Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [18 głosów]

Epizod G
Epizod G
14% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
22% [15 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 69
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Święci Wojownicy

Imię: Zygfryd

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Dubhe

Gwiazda: Alfa

Seiyuu: Akira Kamiya

Debiut: Odcinek 74 – Wrogowie z dalekiej północy. Legendarni Święci Wojownicy.

Więcej danych

HISTORIA

Był w linii prostej potomkiem na wpół legendarnego bohatera Zygfryda, który zasłynął zabiciem smoka Fafnira. Po swoim przodku odziedziczył dar nieśmiertelności, który ten otrzymał dzięki skąpaniu się w krwi potwora. Jako wysoko urodzony szlachcic, od najmłodszych lat przebywał na królewskim dworze Asgardu, gdzie zaprzyjaźnił się z innym potomkiem zacnego rodu – Hagenem. Bardzo bliskie stosunki łączyły go też z księżniczką Hildą. Gdy rozpoczęto wojnę z Sanktuarium, przyjął Boski Pancerz Dubhe. Wiernie i bez zastanowienie poparł działania Hildy, mimo niepokojących wieści, które usłyszał od jej siostry, Freyi.

W ANIME

Po raz pierwszy pojawia się w świcie Hildy w czasie jej pierwszej konfrontacji z Ateną. Jego późniejszy udział w wojnie jest dość bierny – wraz z Sydem nieustannie towarzyszy księżniczce w jej zamku. Staje do walki dopiero po śmierci wszystkich pozostałych Wojowników. Jak się okazuje, jest z nich najsilniejszy. Ataki kolejno wszystkich Rycerzy z Brązu nie robią na nim najmniejszego wrażenia – bez większego trudu powala kolejno Seiyę, Hyougę, Shuna i Ikkiego. Mimo łatwego zwycięstwa, Zygfryd w pewnym momencie zaczyna się poważnie wahać – słowa Rycerzy o zdradzie Hildy padają na żyzny grunt, bowiem Święty Wojownik doskonale orientuje się w nagłej zmianie księżniczki. W końcu jednak wygrywa lojalność i Zygfryd decyduje się w dalszym ciągu popierać Hildę. Jego potężny atak byłby zmiażdżył Seiyę, gdyby nie interwencja Shainy i Shiryu. W trakcie walki z Rycerzem Smoka dochodzi do niespodziewanego przełomu. Shiryu odkrywa jedyny słaby punkt Zygfryda – niewielki obszar w okolicy serca. Co prawda, nie jest w stanie wykorzystać swojej wiedzy, ale Seiyi udaje się wykonać zadanie. Święty Wojownik zostaje powalony, choć nie ginie. Pozostaje nieprzytomny do momentu przybycia Sorrento i ujawnienia podstępu Posejdona. Ocknąwszy się i wysłuchawszy słów posła, ostatecznie wierzy Seiyi – wyrywa z Pancerza Szafir Odyna po czym staje do walki z przybyszem z Atlantydy. Mimo ciężkich ran, udaje mu się zablokować Sorrento i wystrzelić się z nim w kosmos. Niestety, wrogowi udaje się wyrwać i Zygfryd ginie samotnie.

 


 

Imię: Hagen

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Merak

Gwiazda: Beta

Seiyuu: Bin Shimada

Debiut: Odcinek 74 – Wrogowie z dalekiej północy. Legendarni Święci Wojownicy.

Więcej danych

HISTORIA

Jako wysoko urodzony szlachcic od wczesnego dzieciństwa przebywał na dworze królewskim Asgardu, gdzie zaprzyjaźnił się z Zygfrydem. Bardzo bliskie stosunki łączyły go z księżniczką Freyą – dużo wskazuje na to, że był w niej zakochany już jako chłopiec. Przysiągł zostać najsilniejszym z wojowników i wiernym obrońcą Asgardu. Ciężko trenował we wnętrzu wulkanu, przyzwyczajając swój organizm do skrajnych warunków – dzięki temu był odporny nie tylko na mrozy, ale i na niewyobrażalnie wysokie temperatury. Wraz z początkiem wojny z Sanktuarium przyjął Boski Pancerz Merak.

