Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Posejdon streszczenia

Data premiery

19.11.1988

Numer i tytuł odcinka

100. Król mórz Posejdon! Nowa Święta Wojna (海皇ポセイドン! 聖戦ふたたび - Kaiou Poseidon! Seisen futatabi)

Filler

Częściowo

 

Tatsumi i ekipa cienkuszy z Brązu z niepokojem obserwują serię powodzi i kataklizmów dotykających świat, Asgard aż wrze od poszukiwań Ateny, a sama Saori budzi się na eleganckim łożu w towarzystwie tajemniczego młodego mężczyzny. Jest nim Julian Solo, niegdysiejszy adorator panny Kido, który kiedyś jej się oświadczył i dostał kosza. Okazuje się, że Julian jest wcieleniem boga Posejdona i w związku z tym planuje utopić ludzkość. Nie zmieniły się jednak jego plany względem Saori – proponuje jej małżeństwo. Oburzona Atena oczywiście odmawia. Tymczasem Hilda i Freya znajdują stary manuskrypt informujący o istnieniu przejścia do królestwa Posejdona. Seiya i Shun korzystają z niego i budzą się na dnie morza, w Podmorskim Królestwie. Spotykają tam Syrenkę Thetis, która wabi ich śpiewem na rafę koralową, do której chce ich dołączyć swoją techniką. Gdy Seiya niszczy koralowiec, zjawia się jeden z Morskich Generałów, Morski Smok i powala obu Rycerzy.

Data premiery

26.11.1988

Numer i tytuł odcinka

101. Zniszczyć! Kolumny siedmiu mórz (打ち砕け! 七つの海の巨大柱 - Uchikudake! Nanatsu no umi no Mammoth Pillar)

Filler

Częściowo

 

Julian zamyka Saori w Głównej Kolumnie – głównej podporze Atlantydy opartej na 7 kolumnach odpowiadających 7 morzom – i zalewa ją wodą, która docelowo miała spaść na ziemię. Wiadomość o tym dociera do Morskiego Smoka. Thetis przekazuje wieści Rycerzom z Brązu, a Morski Generał wycofuje się pod swoją kolumnę. Seiya i Shun ruszają w wybranych przez siebie kierunkach, żeby rozwalić kolumny, zanim Saori zacznie prowadzić konwersacje z rybami. Tymczasem Shiryuu gości u mistrza w Pięciu Wzgórzach i dowiaduje się, że podróżował na marne, bo mistrz nie wie, jak dostać się do Atlantydy. Na szczęście zjawia się Kiki z radosnymi wieściami z Asgardu. Mimo raczej niemego protestu Shunrei Shiryuu wyrusza na wojnę w ślad za Hyougą, który właśnie hycnął do wiru. Seiya dociera na ziemie należące do Kolumny Północnego Pacyfiku. Rozwaliwszy tamtejsze straże, chce podobnie postąpić z kłopotliwą podporą, ale zjawia się jej strażnik – Morski Koń Baian. Morski Generał szybko i brutalnie rozprawia się z Rycerzem.

Datapremiery

3.02.1988

Numer i tytuł odcinka

102. Tajemniczy blask! Ozłocona Zbroja z Brązu (神秘の輝き! 金色の青銅聖衣 - Shinpi no kagayaki! Kiniro no Bronze Cloth)

Filler

Nie

 

Hyouga, Shiryuu i w ślad za nimi Kiki lądują w Atlantydzie. Rycerze rozbiegają się w poszukiwaniu przyjaciół, a Kiki zaczepia Thetis i ładuje się w niezłe tarapaty. Shun dociera do Kolumny Południowego Pacyfiku, gdzie spotyka Skyllę Io, kolejnego Morskiego Generała. Tymczasem Seiya dalej dostaje wciry i nawet ląduje na powierzchni morza. Na szczęście jest to dla niego moment przełomowy. Rycerz Pegaza zbiera się w sobie, rozpala cosmo i wraca na pole walki. Dzięki krwi Złotych Rycerzy jego Zbroja lśni złotym blaskiem. Od tego momentu odwraca się stosunek sił w walce. Najpierw Seiya blokuje technikę Baiana, a potem rozpracowuje jego system obronny, bazując na stylu walki Misty'ego. Gdy na to wszystko zaczyna pękać Łuska Morskiego Generała, wynik walki staje się przesądzony – Seiya pewnie wygrywa. Końcówkę bitwy obserwują Hyouga i Shiryuu. Rycerz Pegaza przekazuje im wieści o sytuacji w Atlantydzie i zabiera się za niszczenie Kolumny.

