Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Asgard streszczenia 2

Data premiery

23.07.1988

Numer i tytuł odcinka

87. Diabelski ametyst! Cmentarz Rycerzy (魔の紫水晶! セイントの墓場 - Ma no amethyst! Saint no hakaba)

Filler

Tak

 

Alberich przekonuje Hildę do swojego planu i wyrusza samotnie przeciwko Rycerzom. Wędrując przez Ogród Odyna wspomina swoje relacje z kapłanką. Kobieta nie darzyła go sympatią ze względu na jego egoizm i groziła mu nawet wygnaniem. Okazuje się także, że Alberich tylko udaje lojalność – chce sam zgromadzić Szafiry Odyna i z ich pomocą zdetronizować Hildę. Rozmyślając, wpada na szpiegującą Marin. Zatrzymuje ją i pokonuje w niekoniecznie uczciwej walce. Więzi ją w ametyście. Gasnące cosmo Rycerz Orła zwabia ściąga na miejsce Seiyę. Po krótkiej walce orientuje się, że Alberich jest znacznie słabszy od niego, ale Święty Wojownik powstrzymuje jego zapał. Pokazuje mu uwięzioną Marin i beztrosko stwierdza, że jeśli zginie, to kobieta zostanie w kamieniu na zawsze. Warunkiem jej uwolnienia jest ukorzenie się Seiyi i oddanie Szafiru należącego do Thora. Rycerz Pegaza jest w kropce.

Data premiery

31.07.1988

Numer i tytuł odcinka

88. Miecz Ognia! Przerażająca ambicja (炎の剣! 恐るべき野 - Honoo no ken! Osorubeki yabou)

Filler

Tak

 

Seiya nie bardzo wie co ma począć z zastaną sytuacją. Nie pomagają mu w decyzji wredne komentarze Albericha, podkreślejące straszliwe cierpienia, jakie czekają Marin. W końcu Rycerz Pegaza zbiera się w sobie i atakuje. Święty Wojownik ma jednak jeszcze jednego asa w rękawie – Ognisty Miecz, z którego pomocą ciężko rani Seiyę. Nie mogąc uciec, Rycerz Pegaza ląduje w ametyście. Alberich analizuje swoje plany – okazuje się, że doskonale wie o przemianie Hildy (której był świadkiem i którą przemilczał) i postanawia wykorzystać sytuację do zajęcia jej miejsca. Gasnące cosmo przyjaciela ściąga – zgodnie z planem Albericha – następnego Rycerza, Hyougę. Rycerz Łabędzia chce za wszelką cenę wyciągnąć przyjaciół, ale podobnie jak przedtem Seiya nie potrafi poradzić sobie z mieczem Albericha.

Data premiery

13.08.1988

Numer i tytuł odcinka

89. Straszliwe poświęcenie! Duchy lasu (邪悪のいけにえ! 精霊たちの森- Jaaku no ikeni! Seireitachi no mori)

Filler

Tak

 

Ognista technika Albericha zdecydowanie krzyżuje szyki Hyougi – nawet jak udaje mu się dopaść Świętego Wojownika, ten błyskawicznie uwalnia się z lodu. W dodatku cały czas miesza Rycerzowi w głowie – podkreśla, że jego śmierć zabije także Marin i Seiyę i proponuje, że w zamian za Szafir i hołd będzie mógł uratować Atenę. W efekcie ataki Hyougi nie są tak silne jak powinny i Alberich w zasadzie kontroluje walkę. Na to wszystko Święty Wojownik wzywa na pomoc duchy natury – las dosłownie dostaje wścieklizny i atakuje Rycerza. Osłabionego i poturbowanego Hyougę Alberich chce zamknąć w ametyście, ale w ostatniej chwili zjawia się Shiryuu i odbija jego atak dzięki Smoczej Tarczy. Święty Wojownik rozpoznaje go – wie, że jest uczniem mistrza ze Świętych Wzgórz, z którym niegdyś zmierzył się jego przodek, Alberich XIII. Chce pomścić przegraną czcigodnego członka rodu. Shiryuu co prawda dostaje wskazówki od mistrza jak poradzić sobie z techniką Albericha, nie bardzo jednak umie je zastosować w praktyce.