W ANIME

Hagena poznajemy w czasie pierwszej konfrontacji Hildy z Ateną. Niedługo potem staje do walki z Rycerzem Łabędzia. Jest wyjątkowo zawzięty – uważa, że Hyouga przekabacił na swoją stronę Freyę i porwał ją z zamku. Nie chce uwierzyć, że Hilda została opętana. Świadomy słabości przeciwnika, tak manipuluje ciągiem wydarzeń, że areną pojedynku staje się wnętrze wulkanu. Nietrudno się domyślić, że Hyouga szybko słabnie i przez to zbiera gigantyczne lanie. Niewątpliwie byłoby po nim, gdyby nie nagła interwencja Freyi. Mając wgląd na ich przyjaźń i miłość Hagena, księżniczka próbuje przekonać Świętego Wojownika do swoich racji, jednak ten pozostaje głuchy na jej błagania. Oszalały z gniewu i zazdrości, bez najmniejszego wahania uderza w Hyougę, nie bacząc na to, że Freya osłania go własnym ciałem. Wobec zaistniałej sytuacji, Rycerz Łabędzia atakuje Hagena swoim najpotężniejszym atakiem – Aurora Execution – co prowadzi do śmierci Wojownika.


Imię: Alberich

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Megrez

Gwiazda: Delta

Seiyuu: Shigeru Nakahara

Debiut: Odcinek 74 – Wrogowie z dalekiej północy. Legendarni Święci Wojownicy.

Więcej danych

HISTORIA

Urodził się w bardzo starym i szanowanym rodzie. Jego przodek – Alberich XIII – odbył niegdyś podróż do Chin, gdzie walczył z Rycerzem Wagi Dohko. Choć był szlachcicem i niewątpliwie kręcił się wokół królewskiego dworu, jego pozycja nigdy nie była tak wysoka jak Zygfryda czy Hagena. Sama Hilda również nie darzyła go przyjaźnią. Dla inteligentnego i chorobliwie ambitnego młodzieńca był to ogromny cios. Wraz z rozpoczęciem się walk z Sanktuarium przywdział Pancerz Megrez. Mimo wcześniejszych tarć, zdecydowanie poparł Hildę, która niespodziewanie zaczęła go faworyzować.

W ANIME

Pojawia się wraz z innymi Świętymi Wojownikami jako świta Hildy w czasie jej konfrontacji z Ateną. Później przebywa stale na zamku, to on przynosi wieści o śmierci Mime'a. Wtedy też postanawia wkroczyć do akcji, swoim zachowaniem wzbudzając podejrzenia Syda i Zygfryda. Jak się okazuje, całkiem słusznie, bowiem Alberich planuje wykorzystać wojnę do własnych celów – chce przejąć tron Asgardu, a w dalszej kolejności zdobyć władzę nad światem. Jego pierwszą przeciwniczką jest Marin, która przybywa na północ, by ostrzec Seiyę i resztę przed Sydem. Jest od niej wyraźnie słabszy, więc ucieka się do swojej prawdziwej siły – inteligencji. Dzięki podstępowi udaje mu się unieruchomić ją w Ametystowej Trumnie. W podobny sposób postępuje z Seiyą, z którym nie miałby szans w normalnym pojedynku. Jako trzeci zjawia się Hyouga, na którym z kolei Alberich używa swojego innego asa – Siłom Natury. Dopiero czwarty w kolejce Shiryu, dzięki wiedzy zdobytej przez Dohko w walce z Alberichem XIII, rozgryza technikę przeciwnika i finalnie pokonuje przeciwnika, choć, trzeba przyznać, ze sporymi trudnościami.


Imię: Fenrir

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Alioth

Gwiazda: Epsilon

Seiyuu: Toshihiko Seki

Debiut: Odcinek 74 – Wrogowie z dalekiej północy. Legendarni Święci Wojownicy.

