Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Inni 1

Imię: Mitsumasa Kido

Ranga: cywil

Seiyuu: Kohei Miyauchi

Debiut: Odcinek 7 – Skradziona! Złota Zbroja, Rozdział 24 - Walcz dla Ateny!

HISTORIA

Był multimilionerem i właścicielem olbrzymiej, dobrze prosperującej japońskiej firmy. Założył najbogatszą na świecie fundację – Graude. Będąc miłośnikiem europejskiej kultury, często odbywał dalekie podróże. Podczas jednej  z nich, w Grecji, natknął się na umierającego Aiolosa. Od niego przejął pod opiekę małą Atenę, którą przedstawił światu jako swoją wnuczkę, Saori. Zaadoptował dziesięciu chłopców, których zaczął przygotowywać do rycerskich treningów. Po roku rozesłał ich po całym świecie z przykazaniem, że za sześć lat mają powrócić ze swoimi własnymi Zbrojami. Planował zorganizować między nimi turniej o Złotą Zbroję Strzelca, który miał sprowokować Sanktuarium do wyjawienia swoich złowrogich zamiarów. Nie doczekał tej chwili. Zmarł na atak serca krótko po rozesłaniu chłopców.
 


Imię: Esmeralda

Ranga: cywil

Seiyuu: Chisato Nakashima

Debiut: Odcinek 15 – Sekret Ikkiego! Nareszcie ujawniony, Rozdział 17 - Wspomnienia nienawiści

Więcej danych

HISTORIA 

Była córką władcy Wyspy Królowej Śmierci – Guilty'ego. Blisko zaprzyjaźniła się z Ikkim podczas jego treningu. Nie tylko wspierała go fizycznie, lecząc jego rany, ale i psychicznie, spędzając z nim wiele czasu i przypominając mu o ukochanym bracie. Z czasem zaczęło ich łączyć młodzieńcze uczucie. Bardzo bała się o ojca, który z czasem zaczął się coraz bardziej zmieniać i zatracać w nienawiści. Śledziła z niepokojem treningi Ikkiego, praktycznie wchodząc na plac ćwiczebny. Feralnego dnia, gdy przyszły Rycerz Feniksa miał walczyć o swoją Zbroję, podeszła zbyt blisko i w efekcie zginęła, uderzona ciosem własnego ojca. Jej śmierć stała się impulsem dla Ikkiego, w wyniku którego dał się ponieść nienawiści i zabił swojego mistrza. Została pochowana na swojej rodzinnej wyspie.


Imię: Shunrei

Ranga: cywil

Seiyuu: Yumiko Shibata

Debiut: Odcinek 4 – Rycerz Smoka! Niezwyciężona pięść i tarcza, Rozdział 6 - Niezwyciężona pięść i tarcza Rycerza Smoka

Więcej danych

HISTORIA

Jako niemowlę została porzucona w górach Lushan – miało to prawdopodobnie związek z ówczesnym rygorystycznym chińskim prawem nakazującym obywatelom posiadanie tylko jednego dziecka. Na szczęście, odnalazł ją i przygarnął Dohko. Wychowywała się w jego samotni, z czasem stając się opiekunką jego starości i gospodynią domową. Blisko związała się z przybyłym na treningi Shiryu.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Przybywa na Turniej Galaktyczny, by poinformować Shiryu o domniemanej chorobie mistrza. Z niepokojem obserwuje jego pojedynek z Seiyą, bardzo przeżywa, gdy chłopak jest bliski śmierci. Opiekuje się Rycerzem Smoka, gdy traci wzrok po walce z Algolem. Za wszelką cenę próbuje odwieść go od starć z Okko i Maską Śmierci. Podczas bitwy w Sanktuarium gorąco modli się za swojego ukochanego; niemal ginie, gdy Rycerz Raka zrzuca ją ze skały. Niemal odchodzi od zmysłów, gdy Shiryu wystrzela się wraz z Shurą na orbitę, ryzykując życiem.

Seria Asgard & Posejdon

Towarzyszy Dohko w jego samotni. Cierpi, gdyż Shiryu wciąż wybiera wojnę zamiast spokojnego, rodzinnego życia. Mimo to wspiera go modlitwą i życzliwym słowem.

Hades Chapter 

Ukrywa Shiryu. Usiłuje bronić go przed Srebrnymi Rycerzami, nie boi się nawet groźby tortur. Mimo to nie udaje jej się ustrzec ukochanego przed kolejną wojną. Jest zrozpaczona, gdy odchodzi, ale obiecuje sobie, że nie będzie płakać i że przeżyje to wszystko z siłą i godnością.