Data premiery

20.08.1988

Numer i tytuł odcinka

90. Nie oglądaj się, Seiya! Energia Wschodzącego Smoka (ふり向くな星矢! 昇龍のコスモ - Furimukuna Seiya! Shoryuu no cosmo)

Filler

Tak

 

Zjednoczenie się z naturą okazuje się trudne dla Shiryuu. Nie tylko odruchowo próbuje uciekać, ale i Alberich ciągle wyprowadza go z równowagi. Na szczęście jego mistrz czuwa i nie przestaje mu udzielać telepatycznie cennych rad. Shiryuu ma jednak też inny problem – ametystową technikę przeciwnika, przed którą musi się chronić Tarczą i siłą rzeczy wytrącać z równowagi. Z czasem jednak zauważa, że Alberich nie może łączyć swojego voodoo z ametystami i postanawia chyba po raz pierwszy w karierze użyć mózgu. Ściąga Zbroję, prowokując tym samym przeciwnika do użycia kamyczków i sprzedaje mu koncertowego strzała, jako że miał już przeanalizowaną tę technikę. Alberich umiera, a jego ofiary zostają wypuszczone z ametystów. Marin ochrzania Seiyę, który chce jej udzielić pierwszej pomocy i wysyła go do Walhalli, ostrzegając go przedtem przed Sydem. Tymczasem Shun wkracza już na zamek.

Data premiery

27.08.1988

Numer i tytuł odcinka

91. Płoń, Shun! Tajemnica czarnych kłów (燃えよ瞬! 黒い牙に隠された謎 - Moe yo Shun! Kuroi kiba ni kakusareta nazo)

Filler

Tak

 

Omdlałą Marin znajduje Shaina. Rycerz Orła opowiada jej o kulisach swojej misji w Asgardzie. W rozmowie z Aldebaranem dowiedziała się, że za atakami Mizar Syda stoi oprócz niego jeszcze jedna osoba. Wizyta u Freyi i Kikiego potwierdziła jej podejrzenia. Marin chciała podzielić się tą wiedzą z Rycerzami z Brązu, ale przez zamieszanie z Alberichem nie zdążyła tego zrobić. Shaina spieszy do Walhalli, żeby ratować Seiyę i resztę kompanii. Shun włazi prosto na Syda. Panowie postanawiają dokończyć przerwaną w Japonii walkę. Łańcuch Andromedy niestety nie jest przeszkodą dla Świętego Wojownika, więc Shun obrywa. Ratują go Seiya i Hyouga, ale Rycerz Andromedy kategorycznie sprzeciwia się oddaniu walki. Zatrzymuje Świętego Wojownika, żeby przyjaciele mogli ruszać szukać Zygfryda. Niestety, cała trójka wpada w kłopoty. Seiya i Hyouga wpadają w zastawioną pułapkę i tracą przytomność. Shun zostaje dosłownie przymrożony przez Syda, więc jego ataki i obrona totalnie tracą na efektywności i w efekcie solidnie obrywa. Mało tego, za Sydem cały czas czai się jakaś tajemnicza postać...

Data premiery

3.09.1988

Numer i tytuł odcinka

92. Broń się! Burza Mgławicy Shuna (うずまけ! 瞬究極の星雲嵐 - Uzumake! Shun kyokyoku no Nebula Storm)

Filler

Tak

 

