. Nie bój się, wbrew pozorom nikt z nas nie gryzie i bardzo chętnie przedyskutujemy Twoją propozycję. Pamiętaj, że nie tylko wspomożesz polski fandom, ale i będziesz miał szansę nagłośnić swój kącik internetu!

 

18. Mam pomysł na artykuł.

To świetnie! Napisz do któregoś z Redaktorów, na pewno chętnie Cię wysłucha. Kto wie, może nawet pozwoli Ci się wykazać i napisać go samemu?

 

19. Zauważyłem błąd/mam sugestie co do artykułu.

Najlepiej byłoby, gdybyś zgłosił się do któregoś z Redaktorów, a jeszcze lepiej – bezpośrednio do autora danego artykułu (są zawsze wymienieni na dole). Możesz również skorzystać z opcji komentarza, ale istnieje ryzyko, że zostaniesz przeoczony.

 

20. Chciałbym zamieścić swoją recenzję. Czy to możliwe?

Jak najbardziej! Prześlij ją do jednego z Redaktorów. Jeżeli nada się na stronę, zostaniesz opublikowany w stosownym dziale. Pamiętaj jednak:

- jednorazowa publikacja nie jest równoznaczna z przyjęciem do Redakcji,

- im więcej recenzji do danego dzieła, tym trudniej będzie załapać się na publikację.

 

21. Dlaczego jedne artykuły mogę oceniać, a inne nie?

Ocena artykułów została wprowadzona jakiś czas temu jako pomoc dla Głównego Administratora w celu ocenienia efektywności poszczególnych Redaktorów. Obecnie odchodzimy od tej metody i wyłączamy ją przy renowacji działów. Zdarza się, że czasem to pominiemy – byłoby miło, gdybyś nam zgłosił te pozostałości.

 

22. Dlaczego mój komentarz został zignorowany?

Niestety nasz serwis nie oferuje powiadomień związanych z komentowaniem artykułów. Najnowsze komentarze wyświetlane są u dołu strony, jednak jest ich ograniczona ilość i przy większych dyskusjach – które się zdarzają – pojedynczy komentarz z innego działu może zostać pominięty. Bezpieczniej jest zgłosić swoje uwagi bezpośrednio do Redaktora bądź zgłosić mu fakt skomentowania.

 

23. Jakie materiały mogę wrzucić na stronę? Jak to zrobić?

Gama materiałów, które możesz wrzucić na naszą stronę jest bardzo szeroka. Najmilej widziana jest twórczość własna, ale znalezione w internecie materiały z podanym autorem również mogą zostać przez nas opublikowane. Co publikujemy?

- AMV, trailery, fanmixy i inne powiązane z StS filmiki,

- plakaty, okładki, tapety, bannery, avatary itp.,

- fan arty, komiksy,

- fanfiki.

Pamiętaj, że zabroniona jest publikacja materiałów +18!

Aby wrzucić materiał, skorzystaj z formularza zamieszczonego w panelu profilu. Pamiętaj, aby umieścić materiał w stosownej kategorii i dobrze go opisać!

Fanfiki wrzucane są w formie artykułu, dlatego też jeśli chcesz opublikować swoje dzieło, zwróć się z prośbą bezpośrednio do Redakcji.

 

24. Gdzie mogę podzielić się interesującymi linkami/newsem?

W panelu profilu jest formularz pozwalający na publikowanie interesujących linków i redagowanie newsów. Gorące newsy bezpieczniej jest jednak podsuwać bezpośrednio Redakcji bądź wrzucać na shoutboxa.

 

25. Czy muszę tagować materiał?

Tak, jeżeli zawiera on treści moralnie dyskusyjne i które mogłyby odrzucić potencjalnego Widza/Czytelnika. Do takich zaliczają się:

- erotyka,

- tematyka yaoi/yuri (homoseksualizmu czy biseksualizmu),

- wulgarność,

- brutalne sceny,

- materiały mogące spowodować atak epilepsji,

- tematyka niejednoznaczna moralnie czy ideologicznie (np. eutanazja, aborcja, kazirodztwo, kalectwo, ocierający się o problemy psychiczne angst, naturalizm w opisach itp.)

Ponadto mile widziane jest – zwłaszcza w wypadku fanfików – określenie gatunku wrzuconego materiału.

Pamiętaj, że nie wolno wrzucać materiałów +18!

 

26. Dlaczego mój materiał/link został odrzucony?

Z trzech powodów:

- nie został odpowiednio otagowany,

- zawierał treści +18,

- został przyporządkowany do złej kategorii/niewłaściwie opisany.

Względnie: był po prostu powtórzony/strasznie kiepskiej jakości.

