Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [16 głosów]

Epizod G
Epizod G
16% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
3% [2 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
18% [11 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
31% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 62
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Złoci Rycerze cz. 1

Imię: Mu

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Baran

Seiyuu: Kaneto Shiozawa, Takumi Yamazaki (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 10 – Strzeż się, Shiryu! Grobowiec Zbroi, Rozdział 12 - Wieża wielebnego Muu

Więcej danych

HISTORIA

Był uczniem Shiona, Rycerza Barana z poprzedniej epoki i legalnego Wielkiego Mistrza. Podczas rebelii Aiolosa jako jeden z dwóch Złotych Rycerzy nie poparł działań Sagi i pomógł Rycerzowi Strzelca w ucieczce. Wkrótce też opuścił Sanktuarium i osiadł na stałe w ojczystym Jamirze. Wychowywał i trenował chłopca o imieniu Kiki.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Poznajemy go jako pierwszego ze Złotych Rycerzy, choć jego tożsamość jest częściowo ukryta. Gości u siebie Shiryu, który przybywa do Jamiru, by naprawić zniszczone w Galaktycznym Turnieju Zbroje. Mu
spełnia jego prośbę, będąc pełnym podziwu poświęcenia chłopaka, który bez wahania ofiaruje większą część swojej krwi – potrzebnej do naprawy – w imię przyjaźni z Seiyą. Ratuje życie Rycerzowi Smoka i odprawia go wraz z Kikim na jego pierwszą bitwę. Ponownie pojawia się nieco później, ponownie ratując Shiryu życie – przegania z pola walki Maskę Śmierci. Przed bitwą w Sanktuarium naprawia Zbroje Rycerzy z Brązu, a także poucza ich o Siódmym Zmyśle, potrzebnym im do pokonania Złotych Rycerzy. Później przez większą część akcji stróżuje wraz z Kikim przy nieprzytomnej Atenie – przenosi się do Domu Barana, gdy na miejsce przybywa Tatsumi. Pomaga Shace przywrócić do życia Ikkiego, teleportując obu Rycerzy do Domu Panny. Jest świadkiem obalenia Wielkiego Mistrza – finałowej walki o Sanktuarium i samobójstwa Sagi.

Seria Asgard

Widzimy go na krótko w retrospekcji – ofiarowuje część swojej krwi, by wskrzesić Zbroję Smoka, a także naprawia kolejno wszystkie zniszczone w walce z Sagą Zbroje z Brązu.

Seria Posejdon

Wraz z pozostałymi Złotymi Rycerzami niecierpliwie oczekuje na wieści z Atlantydy. Gorliwie wypełnia rozkazy nowego (nieoficjalnego) Wielkiego Mistrza – Rycerza Wagi Dohko – i nie pozwala ruszyć kompanom z odsieczą.

Hades Chapter

Jako pierwszy bohater spotyka się ze wskrzeszonymi przez Hadesa Rycerzami. Broni Domu Barana mimo wyraźnemu sprzeciwowi swojego przywróconego do życia mistrza – Shiona. Zabija Aphrodite i Maskę Śmierci, jednak przez interwencję byłego Wielkiego Mistrza zmuszony jest przepuścić Sagę, Shurę i Camusa. Uratowany przez Dohko, rusza za nimi w pościg. Po drodze stacza krótką walkę z
zabójcą Aldebarana – Niobe – a także pokonuje kolejne Widmo, Papillona Myu. Wraz z Aiolią i Rycerzami z Brązu bezradnie oczekuje na wynik walki z Shaki z Sagą, Shurą i Camusem, później opłakując poległego przyjaciela. Wraz z Rycerzami Lwa i Skorpiona używa Athena Exclamation, by odeprzeć taki sam atak ze strony zdrajców. Jest świadkiem samobójstwa Ateny; należy do pierwszej grupy uderzeniowej wysłanej na siły Hadesa. Staje do walki z Radamantysem, by umożliwić Rycerzom z Brązu dostanie się do zamku. W efekcie zostaje strącony do lodowego Kokytos. Dzięki Cosmo Ateny wraca do życia i wraz z Aiolią i Milem udaje się do Giudecci. Tam, mimo użycia broni Zbroi Wagi, bezskutecznie usiłuje zniszczyć Ścianę Płaczu. Ginie w samobójczym ataku wszystkich Złotych Rycerzy, który ostatecznie umożliwia Rycerzom z Brązu przejście do Elizjum.

