Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Sanktuarium streszczenia 3
Data premiery 24.10.1987
Numer i tytuł odcinka

51. Dlaczego?! Kły Złotego Lwa (なぜだ! 牙をむいた黄金の獅子 - Naze da! Kiba wo muita ogon no shishi)

Filler Częściowo
 

Seiya dociera do Domu Lwa, gdzie spodziewa się zaprzyjaźnionego Aiolii. Okazuje się jednak, że z Rycerzem Lwa jest coś nie tak – nagle zapomniał o zawartym w Japonii sojuszu i wyraźnie nie ma przyjaznych zamiarów wobec intruza. Seiya dostaje w trąbę i szybko wybija sobie z głowy wszelkie sympatie wobec Aiolii. Tymczasem po długiej nieobecności do Sanktuarium wraca Marin. Dowiedziała się od June o wręcz samobójczym ataku na Domy Zodiaku i ruszyła na ratunek uczniowi i jego przyjaciołom. Niestety jej obecność zostaje odkryta przez straże. Wplątuje się z Jakim w najdurniejszy pojedynek serii, udowadniającym, że reżyserowie Saint Seiya to seksistowskie bubki. W trakcie szamotaniny oboje spadają w przepaść. Słysząc zew cosmo Marin, Seiya ogarnia się i rozpala cosmo. Udaje mu się sprzedać Aiolii solidnego kopa.

Data premiery 31.10.1987
Numer i tytuł odcinka

52. Legendarna technika Arlesa! Demoniczna Pięść Cesarza (アーレス! 伝説の魔皇拳 - Aares! Dentsetsu no maohken)

Filler Nie
 

Seiya na chwilę przejmuje przewagę w pojedynku, ale tylko rozwściecza Aiolię. Żądny krwi Złoty Rycerz zaczyna go dosłownie masakrować. Tymczasem na targu Kasjos podsłuchuje plotek o przebiegu walk. Pragnie zachować niepokojące wieści w tajemnicy przed Shainą, którą się troskliwie opiekuje, odkąd ciężko ranna wróciła z Japonii, jednak Rycerz Wężownika wyczuwa, że Seiya jest w niebezpieczeństwie i wymusza na uczniu zdradzenie prawdy. Kasjos opowiada jej o wszystkim – o ataku na Sanktuarium i o opętaniu Aiolii przez Wielkiego Mistrza. Przerażona Shaina chce rzucić się Seiyi na ratunek, ale Kasjos obezwładnia ją i pełen rozgoryczenia sam rusza do Domu Lwa.

Datapremiery 7.11.1987
Numer i tytuł odcinka

53. Co za człowiek! Kasjos umiera w imię miłości (男だ! カシオス愛に死す - Otoko da! Cassios ai ni shisu)

Filler Nie
 

Shun i Shiryuu biegną, żeby pomóc Seiyi, ale Kasjos staje im na drodze i nie chce ich przepuścić. Kiedy próbują przedrzeć się siłą, dostają wpierdziel. Tymczasem Aiolia powoli i boleśnie dobija Seiyę. Kasjos wtrąca się w walkę. Obaj Rycerze w pierwszej chwili myślą, że przybył wyrównać stare rachunki, ale zamiast tego chłopak rzucił się na Aiolię. Okazuje się, że aby Rycerz Lwa odzyskał zmysły, musi najpierw kogoś zabić. Kasjos, wiedząc, że Shainie zależy na Seiyi, postanowił się poświęcić i go uratować. Umiera, zasłaniając go własnym ciałem. Seiya dostaje szału i rzuca się z pięściami na Aiolię. Rycerz Lwa wraca do normy. 

Data premiery 14.11.1987
Numer i tytuł odcinka

54. Ikki! Nieśmiertelny ptak pozbawiony skrzydeł (一輝! 翼をもがれた不死鳥 - Ikki! Tsubasa wo mogareta fushicho)

Filler Częściowo
 

Aiolia leczy rany Seiyi i ostrzega Rycerzy z Brązu przed strażnikiem Domu Panny, człowiekiem najbliższym bogom. Na Wyspie Kanon strażnicy terroryzują miejscową ludność, żeby wywabić Ikkiego z kryjówki. Rycerz Feniksa daje nabrać się na trywialną pułapkę i trafia na uczniów Rycerza Panny – Shivę i Agorę. Choć przerażony i rozgniewany ich brutalnością wobec Heleny, miejscowej dziewczynki, za nic w świecie nie może ich dosięgnąć żadnym ciosem i tylko obrywa.