Więcej danych

HISTORIA

Początek jego dzieciństwa był bardzo beztroski. Był jedynym, ukochanym synem szlacheckiej pary. Pewnego dnia, podczas wyprawy na polowanie, jego rodzice zginęli zaatakowani przez niedźwiedzia. Ich przyjaciele nie tylko im nie pomogli, ale i uciekli z miejsca zdarzenia, zostawiając małego Fenrira na pewną śmierć. Z opresji uratowała go wilcza wataha, która zresztą później się nim zaopiekowała. Razem ze swoją nową rodziną zamieszkał w opuszczonym rodowym dworze, częściowo zrujnowanym przez rozkradających dobytek ludzi. W czasie wojny z Sanktuarium przywdział Pancerz Alioth i przyłączył się do kompanii Hildy.

W ANIME

Jest drugim przeciwnikiem Rycerzy z Brązu – przypada mu pojedynek z Shiryu. Dzięki pomocy swojej wilczej rodziny ma nad nim zdecydowaną przewagę. Napawa się cierpieniami Rycerza Smoka, dając upust swojej nienawiści wobec wszystkich ludzi. Shiryu bezskutecznie próbuje przemówić do Świętego Wojownika – dla Fenrira nie istnieją wartości takie jak honor czy przyjaźń, więc nie jest w stanie zrozumieć intencji przeciwnika. Do Hildy również nie przyłączył się z patriotycznych pobudek, ale ze strachu przed jej potęgą. W końcu podczas jednej ze słownych sprzeczek, rozdrażniony słowami Rycerza, traci nad sobą kontrolę, co okazuje się być dla niego zgubne. Shiryu wykorzystuje jego moment nieuwagi i uderza w lodowiec, powodując olbrzymią lawinę. Fenrir ginie pod zwałami lodu.


Imię: Thor

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Phecda

Gwiazda: Gamma

Seiyuu: Yuusaku Yara

Debiut: Odcinek 74 – Wrogowie z dalekiej północy. Legendarni Święci Wojownicy.

Więcej danych

HISTORIA

Pochodził z najniższej warstwy społecznej – był ubogim człowiekiem i pracował jako drwal. Wrażliwy na ludzką krzywdę i niedolę, kłusował w królewskich lasach, by zdobyć jedzenie dla swojej rodziny i innych potrzebujących. Przyłapany na gorącym uczynku i otoczony przez żołnierzy, został ułaskawiony przez Hildę. Od tamtej pory stała się dla niego wzorem i symbolem dobroci. Prawdopodobnie został przez nią nobilitowany, o czym może świadczyć przywdzianie przez niego Świętego Pancerza Phecda.

W ANIME

Po raz pierwszy pojawia się w świcie Hildy podczas jej konfrontacji z Ateną. Niedługo potem zostaje wysłany na front. Jest pierwszym przeciwnikiem Rycerzy z Brązu, których bez trudu odpiera. Hyouga i Shun zostają ogłuszeni, przez co Seiya zmuszony jest walczyć samotnie. Pojedynek wydaje się być w miarę wyrównany, jednak Thor jest nieproporcjonalnie bardziej odporny. Słabnący i coraz bardziej obrywający Rycerz Pegaza stawia wszystko na jedną kartę, jednak jego desperacki atak okazuje się być skuteczny. Czując łagodną energię kosmiczną Ateny, umierający Thor przypomina sobie Hildę z czasów ich pierwszego spotkania i uświadamia sobie, że Rycerze mieli rację. Niestety, jest już zdecydowanie za późno.


Imię: Mime

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Benatnash

Gwiazda: Eta

Seiyuu: Yuuji Mitsuya

Debiut: Odcinek 74 – Wrogowie z dalekiej północy. Legendarni Święci Wojownicy.

