Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Sanktuarium streszczenia 2
Data premiery 25.04.1987
Numer i tytuł odcinka 26. Stalowi Rycerze! Sojusznicy albo wrogowie (敵か味方か! スチールセイント - Teki ka mitaka ka! Steels Saints)
Filler Tak
 

Mimo pojawienia się dziwnych nieznajomych, walka w Koloseum trwa. Hyouga ma naprawdę poważne problemy z powstrzymaniem Babela, jednak w momencie, gdy opada z sił, z pomocą ruszają mu intruzi, przedstawiający się jako Stalowi Rycerze. Rycerz Łabędzia wykorzystuje rozproszenie wroga i zabija go. Umierający Babel rozpoznaje w Saori Atenę i odchodzi spokojny. Przeciągająca się wojna irytuje Wielkiego Mistrza, który wyżywa swoje niezadowolenie na Phaetonie. Minister prosi o radę Shainę, która oferuje swoje usługi do usunięcia Seiyi. Tymczasem kilku trenujących chłopców ucieka z Sanktuarium. Aiolia próbuje namówić ich do powrotu, ale w pobliżu pojawia się Algol, Rycerz Perseusza, który zamienia ich za karę w kamień. Shaina proponuje mu współudział w walce z Rycerzami z Brązu. Saori podejmuje decyzję o szturmie na Sanktuarium. Shun, Seiya i Shiryuu wylatują samolotem na przeszpiegi, ale w pobliżu Sanktuarium ich maszyna zaczyna wariować. Piloci próbują awaryjnie lądować na pobliskiej wyspie.

Data premiery 2.05.1987
Numer i tytuł odcinka 27. Seiya zamieniony w kamień! Tarcza Meduzy (星矢が石に! メドゥサの盾 - Seiya ga ishi ni! Medusa no tate)
Filler Częściowo
 

Samolot rozbija się, ale Rycerzom z Brązu i pilotom udaje się ujść z życiem. Okazuje się, że katastrofę spowodował Spartan, towarzysz Shainy i Algola. Rycerz Wężownika po raz kolejny mierzy się z Seiyą i po raz kolejny jest górą – a tymczasem Algol zaczyna pojedynek z Shunem, a Spartan z Shiryuu i również wygrywają. Mimo wszystko doświadczenie bitwne okazuje się cennym nabytkiem i Seiya turbuje przeciwniczkę. Rozwściecza to Algola, który zamienia w kamień Rycerzy Pegaza i Andromedy. Przy życiu zostaje tylko Shiryuu, który zdążył schować się za Smoczą Tarczą. Algol postanawia przetestować jej legendarną siłę. W pojedynek wtrąca się na chwilę Spartan, ale Rycerz Perseusza przypadkiem go nokautuje Tarczą Meduzy. Shiryuu i Algol zostają sam na sam.

Datapremiery 9.05.1987
Numer i tytuł odcinka 28. Rycerz Smoka! Atakuje, ryzykując życie (ドラゴン! 捨て身の一撃 - Dragon! Sutemi no ichigeki)
Filler Częściowo
 

Dramatyzm walki Shiryuu nasila się. Rycerz Smoka nie potrafi znaleźć sposobu na Tarczę Meduzy – nie działa ani odwrócenie wzroku (bo nie może trafić), ani patrzenie na odbicie (Algol ucieka z jego zasięgu), ani zasłonięcie oczu (Tarcza Meduzy działa częściowo i zamienia lewe ramię Shiryuu w kamień). Zrozpaczony chłopak jest zdany na łaskę i niełaskę Algola. Na szczęście znowu wtrącają się Stalowi Rycerze i odciągają wroga. Shiryuu wyłupuje sobie oczy i już bez przeszkód zabija Algola. Rycerze z Brązu wracają do Tokio, gdzie Shiryuu zostaje operowany. W międzyczasie wyjaśnia się zagadka Stalowych – za projektem stał profesor Asamori, który stworzył Stalowe Zbroje na zlecenie Mitsumasy Kido. Niestety, operacja Rycerza Smoka udaje się tylko częściowo – chłopak przeżywa, ale traci wzrok.