Data premiery 21.11.1987
Numer i tytuł odcinka

55. Więzy przyjaźni! Krzyk Ateny (友情のきずな! アテナの叫び - Yujo no kizuna! Atena no sakebi)

Filler Tak
 

Ikki traci wszystkie siły, a Atena nie może się z nim skontaktować. Przed śmiercią ratuje go Helena, która budzi w nim instynkty opiekuńcze, ale i tak niewiele może zrobić przeciwko Shivie i Agorze. Okazuje się, że chroni ich cosmo ich mistrza. Atena jednak przerywa połączenie, a wtedy uczniowie Shaki dostają wpierdziel stulecia. Ikki szykuje się na wjazd do Sanktuarium, a Seiya z ekipą docierają do Domu Panny.

Data premiery 28.11.1987
Numer i tytuł odcinka

56. Shaka! Człowiek najbliższy bogom (シャカ! もっとも神に近い男 - Shaka! Mottomo kami ni chikai otoko)

Filler Nie
 

Rycerze z Brązu wkraczają do Domu Panny, gdzie spotykają medytującego Shakę. Bierność Złotego Rycerza działa im na nerwy, więc go atakują i zostają spacyfikowani przez jego niewyobrażalną potęgę. Shaka zamierza skrócić męki rannych Rycerzy, ale zostaje powstrzymany i zraniony przez Ikkiego. Rycerz Feniksa odważnie stawia czoła Rycerzowi Panny, ale jest wyraźnie przytłoczony niemal boską potęgą przeciwnika. Shaka dochodzi do wniosku, że zwykłe piekło to za mało dla nieśmiertelnego ptaka i przeprawia Ikkiego przez Sześć Ścieżek Transmigracji, każąc mu wybrać dla siebie pośmiertny świat.

Data premiery 5.12.1987
Numer i tytuł odcinka

57. Strach przed nicością! Shaka otwiera oczy (無の恐怖! 目を開けたシャカ - Mu no kyofu! Me wo aketa Shaka)

Filler Nie
 

Ikkiemu udaje wyrwać się z techniki Shaki i zaatakować go Piekielną Iluzją, która niestety nie odnosi skutku. Rycerz Panny dalej męczy przeciwnika kolejnymi iluzjami. Ikki, nie mogąc się ani obronić, ani uciec, postanawia sprzeciwić się za wszelką cenę i nie poddaje się nawet jak wróg niszczy mu Zbroję i pali ciało. Shaka dochodzi do wniosku, że zabójstwo nieśmiertelnego ptaka mija się z celem, więc postanawia użyć na Ikkim swojej najpotężniejszej techniki. Otwiera oczy, uwalnia pokłady swojego wszechpotężnego cosmo i zaczyna odbierać mu zmysły. Po raz kolejny Rycerza Feniksa ogarnia panika, więc próbuje odwołać się do rozsądku przeciwnika. Pyta go, dlaczego popiera Wielkiego Mistrza, na co Shaka zdecydowanie stwierdził, że po prostu stoi po stronie sprawiedliwości i usuwa Ikkiemu resztę zmysłów.