Więcej danych

HISTORIA

Przyszedł na świat, gdy Asgard był ogarnięty wojną. Jego ojciec miał pecha walczyć z najpotężniejszym wojownikiem, Folkelem. Zepchnięty do obrony, był zmuszony toczyć bój we własnym domu. Folkel jednak, gdy zauważył żonę i małe dziecko swego przeciwnika, postanowił odpuścić. Został wtedy zdradziecko zaatakowany od tyłu i broniąc się, zabił mężczyznę i jego małżonkę, która próbowała go osłonić. Dręczony wyrzutami sumienia wojownik, przygarnął maleńkiego Mime'a i zajął się nim jak własnym synem. Po latach jednak prawda wyszła na jaw i rozwścieczony chłopak w gniewie zabił swojego opiekuna. Gdy rozpoczęła się wojna z Sanktuarium, Mime przywdział Pancerz Benatnash.

W ANIME

 Jest trzecim – po Thorze i Fenrirze – przeciwnikiem Rycerzy z Brązu. Przypada mu walka z Shunem. Łańcuch Rycerza Andromedy jest wobec niego bezradny, gdyż nie może się przebić przez skrywającą emocje barierę. Mime bez większego trudu powala swojego przeciwnika. Życie Shunowi ratuje Ikki, jednak i on ma spore problemy ze Świętym Wojownikiem. Jednakże dzięki swoim umiejętnościom zagląda w głąb serca Mime'a i bez trudu go rozszyfrowuje– nie tylko wydobywa wreszcie z niego nienawiść, ale i wzbudza w nim poczucie winy za zabicie Folkela. Wojownik Eta bowiem uważał swojego opiekuna za tyrana i mordercę, spychając w głąb świadomości wspomnienia o jego opiekuńczości i poświęceniu. W końcu przyparty do muru Mime stawia wszystko na jedną kartę. Przeciwnicy powalają się wzajemnie potężnymi ciosami. Rany Mime'a okazują się być śmiertelne, jednak przed zgonem przyznaje się do swojej winy i oddaje rację Rycerzom.


Imię: Syd

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Mizar

Gwiazda: Zeta

Seiyuu: Yuu Mizushima

Debiut: Odcinek 74 – Wrogowie z dalekiej północy. Legendarni Święci Wojownicy.

Więcej danych

HISTORIA

Przyszedł na świat jako jeden z braci bliźniaków. Ponieważ posiadanie bliźniąt w Asgardzie było zakazane, jego rodzice musieli pozbyć się jednego z nich. Padło na starszego Buda, który został porzucony – tymczasem Syd pozostał w rodzinnym domu. Bracia spotkali się kilka lat później, gdy wpadli na siebie podczas polowania. Syd ofiarował Budowi swój sztylecik w zamian za królika, którego jego bliźniak złapał. Zdawało się, że chłopak zapomniał o całej sprawie, jednak dokładnie zachował tę sytuację w pamięci. Jako członek szlacheckiego rodu Asgardu, podczas wojny z Sanktuarium przyjął Pancerz Mizar. Równocześnie do walki stawił się Bud, oficjalnie jako jego cień, ale Syd doskonale wiedział, kto i dlaczego czai się za jego plecami.

W ANIME

Jest pierwszym Świętym Wojownikiem, którego poznajemy. Z rozkazu Hildy dokonuje inwazji na Sanktuarium, gdzie powala Aldebarana, a następnie zjawia się w prywatnej rezydencji Saori Kido. Tam atakowany przez kilku Rycerzy jednocześnie musi odpuścić, jednak zapowiada okrutną wojnę pomiędzy Ateną a Asgardem. Większą część walk spędza na zamku, gdzie wraz z Zygfrydem strzeże Hildy. Choć wyrywa się na pole bitwy już po śmierci Mime'a, do jego bezpośredniego starcia z Rycerzami dochodzi dopiero, gdy ci dochodzą do Walhalli. Walczy z Shunem, którego zmusza do desperackiego użycia jego techniki ostatniej szansy. Przez niedocenienie przeciwnika silnie obrywa i traci przytomność. W tym czasie inicjatywę przejmuje Bud. Sydowi jednak udaje się ostatni raz wziąć się w garść – gdy jego brat zaczyna przegrywać w starciu z Ikkim, blokuje Rycerza Feniksa tak, by dać szansę Budowi na zwycięstwo. Ten jednak nie potrafi tego zrobić, gdyż jego cios dosięgnąłby także Wojownika Zeta. Syd umiera od odniesionych ran, ale umiera finalnie pogodzony z bliźniakiem.