Data premiery 16.05.1987
Numer i tytuł odcinka 29. Porwanie! Armia kruków atakuje Saori (誘拐! 沙織を襲うカラス軍団 - Yukai! Saori wo osou karasu gundan)
Filler Częściowo
 

Shiryuu wyjeżdża na urlop zdrowotny do Świętych Wzgórz. Saori i jej Rycerze planują atak na Sanktuarium – Seiya chce atakować teraz zaraz i bez planu. Ikki studzi jego zapał, a ponieważ nie spotyka się ze zrozumieniem, stwierdza, że pierdzieli to przedszkole i idzie swoją drogą. Wyraźne osłabienie szeregów wroga ośmiela Sanktuarium do działania. Phaeton postanawia porwać Saori i wykorzystuje do tego Rycerza Kruka Jamiana. Podczas wieczornego spaceru po Koloseum dziewczyna zostaje obezwładniona i uniesiona przez kruki. Ich śladem podąża Seiya i wpada na Jamiana oporządzającego swoje ptasie stado przed podróżą do Grecji. Wywiązuje się walka, podczas której kruki zaczynają uciekać z Saori. Seiya nie chce się tak łatwo poddać i rusza za nimi z kopyta.

Data premiery 23.05.1987
Numer i tytuł odcinka 30. Płoń! Energia miłości (燃えあがれ! 愛のコスモ - Moe agare! Ai no Cosmo)
Filler Nie
 

Seiya ścina linki, którymi Saori jest podtrzymywana, ale łapiąc ją, spada pechowo na prawą rękę i łamie ją. Mało tego, do akcji wkracza Shaina, a Rycerz Pegaza nie ma drogi ucieczki. Postanawia skoczyć z Saori na rękach w przepaść. Oczywiście jest strasznie poturbowany. Rankiem Shaina i Jamian otaczają Saori – Jamian chce zabrać ją do Grecji, a Shaina wykończyć Seiyę. Saori stawia opór i rozpala swoją energię kosmiczną, paraliżując ich. Jamian wpada w szał i próbuje ją zaatakować – kończy poturbowany przez własne kruki. Zjawiają się Shun i Hyouga. Powstrzymują Shainę, gdy ta desperacko rzuca się na Seiyę i cudem udaje im się zrzucić ją w przepaść (razem z Jamianem, wychodzi na to, że przypadkowo). Niestety, zjawiają się następni Srebrni Rycerze.

Data premiery 30.05.1987
Numer i tytuł odcinka 31. Demoniczna iluzja! Granica życia i śmierci (幻魔! 生死のデッドライン - Genma! Seishi no deadline)
Filler Nie
 

Kolejni przeciwnicy to Dante, Rycerz Cerbera i Capella, Rycerz Woźnicy. Hyouga i Shun próbują ich zatrzymać, ale dostają tęgi wpierdziel i zostają zrzuceni z klifu – cudem ratują się, gdyż łańcuch Dantego, którym zostali związani, zaczepia się o gałąź. Na szczęście z pomocą zjawia się Ikki – kreśli on na ziemi granicę, której zabrania przekraczać i chce zabrać Saori i Seiyę w bezpieczne miejsce. Na tę bezczelność zrywa się Capella i obrywa iluzją. Dante oburza się jeszcze bardziej i sam zbiera baty. Capella jeszcze jakoś próbuje walczyć, ale jego zszargany iluzją umysł nie działa jak trzeba i nokautuje sam siebie własnym atakiem. W tym momencie wracają Shun i Hyouga. Ikki zostawia ferajnę samą sobie, a Rycerz Andromedy dobija Dantego po krótkiej walce.

Data premiery 6.06.1987
Numer i tytuł odcinka 32. Wielka eksplozja! Wyspa Królowej Śmierci (大爆発! デスクイーン島 - Dai bakuhatsu! Death Queen to)
Filler Tak
 

Podczas czuwania nad Seiyą w szpitalu, Saori wyczuwa złowrogą energię kręcącą się koło Ikkiego i każe go szukać. Okazuje się, że Rycerz Feniksa wrócił na stare śmieci – Wyspę Królowej Śmierci – i chce zrobić porządek z Jango i Czarnymi Rycerzami, którzy się tam rozpanoszyli. Okazuje się jednak, że to pułapka zastawiona przez Sanktuarium, które zwąchało się z bandą Jango. Ikki wpada w niezłe kłopoty i zbiera niezłe cięgi, ale na szczęście czuwa nad nim duch Esmeraldy oraz pozostali Rycerze z Brązu, więc jakoś się ogarnia i rozwala przeciwników. Niestety w tym momencie Wielki Mistrz szczuje nienawiść Wyspy i ta wybucha. Saori ratuje swoich Rycerzy dzięki mocom Ateny. 