SPIN-OFF

Wojownicy ostatniej Świętej Wojny

Wraz z Aldebaranem, Milem, Aiolią i Shaką ginie w ataku Lucyfera na Sanktuarium. Pod koniec filmu zostaje wskrzeszony.

Omega

Pojawia się jako retrospekcja we wspomnieniach Kikiego. Jego duch, obecny w Zbroi Barana, jest widziany przez Raki.


Imię: Aldebaran

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Byk

Seiyuu: Tesshou Genda

Debiut: Odcinek 42 – Ostateczne oświecenie! Siódmy zmysł, Rozdział 29 - Dwanaście Domów Zodiaku

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

W czasie bitwy o Sanktuarium pilnuje Domu Byka – to z nim Rycerze z Brązu staczają swoją pierwszą walkę. Szybko powala Shuna, Hyougę i Shiryu, jednak Seiya stawia mu opór. Wraz z rosnącymi siłami Rycerza Pegaza, w Aldebaranie kiełkują podziw i wątpliwości. Postanawia sprawdzić młodego wojownika i zawiera z nim układ – uzna swoją porażkę, gdy straci jeden ze swoich złotych rogów u hełmu. Seiyi, po kilku ciężkich podejściach, udaje się ta sztuka. Zgodnie z umową, rozbawiony swoją porażką Rycerz Byka przepuszcza go dalej. Podobnie czyni z pozostałą trójką Rycerzy z Brązu, gdy ci prezentują mu swoje możliwości. Później w rozmowie z Mu, swoim najlepszym przyjacielem, przyznaje się do swoich podejrzeń wobec Wielkiego Mistrza. Gdy tylko dowiaduje się prawdy od Dohko, bez wahania rusza razem z resztą do Sagi, chcąc wymierzyć sprawiedliwość. Zostaje jednak powstrzymany i jest tylko biernym świadkiem ostatecznej rozprawy.

Seria Asgard

Zostaje nieczysto pokonany przez Syda i Buda, gdy ci z rozkazu Hildy atakują Sanktuarium. To właśnie on przekazuje Marin ostrzeżenie, by Rycerze z Brązu uważali na wojowników Zeta. Pojawia się także w retrospekcji, w której oddaje krew, potrzebną do naprawienia Zbroi Andromedy.

Seria Posejdon

Razem z pozostałymi Złotymi Rycerzami niecierpliwie oczekuje na wieści z Atlantydy. Nie może jednak ruszyć z odsieczą ze względu na rozkazy Dohko.

Hades Chapter

W czasie inwazji Widm na Sanktuarium przebywa w swoim Domu. Zamyślony, obserwuje kwiatek, który otrzymał w prezencie od dziewczynki, mieszkanki leżącej nieopodal wioski. Straciwszy czujność, pozwala za blisko podejść Deep Niobe, który atakuje go swoimi trującymi wyziewami. Przed śmiercią jednak udaje mu się po raz ostatni wzniecić siły i zadać przeciwnikowi śmiertelny cios. Powraca później pod Ścianę Płaczu, by zniszczyć ją w samobójczym ataku Złotych Rycerzy i tym samym otworzyć Seiyi i reszcie drogę do Elizjum.

SPIN-OFF

Wojownicy ostatniej Świętej Wojny

Wraz z Mu, Milem, Aiolią i Shaką ginie w ataku Lucyfera na Sanktuarium, jednak zostaje wskrzeszony po jego śmierci.


