Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Filmy kinowe - Film 1 - Charakterystyki Postaci

 

ELLIE AIZAWA

Imię: Ellie Aizawa

Ranga: Człowiek

Wzrost: 1,60 cm

Seiyuu: Toshiko Fujita


Historia

Ellie pracowała w sierocińcu jako nauczycielka i opiekunka dzieci. W pierwszym filmie kinowym żywo interesował się nią Brązowy Rycerz Łabędzia. Podczas ich wspólnego spaceru uwagę Ellie przykuła dziwna, spadająca kometa. Jeszcze tej samej nocy dziewczyna rozpoczęła poszukiwania tajemniczego obiektu. Znalazła Złote Jabłko, którego moc opętała ją, a ciało Ellie zostało przejęte przez boginię niezgody i chaosu Eris. Eris po zdobyciu odpowiedniej mocy porzuciło bezwładne ciało dziewczyny. Półprzytomną dziewczynę ze zniszczonych ruin świątyni bogini niezgody wynosi na rękach Hyouga.

 


ERIS

Imię: Eris

Ranga: bogini

Wzrost: 1,60 cm

Seiyuu: Toshiko Fujita

Patronat: bogini niezgody i chaosuHistoria

Bogini chaosu i niezgody. Jej dusza przez setki lat była uwięziona w Złotym Jabłku, które krążyło we Wszechświecie wewnątrz komety. Złote Jabłko znalazła pewnej nocy Ellie. Bogini Eris wykorzystała ciało dziewczyny, aby odbudować swoje Sanktuarium i przejąć władzę nad światem, a następnie zniszczyć go. Porywa Saori Kido, kiedy ta odbywa jeździ konno po lesie. Bogini niezgody przywraca do życia wybranych Rycerzy Ateny, którzy polegli w walce i oferuje im nowe ciało i nowe życie w zamian za wierną służbę. W gruncie rzeczy traktuje ich instrumentalnie i nie dba o ich los i życie. Eris, aby całkowicie powrócić do pełni sił potrzebuje energii Ateny. Saori zostaje przykuta do kamiennego krzywa, a Złote Jabłko stopniowo wysysa jej moc i przelewa ją na boginię niezgody. Plany Eris zostają pokrzyżowane przez Rycerza Pegaza, który Złotą Strzałą Strzelca przebija Jabłko, a tym samym zabija samą boginię.


 

MAYA

Imię: Maya

Ranga: Widmowy Rycerz

Konstelacja: Strzała

Wzrost: 1,69 cm

Waga: 58 kg

Seiyuu: Michitaka Kobayashi

Historia

Pierwszy z Widmowych Rycerzy, z którym przyszło walczyć obrońcom Ateny. Walkę na śmierć i życie stoczył z nim Seiya. Początkowoa Maya miał nad nim przewagę, jednakże ostatecznie przegrał i zginął. Udaje mu się zranić Seiyę swoją strzałą. Rycerz Pegaza usuwa ją z łatwością. W ostatnim tchnieniu Maya mówi Seiyi, że jego strzała jest zatruta i wystarczy jedno ukłucie, aby pozbawić przeciwnika wszystkich pięciu zmysłów.

 

CHRIST 

Imię: Christ

Ranga: Widmowy Rycerz

Konstelacja: Krzyż Południa

Wzrost: 1,93 cm

Waga: 90 kg

Seiyuu: Ryuusei Nakao

Historia

Christ umarł na krótko przed porwaniem Saori. Nie mógł zaznać spokoju w grobie i bez większych wątpliwości przyjął ofertę Eris. Stoczył walkę z Rycerzem Łabędzia, nad którym miał zdecydowaną przewagę. Został jednak zdradzony przez boginię niezgody, która widząc nadażającą się okazję chciała zabić Hyougę. Broń Eris przebiła sercę Christa i poważnie zraniła Rycerza Łabędzia.