Shun cały czas próbuje atakować Syda, ale mroźne cosmo skutecznie powstrzymuje jego Łańcuch. Świętemu Wojownikowi nudzi się zabawa i używa swojej najpotężniejszej techniki. W jej efekcie Shun traci przytomność i zostaje zamrożony przez wroga. W stanie nieświadomości udaje mu się skontaktować z Ikkim, który podnosi go na duchu i prowokuje do rozpalenia Siódmego Zmysłu. Shun podnosi się, zrzuca Zbroję i spuszcza Sydowi łomot stulecia. Po wszystkim orientuje się, że towarzyszu mu ranna Shaina. Okazuje się, że Rycerz Wężownika zasłoniła go własnym ciałem przed cieniem Syda, który nota bene wychodzi z ukrycia. Okazuje się, że gwiazda Mizar posiada bliźniaczkę – Alkor. Jej Święty Wojownik – Bud - sekretnie towarzyszył Sydowi we wszystkich misjach i pomagał mu w walce. Shaina staje z nim do pojedynku, ale jest wyraźnie od niego słabsza i obrywa. Shun, próbując jej pomóc, załapuje się na ten sam wpierdziel. Na szczęście tradycyjnie zjawia się Ikki.

Data premiery

10.09.1988

Numer i tytuł odcinka

93. Bud! Przeznaczenie bliźniaczej gwiazdy (バド! 宿命の双子 - Bud! Shukumei no futago sei)

Filler

Tak

 

Ikki z werwą zabiera się za Buda, ale pojawia się spory zgrzyt. Okazuje się, że Święty Wojownik podglądał jego walkę z Mime'em i dzięki temu poznał jego ataki. Rycerz Feniksa musi się naprawdę postarać, żeby dosięgnąć przeciwnika, ale i tak udaje mu się jedynie strącić mu hełm i to kosztem ciężkich obrażeń. Ku zdziwieniu wszystkich okazuje się, że Bud to brat bliźniak Syda. Ikki jest zszokowany, że Święty Wojownik pozwolił swojemu krewnemu umrzeć. Wówczas Bud opowiada mu swoją historię. Jako że posiadanie bliźniąt jest w Asgardzie traktowane jako zły omen, ojciec Świętych Wojowników porzucił Buda na pewną śmierć. Na szczęście chłopca odnalazł chłop i przygarnął jak własne dziecko. Po latach Syd i Bud przypadkiem spotkali się w czasie polowania. Syd wymienił gonionego przez Buda królika na swój rodowy sztylet. Wtedy porzucony brat zorientował się, że ma do czynienia ze swoim bliźniakiem (tak, nie zdziwiło go, że ktoś wygląda tak jak on – czego się spodziewaliście po bohaterach Saint Seiya, bo chyba nie mózgu?). Z zazdrości o lepszy los, Bud znienawidził brata i poprzysiągł, że stanie się silniejszy od niego. Jakież było jego rozgoryczenie, gdy dowiedział się, że musi robić za cień „ukochanego” braciszka i pilnować mu tyłka. Hilda obiecała mu jednak, że gdy Syd zginie, Bud będzie mógł zająć jego miejsce, co też właśnie się stało. Ikki uznaje, że to bardzo brzydko nie mieć takiego bratopierdolca jakiego on ma, więc postanawia sklepać Budowi maskę.

Data premiery

17.09.1988

Numer i tytuł odcinka

94. Braterskie więzy! Spoczywaj w swojej ojczyźnie, Sydzie (兄弟の絆! シドよ祖国に眠れ - Kyodai no kizuna! Syd yo sokoku ni nemure)

Filler

Tak

 

Jak się okazuje słowo to jedno, a czyny to drugie, bo mimo wielkiego gniewu, Ikki nie jest w stanie dosięgnąć Buda samodzielnie. Dopiero z pomocą Shuna i wynikłego z tego zamieszania udaje mu się poczęstować przeciwnika Piekielną Iluzją. Rycerz Feniksa uparł się udowodnić Budowi, że jego nienawiść do Syda została sztucznie podsycona przez Hildę i w tym celu rozgrzebuje mu podświadomość. Krok po kroku pokazuje mu też nielogiczność w działaniu – niby Bud tylko czeka na śmierć Syda, ale raz za razem ratuje go z tarapatów. Święty Wojownik traci pewność siebie i w efekcie Ikki spuszcza mu łomot. Nieoczekiwanie dla wszystkich z podłogi podnosi się Syd i chwyta Rycerze Feniksa tak, by Bud mógł bez przeszkód zakończyć walkę. Święty Wojownik Alcor nie może jednak tego zrobić, bo jednocześnie zabiłby brata. Pojedynek kończy się walkowerem, a Syd umiera od odniesionych ran. Bud zabiera jego ciało do ich rodzinnego domu. Tymczasem Hyouga resztką cosmo niszczy pułapkę, umożliwiając Seiyi dalszą drogę.