Data premiery 12.12.1987
Numer i tytuł odcinka

58. Prawdziwy herozim! Ikki poświęca się w imię przyjaźni (壮烈! 友情に散った一輝 - Soretsu! Yujo ni chitta Ikki)

Filler Nie
 

Usunąwszy przeciwnikowi wszystkie zmysły, Shaka chce go cisnąć ponownie na jedną z Sześciu Ścieżek, ale zostaje powstrzymany przez Shuna, który w międzyczasie odzyskał przytomność. Rycerz Andromedy chce pomścić brata, ale nieoczekiwanie odzywa się sam Ikki, twierdząc, że chce sam dokończyć walkę. Rycerz Feniksa rozpala cosmo do niewyobrażalnego poziomu i nie przeszkadza mu w tym nawet zniszczenie ostatniego, szóstego zmysłu. Potężnym strumieniem energii unieruchamia Shakę. Okazuje się, że poznał jego sekret – Rycerz Panny miał zamknięte oczy, by wyostrzyć pozostałe zmysły i tak zwiększyć cosmo, a otwierając je, uwolnił całą zmagazynowaną energię. Ikki powtórzył tę sztuczkę i dzięki temu stał się silniejszy od przeciwnika. Rycerz Feniksa wysadza się razem z Shaką i pozostaje po nich jedynie pusta Zbroja Panny.

Data premiery 19.12.1987
Numer i tytuł odcinka

59. Wracaj do życia, Rycerzu Łabędzia! Życie, śmierć, miłość... (甦れ白鳥! 生と死と愛と - Yomigaere hakucho! Iki to shi to ai to)

Filler Nie
 

Aiolia opuszcza Dom Lwa, by pogrzebać Kasjosa. Spotyka po drodze Shainę. Rycerz Wężownika opłakuje ucznia i obwinia się o jego śmierć. Motywowana nienawiścią wobec Wielkiego Mistrza i Sanktuarium chce dołączyć do walk w Domach Zodiaku, ale Aiolia ją obezwładnia i odstawia w bezpieczne miejsce. Tymczasem ekipa z brązu znajduje Lodową Trumnę z Hyougą w środku. Na ich szczęście mistrz Shiryuu zsyła im Zbroję Wagi, żeby mogli go ze środka wydłubać. Używając jednej z dwunastu broni Zbroi Wagi, miecza, Shiryuu niszczy bryłę lodu i uwalnia Hyougę. Niestety Rycerz Łabędzia jest na skraju śmierci z wychłodzenia. Shun postanawia zostać z nim w Domu Wagi i ogrzać go własnym cosmo.

Data premiery 26.12.1987
Numer i tytuł odcinka

60. Hyouga powrócił z martwych! I ryzykuje życie... (氷河復活! この命かけて - Hyouga fukkatsu! Kono inochi kakete)

Filler Nie
 

Shun rozpamiętuje swoją przeszłość przesyconą niechęcią do walki i obiecuje uratować Hyougę nawet kosztem własnego życia, dając nam przy okazji najbardziej gejowską scenę w historii japońskiej kinematografii. Seiya i Shiryuu domyślają się, że Shun chce odwalić coś głupiego, więc chcą się cofnąć, ale mieli pecha wdepnąć prosto na Rycerza Skorpiona. Chcą mu spuścić łomot, ale zamiast tego sami obrywają. Milo jest bardzo pewny siebie – wyjaśnia im, że jest kolosalna różnica między świeżo odkrytym Siódmym Zmysłem a tym eksploatownym przez lata. Razi ich obu Szkarłatnym Kolcem. Na szczęście zjawia się Hyouga, niosąc na rękach Shuna i udowadniając nam, że jednak jest coś bardziej gejowskiego niż macanki w Domu Wagi. Podnosi na duchu skołowanych przyjaciół. 

Data premiery 9.01.1988
Numer i tytuł odcinka

61. Kapitulacja czy śmierć? Dopóki mam skrzydła... (降伏か死か! この翼ある限り - Kofuku ka shi ka! Kono tsubasa aru kagiri)

Filler Nie
 

Hyouga nie daje się otumanić Milowi, oddaje Shuna kumplom i sam staje do walki. Udaje mu się na krótką chwilę unieruchomić Rycerza Skorpiona. Tymczasem na dole Domów Zodiaku Tatsumi robi zamieszanie, napirzając się z sanktuaryjną strażą. Próbuje bronić Saori za pomocą kija do kendo i niezbyt mu to wychodzi, a na domiar złego Muu i Kiki postanawiają ewakuować się z powrotem do Domu Barana. Na szczęście zjawiają się patałachy z Brązu, czyli Jabu z przyjaciółmi i rozganiają hałastrę. Cała szóstka przejmuje straż nad Ateną. W międzyczasie Hyouga dowiaduje się co grozi komuś, kto zaczepi skorpiona i zawiera bliższą znajomość z Szkarłatnym Kolcem. Mimo ostrzeżeń Mila, że ból od trucizny może pozbawić go rozumu, nie chce się ani poddać, ani błagać o dobicie. Stopniowo udaje mu się przymrozić Złotego Rycerza i nawet strzelić mu w paszczę, mimo 14 zaaplikowanych dziabnięć kolcem. Niestety tylko jedno uderzenie dzieli go od Antaresa.