Data premiery 13.06.1987
Numer i tytuł odcinka 33. Smok kontra tygrys! Łzy pozbawionego światła smoka (龍虎激突! 光なきドラゴンの涙 - Ryūko Gekitotsu! Hikari naki Dragon no namida)
Filler Tak
 

Tymczasem w Chinach Shiryuu pod czujnym okiem Shunrei próbuje dojść do siebie. Ale że jest opornym pacjentem – nie chce pić ziółek i emuje – za bardzo mu to nie wychodzi, przez co emuje jeszcze bardziej. Shunrei na rozchmurzenie proponuje spacer, podczas którego się kąpie, a Shiryuu dalej emuje, bo nie może podglądać. W międzyczasie Shunrei zaczyna się topić, a Rycerz Smoka nie może jej pomóc, bo wodospad zagłusza jej głos. Na szczęście ratuje ją Ohko, współuczeń Shiryuu i dawny rywal, którego ich mistrz pognał precz, bo był nieusłuchaną małą mendą. Ohko obiecał kiedyś Shiryuu, że wróci, żeby mu sklepać maskę i teraz chce dotrzymać słowa, ale traci ochotę jak orientuje się, że Shiryuu jest ślepy. Rycerz Smoka emuje przez to jeszcze bardziej. A tymczasem Seiya znowu kłóci się z Ikkim i na własną rękę wypuszca się do Jamiru, żeby prosić o pomoc Muu. 

Data premiery 20.06.1987
Numer i tytuł odcinka 34. Żegnaj, przyjacielu! Spoczywaj w pokoju (さらば友よ! やすらかに眠れ - Saraba tomo yo! Yasuraka ni nemure)
Filler Tak
 

Ohko spotyka się z byłym mistrzem i okazuje się, że dalej nic nie rozumie. Shiryuu się zawziął i postanawia, że albo pokona Ohko, albo pójdzie do piachu. Obaj panowie mierzą się pod czujnym okiem mistrza – Ohko zasłania sobie oczy, żeby walka była wyrównana. Pierwsze starcie kończy się w wodzie, bo panowie nie zauważają urwiska. Ohko chwyta Shiryuu za gardło, ale Shiryuu się wyrywa i łamie mu rękę. Używa swojego ataku, ale guzik to daje, w dodatku bardzo się osłabia. Przystawiony do ściany odkrywa, że jego emowanie wzięło się z zatracenia sensu walki. Odzyskawszy tenże sens, spuszcza łomot Ohko. Ohko umiera mu na rękach, ale przedtem nawraca się. Seiya wreszcie dociera do Muu, żeby odkryć, że gospodarza nie ma w domu. A Zbroja Strzelca postanawia uciec i od Saori, i z Sanktuarium.

Data premiery 27.06.1987
Numer i tytuł odcinka 35. Gotowy na śmierć! Otwórz swoje oczy, Rycerzu Smoka (決死行! 開けドラゴンの目よ - Kesshi iki! Hirake Dragon no me yo)
Filler Tak
 

Seiya nie może się naczekać na Muu, więc postanwia samotnie ruszyć na górę Jandarę po wodę życia. Droga jest niesamowicie ciężka, ale naszemu bohaterowi udaje się pokonać przeciwności i wypełnić stawiane mu przez górę wymagania. W międzyczasie w Jamirze zjawia się wysłany przez Sanktuarium Rycerz Pająka Arachne, który ma znaleźć Muu. Próbuje zastraszyć Kikiego, żeby wyjawił mu miejsce przebywania mistrza. Chłopca ratuje Seiya, który jednak zbiera ciężkie baty od Arachne, który unieruchamia go w swojej sieci. Seiyę z kolei ratuje Shou, jeden ze Stalowych Rycerzy i razem rozwalają wroga. Seiya dowiaduje się, że Zbroja Strzelca zniknęła i decyduje się na powrót do Japonii – do Shiryuu posyła Kikiego. 