Data premiery

15.10.1988

Numer i tytuł odcinka

95. Szlachetny heros! Odrodzony legendarny bohater (気高き勇者! 甦る伝説の騎士 - Kedakaki yuusha! Yomigaeru densetsu no kishi)

Filler

Tak

 

Wszyscy Rycerze z Brązu powoli zbliżają się ku ostatniemu ze Świętych Wojowników – Dubhe Zygfrydowi. Freya jest bardzo zaniepokojona tą ostatnią walką – wyjawia Kikiemu, że wojownik pochodzi z rodu mitycznych bohaterów, jest najsilniejszym żołnierzem Hildy i rzekomo jest nieśmiertelny. I rzeczywiście, wobec Zygfryda wszyscy Rycerze z Brązu – kolejno Seiya, Ikki i Shun, Hyouga nie ma sił nawet, by wstać– są słabi jak muchy i już wkrótce wszystkie zdobyte przez nich Szafiry Odyna znajdują się w ręku Świętego Wojownika. Nie działają również próby racjonalnego załatwienia sprawy, bo Zygfryd, nawet dostrzegając pewne niepokojące zachowania Hildy, upiera się, że skoro obiecał stać u jej boku nawet w piekle, to nie ruszy się, choćby niewiadomo co. Zamierza dobić Rycerzy, zaczynając od Seiyi. Shaina, która właśnie przybyła, ciągnąc za sobą słabującego Shiryuu, rzuca się, żeby go zasłonić, ale obrywają oboje.

Data premiery

22.10.1988

Numer i tytuł odcinka

96. Starcie smoków! Ułamek sekundy dzieli nas od zwycięstwa (シルバー聖闘士! 誇り高き刺客 - Ryuu tai ryuu! Juuman bun no ichiro no shoki)

Filler

Tak

 

Na polu bitwy zostaje jedynie Shiryuu, więc sytuacja jest dramatyczna. Rycerz Smoka szybko przekonuje się, że sława Zygfryda nie jest przesadzona – naprawdę nie jest w stanie dosięgnąć go żadnym z ataków. Postanawia użyć na nim tej samej techniki co na Shurze, ale dochodzi do wniosku, że zostawianie misji w rękach niezbyt przytomnych przyjaciół to nie jest dobry pomysł. Po raz kolejny przychodzi mu z pomocą mistrz, wskazując podobieństwo między plotkami o Zygfrydzie a techniką Wznoszącego się Smoka. Wykorzystując tę wiedzę, Shiryuu robi Zygfrydowi spore kuku, ale sam zostaje praktycznie znokautowany. Nim odlatuje, przekazuje Seiyi zdobytą wiedzę o słabym punkcie. Rycerz Pegaza wie, że to nie będzie proste zadanie – wiedzieć o okazji to jedno, a zdąrzyć ją wykoszystać do drugie. Tymczasem w Walhalli zjawia się tajemniczy gość, wprawiając Hildę w niemałe przerażenie. To wysłannik istoty, która podarowała kapłance Pierścień Nibelungów.

Data premiery

29.10.1988

Numer i tytuł odcinka

97. Syreni śpiew! Piękna melodia śmierci (海魔女美しき死の調べ - Siren! Utsukushiki shi no shirabe)

Filler

Tak

 