Imię: Saga

Ranga: Złoty Rycerz, Wielki Mistrz

Konstelacja: Bliźnięta

Seiyuu: Kazuyuki Sogabe, Akio Nojima (dobra strona), Ryoutarou Okiayu (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 1 – Odrodzenie! Legendarny bohater, Rozdział 1 - Rycerze Ateny

Więcej danych

HISTORIA

Już jako młodzieniec stanowił rycerską elitę Sanktuarium. Obok Aiolosa należał do grona ulubieńców Wielkiego Mistrza Shiona i powszechnie był uważany za jego przyszłego następcę. Nagła faworyzacja Rycerza Strzelca, a także konflikt z bliźniaczym bratem – Kanonem – którego skazał na śmierć, zamykając go w zatapianej przez wodę grocie na Półwyspie Sunion, stopniowo zasiewały w jego sercu zło. W końcu, dręczony zranionymi ambicjami i zazdrością, zamordował Shiona podczas jego medytacji na Wzgórzu Gwiazd, a następnie, podszywając się pod niego, przejął władzę w Sanktuarium. Próbował także zabić maleńką wówczas Atenę, w czym przeszkodził mu Aiolos. Gdy nie udało mu się zabić intruza, wydał na niego wyrok śmierci. Rycerz Strzelca jednak zdołał umknąć i przekazać niemowlę w ręce Mitsumasy Kido, którego odtąd Saga skrupulatnie obserwował.

W ANIME:

Seria Sanktuarium

Jest pierwszym głównym antagonistą Rycerzy z Brązu. Jako Wielki Mistrz nasyła na nich kolejno Ikkiego, Srebrnych i Złotych Rycerzy. Pod pretekstem pacyfikowania buntowników i odzyskania Zbroi Strzelca, którą Aiolos przekazał Mitsumasie, usiłuje pozbyć się Saori Kido, wcielenia bogni Ateny. Przez lekceważenie Rycerzy z Brązu, zostaje zmuszony bronić się w Sanktuarium, jednak i wtedy nie traci animuszu, bezgranicznie wierząc w lojalność i siłę swoich najsilniejszych wojowników. Równocześnie, po raz pierwszy od 13 lat, zaczyna się w nim odzywać dobra strona, która niegdyś uległa zasianemu przez ambicje złu. W czasie walki z Shunem w Domu Bliźniąt po raz pierwszy jej ustępuje i od tego momentu ciągle toczy się w nim bój dwóch osobowości. Dobra strona na krótko przejmuje kontrolę, gdy Seiyi udaje się przejść ogród Demonicznych Róż – wskazuje mu Egidę Ateny, której musi użyć by uzdrowić ugodzoną strzałą Saori. Chwilę potem jednak na powrót staje się zły. Rozpoczyna się walka – a właściwie maltretowanie – Seiyi, a później przybyłego mu z pomocą Ikkiego. Mimo wyraźnej przewagi, Saga nie jest w stanie pokonać ani ich, ani pozostałych Rycerzy z Brązu. Ulega dopiero Atenie – pod wpływem jej Cosmo, ostatecznie przebudza się w nim dobro. Jest już jednak za późno – by powstrzymać atak, który zadała zła strona, skierował na siebie berło Saori, popełniając tym samym samobójstwo.

Hades Chapter

Należy do grupki Rycerzy, którzy pod pretekstem służby Hadesowi, usiłują dostać się do Ateny i przekazać jej wskazówki, które mogą zaważyć o jej zwycięstwie w wojnie. Wraz z Shurą i Camusem przechodzi bez większych przeszkód przez Domy Barana i Byka. U Bliźniąt spotyka się ponownie z Kanonem, którego pokonuje – z ulgą odkrywa jednak, że jego brat się ostatecznie nawrócił. Podczas walki z iluzjami Rycerza Panny w Domu Raka pozoruje swoją śmierć, przywdziewając Pancerz Dullahana Cube'a. Pod tą osłoną przechodzi przez Dom Lwa aż do Domu Panny, gdzie zmuszony jest stanąć do najcięższej z walk – z Shaką. Przyparty do muru Rycerz Panny używa na nim swojego najpotężniejszego ataku. Saga wraz z Camusem i Shurą niechętnie używają jedynej w tym momencie skutecznej techniki – zakazanego Athena Exclamation – czym zabijają Shakę. Atakowany później przez Mila, Aiolię i Mu, inicjuje powtórzenie tego ataku, czym niechybnie zniszczyłby Sanktuarium, gdyby nie interwencja Rycerzy z Brązu. Z rozkazu Ateny zostaje doprowadzony przed jej oblicze, jednak nie jest w stanie wypełnić misji – Saori, która rozszyfrowała dzięki Shace ich zamiary, robi to za niego i popełnia samobójstwo. Po śmierci bogini wraca do zamku Hadesa, by ostatkiem sił dokonać zamachu. W tym momencie dobiega jednak końca czas, na który przywrócono go do życia. Umiera na rękach Seiyi – jego ciało zamienia się w pył. Powraca raz jeszcze, gdy wraz z innymi Złotymi Rycerzami dokonuje szturmu na Ścianę Płaczu. Wówczas ostatecznie godzi się z Kanonem – ich dusze jednoczą się.