Data premiery

10.02.1988

Numer i tytuł odcinka

103. Uważaj, Shun! Kły straszliwej bestii (危うし瞬! 恐るべき魔獣の牙 - Ayaushi Shun! Osorubeki majuu no kiba)

Filler

Nie

 

W Atlantydzie zjawia się wysłana przez Rycerza Wagi Shaina. Ma ze sobą Zbroję Wagi. Ratuje przed Thetis Kikiego i przekazuje mu cenny artefakt. Z jego pomocą – używając tarczy, jednej z Broni Wagi – niszczy Kolumnę Północnego Pacyfiku. Szukając kolejnej Kolumny natrafiają na walczące panie. Thetis atakuje Kikiego, który ucieka i gubi się w Atlantydzie. Tymczasem Shun zaczyna walczyć z Io. Na wzór swojej mitycznej patronki, Morski Generał dysponuje imponującym repertuarem ataków, za którymi nie nadąża Łańcuch Andromedy. Już wkrótce Shun leży poważnie poturbowany. Io chce dać mu wybrać atak, który go wykończy, ale wobec ciszy, decyduje sam. Wtedy Rycerz Andromedy nieoczekiwanie odpiera technikę. Pęta Morskiego Generała Łańcuchem i niszczy mu fragment Łuski.

Data premiery

17.12.1988

Numer i tytuł odcinka

104. Śmierć straszliwych bestii! Niezniszczalny złoty łańcuch (魔獣死すべし! 不滅の黄金鎖 - Majuu shisubeshi! Fumetsu no Gold Chain)

Filler

Nie

 

Julian ponownie kontaktuje się z Saori i usiłuje przekonać ją do swoich racji. Wspomina dzień, w którym dowiedział się, że jest Posejdonem i uważa, że przeznaczeniem Ateny jest stworzyć nowy boski porządek u jego boku. Saori oczywiście odmawia. Shiryuu dociera do Kolumny Oceanu Indyjskiego i zaczyna się pojedynkować z jej strażnikiem, Chrysoarem Kryszną. Seiya jak na siebie przystało gubi się i wpada na Marin, która z niewiadomej przyczyny zaczyna mu uciekać. Oczywiście goni ją. W międzyczasie Shun tyra Io, pozbawiając go po kolei wszystkich bestii. Na koniec obezwładnia go za pomocą Łańcucha i zabiera się za niszczenie Kolumny, nie chcąc zabijać przeciwnika. Io oczywiście wzorem Pudziana nie chce tanio sprzedać skóry – zrywa Łańcuch i używa swojej ostatecznej techniki. Shun jednak... totalnie go ignoruje i dalej próbuje dobrać się do Kolumny. Dopiero za trzecim razem ataki Io przebijają się do jego świadomości i budzą coś na kształt andromedziego wkurzu. Shun ponownie pęta Generała Łańcuchem, ale tym razem jego Zbroja – jak wcześniej Seiyi – robi się złota.

Data premiery

24.12.1988

Numer i tytuł odcinka

105. Excalibur! Dusza Shury żyje w twojej prawej ręce (聖剣! 右腕に宿るシュラの魂 - Excalibur! Uwan ni yaadoru Shura no tamashii)

Filler

Nie

 

Unieruchomiwszy Io, Shun ponawia próbę staranowania Kolumny. Przychodzi mu z pomocą Kiki ze Zbroją Wagi. Rycerz Andromedy wybiera nunczako i ciska nim w Kolumnę. Io wyrywa się naprzód i próbuje zasłonić ją własnym ciałem, ale tylko śmiertelnie obrywa. Przed śmiercią ostrzega Shuna przed zbyt miłosiernym podejściem do walki. Tymczasem Seiya dalej błąka się za Marin niczym smród po gaciach, a Shiryuu rozpoczyna swój pojedynek. Jego przeciwnik, Kryszna, dzierży Złotą Lancę o niewyobrażalnej mocy i wytrzymałości. Rycerz Smoka szybko przekonuje się, że nie da rady robić uników, ale frontalny atak również okazał się złym pomysłem – Shiryuu zostaje przebity na wylot (włącznie z tarczą). Próbuje skorzystać z okazji i złamać lancę, ale tylko kaleczy dłoń. Tracąc przytomność z bólu, nawiązuje kontakt z Shurą, który w słynnej scenie spalania się w egzosferze przekazał mu Excalibura. Shiryuu postanawia zabawić się w króla Artura, ale okazuje się, że legendarny miecz nie radzi sobie z lancą nawet jeśli Zbroja Smoka się ozłociła. Wobec tego Rycerz Smoka pozbywa się jej i dopiero wtedy robi porządek z lancą Kryszny (i jego Łuską, przez co walka staje się 100% topless). Okazuje się jednak, że Morski Generał ma jeszcze jeden as w rękawie...