JAN 

Imię: Jan

Ranga: Widmowy Rycerz

Konstelacja: Tarcza

Wzrost: 1,75 cm

Waga: 60 kg

Seiyuu: Keiichi Nanba

Historia

Był Rycerzem, który zginął na próżno. Nie mógł zaznać spokoju w grobie, dlatego przyjął ofertę Eris i został jej obrońcą. Zmierzył się z Brązowym Rycerzem Smoka. Ian posiadał tarczę potężniejszą od broni Shiryuu, ale nie docenił woli walki i mocy swego przeciwnika przez został pokonany.

ORFEUSZ 

Imię: Orfeusz

Ranga: Widmowy Rycerz

Konstelacja: Lutnia

Wzrost: 1,70 cm

Waga: 58 kg

Seiyuu: Fuji Mitsuya


Historia

Był legendarnym Wojownikiem Ateny. Zmarł z żalu po stracie Eurydyki. Przyjął ofertę Eris licząc na to, że uda jej ożywić jego ukochaną. Rycerz Andromedy początkowo odebrał go jako delikatnego i subtelnego, ale Orfeusz szybko pokazał swoją ciemną i okrutną stonę. W czasie walki omal nie zabił Shuna. Z pomocą Rycerzowi Andromedy przybył jego brat, Ikki. Starszemu z braci udaje się dość szybko pokonać Widmowego Rycerza Lutni.
 

JAGER

Imię: Jagar

Ranga: Widmowy Rycerz

Konstelacja: Orion

Waga: 1,83 cm

Waga: 80 kg

Seiyuu: Yuu Mizushima


Historia

Podobno był najsilniejszym spośród Srebrnych Rycerzy. Wiódł życie w zapomnieniu i osamotnieniu. Taka była również jego śmierć. Bez cienia wahania przyjął propozycję Eris i chciał pomóc w zdobyciu władzy nad światem. Rycerz Feniksa zobaczył w nim przeciwnika, którego od dawna szukał. Widmowy Rycerz Oriona zginął przeszyty Złotą Strzałą Strzelca.

 

30.09.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Jamnik_sst


Komentarze
#1 | GrafNaStyk dnia 19 June 2011
Tak na dobrą sprawę Widma Eris to kalki brązowych, powiedziałbym że nie są podobni, tylko zerżnięci i odziani w inne zbroje.
#2 | Gemini_no_Tysk dnia 22 June 2011
Ciekawe, że to jest artykuł o Widmach Eris, a w nim jest charakterystyka Ellie i Eris...
Brawa za grafiki, ale jednak artykuł ma pare literówek. Np. dopełniacz Hyoga to Hyogii, a nie Hyoga...
No i znów błąd rzeczowy - Eris wysysała życie z Ateny, bo potrzebowała siły, by opuścić ciało Ellie, a nie po to, żeby Atena jej nie przeszkadzała. Ona Ateny się nawet nie bała.
Przeczytałem tylko do Eris włącznie, dalej nie dam rady po prostu.
#3 | Jamnik_sst dnia 23 June 2011
Dodałem Eris tutaj bo dotyczyła pierwszego filmu kinowego. A Codo reszty uwag to szkoda ze nie przeczytałeś stopki. "Artykuł by carolyn457 - Wszelkie uwagi kierować bezpośrednio na prywatną wiadomość bądź E-Mail. "
#4 | Verien dnia 21 August 2013
Przedawkowane o 2 lata, ale i tak dopiszę na wypadek, jakby się znalazł osobnik, który by postanowił to skopiować.

Dopełniacz imienia Hyouga nie brzmi Hyougii (bo wtedy w mianowniku musiał by brzmieć Hyougia) a Hyougi Wink Ale artykuł zostanie zapewne niedługo wymieniony, jak Hekate wróci.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Hekate
Hekate
1 dzień
Malinari
3 dni
elbran
4 dni
Huunreh
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Ryuuk
Ryuuk
4 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.