Data premiery 4.07.1987
Numer i tytuł odcinka 36. Nie do wiary! Istnieje 12 Złotych Zbroi (驚き! 12体のゴールドクロス - Odoroki! Juni tai no Gold Cloth)
Filler Częściowo
 

Po powrocie do Japonii Seiya bardzo chce angażować się w poszukiwanie Zbroi, ale jest zbyt ranny po poprzednich wydarzeniach, więc Saori każe go siłą zapakować do szpitala. Rycerz Pegaza oczywiście gwiżdże na mądre rady innych i ciągle próbuje zwiać, przez co znajduje go Shaina. Rycerz Wężownika chce zemścić się na nim za podwójną zniewagę – Seiya nie tylko widział ją bez maski, ale i 5 lat wcześniej odkrył jej prawdziwe, dobre oblicze. Jednak mimo wszysko nie potrafi go zabić. W międzyczasie Wielki Mistrz traci cierpliwość i wysyła do Japonii Złotego Rycera, Mila spod znaku Skorpiona. W rozmowę wtrąca się Aiolia, Rycerz Lwa, i przejmuje misję. Okazuje się, że Aiolia jest młodszym bratem Aiolosa, zdrajcy w Sanktuarium i chce za wszelką cenę zmyć jego hańbę.

Data premiery

11.07.1987

Numer i tytuł odcinka

37. Płacząca maska! Miłość albo śmierć (仮面が叫ぶ! 愛か死か - Kamen ga sakebu! ai ka shi ka?)

Filler

Częściowo

 

Shaina dalej szarpie się z Seiyą i próbuje go zabić. Szamotaninę przerywa pojawienie się Aiolii. W tym momencie Shaina pęka i za wszelką cenę próbuje odciągnąć Rycerza Pegaza, a gdy nic nie jest w stanie wskórać – włącznie z błaganiem Aiolii o darowanie jej tej walki – rzuca się z pięściami na Złotego Rycerze i oczywiście zostaje spacyfikowana. Seiya próbuje pyskować, ale Aiolia szybko pozbawia go złudzeń, że nie nie ma w starciu z nim żadnych szans. Gdy chce go dobić, Shaina zasłania go własnym ciałem. Aiolii robi się głupio i chce odwlec walkę do czasu, gdy skobinuje jej opiekę medyczną. Wtedy ujawniają się wysłani przez Wielkiego Mistrza szpicle – Rycerz Herkulesa Algethi, Rycerz Muchy Dio i Rycerz Wielkiego Psa Syriusz – i postanawiają dobić Seiyę samemu. Rycerzowi Pegaza z pomocą przychodzi Zbroja Strzelca i rozgramia wrogów, wprawiając Aiolię w niemałe zdumienie.

Data premiery 25.07.1987
Numer i tytuł odcinka 38. Starcie! Złotych Rycerzy (光速! マッハを越える強拳 - Kosoku! Mach wo koeru kyoken)
Filler Nie
 

Wobec pojawienia się Złotej Zbroi Aiolia postanawia iść na całość, ale o dziwo Seiya całkiem nieźle dotrzymuje mu kroku... przynajmniej do momentu, w którym Aiolia się wkurza. Zjawiają się Shun i Hyouga i próbują ratować kumpla, ale Rycerz Lwa klepie im maski. Dopiero interwencja Saori ratuje Rycerzy z Brązu z opresji. Atena wyjaśnia Aiolii kulisy „buntu” jego brata, ale mężczyzna nie chce jej uwierzyć i żąda dowodu bycia Ateną. Gdy Saori się zgadza i Rycerz Lwa atakuje, między nich wpycha się Seiya – jak się okazuje, kontrolowany przez Aiolosa – i oddaje mu tenże atak prosto w twarz aż Aiolia nakrył się nogami. Aiolii wystarcza to za dowód, błaga boginię o przebaczenie i obiecuje poprawę. Wraca do Sanktuarium, zabierając ze sobą Shainę. Tymczasem Zbroja Strzelca wskazuje Saori kierunek Sanktuarium. 