SPIN-OFF

Legenda szkarłatnego młodzieńca

Wraz z Shurą, Camusem, Aphrodite i Maską Śmierci zostaje wskrzeszony przez Abla i dołącza do grona jego wojowników. Stacza walkę z Seiyą, w którym usiłuje obudzić jego prawdziwą siłę, by mógł stawić czoła Ablowi. Później pomaga mu w starciu z Jao, którego zabija, poświęcając własne życie.


Imię: Death Mask

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Rak

Seiyuu: Ryouichi Tanaka

Debiut: Odcinek 39 – Prędkość światła! Ataki, które przekroczyły 1 Macha, Rozdział 28 - Godzina bitwy

Więcej danych

W ANIME:

Seria Sanktuarium

Zostaje wysłany przez Wielkiego Mistrza do Chin, by zlikwidować Rycerza Wagi Dohko. Stacza tam pojedynek z Shiryu i byłby go zabił, gdyby nie interwencja Mu. Nie ma ochoty walczyć z dwoma Złotymi Rycerzami naraz, wraca więc do Sanktuarium, przyrzekając Rycerzowi Smoka dokończenie starcia. Obietnicy dzieje się zadość, bowiem obaj stają naprzeciw siebie w czasie bitwy o Sanktuarium, w Domu Raka. Chłopak, zatrwożony i obrzydzony kolekcją głów ofiar, którymi Rycerz Raka udekorował swój pałac, ponownie wyzywa go na pojedynek. Dzięki swojej technice, Maska Śmierci bez trudu zsyła Shiryu do Hadesu, gdzie osłabiony chłopak niemal traci życie. Odzyskuje siły, gdy Rycerz Raka próbuje zabić Shunrei, która rozpraszała go swoimi modlitwami. Jak się okazuje, to za mało, by pokonać przeciwnika. Maska Śmierci szybko odzyskuje animusz i zapewne by wygrał, gdyby nie zachowanie jego Zbroi, która odchodzi od niego, oburzona jego niegodziwymi uczynkami. Bez ochrony Rycerz Raka przegrywa – Shiryu strąca go w otchłań Yomotsu Hirasaka.

Hades Chapter

Należy do kierowanej przez Shiona grupy wskrzeszonych Rycerzy, która przyrzekła wierność Hadesowi, by móc dostać się do Sanktuarium i pomóc Atenie. Wraz z Aphrodite stanowi pierwszą grupę uderzeniową – atakują Dom Barana i giną z ręki Mu. Po ponownej śmierci razem próbują dostać się przed oblicze Hadesa, jednak zostają powaleni przez Radamantysa i strąceni do piekła. Powraca ponownie pod Ścianę Płaczu, by w samobójczym ataku utorować Rycerzom z Brązu drogę do Elizjum.

SPIN-OFF:

Legenda szkarłatnego młodzieńca

Jest jednym z Rycerzy wskrzeszonych przez Abla i włączonych do jego armii. Stacza pojedynek z Shiryu, który jest niemal kalką ich starcia z Sanktuarium. Jak nietrudno się domyślić, przegrywa.