Imię: Bud

Ranga: Święty Wojownik

Boski Pancerz: Alkor

Gwiazda: Zeta

Seiyuu: Yuu Mizushima

Debiut: Odcinek 91 – Tajemnica czarnych kłów

Więcej danych

HISTORIA

Przyszedł na świat jako jeden z braci bliźniaków. Ponieważ posiadanie bliźniąt było w Asgardzie zakazane, rodzice byli zmuszeni go porzucić. Szczęściem został przygarnięty przez wieśniaków, którzy pokochali go jak własnego syna. Tak jak i inni biedni mieszkańcy Asgardu, cierpiał głód i niedostatek – już jako mały chłopiec polował na króliki, by wspomóc rodzinę. Podczas jednej z takich wypraw przypadkiem spotkał Syda oraz swoich biologicznych rodziców. Od tamtej chwili znienawidził brata i swój los. Potajemnie trenował, by stać się lepszym od Syda i zająć jego miejsce. Wydawało mu się, że osiągnął swój cel, gdy objawił mu się Pancerz Alkor, ale okazało się, że jego rolą jest jedynie potajemne towarzyszenie Wojownikowi Zeta, którym był Syd.

W ANIME

Jest z Sydem od samego początku, ale jego tożsamość poznajemy dopiero pod koniec serii, gdy podczas walk w Walhalli Shun powalił Wojownika Zeta. Bud zajmuje jego miejsce i stawia czoła kolejno Rycerzom Andromedy, Wężownika i Feniksa. Dopóki jest pewien siebie i swojej nienawiści do brata ma nad nimi sporą przewagę. Dopiero działania Ikkiego, drążące temat Syda wyraźnie wyprowadzają go z równowagi – ugodzony Phoenix Genma Ken, uświadamia sobie swoje prawdziwe intencje wobec brata. Wreszcie dochodzi do kulminacyjnego momentu walki, w którym Syd chwyta Rycerza Feniksa, by ułatwić Budowi zwycięstwo. Święty Wojownik jednak wie, że jeśli w tym momencie uderzy przeciwnika, ugodzi także i zabije swojego brata. Finalnie nie potrafi tego uczynić – dochodzi do pojednania bliźniaków, jednak w tym samym momencie Syd umiera od poniesionych wcześniej ran. Bud oddaje walkę walkowerem i zabiera ciało brata do ruin domu, w którym się urodzili. Tam sam ginie z powodu utraty krwi i wychłodzenia organizmu.