SPIN-OFF

Omega 

Wychodzi za mąż za Shiryu i rodzi mu syna – Ryuuhou. Opiekuje się swoim partnerem, gdy ten w bitwie traci wszystkie pięć zmysłów. Prowadzi edukację swojego dziecka, jednocześnie roztaczając nad nim matczyną troskę spowodowaną jego chorowitością. Gości Rycerzy z Brązu, gdy ci przybywają, by zniszczyć Ruiny Wody.


 

Imię: Kiki

Ranga: uczeń Rycerza

Seiyuu: Hiroko Emori, Umeka Shouji (Hades Chapter), Shigeru Nakahara (Omega)

Debiut: Odcinek 10 – Strzeż się, Shiryu! Grobowiec Zbroi, Rozdział 12 - Wieża wielebnego Muu

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jest uczniem Mu i jego pomocnikiem. Razem z nim mieszka w wieży bez schodów w Jamirze. Przekomarza się z przybyłym po naprawę Zbroi Shiryu, jednak wstawia się za nim u mistrza. Przynosi gotowe Zbroje na pole walki z Ikkim i obserwuje całą bitwę. Przez dłuższy czas przebywa w Japonii razem z Rycerzami z Brązu. Wraca do Jamiru, by sprowadzić pomoc dla oślepionego po walce z Algolem Shiryu. Nie zastawszy mistrza, postanawia zostać na miejscu. Opowiada Seiyi o uzdrawiającej wodzie z góry Jandary i towarzyszy mu w wyprawie. Razem z Mu przenosi się do Sanktuarium. Pomaga naprawić Zbroje Rycerzy z Brązu, czuwa też przy nieprzytomnej Atenie. Uczestniczy w jej tryumfalnym pochodzie przez Domy Zodiaku. Jest świadkiem ostatniej walki z Sagą.

Seria Asgard

Wyrusza na wojnę wraz z Ateną i Rycerzami z Brązu. Opiekuje się przebywającą przy Saori Freyą. Opatruje później jej rany, gdy wymyka mu się, by przerwać walkę Hagena z Hyougą.

Seria Posejdon 

Posłany przez Dohko, przynosi Zbroję Wagi do Atlantydy. Próbuje walczyć z Thetis (przedstawiając się jako Appendix Kiki), oczywiście obrywa, ale szczęściem z opresji wybawia go Shaina. Biega od kolumny do kolumny, by pożyczać Rycerzom z Brązu Bronie Wagi. Towarzyszy im aż do końca. Przeżywa upadek Atlantydy i wraca wraz z Ateną do Sanktuarium.

Hades Chapter

Pomaga Marin sprowadzić do Sanktuarium Seikę, siostrę Seiyi. Dzięki swoim nadprzyrodzonym zdolnościom wyczuwa grożące jej ataki Tanatosa. Wraz z innymi pozostałymi w Sanktuarium Rycerzami ochrania ją własnym ciałem.

SPIN-OFF

Omega

Przejmuje po swoim mistrzu Zbroję Barana. Jest jedyną żyjącą osobą potrafiącą naprawić Zbroje. Mieszka w Jamirze wraz ze swoją uczennicą Raki, ukrywając się przed żołdakami Marsa. Walczy w decydującej bitwie, powstrzymując Marsjan przed wkroczeniem do Domów Zodiaku. Wraz z innymi Złotymi Rycerzami stwarza przejście między Ziemią a Marsem.


 

Imię: Tatsumi Tokumaru

Ranga: lokaj rodziny Kido

Seiyuu: Yukitoshi Hori

Debiut: Odcinek 2 – Płoń! Meteory Pegaza, Rozdział 3 - Złota Zbroja

Więcej danych

HISTORIA

Był najlojalniejszym z pracowników Mitsumasy Kido. Znał szczegóły jego spotkania z Aiolosem i prawdziwą misję Saori. Nadzorował trening przyszłych Rycerzy z Brązu, traktując ich bardzo brutalnie. Szczególnie podpadli mu pyskujący Seiya i Ikki. Protestował przeciwko zamienieniu miejsca treningu Shuna. Za okazane wówczas nieposłuszeństwo wychłostał przyszłego Rycerza Feniksa i ledwie żywego porzucił na Wyspie Królowej Śmierci. Opiekował się osieroconą po śmierci Mitsumasy Saori.