Imię: Aiolia

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Lew

Seiyuu: Hideyuki Tanaka

Debiut: Odcinek 16 – Potężna! Siła Dokratesa, Rozdział 1 - Rycerze Ateny

Więcej danych

HISTORIA

Urodził się w Grecji, prawdopodobnie w okolicy Sanktuarium. Wychowywał go i trenował starszy brat – Rycerz Strzelca Aiolos. Aiolia niesamowicie go podziwiał i za wszelką cenę pragnął być taki, jak on. Jego domniemany bunt głęboko zranił chłopca – nie tylko musiał znosić prześladowania i łatkę zdrajcy, ale i upadł cały jego światopogląd. Aiolia przyrzekł zmazać własnymi czynami honor swój i brata. W Sanktuarium wkrótce zasłynął ze swojej dobroci; blisko przyjaźnił się z Marin i stanowił wzór dla uczącego się Seiyi.

W ANIME:

Seria Sanktuarium

Pojawia się już na początku serii jako towarzysz i obrońca Marin, jednak jego pełną tożsamość poznajemy nieco później. Z rozkazu Wielkiego Mistrza zastępuje Mila w misji pacyfikacyjnej w Japonii. Przerywa rozmowę Shainy z Seiyą, chcąc ukarać Rycerza Pegaza za zdradę. Przypadkiem jednak atakuje kobietę, która własnym ciałem zasłania Seiyę – chce odłożyć wyrok na później i przenieść ranną do Sanktuarium. Wówczas pojawiają się wysłani przez Wielkiego Mistrza szpiedzy – uważają, że Aiolia miga się od wykonania rozkazu i wypełniają go sami. Rycerz Pegaza pokonuje ich dzięki Zbroi Strzelca. Wobec tej sytuacji, Rycerz Lwa decyduje się jednak kontynuować pojedynek. Seiya cały czas próbuje go przekonać do swoich racji, niestety nadaremno. Dopiero pojawienie się Saori wzbudza w młodym Rycerzu wątpliwości. Nie chce jednak uwierzyć na słowo i próbuje ją zaatakować w myśl tego, że prawdziwa Atena nie da się zranić. Zostaje powstrzymany przez ducha Aiolosa, który finalnie otwiera mu oczy na kłamstwa Wielkiego Mistrza. Chcąc odpokutować lata trwania w fałszu, Aiolia decyduje się osobiście rozwiązać sprawę zdrady w Sanktuarium. Pozostawia Shainę pod opieką Kasjosa, a sam wymusza na Sadze osobistą audiencję. W jej trakcie zostaje uznany za zdrajcę i zmuszony jest stoczyć walkę z Shaką, w trakcie której Wielki Mistrz znienacka rzuca na niego urok, zmuszając go do absolutnego posłuszeństwa. W bitwie o Sanktuarium ponownie spotyka się z Seiyą. Opętany przez Sagę, zmusza Rycerza Pegaza do bezlitosnego pojedynku. Zaskoczony chłopak nie jest w stanie się obronić i szybko zostaje ciężko ranny. Co prawda, udaje mu się w końcu rozpracować ataki Aiolii, ale tylko go tym rozwściecza. Przed śmiercią ratuje go Kasjos, który poświęca własne życie, by przywrócić Rycerza Lwa do normalności. Zawstydzony swoimi czynami Aiolia uzdrawia Seiyę i zabiera ciało ucznia Shainy, by go pochować. Ostrzega też Rycerzy z Brązu przed Shaką. Pod koniec serii jest świadkiem ostatniej walki Sagi i jego samobójstwa.

Seria Asgard

Pojawia się w retrospekcji, gdzie oddaje swą krew, by wskrzesić Zbroję Pegaza.

Seria Posejdon

Wraz z Mu, Shaką, Aldebaranem i Milem bezczynnie oczekuje na wieści z Atlantydy. Jest inicjatorem pomysłu, by ruszyć z odsieczą, jednak jest blokowany przez wolę nowego Wielkiego Mistrza – Dohko.