Data premiery

16.01.1988

Numer i tytuł odcinka

62. Naprzód, Hyouga! Dumny bohater (進め氷河! 誇り高き勇者 - Susume Hyouga! Hokori takaki yuusha)

Filler

Nie

 

Mimo zapału do walki, trucizna skorpiona zaczyna coraz mocniej działać na Hyougę. Rycerz Łabędzia zaczyna tracić zmysły i traci coraz więcej krwi. Milo podziwia upór chłopaka i jest mu go zwyczajnie szkoda. Wyjaśnia mu powody, dla których Camus zamknął go w Lodowej Trumnie – Rycerz Wodnika chciał, żeby jego uczeń uniknął bólu od ciężkich walk. Hyougę bardzo to oburza i dalej wyraża wolę walki. Wobec tego Milo nie zamierza się dalej powstrzymywać i wymierza mu Antaresa. Chwilę przed oberwaniem Hyouga zamraża punkty witalne przeciwnika, czym wprawia go w niemały podziw. Ponadto Milo zaczyna mieć wątpliwości wobec fałszywości Saori. Decyduje się uratować życie Hyougi i puścić go dalej.

Data premiery 23.01.1988
Numer i tytuł odcinka

63. Rezonujcie! Złote Zbroje Sanktuarium (響け! 聖域のゴールドクロス - Hibike! Sanctuary no gourudo kurosu)

Filler Częściowo
 

Tatsumi wręcza Saori jej berło, a ona wzywa Zbroję Strzelca. Pozostali Rycerze z Brązu poznają kulisy zdrady Wielkiego Mistrza i historię Saori. Zbroja Strzelca zaczyna reagować z pozostałymi. Złote Zbroje wibrują, wydają dźwięki i wprawiają wszystkich w Sanktuarium w niemałą konsternację. Wielki Mistrz niespokojnie śledzi sytuację – czuje, że wymyka mu się ona spod kontroli. Ma serię halucynacji, w których Rycerze z Brązu, Złoci Rycerze i Saori z Aiolosem odbierają mu tron. Zbroja Strzelca przenosi się do swojego Domu, ścigana przez Seiyę, Shiryuu i Shuna. Okazuje się, że przejście przez Dom Strzelca jest zamknięte, a Zbroja bierze Seiyę na cel...

Data premiery

30.01.1988

Numer i tytuł odcinka

64. Młodzieńcy! Powierzam wam Atenę (少年よ! 君たちにアテナを託す - Shounen yo! Kimitachi ni Atena wo takasu)

Filler

Częściowo

 

Zbroja wypuszcza strzałę i robi w ścianie dziurę. Do gromadki dołącza Hyouga i razem jakże genialnie postanwiają do tejże dziury wleźć, bo przecież nie może tam być żadnej pułapki, skąd. Dziwnym trafem sufit tunelu, którym się przeciskają zaczyna opadać. Shiryuu poświęca się, żeby go przytrzymać, a reszta zwiewa i chwilę potem spada do piwnicy. Tam zostają zaatakowani przez skalne odłamki. Shun, broniąc przed nimi grupę, robi dziurę w suficie i oczywiście zaczyna z niej lecieć woda. Hyouga każe Seiyi i Shunowi uciekać, a sam zamraża wodę, co guzik daje, a sam tylko obrywa lodowymi odłamkami (bo przecież nie mógł jej zamrażać z brzegu, skąd). Potem na drodze naszych bohaterów staje przepaść. Shun zaczepia łańcuchem o stalaktyt, łapie Seiyę i chce się „przehuśtać” na drugą stronę, ale stalaktyt się urywa i spadają obaj, mimo że Shun chciał przerzucić kumpla na drugą stronę. Poturbowany Seiya próbuje się wspiąć z powrotem, dopinguje go cosmo Ateny, podobnie jak innych rannych Rycerzy. Jak mu się udaje – tadam! - okazuje się, że wszystko było tylko iluzją a w miejscu dziury pojawia się testament Aiolosa, w którym powierza naszym bohaterom Atenę. Potem ściana wybucha i pojawia się wyjście z Domu Strzelca.