Data premiery

25.07.1987

Numer i tytuł odcinka

39. Prędkość światła! Ataki, które przekroczyły 1 Macha (光速! マッハを越える強拳 - Kosoku! Mach wo koeru kyoken)

Filler

Nie

 

Podczas gdy Seiya, Shun i Hyouga odpoczywają po traumatycznych przejściach, Shiryuu oczekuje na powrót mistrza i zabija nudę pracą na roli. Gdy mistrz wraca, informuje go o kulisach wojny z Sanktuarium i prawdziwych zamiarach Wielkiego Mistrza. Pogawędkę przerywa zjawienie się Rycerza Raka Maski Śmierci, który ma za zadanie zgładzić starego Rycerza. Shiryuu bardzo to oburza i rzuca się na niego z pięściami, więc w efekcie dostaje wpiernicz. Co prawda udaje mu się przebudzić w sobie silne cosmo i nawet mocniej pacnąć przeciwnika, ale tylko tym go wkurza. Gdyby nie interwencja Muu – Rycerza Barana, jak się okazuje – Shiryuu jak nic skończyłby wessany do Hadesu, ale Maska Śmierci rezygnuje z walki z dwoma Rycerzami naraz. Shiryuu podejmuje decyzję o przyłączenia się do ataku na Sanktuarium.

Data premiery

1.08.1987

Numer i tytuł odcinka

40. W drogę! Nasza podróż (行くぞ! 俺たちの旅立ち - Iku zo! Oretachi no tabidachi)

Filler

Częściowo

 

Zapada decyzja o wyjeździe do Sanktuarium. Saori, Shun, Seiya i Hyouga odwiedzają sierociniec. Obserwując bawiące się dzieci, wspominają stare czasy. Seiya zostaje tam aż do późnej nocy. Miho martwi się o niego i błaga go, żeby dalej nie walczył, ale Rycerz Pegaza jest zdeterminowany. Obiecuje jej jednak, że dla niej wróci do Japonii. Na drugi dzień nasi bohaterowie zbierają się na prywatnym lotnisku Fundacji. Brakuje tylko Shuna. Rycerz Andromedy spotyka swoją przyjaciółkę z miejsca treningu, Rycerz Kameleona June. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje powstrzymać go przed wyruszeniem do Sanktuarium. Okazuje się, że ich mistrz, Albiore, popadł w niełaskę za chronienie Shuna i został skazany na śmierć. Wyrok wykonał Milo, niszcząc przy okazji Wyspę. W Japonii zjawiają się też Reda i Spica, kolejni współuczniowie Rycerza Andromedy. Chcą go zabić, żeby przypodobać się Wielkiemu Mistrzowi.

Data premiery 8.08.1987
Numer i tytuł odcinka

41. Ostateczna bitwa w Sanktuarium! Atena na skraju życia i śmierci (聖域大決戦! アテナ最大の危機 - Sanctuary daikessen! Atena saidai no kiki

Filler Częściowo
 

Shun przypomina sobie słowa starszego brata, zbiera się w sobie i spuszcza Redzie i Spice solidny łomot. Udaje się do przyjaciół, zabierając ze sobą poturbowaną przez przeciwników June. Po zapewnieniu jej bezpieczeństwa, nasi bohaterowie nareszcie wyruszają do Grecji. Podczas podróży snują domysły na temat prawdziwej tożsamości Arlesa. Tymczasem w Sanktuarium Aiolia awanturuje się u Wielkiego Mistrza, domagając się widzenia z Ateną. Wytyka Arlesowi poznaną przez siebie prawdę. Dochodzi między nimi do walki, którą przerywa Shaka, Rycerz Panny. Wielki Mistrz nakazuje mu zabić Aiolię. Rycerz Lwa próbuje przemówić mu do rozsądku, ale bez skutku. Wybucha między nimi Wojna Tysiąca Dni. Saori i jej Rycerze docierają do Sanktuarium, gdzie spotykają się z Shiryuu. Zjawia się ofiarowany przez Wielkiego Mistrza przewodnik, który prowadzi ich do Domów Zodiaku, które muszą przejść, żeby dostąpić audiencji u Arlesa. Przewodnik – Rycerz Strzały Ptolemy – atakuje Rycerzy z Brązu i wbija Saori w pierś Złotą Strzałę.