 

27. Dlaczego mój dodany materiał został zignorowany?

Wiadomość o dodaniu materiału pojawia się w panelu Administratora, gdy ten edytuje zawartość strony. Niestety, ale nie dostają oni powiadomienia, co i ich ubolewa :< Musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać aż ktoś wpadnie na pomysł edytowania zawartości. Względnie – powiadom Redakcję o przesłanym materiale, będzie szybciej.

 

28. Do czego wykorzystywane są informacje z ankiety?

Do celów czysto statystycznych. Ankieta jest dla nas Redaktorów sposobem na badanie woli ludu. Możemy, ale nie musimy wziąć pod uwagę jej wyników. Z reguły jednak to robimy, liczymy się z Waszą wolą ;)

 

29. Zmieniłem zdanie co do ankiety. Mogę zmienić odpowiedź?

Niestety, ale nasza ankieta nie posiada opcji cofnięcia głosu. Jeżeli jest to dla Ciebie szczególnie ważne, napisz w tej sprawie do Redakcji, określając swoje nowe stanowisko.

 

30. Nie podoba mi się regulamin strony.

 

FORUM

 

1. Jakie są rangi na forum?

- Użyszkodnik - 0-4,

- Człowiek - 5-14,

- Kadet - 15-29,

- Czarny Rycerz - 30-44,

- Rycerz z Brązu - 45-149,

- Srebrny Rycerz - 150-399,

- Złoty Rycerz - 400-799,

- Bóg - 800 i więcej.

 

2. Jak mogę zdobyć rangę specjalną?

Ranga specjalna jest niezależna od ilości postów. Innymi słowy - zwykły użytkownik nie ma szans na takową, dopóki nie zaproponuje mu jej ktoś z Redakcji. Rangi specjalne zarezerwowane są dla osób zasłużonych dla strony. 

 

3. Czym są ostrzeżenia?

To lżejsza forma egzekwowania regulaminu, zazwyczaj stosowana na nowych użytkownikach. Są trzy etapy ostrzeżeń:

- upomnienie, zwykle grzeczne bądź neutralne: przypomina o istnieniu regulaminu i wyjaśnia użytkownikowi co było be i fuj, pojawia się w formie wytłuszczonej edycji w poście upominanego,

- ostrzeżenie, zwykle neutralne bądź lekko uszczypliwe: jest ponowieniem grzecznego upomnienia, również w formie edycji, ale już nie wyjaśnia, ono przypomina,

chińskie ostrzeżenie, niemal zawsze skrajnie wkuropatwione: coś w rodzaju „jeszcze raz i w pysk”, zawsze w formie osobnego posta, czasem poparte stosownym PW w stosunku do zainteresowanego.

Dalsze ignorowanie ostrzeżeń jest równoznaczne z banicją na okres 72 godzin. Ponowne zignorowanie – banicja na tydzień. Trzecie zignorowanie – banicja na zawsze, czyli ban na IP.

 

4. Czemu otrzymałem ostrzeżenie?

Bo złamałeś regulamin. Tudzież notorycznie ignorowałeś polecenia Administratorów czy Moderatorów. Oni są w porządku, o ile się ich nie ignoruje.

 

5. Czemu zostałem zbanowany?

Bo nawet ostrzeżenia zignorowałeś. My nie lubimy banować, naprawdę. Ale dura lex sed lex.

 

6. Czy mogę odwołać się od ostrzeżenia/banicji?

Jak najbardziej. Przygotuj dowody w formie screenów i podeślij je niezamieszanemu w sprawę Redaktorowi. Redakcja w swoim gronie rozważy sprawę i wyda stosowny werdykt. Staramy się być sprawiedliwi i wierz nam, nie jesteśmy kółeczkiem wzajemnej adoracji. Zdarzały się w naszej karierze sytuacje, w których Redaktor nadużywał swoich praw. Bardzo nam za te sytuacje wstyd i chcemy, by więcej do nich nie dochodziło.

 

7. Jak obsłużyć panel edycji posta?

 

8. Jak wstawić podpis pod postem?

W panelu edycji profilu, na samym dole znajduje się pole edycji podpisu. Postępuje się podobnie jak w przypadku tworzenia posta. Pamiętaj, by włączyć opcję dodania podpisu w panelu posta.

 

9. Jakie są wymagania dotyczące podpisu?

Generalnie pozostawiamy Ci inwencję twórczą, ale:

- niech to nie będzie zbyt rozwlekłe,

- niech to nie będzie zbyt jaskrawe,

- niech to nie przyprawia o palpitację serca.

I należy pamiętać o zakazie treści wulgarnych, obraźliwych i dyskusyjnych ideologicznie i moralnie.

 

10. Czy istnieje opcja powiadomienia o odpowiedzi?

Owszem, można ją włączyć w panelu edycji posta.