Seiya miał już okazję oglądać atak Zygfryda kilka razy, ale ma trochę za mało sił, żeby efektywnie wymierzyć cios. Udaje mu się co prawda przełamać gardę i trafić we właściwe miejsce, ale nie na tyle mocno, żeby zaszkodzić wrogowi. Wtedy Atena i przyjeciele udzielają mu wsparcia swoim cosmo. Zygfryd obserwuje całe zbiegowisko zdrowo zszokowany. Zaczyna coraz bardziej wątpić w Hildę. Kapłanka, zirytowana jego bezczynnością, chce sama zabić Seiyę, ale Święty Wojownik ją powstrzymuje, chcąc zakończyć walkę samemu. Tym razem Rycerzowi Pegaza udaje się wyprowadzić odpowiedni cios i powalić Zygfryda. Gdy ma zabrać jego Szafir, zjawia się tajemniczy gość. Jest nim Morski Generał Syrena Sorrento, wysłannik Posejdona. Okazuje się, że to bóg mórz stoi za opętaniem Hildy. Na wieść o tym Zygfryd wpada w szał i atakuje intruza. Jest tak zdeterminowany, że nie powstrzymuje go nawet śmiertelnie niebezpieczna muzyka Sorrento (najpierw przebija sobie bębenki, a gdy to nie skutkuje, po prostu brnie dalej). Święty Wojownik łapie Morskiego Generała i wysadza się z nim w powietrze. Na polu bitwy zostają Hilda i Seiya z kompletem Szafirów.

Data premiery

5.11.1988

Numer i tytuł odcinka

98. Prawdziwy cud! Pancerz Odyna (奇蹟の出現オーディーンローブ - Kiseki no shutsugen! Odin robe)

Filler

Tak

 

Słońce wyraźnie chyli się ku zachodowi. Hildzie to bardzo na rękę i nie zamierza tanio oddać zwycięstwa w bitwie. Za pomocą swojego berła i Pierścienia Nibelungów zajadle atakuje Rycerzy z Brązu. Osłabiony Seiya z wielkim trudem przedziera się do Pomnika Odyna, więc jego przyjaciele muszą go osłaniać własnym ciałem. W końcu udaje mu się osiągnąć cel i wyciągnąć rękę z Szafirami, ale... Nic się nie dzieje. Odyn nie reaguje na wezwanie Rycerza. Tryumfująca Hilda zrzuca go w przepaść i wtedy staje się cud. Szafiry wpadają we właściwe miejsce, Posąg się wali i objawia się Pancerz Odyna z mieczem Balmungiem. Seiya przywdziewa go i staje do walki z kapłanką. Niestety, targają nim wątpliwości. Wie, że jeśli zabije Hildę, to nie tylko skrzywdzi w gruncie rzeczy najmniej winną osobę, ale i straci szansę na uratowanie świata, bo tylko ona może przywrócić ekosystem Asgardu do normy. Z pomocą przychodzi mu sam Odyn, który podnosi go na duchu i rozkazuje uderzyć Balmungiem w Pierścień. Seiya wykonuje polecenie.

Data premiery 12.11.1988
Numer i tytuł odcinka

99. Atena! Modlitwa szlachetnej duszy (アテナよ! 気高き永遠の祈り - Atena yo! Kedakaki eien no inori)

Filler Tak

Seiya uderza Hildę mieczem, gruchocze jej zbroję i Pierścień Nibelungów. Kapłanka pada nieprzytomna. W tym samym momencie słońce chowa się za horyzontem i Atena traci świadomość. Rycerze myślą, że doszło do tragedii – że nie udało się wypełnić misji na czas. Na szczęście Hilda odzyskuje świadomość, bierze w dłoń Balmunga i czyniąc ofiarę ze swojej krwi zaczyna się modlić, błagając Odyna o ratunek dla Asgardu i przebaczenie grzechów, które popełniła. Kapłanka wspomina przebieg bitwy i swoje nierozsądne zachowanie, jest gotowa oddać życie, byle tylko można było uratować świat. Na szczęście jej błagania zostają wysłuchane. Asgard zaczyna wracać do normy, a Atena do sił. Niestety jak powszechnie wiadomo – gdy wszystko idzie zgodnie z planem, zawsze musi się coś koncertowo spieprzyć. Morze nagle się wzburza i pochłania Saori. Atena zostaje porwana (ZNOWU).  

15.08.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

galaxa
galaxa
15:12:26
Hekate
Hekate
17:46:40
Jamnik_sst
Jamnik_sst
1 dzień
Agitto
1 tydzień
Morrison
Morrison
1 tydzień
Dziemniak
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.