Data premiery

14.01.1989

Numer i tytuł odcinka

106. Zabójcze sny! Spotkanie o zapachu śmierci (夢無残! 再会は死の匂い - Yume muzan! Saikai wa shi no nioi)

Filler

Nie

 

Kryszna zaczyna lewitować. Rozstawia dookoła Kolumny pole ochronne, niemal paraliżujące Shiryuu swoją potęgą. Rycerz Smoka oczywiście nie byłby sobą, gdyby się trochę bez sensu nie porzucał, więc odstawia szarżę i odbija się od Kryszny jak wściekły kot od lustra. Morski Generał zdradza mu sekret swojej techniki (tak, ja też czuję tę logikę), którą są jego czakry. Żeby go pokonać, trzeba je zniszczyć. Shiryuu chwyta się tej myśli jak tonący brzytwy i mimo, ze od techniki Kryszny zaczął ślepnąć, to w końcu udaje mu się wypatrzyć te czakry i je rozexcaliburować. W efekcie traci wzrok, ale co tam, to przecież Shiryuu. Z pomocą Kikiego i miecza Wagi niszczy Kolumnę Oceanu Indyjskiego. Tymczasem Seiya i Hyouga – w różnym czasie – docierają pod Kolumnę Oceanu Antarktycznego, gdzie spotykają Marin (która okazuje się być Seiką) i Camusem. Mimo początkowej nieufności, obaj chłopacy dają się przekonać, że to naprawdę ich bliscy. Chwilę potem na miejsce dociera Shun i znajduje... ich ciała. Przerażony wyczuwa cudzą obecność, ale ku swojemu zdziwieniu staje oko w oko z Ikkim. Nagle Rycerz Feniksa atakuje brata.

Data premiery

21.01.1989

Numer i tytuł odcinka

107. Łowca dusz! Bezwzględny Lymnades (心の狩人! リュムナデス無情 - Kokoro no karyudo! Lyumnades mujou)

Filler

Nie

 

Shun szybko orientuje się, że nie ma do czynienia z bratem. I rzeczywiście, okazuje się, że za tymi iluzjami stał Morski Generał, Lymnades Kaysa, który ukazuje się Shunowi. Skrajnie wkurzony Rycerz Andromedy postanawia sklepać mu maskę i w sumie chyba by mu się udało, gdyby nie to, że Kaysa zmienia się znowu w Ikkiego. Shun niby nie daje się nabrać, ale nie umie podnieść ręki na brata. W efekcie po chwili sam całuje grunt. Krzywda na Shunie tradycyjnie zwabia Ikkiego, który wjeżdża niczym sołtys na potańcówkę w remizie i rozgania towarzystwo. Najpierw druzgocze Kaysie nerwy swoją słynną iluzją, a potem spuszcza mu taki wpierdol, że kibice Wisły Kraków mogą się schować ze swoimi maczetami. Morski Generał próbuje go podejść metodą na Shuna, ale tylko dostaje mocniej wpieprz. Umierając, desperacko szuka słabości Ikkiego i znajduje ją – oczywiście jest nią Esmeralda, bo jak powszechnie wiadomo Ikki na jej widok dostaje małpiego rozumu. No ale jest już too late i Generał odchodzi do krainy żywych inaczej. Rycerz Feniksa rozwala Kolumnę trójzębem od Zbroi Wagi (którą przyniósł Kiki), zatrzymuje krwotok dogorywających Rycerzy z Brązu i idzie na poważną pogawędkę z Posejdonem.