Hades Chapter

Strzegąc Domu Lwa, staje do walki z grupką Widm, które ruszyły do Sanktuarium za Sagą, Shurą i Camusem. Chcąc nie chcąc, musi ich przepuścić, unieruchomiony przez Raimiego, którego zresztą wkrótce potem pokonuje. Wraz z Mu i Rycerzami z Brązu bezradnie oczekuje na wynik walki Shaki, opłakując później śmierć przyjaciela. Później używa na Shurze, Sadze i Camusie Athena Exclamation, przerwane przez Rycerzy z Brązu. Jest świadkiem samobójstwa Ateny. Razem z Milem i Mu zostaje wysłany do zamku Hadesa jako czoło kontrataku. Przegrywa w walce z Radamantysem, którego zajmuje, by umożliwić przejście Seiyi i jego kompanom. Zostaje strącony do Kokytos, by później powrócić, obudzonym przez Cosmo Ateny. Uczestniczy w atakach na Ścianę Płaczu, w tym w ostatnim, samobójczym. Przed śmiercią po raz pierwszy od kilkunastu lat spotyka się ze swoim wskrzeszonym bratem.

SPIN-OFF

Wojownicy ostatniej Świętej Wojny

Wraz z Shaką, Mu, Milem i Aldebaranem ginie w ataku Lucyfera na Sanktuarium. Wraca do życia pod koniec filmu.


Imię: Shaka

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Panna

Seiyuu: Yuji Mitsuya

Debiut: Odcinek 41 – Ostateczna bitwa w Sanktuarium! Atena na skraju życia i śmierci, Rozdział 18 - Wyspa Królowej Śmierci

Więcej danych

HISTORIA

Od najmłodszych lat przebywał w buddyjskim klasztorze. Podczas medytacji rozmawiał z samym Buddą. Szybko został uznany za człowieka najbliższym bogom, uważał, że dostąpił oświecenia. W Sanktuarium miał swoistą sektę, złożoną z jego gorliwych wyznawców.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Z rozkazu Wielkiego Mistrza walczy z Aiolią, którego uznano za zdrajcę. Później wysyła swoich najlepszych uczniów na Wyspę Kanon, by zgładzili Ikkiego. Wytwarza wokół nich pole ochronne dzięki swojej medytacji. Rozproszony przez Atenę, zmuszony jest ich pozostawić samych, przez co giną. Broniąc Domu Panny, w mgnieniu oka powala Rycerzy z Brązu, którzy nieostrożnie zakłócili jego spokój. Od zamiaru zabicia ich odciąga go Ikki, z którym stacza ciężki pojedynek. Wciąż i wciąż powracający do życia Rycerz Feniksa zmusza go do użycia najpotężniejszego ataku, którym odebrał mu wszystkie pięć zmysłów. Krok ten okazuje się dla niego zgubny, bowiem Ikki wykorzystuje jego chwilową słabość i rozpalając swoje Cosmo do granic możliwości, wysadza się, kurczowo trzymając Rycerza Panny. Shaka jednak nie ginie – udaje mu się wrócić do życia i dzięki pomocy Mu wskrzesza także Rycerza Feniksa. Wraz z pozostałymi Rycerzami jest świadkiem ostatniej walki Sagi.

Seria Asgard

Pojawia się w retrospekcji, w której swoją krwią wskrzesza Zbroją Feniksa.

Seria Posejdon

Wraz z innymi Złotymi Rycerzami bezradnie czeka na wieści z Atlantydy. Nie może ruszyć z odsieczą, gdyż zgodnie z rozkazami Dohko musi pilnować Sanktuarium.