W ANIME

Seria Sanktuarium

U boku Saori nadzoruje przebieg Turnieju Galaktycznego. Jest niemiły i pogardliwy wobec byłych podopiecznych. Przez swoją ślepą lojalność niejednokrotnie wpada w spore tarapaty – np. zostaje pojmany przez Gigasa, gdy próbuje ratować podpalony dworek rodziny Kido. Jako mistrz kendo usiłuje bronić Saori przed strażnikami Sanktuarium, gdy ta leży nieprzytomna przed Domami Zodiaku. Przynosi Atenie jej berło. Towarzyszy jej aż do końca rozprawy z Wielkim Mistrzem.

Seria Asgard&Posejdon

Wraz z Rycerzami z Brązu niższej rangi przebywa w rezydencji Kido. Oczekuje na wieści z frontu, czasem sam zbiera informacje ze świata.

Hades Chapter

Pilnuje pozostałego w Japonii Shuna. Próbuje odwieść go od pomysłu udania się do Sanktuarium. Oczywiście Rycerz Andromedy niewiele sobie robi z gróźb mistrza kendo – Tatsumi zostaje obezwładniony jednym ciosem.

SPIN-OFF

Omega

Mimo upływu lat wciąż jest wiernym lokajem rodziny Kido. Służy Saori, pomagając jej i Shainie w wychowaniu Kougi.


 

Imię: Seika

Ranga: cywil

Seiyuu: Satsuki Yukino

Debiut: Odcinek 2 – Płoń! Meteory Pegaza

Więcej danych

HISTORIA

Nie wiadomo jak i kiedy straciła rodziców. Wraz z młodszym bratem Seiyą trafiła do katolickiego sierocińca. Rozdzielona z krewnym przez Mitsumasę, próbowała scalić pozostałą jej rodzinę za wszelką cenę. Gdy Seiyę wysłano do Sanktuarium, uciekła z sierocińca i na własną rękę udała się do Grecji. Była bardzo bliska celu, gdy przechodząc przez góry, ześlizgnęła się z urwiska i spadła w przepaść. Efektem wypadku była amnezja. Ranną Seiką zaopiekował się staruszek z miejscowej wioski – opatrzył ją i przygarnął. Razem z nim prowadziła jego niewielki sklepik, nieświadoma, że całkiem niedaleko znajduje się jej ukochany brat.

W ANIME

Hades Chapter

Zostaje odnaleziona przez Marin, która przejmuje dotychczasowe poszukiwania prowadzone przez Seiyę. Sprowadzona do Sanktuarium, staje się celem walczącego właśnie z jej bratem Tanatosa. Jakimś cudem udaje jej się usłyszeć rozpaczliwy wrzask Seiyi, co przywraca jej pamięć. Jej obecność pomaga narodzić się Boskiej Zbroi Pegaza.


 

Imię: Guilty

Ranga: dowódca Czarnych Rycerzy

Seiyuu: Hidekatsu Shibata

Debiut: Odcinek 14 – Pięść Demona! Zwycięstwo

Więcej danych

HISTORIA

Niewiele wiadomo o jego przeszłości. Prawdopodobnie urodził się na jednej z wysp Pacyfiku. Przejął kontrolę nad Czarnymi Rycerzami i Wyspą Królowej Śmierci. Założył tam nawet rodzinę – miał córkę, której dał na imię Esmeralda. Jako strażnik Zbroi Feniksa, szkolił u siebie Ikkiego. Niestety, pod wpływem Sanktuarium i Wielkiego Mistrza, coraz bardziej stawał się maszyną do zabijania, kierowaną czystą nienawiścią. Usiłował zakrzewić tę ideologię w swoim uczniu. W dniu próby, podczas brutalnej potyczki, niechcący zabija Esmeraldę, gdy przyszły Rycerz Feniksa unika jego ciosu. Niezbyt przejął się tym faktem, co rozsierdziło Ikkiego. Zginął, zabity przez własnego ucznia w walce.