Data premiery

11.02.1989

Numer i tytuł odcinka

108. Izaak! Człowiek o lodowatym sercu (アイザック! 氷の心を持つ男 - Isaac! Kori no kokoro wo motsu otoko)

Filler

Nie

 

Hyouga zbiera się do kupy jako pierwszy ze znokautowanych Rycerzy. Rusza pod Kolumnę Oceanu Arktycznego, po drodze emując na temat swojej słabości. Ku swojemu zaskoczeniu cosmo, jakie zastaje na miejscu, znowu wydaje mu się znajome. Okazuje się, że strażnikiem Kolumny jest Izaak, dawny przyjaciel Hyougi, a obecnie Morski Generał Kraken. Rycerz Łabędzia jest w totalnym szoku – do tej pory sądził, że Izaak nie żyje. Doznaje załamania nerwowego i z miejsca się poddaje, ofiarowując dawnemu przyjacielowi swoje życie. Zamiast tego Izaak tylko rani go w oko. Hyouga nie może zrozumieć jakim cudem Izaak stanął po drugiej stronie barykady. Morski Generał opowiada mu całą historię. Izaak i Hyouga razem trenowali pod okiem Rycerza Kryształu. Przyjaźnili się, ale nie bez zgrzytów, głównie na tle powodu, dla którego chcieli zostać Rycerzami – Izaak pragnął stać się mitycznym Krakenem i bronić świata przed niegodziwością, a Hyouga jedynie dostać się do podwodnego grobu matki. Mimo ostrzeżeń przyjaciela, podjął ryzyko, przebił lód i zanurkował. Izaak, czując nosem, że coś się święci, śledził go i uratował mu życie przed zdradzieckimi prądami. Sam jednak, wyczerpany i straszliwie zraniony w jedno oko, zaczął tonąć, ale jakimś cudem dostał się do Atlantydy. Początkowo wachał się, czy przyłączyć się do Posejdona, ale obserwując wojnę domową między Rycerzami doszedł do wniosku, że Sanktuarium zeszło na psy i tylko Posejdon, mimo skrajnych poglądów, jest w stanie coś zrobić dla świata. Po usłyszeniu tej historii Hyouga chce wyjaśnić Izaakowi pewne kwestie, ale zostaje znokautowany potężnym atakiem Morskiego Generała.

Data premiery

18.02.1989

Numer i tytuł odcinka

109. Odwagi, Kiki! Smutna walka na śmierć i życie (がんばれ貴鬼! 哀しき死闘 - Ganbare Kiki! Kanashiki shitou)

Filler

Nie

 

Pod Kolumną Oceanu Antarktycznego Shun odzyskuje przytomność. Rusza w następne miejsce, odsyłając przedtem Kikiego do Hyougi. Rycerz Łabędzia, ku zaskoczeniu Izaaka, zbiera się z posadzki i usiłuje go przekonać do swoich racji. Wyjaśnia mu kulisy wojny domowej i zaznacza, że Posejdon zabija niewinnych ludzi. Morski Generał nie chce go słuchać i po raz drugi spuszcza mu manto. W tym momencie zjawia się Kiki ze Zbroją Wagi. Izaak chce wyeliminować źródło zniszczenia Kolumn, ale chłopiec nie chce mu go oddać. Wobec tego Morski Generał go atakuje i poważnie rani. To otrzeźwia Hyougę. Rycerz Łabędzia ratuje Kikiego i wreszcie zabiera się za Izaaczy zad. Morski Generał jest zaskoczony potężnym cosmo dawnego przyjaciela i mocno obrywa. Hyouga początkowo nie chce zabić Izaaka, cały czas próbując mu otworzyć oczy, ale wobec oporu nie ma innego wyjścia. Pokonuje go atakiem mistrza Camusa, a potem niszczy Kolumnę za pomocą tonfy. Przed śmiercią Izaak ostrzega go, że to nie Posejdon wywołał wojnę z Ateną. Tymczasem w Sanktuarium Złoci Rycerze burzą się na rozkaz Rycerza Wagi, nakazujący im nie wtrącać się w walki w Atlantydzie, a Ikki spotyka znanego już nam Morskiego Smoka...