Data premiery

6.02.1988

Numer i tytuł odcinka

65. Blask świętego ostrza! Shura kontra Shiryuu (うなる聖剣! シュラ対ドラゴン - Unaru seiken! Shura tai Doragon)

Filler

Częściowo

 

Nasi bohaterowie przechodzą niezaniepokojeni przez Dom Koziorożca, obserwując jedynie rzeźbę pt. „Atena wręcza Rycerzowi Koziorożca Excalibura”. Okazuje się, że strażnik Domu, Shura, czeka na nich przy wyjściu. Ekipę ratuje Shiryuu, odwracając uwagę Rycerza tak, że udaje jej się umknąć przed jego atakiem. Shura nawiązuje rozmowę z Rycerzem Smoka. Okazuje się, że to on 13 lat temu zabił Aiolosa. Shiryuu dostaje z tej okazji szału i bardzo chciałby pomścić Rycerza Strzelca w wyjątkowo krwawy sposób, ale coś mu nie bardzo wychodzi, bo Shura kroi go jak chce. Dopiero, kiedy traci i Tarczę Smoka, i Zbroję, Shiryuu przypomina sobie, że ma ręce i nogi i zaczyna się bronić. Na jego plecach pojawia się wizerunek smoka.

Data premiery 13.02.1988
Numer i tytuł odcinka

66. Shiryuu zniknął! Zmieniając się w gwiazdę (ああ紫龍! 星となって消ゆ - Aa Shiryuu! Hoshi to natte kiyu)

Filler Nie
 

Shiryuu przyrzeka Shurze, że zabierze go ze sobą do piekła. Rycerz Koziorożca jest pod wrażeniem jego cosmo, ale bardzo szybko zauważa jego słaby punkt. Mimo to Shiryuu atakuje i oczywiście obrywa. Okazuje się jednak, że było to celowe zagranie – w ten sposób udało mu się złamać rękę przeciwnika. Trochę jednak na marne, bo Shura mógł też miotać ataki drugą. Wtedy Shiryuu przypomina się o zakaznej technice, która jest co prawda wyjebiście potężna, ale grozi samoskoszeniem. Ponownie prowokuje Shurę do ataku, po czym używa jej na nim. Panowie wylatują na orbitę. Shurze wtedy otwierają się oczy, że z lekka mu się pomyliły Ateny. Chce naprawić swój błąd, ale jest na to paredziesiąt tysięcy kilometrów za późno. Cóż, ma chłop zapłon.

Data premiery

20.02.1988

Numer i tytuł odcinka

67. Żegnajcie! Mój mistrzu, moi przyjaciele (さらば! わが師よわが友よ - Saraba! Waga shi yo waga tomo yo)

Filler

Nie

 

Pozostali przy życiu Rycerze z Brązu docierają do Domu Wodnika. Camus i Hyouga mierzą się jak wściekłe koguty, a Seiya i Shun lecą dalej. Rycerz Wodnika postanawia wbić uczniowi swego ucznia do głowy, że jednak jest za słaby na walki i niepotrzebnie zwiał z Lodowej Trumny. Hyouga za wszelką cenę chce zaś udowodnić Camusowi, że się myli. Panowie wzajemnie okładają się zimnym wiatrem i przymrażają, przy okazji racząc nas cudnym wykładem o termodynamice. Hyouga, choć oszołomiony i bliski śmierci, wyrównuje swoje cosmo względem mistrza i kopiuje jego popisową technikę. A że Camus uderzył w tym samym momencie tym samym, w efekcie wszystko dookoła zostało zamrożone, włącznie z nimi samymi. Tyle dobrego, że przed śmiercią Rycerz Wodnika wierzy w słowa Hyougi. Poziom zapłonu podobny jak u Shury.