 

11. Nie wiem, do którego działu przypasować temat.

Nie martw się, od tego są Moderatorzy, żeby Ci pomóc. Po prostu zgłoś ten fakt w swoim pierwszym poście, żeby nikt Cię nie wziął za bezczelnego pawiana. Możesz też zapytać Redaktora o zdanie przed publikacją tematu.

 

12. Czy zjedzą mnie za dublowanie tematu/postu?

Zależy. Generalnie wypadki chodzą po ludziach, więc nie stresuj się, jeśli wbije Ci podwójny temat czy post. Moderacja wyczyści, od tego jest. (No, chyba że Ci się to będzie notorycznie zdarzać, wtedy zadbaj o jakieś usprawiedliwienie, bo mogą Cię wziąć za bezczelnego pawiana.)

Gorzej, jeżeli powtórzysz temat, który już dawno wisiał na forum. Raz czy dwa zostaniesz po prostu poszczuty opcją „szukaj”, czy dalsze razy będą, zależy na którego Redaktora trafisz...

 

13. Czy mogę publikować post pod postem? Niektórzy tak robią.

Znowu: zależy. Generalnie nie na darmo istnieje opcja edycji postu i Moderacja będzie gonić za bezczelne pawianowanie. Z drugiej strony – forum czasem nie reaguje na edycję starych postów i nie podbija tematów, co skutkuje pominięciem tematu. W takich sytuacjach możecie swobodnie olać edycję.

 

14. Jak i czy znakować spoilery?

Znakowanie spoilerów nie jest obowiązkowe, ale istnieje specjalny krąg w piekle dla ludzi, którzy spoilerują, więc strzeż się! Sposób znakowania spoilerów jest dowolny, byle by był czytelny.

 

15. Jakich treści unikać na forum?

Przede wszystkich wzmiankowanych już treści +18. Jako forum staramy się być także neutralni ideologicznie, więc unikamy rozmów na temat religii, moralności czy polityki. Oczywiście nikt nie zabrania Ci mieć poglądów, ale afiszowanie się z nimi i – broń Ateno! – narzucanie ich innym użytkownikom jest tu uważane za dość poważne faux pas. I tak, możesz dostać nawet bana za poglądy, jeżeli są one:

- niezgodne z polskim prawem (np. propagowanie nazizmu),

- niezgodne z prawami człowieka (np. rasizm, seksizm, homofobia)

- prowokacyjne i w efekcie prowadzą do poważnych kłótni na forum.

Jeżeli już tak Cię świerzbi, że musisz wrzucić coś dyskusyjnego, najlepiej załóż osobny temat i stosuj takie samo tagowanie jak w wypadku wrzucanej twórczości (strona, pytanie 24).

 

16. Czym się różni spam od offtopicu?

Spam to celowe i bezsensowne wrzucanie treści w ogóle niezwiązanych z tematem.

 

Offtopic to odejście od tematu w wyniku prowadzonej rozmowy.

 

Spam nie jest mile widziany i jest ostro tępiony. Offtopic panuje tu przeważnie wszędzie, bo to małe forum i w związku z tym przymykamy na niego oko.

 

17. Dlaczego na spam przymykacie oko, a za pytanie o odcinki, linki itp. jest od razu oburz?

Nie przymykamy oka na spam a na offtopic, patrz: definicja powyżej. Pytanie o odcinki czy linki ex dupa, w dodatku w złym temacie jest spamem. A spam patrz: postępowanie powyżej.

 

18. Komu zgłosić nękanie przez innego Użytkownika/Admina/Moderatora?

Niezamieszanemu w sprawę Redaktorowi. Podobnie jak w przypadku odwołania się od ostrzeżenia/banicji, należy przygotować dowody. Redakcja przedyskutuje problem w swoim gronie. Ponownie zaznaczamy, że nie jesteśmy kółeczkiem wzajemnej adoracji. Zależy nam na miłej atmosferze na stronie, dlatego podobne zachowania będą przez nas surowo tępione.

Przed wysłaniem zgłoszenia zastanów się jednak dobrze czy na pewno cała sytuacja była nękaniem? Z doświadczenia wiemy, że za nękanie czy łamanie regulaminu bardzo często były brane zwykłe neutralne nieporozumienia. To forum dyskusyjne i to naturalne, że nie zawsze każdy będzie się z Tobą zgadzał. Dlatego sprawdza się zasada z pytania nr 15 – im mniej o ideolo, tym większa szansa na zgodę.