Data premiery

25.02.1989

Numer i tytuł odcinka

110. Słuchajcie! Pięknego śpiewu Ateny (聞け! 美しきアテナの歌声 - Kike! Utsukushi Atena no utagoe)

Filler

Nie

 

Przerażony Ikki orientuje się, że cosmo Morskiego Smoka jest dziwnie znajome. Okazuje się, że Morski Generał to młodszy brat bliźniak Rycerza Bliźniąt Sagi, Kanon. Morski Smok wysyła Ikkiego do innego wymiaru, żeby mu nie przeszkadzał w planie zdobycia władzy nad oceanami i ziemią. Shaina pokonuje Thetis i rusza do Świątyni Posejdona, by pozbyć się boga. Okazuje się jednak, że moc boga już przejęła ciało Juliana i Rycerz Wężownika zostaje niemal zmasakrowana. Z Kanonem spotyka się Sorrento. Okazuje się, że podobnie jak Izaak, Morski Generał Syrena również podejrzewa, że to Morski Smok stoi za wojną w Atlantydzie i coś kombinuje. Wiszącą w powietrzu bójkę przerywa cosmo, które zjawia się przy Kolumnach obu panów. Shun dociera do Kolumny Południowego Atlantyku i spotyka się z Sorrento. Morski Generał wyjaśnia zszokowanemu Rycerzowi Andromedy, że uciekł z objęć Zygfryda dzięki iluzji. Sorrento nie chce walczyć z ciężko rannym, ale Shun jest uparty i to on inicjuje pojedynek. Morski Generał obezwładnia go swoją muzyką, ale wtem zostaje ona zagłuszona przez pieśń Ateny...

Data premiery

11.03.1989

Numer i tytuł odcinka

111. Przyjaciele! Jeśli mamy umrzeć, to razem (友よ! 死ぬ時は一緒だ - Tomo yo! Shinu toki wa issho da)

Filler

Nie

 

Pieśń Ateny dodaje otuchy jej Rycerzom. Shun zostaje przez nią uratowany, a Shiryuu i Hyouga budzą się z otępienia. Seiya, słaniając się na nogach, dociera do Świątyni Posejdona i znajduje nieprzytomną Shainę. Rzuca się z pięściami na Posejdona i kończy niemal tak samo jak ona. Przed dobiciem Rycerza Posejdona powstrzymuje Atena. Zasłuchany w jej pieśń bóg na chwilę odwraca się do Seiyi, co daje mu szansę na pozbieranie się. Niestety, Posejdon reaguje błyskawicznie i niszczy mu Zbroję. Na szczęście na miejscu zjawiają się Shiryuu i Hyouga i odwracają uwagę boga – na krótko, bo na krótko, bo zaraz też całują parkiet, ale jednak. Na szczęście zjawia się Zbroja Strzelca, bo Złoci Rycerze – chociaż bardzo chcą – nie mogą wyruszyć do Atlantydy. Seiya przywdziewa ją. Ośmielony pieśnią Ateny Shun dzielnie staje przeciwko Sorrento. Przełamuje klątwę jego muzyki i budzi przerażający Wiatr Mgławicy. Rycerz Andromedy nie chce zabijać Morskiego Generała, widząc w nim dobrego człowieka, ale wobec uporu Sorrento nie ma wyjścia. Wiatr przeradza się w Burzę i dosłownie zmiata Morskiego Generała.

Data premiery

18.03;1989

Numer i tytuł odcinka

112. Dwie dusze! Tajemnica odrodzenia Posejdona (ふたつの魂! 海皇復活の謎 - Futatsu no tamashii! Kaiou Poseidon fukktsu no nazo)

Filler

Nie

 

Shun niszczy Kolumnę Południowego Atlantyku. Dzięki wsparciu Zbroi Strzelca Seiya znowu staje do walki. Niestety, nieważne jak mocno rozpala cosmo, jego ataki są natychmiast odbijane przez Posejdona. Kanon denerwuje się pod swoją Kolumną, że Rycerze z Brązu drażnią boga – obawia się, że popsują mu plany. Prowokuje to do ujawnienia się Ikkiego, który od jakiegoś czasu ukrywał się w pobliżu Kolumny Północnego Atlantyku. Częstuje Kanona swoją słynną iluzją, żeby wydobyć z niego wszystkie plany. Okazuje się, że 13 lat wcześniej Morski Smok został wtrącony do więzienia w Sunion przez własnego brata. Kanon planował zamordowanie Ateny i przejęcie władzy. Namawiał Sagę do współudziału, wyrzucając mu, że wie o jego złej stronie. Wystraszony Rycerz Bliźniąt postanowił się go pozbyć. Uwięziony w Sunion Kanon był zdany na łaskę przypływów i odpływów. Utrzymywał się przy życiu tylko dzięki tajemniczej, łagodnej energii, która dodawała mu otuchy. Pewnego dnia zauważył, że ściana w celi w jednym miejscu dziwnie migocze. Zniszczył ją i znalazł za nią trójząb i przejście do Atlantydy. Tam niechcący przebudził zapieczętowanego przez Atenę Posejdona. W trakcie rozmowy z bogiem wpadł na pomysł wywołania wojny między nim a Sanktuarium, dzięki której sam wdrapałby się na tron, wykorzystując naiwność Juliana Solo. Ujawnienie planów rozwściecza Kanona, który rzuca się na Ikkiego. Tymczasem Seiya sięga po łuk Zbroi Strzelca.