Data premiery 27.02.1988
Numer i tytuł odcinka

68. Piękny wojownik! Aphrodite (美の戦士! アフロディーテ - Bi no senshi! Aphrodite)

Filler Nie
 

Ekipa Jabu nie może usiedzieć na czterech literach i chce się rzucać na pomoc, ale Rycerz Jednorożca gasi ich zapał stwierdzeniem, że są, delikatnie mówiąc, do niczego. Wielki Mistrz przeżywa, że jego wojsko albo wymarło, albo wypięło na niego odwłok. Uspokaja go obecność ostatniego ze Złotych Rycerzy. Seiya i Shun, po steku motywujących i podbuduwujących testosteron przemowach, docierają do Domu Ryb i na dzień dobry dostają kwieciem w twarz. Seiya wymija Rycerza Ryb, Aphrodite i leci do Wielkiego Mistrza, a Shun zajmuje uwagę przeciwnika. Niestety, okazuje się, że róże Aphrodite są zatrute, a na Seiyę czeka cały ogród takich przyjemności. Rycerz Pegaza wpada w kwietną pułapkę i traci przytomność.

Data premiery

12.03.1988

Numer i tytuł odcinka

69. Demoniczne Róże! Przyjemny zapach śmierci (デモンローズ! 甘き死の香り - Demon Rozu! Amaki shi no kaori)

Filler

Nie

 

Aphrodite rozpoznaje Shuna jako ucznia Albiore'a i zdradza mu, że tak naprawdę to on, a nie Milo, go zabił. Rozgniewany Rycerz Andromedy podejmuje walkę, ale zostaje otumaniony zapachem róż i zaczyna tracić świadomość. Wspomina lata, które spędził na Wyspie Andromedy, przepełnione głównie zatroskaniem June i mistrza oraz jego wiecznym rozciamcianiem. Shun za nic nie chciał kogoś skrzywdzić, ale jednocześnie uparł się na Zbroję Andromedy, co jakimś cudem udało mu się. Pokonał pretendentów do niej i przeszedł morderczą próbę, polegającą na przykuciu go Łańcuchem Andromedy do skały. Aby zyskać Zbroję i się uratować, Shun musiał rozerwać Łańcuch, co mu się udało. Przypominając sobie tę lekcję, przezwycięża zapach róż i zaczyna pokazywać pazury. Zaskakuje Aphrodite tak bardzo, że Złoty Rycerz usiłuje się ukryć, ale Łańcuch go dopada. Wtedy i Rycerz Ryb przestaje się cackać. Wyjmuje z zanadrza Czarną Różę.

Data premiery

19.03.1988

Numer i tytuł odcinka

70. Spoczywaj w spokoju! Ostatni uśmiech Shuna (安らかに! 瞬、最後の微笑 - Yasuraka ni! Shun saigo no hohoemi)

Filler

Nie

 

Czarne Róże Aphrodite niszczą Łańcuch i Zbroję Andromedy. Na szczęście nie są to jedyne atuty Shuna. Okazuje się, że nasz mały pacyfista od momentu rozstania się z mistrzem dysponował potężną mocą, tylko się ukrywał, żeby nikomu nie zrobić kuku. Aphrodite jest pierwszą osobą, która zmusiła go do użycia drastycznych środków. Shun atakuje go potężnym, obezwładniającym atakiem, ale Rycerz Ryb nie zamierza tanio sprzedać tyłka i aplikuje mu Białą Różę, która zabija, wysysając krew. W efekcie obaj panowie zaliczają zgona, zgodnie z tradycją ostatnich odcinków. Cała nadzieja pozostaje w dogorywającym, duszącym się w kwieciu Seiyi. Na pomoc ruszają mu Marin i Shaina, przedzierając się przez niedobitki straży sanktuaryjnej prowadzonej przez Phaetona.

