Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [18 głosów]

Epizod G
Epizod G
14% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
22% [15 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 69
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Lost Canvas - Shiori Teshirogi


Imię: Shiori Teshirogi (手代木史織)

Data i miejsce urodzenia: 13 kwietnia 1978 roku w prefekturze Miyagi w Japonii

Znak zodiaku: Baran

Grupa krwi: A 

Obecne wydawnictwo: Akita Shoten 

Dominujący typ twórczości: shoujo

Debiut: 2001 rok (Comic Hoshi Shinichi)

Kariera

Przed swoim debiutem Teshirogi była asystentką autorki mang shoujo Kozue Amano. W roku 2001 wydała swoją pierwszą mangę, Comic Hoshi Shinichi. Specjalizowała się głównie w mangach shoujo i josei, wypracowała dzięki temu swój unikatowy styl. Kilka lat później zdecydowała się jednak zmierzyć zinnym gatunkiem, jakim jest shounen.

Jej ulubioną mangą jest Saint Seiya autorstwa Masamiego Kurumady. I właśnie już jako świeżo upieczona autorka mang spotkała się ze swoim idolem, któremu wysłała swoją mangę wraz z listem. Wkrótce potem Kurumada poprosił ją o to, by pisała mangę The Lost Canvas, alternatywną wersję wydarzeń z Next Dimension. Przed rozpoczęciem pisania Kurumada wysłał Teshirogi swoją wizję fabuły The Lost Canvas, jednakże w trakcie pisania autorka zaczęła zmieniać niektóre elementy fabuły, po uprzedniej dyskusji z wydawcami. Fabuła poszła więc w zupełnie innym kierunku, niż widział to autor oryginału. Seria początkowo miała liczyć tylko kilka tomów, lecz ostatecznie wyszło ich aż 25, czym była zaskoczona sama autorka.

Obecnie pani Teshirogi pracuje wciąż nad Gaidenami, czyli dodatkowymi historiami do mangi The Lost Canvas. Gaideny to epizody z życia poszczególnych Rycerzy.

 

The Lost Canvas - styl, rozwój

Shiori Teshirogi opracowała również projekty postaci do anime The Lost Canvas. Przyznała, że swoje projekty Zbroi oparła na drugim sezonie oryginalnego anime Saint Seiya (czyli Asgard Arc) i połączyła je ze swoim własnym stylem. Autorka przyznała również, że początkowo czuła się zaszczycona, że może tworzyć własnego spin-offa do swojej ulubionej mangi, ale miewała również pewne trudności. Musiała się przede wszystkim przestawić ze stylu shoujo na styl shounen, zmienić nieco narrację oraz nauczyć się rysować sceny walki.

Mimo to jednak widoczne jest, że pani Teshirogi zachowała coś ze stylu shoujo - a mianowicie w swojej mandze najbardziej skupia się na emocjach i uczuciach postaci. Jej ulubionym bohaterem, zarówno w oryginalnej mandze, jak i w The Lost Canvas, jest Rycerz Pegaza, którego to też najchętniej rysowała.

Początkowym zamiarem autorki było również to, że Rycerz Pegaza Tenma miał być podobną postacią do Seiyi, jednakże z czasem zauważyła, że obaj bohaterowie mają zupełnie różne osobowości. Autorka zastanawiała się również nad częścią postaci z serii oryginalnej, próbowała sobie odpowiedzieć na pytanie, jak ona przedstawiłaby poszczególne postacie, gdyby to ona tworzyła oryginalną mangę. W ten sposób powstały postacie Rycerza Raka Manigoldo, Rycerza Ryb Albafici i Rycerza Byka Hasgarda, którzy są swoistą interpretacją na temat tego, jak autorka widzi ich odpowiedników w oryginalnej mandze. Z czasem okazało się, że fanom bardziej podobają się postacie z jej mangi, aniżeli z mangi oryginalnej, na co pani Teshirogi odpowiedziała, że nie miała zamiaru konkurować z oryginałem.

Autorka oparła imiona poszczególnych postaci na ich pochodzeniu oraz na nazwach gwiazdozbiorów. Przykładowo - inspiracją dla imienia Rycerza Ryb - Albafici była nazwa odmiany róży - alba.

 

Dorobek artystyczny


ROK TYTUŁ
2001 Comic Hoshi Shinichi
2004 Kanojo ga Tonda Hi
2006 Kieli
2006 Saint Seiya: The Lost Canvas
2007 Dear My Doll
2007 Delivery
2011 Saint Seiya - The Lost Canvas - Meiou Shinwa Gaiden

 

Ciekawostki

- Pani Teshirogi jest osobą dość nieśmiałą i skromną, generalnie unika wszelkich kontaktów z mediami.

- Przed rozpoczęciem kariery używała pseudonimu Marin Gold (nawiązując do bohaterki Saint Seiyi, Rycerza Orła Marin).

 

Źródła:

http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Seiya:_The_Lost_Canvas#Development

http://saintseiya.wikia.com/wiki/Shiori_Teshirogi

https://www.mangaupdates.com/authors.html?id=1325

http://es.wikipedia.org/wiki/Shiori_Teshirogi

 

26.10.2014

Tekst: MissCath

Grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

lukasn3
7 tygodni
Duch
Duch
9 tygodni
Verien
Verien
10 tygodni
pawel2906
11 tygodni
fanlektortv
fanlektortv
20 tygodni
anne
anne
21 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2024
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.