 


 

Imię: Kasjos

Ranga: uczeń Rycerza

Seiyuu: Banjou Giga

Debiut: Odcinek 1 – Odrodzenie! Legendarny bohater, Rozdział 1 - Rycerze Ateny

Więcej danych

HISTORIA

Został wyznaczony na ucznia Shainy. Starał się o Zbroję Pegaza, rywalizując z Seiyą. Wykorzystując panujące w Sanktuarium rasistowskie nastroje, dręczył młodego Japończyka. Swoją mistrzynię darzył niezwykłym podziwem, który z czasem przerodził się w zauroczenie i nieodwzajemnioną miłość.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Przegrywa z Seiyą pojedynek o Zbroję Pegaza i traci w walce ucho. Wiernie towarzyszy Shainie, nawet widząc jej obsesję na punkcie Rycerza Pegaza. Odbiera ją ranną z rąk Aiolii i pielęgnuje, lecząc ją i wykonując za nie wszystkie prace wokół ich skromnego domu. Nie chce powiedzieć jej o toczących się w Domach Zodiaku walkach – wie, że ponownie zaryzykuje życie, by chronić Seiyę. Choć nienawidzi swojego dawnego rywala, decyduje się mu pomóc w pojedynku z opętanym Aiolią dla Shainy. Poświęca życie, by uwolnić Rycerza Lwa od klątwy Wielkiego Mistrza i tym samym ocalić Seiyę. Umiera z uśmiechem na twarzy, mając przed oczami swoją ukochaną.


 

Imię: Miho

Ranga: cywil

Seiyuu: Naoko Watanabe

Debiut: Odcinek 2 – Płoń! Meteory Pegaza, Rozdział 4 - Turniej Galaktyczny

Więcej danych

HISTORIA

Straciła rodziców we wczesnym dzieciństwie. Wychowywała się w tym samym sierocińcu, co Seiya (z którym się przyjaźniła) i Seika. Zakradała się pod siedzibę Fundacji, by spotykać się z przyszłym Rycerzem Pegaza. Bardzo przeżyła rozłąkę. Gdy podrosła, zdecydowała się zostać w sierocińcu i pomagać księdzu w prowadzeniu go.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Opowiada Seiyi o Seice. Pomaga mu załatwić kawalerkę w dzielnicy portowej, towarzyszy mu podczas Turnieju Galaktycznego. Kilkakrotnie wychodzi z nim na randki, podczas jednej z nich zostają napadnięci przez Misty'ego i Marin. Próbuje odwieźć Seiyę od pomysłu ataku na Sanktuarium – bezskutecznie.

Hades Chapter

Żegna wyruszającego na poszukiwania Seiki Seiyę. Później wraz z dziećmi z sierocińca obserwuje postępujące zaćmienie.


 

Imię: Eurydyka

Ranga: Człowiek

Seiyuu: Toshio Furukawa

Debiut: odcinek 130

Więcej danych

Historia

Eurydyka była piękną  i młodą, drobną blondynką, pochodzącą z Grecji. Zakochała się ze wzajemnością w Srebrnym Rycerzu Liry – Orfeuszu, który często jej grywał na swoim instrumencie. Miała łagodne usposobienie, jej oczy przepełniał smutek. Nie chciała by Orfeusz walczył z Rycerzami Ateny. Nakłoniła Orfeusza, aby porzucił ją i walczył wraz pozostałymi o pokój na świecie.

W anime

Hades Chapter

Pewnego dnia Eurydyka została ukąszona przez żmiję. W wyniku zadanej rany zmarła.  Zrozpaczony Orfeusz wybrał się po nią do aż do samego Piekła. Hades zachwycony grą  Srebrnego Rycerza pozwolił mu zabrać ukochaną pod jednym warunkiem  - dopóki nie wyjdą z Krainy Cienia, nie odwróci się do niej i nie spojrzy na dziewczynę. Niestety para padła ofiarą spisku Pandory i Faraona Sfinksa. Pandora chciała, aby Orfeusz został w Podziemiach i nadal grał dla jej brata, a Sfinks był po prostu zazdrosny o kunszt Rycerza Ateny. Faraon przy pomocy tacy odbił światło słoneczne. Orfeusz przekonany, że są przy wyjściu, odwrócił się do ukochanej.  W tym samym momencie Eurydyka zamieniła się w kamień.


 

Imię: Yakov

Ranga: cywil

Seiyuu: Tomiko Suzuki

Debiut: Odcinek 3 – Rycerz Łabędzia! Wojownik z lodowej krainy

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jest mieszkańcem Kohotek – małej wioski we wschodniej Syberii. Często towarzyszy Hyoudze, który jest jego przyjacielem i idolem. Wraz z rodziną wpada w sidła żołdaków Sanktuarium, którzy zmuszają miejscowych do katorżniczej pracy przy budowie lodowej piramidy. Udaje mu się jakimś cudem uciec. Opowiada spotkanemu Hyoudze o ostatnich wydarzeniach i zmianie Rycerza Kryształu. Pomaga także Seiyi dołączyć do Rycerza Łabędzia.