Data premiery

25.03.1989

Numer i tytuł odcinka

113. Przeszyj Posejdona! Złota Strzało (海皇をうて! 黄金の一矢 - Kaiou Poseidon o ute! Kiniro no isshi)

Filler

Nie

 

Posejdon ostrzega Seiyę, że użycie Złotej Strzały grozi jej odwróceniem i autonokautem, ale Seiya postanawia spróbować. Oczywiście strzała go przebija. Wyrywa ją i próbuje jeszcze raz. Tym razem osłania go własnym ciałem Shaina. Seiya znowu próbuje dorwać Posejdona, ale nie chce też, żeby Shaina się dla niego poświęcała, więc ją zasłania. Tym razem strzałę bierze na klatę Shiryuu. Seiyę zasłaniają też Hyouga i przybyły właśnie Shun. Rycerze łączą swoje cosmo w strzale i Seiya jeszcze raz próbuje szczęścia. Tym razem udaje mu się zranić Posejdona w czoło. Bogu zwiesza się Windows i dzięki temu obrońcy Ateny mogą się przedrzeć do Głównej Kolumny. W międzyczasie w walkę Kanona i Ikkiego wtrąca się Sorrento, prowadzący Kikiego ze Złotą Zbroję. Morski Generał chce zniweczyć plany Kanona i dlatego staje po stronie Rycerzy. Ikki niszczy Kolumnę Północnego Atlantyku i pyta Morskiego Smoka jak zapieczętować Posejdona z powrotem. Tymczasem bóg odzyskuje świadomość i atakuje szturmującą na Główną Kolumnę Grupkę. Na szczęście zjawiają się Zbroje Wodnika i Wagi, osłaniając Hyougę i Shiryuu.

Data premiery

1.04.1989

Numer i tytuł odcinka

114. Świeć, gwiazdo przyjaźni! Wieczna legenda młodzieńców (輝け友情の星よ! 永遠の少年伝説 - Kagayake yuujo no hoshi yo! Eien no shounen densetsu)

Filler

Nie

 

Seiya, Hyouga i Shiryuu łączą swoje ataki i powalają Posejdona. Koncentrują swoją siłę na Głównej Kolumnie, ale Broń Wagi nie chce na nią zadziałać. Kanon wyżywa swoją wściekłość na Ikkim. Rycerz Feniksa uświadamia mu, że przeżył Sunion tylko dzięki pomocy Ateny i że do powstrzymania szalejącego boga potrzebna jest urna, w której był zapieczętowany. Przyciskany do ściany przez Ikkiego i Sorrento, Kanon w końcu zdradza, że urna została zamknięta w Głównej Kolumnie. Rycerz i Morski Generał, zdegustowani, zostawiają Kanona samemu sobie. Seiya wpada na pomysł, żeby Shiryuu i Hyouga wyrzucili go swoimi atakami w Kolumnę. W tym momencie budzi się Posejdon i chce atakować, ale blokuje go Ikki. Rycerz Feniksa zdradza, że do opanowania sytuacji potrzebna jest urna. Seiya zostaje wyrzucony w Kolumnę, a pozostali Rycerze z Brązu osłaniają go przed Posejdonem. Główna Kolumna pęka, a Rycerz Pegaza wynosi na rękach omdlałą Atenę. Widząc upadek swojego królestwa Posejdon dostaje szału i rzuca się na Rycerzy. Atena odzyskuje świadomość i grozi mu urną. Bóg rzuca w nią trójzębem, który bierze na klatę Seiya. Saori zamyka duszę Posejdona, uwalniając tym samym Juliana. Ekipa Ateny ucieka osłaniana przez jej cosmo, a panicza Solo ratuje Thetis.  

15.08.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
3 dni
Tomo1989
5 dni
Alien_2
Alien_2
6 dni
galaxa
galaxa
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.