2.05.2015
Tekst: Verien
Grafika: Jamnik_sst 


Komentarze
#1 | Lyo dnia 31 May 2012
Syd i Bad Smile oni najbardziej mi się podobali z Świętych wojowników, mieli świetne predyspozycje do bycia najlepszymi Smile
#2 | Hekate dnia 02 October 2012
A ja najbardziej lubiłam Albericha - ze względu na zbroję Grin
#3 | Verien dnia 26 March 2013
Lyo, popieram, Syd i Bud wymiatają Pfft
#4 | Saturnina dnia 25 September 2013
Bardzo fajne charakterystyki postaciGrin BRAWA WIELKIE DLA TEJ PANIPfft Ale brakuje mi wszystkich nawiązań do postaci mitologicznych.
#5 | Jamnik_sst dnia 25 September 2013
Spokojnie dalsze nawiązania do mitologi są w przygotowaniu.. mało tego są już po cześć gotowe tylko ja nie mam czasu ich na stronę wrzucić Wink
#6 | Saturnina dnia 25 September 2013
A czy będzie też mitologiczna mapa Asgardu jak w Królestwie Hadesa?
#7 | Hekate dnia 25 September 2013
Jamnik, dziękować Ci za odpowiedź. Brakuje odnośników, bo tym zajmuje się inna osoba.
Nie wiem czy istnieją realne szanse na zrobienie "saintowej" mapy Asgardu (niech się wypowie Verien - w sensie czy da się taką mapę zrobić, było coś takiego, jakiś rzut "na rozmieszczenie Asgardu", bo mi nic nie świta, szczerze?), ale mapa mitologicznych skandynawskich krain na pewno będzie. Wszystko w swoim czasie. Niestety nie umiem łapać dziesięciu srok za ogon i nie potrafię powiedzieć dokładnie kiedy. Przy samym Hadesie ile było roboty. Ło matuchnoPfft Teksty to jedno, a grafika to drugie (Jamnik coś o niej wiePfft).
#8 | Verien dnia 25 September 2013
Pojawi się Sanktuarium (ale nie wiem kiedy i nie pytać, bo mieczem poszczuję Pfft), ale Asgardu nie da się zrobić, bo takowa mapa nigdy się nie pojawiła. Asgard to filler, nie było go w mandze.
#9 | Hekate dnia 25 September 2013
To masz odpowiedź. Sama również takowej mapki nie kojarzyłam, chyba że masz na myśli drzewko Yggdrasil.
#10 | Nox dnia 02 May 2015
Mały błąd - to Syd jest młodszy. Bud nazywa go w anime "otouto", a z kolei Syd referuje Buda jako "niisan" Smile
#11 | Verien dnia 02 May 2015
W przypadku bliźniąt to i tak nie ma znaczenia. Znaczy wiem, że Japończycy czepiają się takich pierdół, ale w przypadku bliźniąt jednojajowych jest tak łatwo pomylić dzieci, że to raczej kwestia umowna niż fakt, które z nich naprawdę jest starsze. Ale dobrze, poprawię. Swoją drogą, to dziwne, że porzucili starszego, czyli prawnego dziedzica. Żeby z Budem było chociaż coś nie tak...
#12 | Nox dnia 02 May 2015
Właśnie to jeden z powodów, dla których Bud czuł się pokrzywdzony - to on powinien zostać wybrany jako prawowity dziedzic.
Być może skazali silniejszego z braci na porzucenie, bo było większe prawdopodobieństwo, że przetrwa czy coś? Ale to już tylko domysł.
#13 | Verien dnia 02 May 2015
Albo właśnie myśleli, że porzucają młodszego, a po fakcie się okazało, że im się jednak pomyliło Grin Chociaż imho raczej po prostu twórcy nie przemyśleli sprawy, zwykła rzecz w Saintach.
#14 | Nox dnia 02 May 2015
Nie, jak dla mnie to ma sens (akurat to xD). Myślę, że chcieli w tym przypadku pokazać analogię do Ikkiego i Shuna. Syd jest też tym "wrażliwszym", a Bud ma więcej powodów, żeby go nienawidzić (albo całego świata za niesprawiedliwość).
#15 | Verien dnia 02 May 2015
Nie twierdzę, że nie ma sensu, bo co jak co, ale sensu to w Asgardzie jakoś pilnują, ale zwyczajnie nie do końca przemyśleli wątek. Dobra, fajnie, wywalili starszego, ale dlaczego, skoro zgodnie z tradycją to właśnie on był dziedzicem? Bud sobie może myśleć, że to niesprawiedliwość jawna (bo i w sumie jest), ale powód jakiś musiał być, że zostawili jednak Syda, a tego powodu nie podali, a przynajmniej nie pamiętam (jestem w trakcie rewatchingu do ficzka). Analogia fajna sprawa (chociaż ja bardziej wyczuwam zbieżność z wątkiem Sagi i Kanona), ale pozostawianie zbyt wielu pytań bez odpowiedzi nie jest już fajne :/ Co ja chcę, to Saintowersum xD

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Piekielni
6 dni
siurek15
3 tygodni
Verien
Verien
7 tygodni
lukasn3
15 tygodni
Duch
Duch
18 tygodni
pawel2906
19 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2024
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.