 

19. Komu zgłosić pojawienie się bota/złamanie regulaminu/nieprawidłowość?

Najlepiej najbardziej aktywnemu Redaktorowi. Im szybciej sytuacja spotka się z reakcją, tym lepiej. Nie bój się oskarżeń o bycie kapusiem. Nie wiemy skąd się to myślenie w narodzie wzięło, że zwrócenie uwagi na nieprawidłowość = donosicielstwo, ale wiemy, że należy dbać o dobro ogółu. A taka reakcja do tego dbania się zalicza.

 

20. Dlaczego moje zgłoszenie zostało zignorowane?

Rozpatrujemy indywidualnie każde zgłoszenie i każde zgłoszenie spotyka się z odpowiedzią. Jeżeli nie spotkałeś się z żadną reakcją, a Redaktor, któremu zgłaszałeś, był obecny na stronie, ponów wiadomość. Całkiem możliwe, że nie dotarła z powodów technicznych. Jeśli mimo to nie nastąpiła reakcja, zgłoś się do innego. I nie zapomnij napomknąć o olaniu sprawy przez pierwszego Redaktora.

 

MULTIMEDIA

 

1. Link w multimediach wygasł.

Jak najszybciej nam to zgłoś, najlepiej bezpośrednio do kogoś z Redakcji. Postaramy się to naprawić od ręki.

 

2. Nie mogę odtworzyć anime/nie załączają mi się napisy.

Winnym jest zły program bądź brak kodeków. Nasze anime da się odtwarzać nawet zwykłym Windows Media Playerem, chociaż osobiście rekomendujemy Media Player Classic. Rekomendowanymi kodekami, niezbędnymi do cieszenia oczu rycerskim anime, jest Combined Community Codec Pack (CCCP). Jeżeli posiadasz program i kodeki, a mimo to nadal coś zgrzyta, zgłoś się do Redakcji. Rozpatrzymy Twój przypadek indywidualnie.

 

3. Kiedy zostanie opublikowane polskie tłumaczenie anime?

Jak tłumacz przełoży ;) I uprzedzamy z góry - tłumacze BARDZO ne lubią być popędzani.

 

4. Kto tłumaczy anime/mangę?

Anime tłumaczą:

- LordGoldCrane (Saint Seiya, Hades Chapter, The Lost Canvas, filmy I-V),
- MissCath (Soul of Gold, film VI).

Mangę tłumaczą:

- Canthre (część The Lost Canvas),
- Hecadoth (część The Lost Canvas),
- MaeW (Saintia Shou),
- Mirach (część The Lost Canvas),
- Verien (część The Lost Canvas, Saint Seiya, The Lost Canvas Gaiden).

Materiały wrzucane na stronę natomiast tłumaczą zamiennie Hekate, MissCath i Verien. Nikt z naszej obecnej i byłej Redakcji nie jest odpowiedzialny za zalinkowane napisy do Saint Seiya Omega, aczkolwiek Verien kusi, żeby zrobić swoją wersją ;) 

5. Dlaczego nie mogę pobrać mangi?

Zrezygnowaliśmy z tej formy udostępniania skanów ze względu na nieopłacalne zainteresowanie.

 

6. Jak często ukazuje się manga?

Obecnie w wolnym od aktualizacji czasie ;) 

 

7. Dlaczego dodatki do mangi nie są wrzucane online?

Bo, jak nazwa wskazuje, to dodatki, nie fabularna opowieść. Ale planujemy stworzyć dla nich kącik w naszej galerii.


8. Chciałbym skontaktować się z grupami tłumaczącymi anime/mangę.

Grupom na pewno będzie bardzo miło. Członków RTT znajdziesz na ich stronie, którą mamy podlinkowaną w stopce partnerskiej. Członków GSP znajdziesz w zakładce „redakcja”, jako że GSP podpada pod nasz portal.

 

9. Czy RTT/GSP prowadzą rekrutację? Jeśli tak, jakie warunki muszę spełnić?

W sprawie RTT z pytaniami nie do nas, tylko do nich. GSP zawsze chętnie przygarnie grafików.

 

JESTEŚCIE OKROPNI/TU NIE MA WOLNOŚCI SŁOWA/ZROBIŁBYM TO LEPIEJ/DAWAĆ SZYBCIEJ TĘ MANGĘ I NAPISY/ILE MOŻNA CZEKAĆ/ADMINI MNIE BIJO/WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ TOLERANCJA/JESTEŚCIE U PANI/NIE PYSKOWAĆ GÓWNIARZE/MOŻECIE MI POSSAĆ/POSKARŻĘ SIĘ MAMIE/ITP:  

22.09.2015
Verien w imieniu Redakcji


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Piekielni
6 dni
siurek15
3 tygodni
Verien
Verien
7 tygodni
lukasn3
15 tygodni
Duch
Duch
18 tygodni
pawel2906
19 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2024
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.