Hades Chapter

Choć strzeże Domu Panny, już w Domu Raka naprzykrza się Sadze, Shurze i Camusowi, zsyłając na nich ogłupiające iluzje. Oszukują go, pozorując swoją śmierć i podszywając się pod Widma udaje im się podejść aż pod jego Dom. Tam szwindel wychodzi na jaw, jednak Shaka zachowuje się co najmniej dziwnie. Przepuszcza ich dalej, ale bezlitośnie zabija towarzyszące im Widma. Okazuje się, że jest ciekawy kierujących nimi motywów. Wobec milczenia Sagi i jego kompanów, dochodzi do pojedynków. Przyciśnięty do ściany, ale zdecydowany na śmierć Rycerz Panny, zmusza przeciwników do użycia na nim Athena Exclamation, odbierając im kolejne zmysły. Przed odejściem wysyła Atenie wiadomość zapisaną własną krwią na płatkach kwiatów – Arayashiki. Jak się okazuje, śmierć była konieczna, by Shaka mógł osiągnąć Ósmy Zmysł i żywym zstąpić do Hadesu. Towarzyszy tam Atenie i wiedzie ją do Giudecci na spotkanie z Władcą Piekieł. Chce walczyć z Hadesem opanowującym ciało Shuna, ale Saori powstrzymuje go i próbuje załatwić sprawę po swojemu, w efekcie czego zostaje porwana do Elizjum. Shaka próbuje sam rozbić stojącą mu na drodze Ścianę Płaczu – bezskutecznie. Udaje się to dopiero, gdy atakują wszyscy Złoci Rycerze naraz – jest to jednak atak samobójczy.

SPIN-OFF

Wojownicy ostatniej Świętej Wojny

Ginie w ataku Lucyfera na Sanktuarium. Powraca do życia po jego śmierci, pod koniec filmu.


 

Wszyscy Złoci Rycerze pojawiają się w fimie Niebiański rozdział: Uwertura. Zostają skazani na wieczne potępienie za bunt wobec bogów. Ich dusze zaklęto w kamienną statuę, ustawioną ku przestrodze innym Rycerzom w Sanktuarium.

1.05.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien


Komentarze
#1 | Nakane dnia 28 July 2013
Wydaje mi się że Aiolosa nie było w Uwenturze, w momencie zaklinania rycerzy w kamień. Nie dostrzegłam go tam, ale na 100% pewna nie jestem.
#2 | Verien dnia 28 July 2013
Skoro skazano *wszystkich* Złotych Rycerzy, to Aiolos też tam musi być Wink Jak będę miała okazję, to się przyjrzę.
#3 | Nakane dnia 28 July 2013
Niby racja tylko no, ja go tam nie mogłam dostrzec, a niby pokazywali wszystkich skazanych Smile
#4 | Verien dnia 28 July 2013
http://www.offici...ts/290.jpg - jest tu albo
http://www.offici...ts/302.jpg - tu. Pamiętaj, że trudno go odróżnić od Aiolii, a tu mamy zamazane kontury.
#5 | Nakane dnia 28 July 2013
Prędzej na pierwszym linku koło Milo (również dobrze to może być Aiolia :3), na drugim jest chyba Saga, Camus i Shura.

Z drugiej strony, jakby tam był to pokazaliby dwóch podobnych do Aiolii, a widzimy go raz (i to chyba właśnie Aiolię) Chyba że został przeoczony, skoro skazano wszystkich Smile Można sobie rozkminiać. Ja się sugerowałam tym że za długo nie pożył, by przysłużyć się Atenie, ale to tylko gdybanie.
#6 | Verien dnia 28 July 2013
Shura jest widoczny w innym ujęciu imho. Ale jak już wspomniałam - ciężko odróżnić. Za długo nie pożył, ale jednak w Hadesie był. Uczestniczył w buncie przeciw bogom, za które przecież Złotych skazano. Co tu jest do "rozkminiania" - to fakt.
#7 | Nakane dnia 28 July 2013
Muszę obejrzeć ten moment jeszcze raz.
#8 | frez dnia 02 July 2014
W którym momencie i w jakim filmie widać sąd nad złotymi rycerzami?
#9 | Verien dnia 03 July 2014
Sam początek Uwertury aka 5 kinówki.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

dymianov39
dymianov39
06:58:43
cfc4ev3r
18:49:52
Alien_2
Alien_2
19:07:00
Lyo
Lyo
19:36:27
piotrek21186
1 dzień
Wybuch
Wybuch
2 dni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2019
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.