 

Imię: Pandora Heinstein

Ranga: człowiek

Seiyuu: Maaya Sakamoto

Debiut: odcinek 118

Historia

Pandora wychowywała się w arystokratycznej rodzinie Heinsteinów. Wraz z rodzicami mieszkała zamku w Niemczech, które potem się okazało się być wejściem do świata umarłych. Kiedy była mała, załamała zakaz dany jej przez ojca i  weszła do tajemniczego mauzoleum znajdującego w ogrodach zamkowych. Tam odnalazła małą, zapieczętowaną szkatułkę. Otwierając ją uwolniła Hypnosa i Tanatosa. Oni przepowiedzieli powrót Hadesa na ziemię i nową Świętą Wojnę. W zamian za nieśmiertelność polecili dziewczynce opiekę nad Władcą Podziemi. Wkrótce po tym wydarzeniu matka Pandory zaszła w ciążę. Dziecko nie miało ciała człowieka, lecz wyglądało jak czysta energia kosmiczna. Zadaniem dziewczynki było odnalezienie dla Króla Podziemi odpowiedniego ciała. Przybyła do Japonii gdzie spotkała Ikkiego uciekającego z rozkosznym niemowlakiem. Chłopiec nie chciał oddać dziewczynce swego brata. Ta podarowała Shunowi dziwny naszyjnik z napisem „Na zawsze Twój” po czym szybko odeszła. Pandora była siostrą i zarazem oddaną służką  - Hadesa. Sprawowała władzę nad Widmami, którym wydawała rozkazy. Była kobietą bardzo opanowaną, tajemniczą i zamkniętą w sobie. Niewiele mówiła, jednak swoje rozkazy wydawała w sposób stanowczy i nieznoszący sprzeciwu. Nade wszystko kochała brata, którego za nic w świecie nie pozwoliłaby skrzywdzić. Przez długi czas wierzyła w słuszność wojny prowadzonej przez Widma pod dowództwem Trzech Sędziów Podziemia. Wierzyła również, że Shun jest jej bratem.  Po zniszczeniu Ściany Płaczu dotarł do niej cały bezsens tej wojny, pomogła Ikkiemu przedostać się do Elizjum, przez co została ukarana przez Tanatosa śmiercią. Była bardzo wrażliwa – jej pasją była muzyka, wolny czas spędzała grając na harfie.

W Anime

Hades Chapter

W czasie Świętej  Wojny Pandora wydała rozkaz ożywionym Złotym Rycerzom, aby przynieśli jej i Hadesowi głowę Ateny. Z zamian za to zaoferowała im (w imieniu swego brata) życie wieczne . Po śmierci Ateny, Saga, Camus i Shura przybyli do zamku Pandory, żądając aby ta zaprowadziła ich do samego Hadesa. Grozili jej nawet śmiercią, jednak ta nie okazała ani cienia strachu – wiedziała, że Rycerze zostali wskrzeszeni tylko na 12 godzin i niedługo ponownie umrą. Później Pandora pomogła mu przejąć ciało Shuna. Broniła go również przed Ikkim. Widząc do czego doprowadziła Święta Wojna, podarowała Ikkiemu swój naszyjnik, który dostała w dzieciństwie od Hypnosa i Tanatosa, a dzięki któremu mógł dostać się do Elizjum. Była to w pewnym sensie forma przeprosin i rekompensata za popełnione wcześniej krzywdy. Zginęła zamordowana przez Tanatosa (wbrew woli Hypnosa), który uznał jej zachowanie za akt zdrady.

1.05.2015
Tekst: Hekate (Eurydyka, Pandora), Verien
Grafika:Verien 


Komentarze
#1 | Gemini_no_Tysk dnia 10 October 2012
Freya? Damn, to już wolę wersję polską i francuską, gdzie była Flame, a nie Freya Pfft
#2 | Kilia_Hilia dnia 19 May 2013
KIKI z kąt wzięło się imię u Appendixa?? W omedze mówiąna niego KIKI a nie Appendix chyba nie wiedzą że on ma tak na imię , moze nawet Riki(podopieczna ) nie wie .
#3 | Verien dnia 19 May 2013
Imię Appendix pojawiło się w Posejdonie podczas walki Kikiego z Thetis. Za resztę nie odpowiadam, bo tekst nie mój. Zresztą, dział charakterystyki - jak i wiele innych - jest w trakcie gruntownej modernizacji.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Hekate
Hekate
1 dzień
Malinari
2 dni
elbran
4 dni
Huunreh
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Ryuuk
Ryuuk
4 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.