Data premiery 26.03.1988
Numer i tytuł odcinka

71. Ostatni płomień gaśnie! Prawdziwa tożsamość Wielkiego Mistrza (消える火時計! 教皇の正体 - Kieru Hidokei! Kyoko no shotai)

Filler Nie
 

Marin dociera do Seiyi i oddaje mu swoją maskę, żeby przestał wdychać toksyny. Na własnych plecach wnosi go do Pałacu Wielkiego Mistrza, ale nie wystarcza jej sił, żeby dociągnąć podróż do końca. Seiya ratuje ją, niszcząc róże i oddając jej maskę. Pozostawia ją pod opieką Shainy i sam biegnie do komnat Mistrza. Zastaje go spokojnego, żałującego dawnych czynów. Wielki Mistrz pokazuje mu prawdziwą twarz, gratuluje sukcesu i wyjaśnia w jaki sposób można ocalić Atenę – należy skierować na nią światło odbite od jej Tarczy, znajdującej się przy jej Posągu. Seiya rusza po artefakt, ale w tym momencie Wielki Mistrz dostaje pierdolca i go atakuje. Przywołuje Zbroję Bliźniąt – no kto by się spodziewał, że jest Rycerzem Bliźniąt, nie? - i chce wysłać Seiyę do innego wymiaru, ale znowu dostaje pierdolca, bo coś go powstrzymuje przed zabiciem wroga (zachowuje się, jakby miał rozdwojenie jaźni). Zamiast tego zaczyna pozbawiać Seiyę zmysłów.

Data premiery

9.04.1988

Numer i tytuł odcinka

72. Ruszaj, Seiya! Przezwycięż śmierć przyjaciół (行け星矢! 友の死をこえて - Ike Seiya! Tomo no shi koete)

Filler

Nie

 

Wielki Mistrz kontynuuje torturowanie Seiyi, pozbawiając go wszystkich zmysłów. Seiya zbiera w sobie resztki cosmo i udaje mu się trochę go pozbyć, ale wróg jest jak niezniszczalny. Rycerz Pegaza dzięki cosmo Ateny widzi jej tarczę, ale nie może do niej dotrzeć. Z pomocą Muu z zaświatów wraca Shaka, targając pod pachą Ikkiego. Odziewa go w Zbroję Feniksa i wykopuje Seiyi na pomoc. Rycerz Feniksa odciąga uwagę Wielkiego Mistrza, a Seiya w tym czasie rozpoczyna mozolne czołganie się ku tarczy. Udaje mu się do niej dotrzeć w ostatniej chwili, bo Wielki Mistrz pozbywa się namolnego Ikkiego i za nim goni. Jakimś cudem Rycerzowi Pegaza udaje się skierować światło tarczy na Atenę. W tym samym momencie gaśnie Płomień Ryb, ale na szczęście strzała znika z piersi Saori.

Data premiery

16.04.1988

Numer i tytuł odcinka

73. Łączcie się, przyjaciele! U boku Ateny (集え友よ! アテナのもとに - Tsudoe tomo yo! Atena no moto ni)

Filler

Częściowo

 

Finał arcu. Saori wraca do sił. Rycerz Wagi nareszcie wyjaśnia towarzystwu co się stało w Sanktuarium 13 lat wcześniej. Ujawnia też prawdziwą tożsamość Wielkiego Mistrza – jest nim Rycerz Bliźniąt Saga. Saori rozpoczyna tryumfalny pochód przez Sanktuarium, zbierając hołdy i składając do kupy Shiryuu, Hyougę i Shuna. Tymczasem Saga wyżywa się na Seiyi i Ikkim. Zjawia się ekipa Ateny, Brązi łączą siły, żeby sprać Rycerza Bliźniąt, ale ta menda dalej wstaje i się stawia. Wobec tego do akcji chcą wkroczyć Złoci Rycerze, ale zastępuje im drogę Atena. Saori sama mierzy się z Sagą. Rycerza Bliźniąt opuszcza jego Zbroja, ale nawet wtedy rzuca się na boginię. Wówczas jego dobra strona łapie za Berło Nike i nadziewa na nie ciało Sagi. Rycerz Bliźniąt umiera na piersi Ateny, błagając wszystkich o przebaczenie.

28.07.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
3 dni
Tomo1989
5 dni
Alien_2
Alien_2
6 dni
galaxa
galaxa
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.