Data premiery

15.08.1987

Numer i tytuł odcinka

42. Siódmy Zmysł! Ostateczne oświecenie (究極のコスモ! セブンセンシズ - Kyukyoku no cosmo! Sebun senshizu)

Filler

Nie

 

Okazuje się, że Złotą Strzałę może wyciągnąć jedynie Wielki Mistrz. Jeśli Rycerze z Brązu nie sprowadzą go nim zgaśnie rozpalony właśnie Płomień Zodiaku – czyli w ciągu 12 godzin – strzała przebije serce Saori i będzie po ptokach. Nasi bohaterowie ruszają z kopyta. W Domu Barana zatrzymuje ich Muu z Jamiru. Okazuje się, że ich Zbroje są zbyt zniszczone, by mogły wytrzymać starcie ze Złotymi Rycerzami. Mimo początkowego nieporozumienia, Rycerz Barana zachowuje się przyjaźnie wobec Seiyi i przyjaciół i postanawia naprawić im Zbroje. Wyjawia im też sekret siły Złotych, którym jest Siódmy Zmysł. Rycerze z Brązu ruszają do Domu Byka, a Muu strzeże Saori.

Data premiery 22.08.1987
Numer i tytuł odcinka

43. Wielki Wybuch! Bitwa w Domu Byka (ビッグバン! 金牛宮の戦闘 - Biggu Ban! Kingyu kyu no battle)

Filler Nie
 

Seiya chce wziąć Aldebarna podstępem i odwrócić jego uwagę tak, by przepuścił pozostałych Rycerzy z Brązu, ale przeciwnik się nie daje. Rycerz Pegaza zostaje sam na polu bitwy. Choć stara się dzielnie, zbiera potężny łomot i szybko traci przytomność. Majacząc, przypomina sobie trening z Marin, w którym zgłębiał tajniki iaido. Orientuje się, że technika ta przypomina atak Aldebarana i postanawia wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Rozpalając swoje cosmo, stopniowo rozbraja Rycerza Byka, osiągając nawet na chwilę Siódmy Zmysł. Rzuca mu wyzwanie, że ułamie mu jeden z rogów hełmu. Zaskoczony niespodziewaną odmianą chłopaka Aldebaran przystaje na ten układ i stwierdza, że jeśli mu się to uda, to uzna jego wygraną.

Data premiery

29.08.1987

Numer i tytuł odcinka

44. Dom Bliźniąt! Labirynt światła i mroku (双児宮! 光と闇の迷宮 - Souji kyu! Hikari to yami meikyu)

Filler

Nie

 

Seiyi udaje się odbić atak Aldebarana i odciąć mu róg. Zgodnie z danym słowem Rycerz Byka przepuszcza go dalej, a pozostałych Rycerzy z Brązu jeszcze testuje. Nasi bohaterowie docierają do Domu Bliźniąt, który popisowo robi ich w bambuko i sprawia, że biegają po nim w kółko. Aldebarana odwiedza Muu i wypytuje go o kulisy walki w Domu Byka. Okazuje się, że Rycerz Byka nie poszedł na całość, lecz powstrzymywał się, czując w Seiyi wyjątkową determinację. Rycerze omawiają też sprawę Wielkiego Mistrza i okazuje się, że Aldebaran nie jest wobec niego wolny od podejrzeń. Podejrzany jest też dla obu Dom Bliźniąt, którego strażnik, niegdyś zaginiony, wraca do walki. Tymczasem Rycerze z Brązu widzą dwa Domy Bliźniąt. Postanawiają się rozdzielić na dwa zespoły. Shunowi i Hyoudze pokazuje się sam Rycerz Bliźniąt.

Data premiery

5.09.1987

Numer i tytuł odcinka

45. Horror! Dryfując w innym wymiarze (恐怖! 異次元への漂流 - Kyofu! Ijigen no hyoryuu)

Filler

Nie

 

Łańcuch Shuna nie wyczuwa obecności Rycerza Bliźniąt, ale Hyouga nie chce słuchać ostrzeżeń przyjaciela i go atakuje przez co obaj tylko obrywają odbitą techniką. W międzyczasie Seiya i Shiryuu spotykają się z analogicznym problemem. Niewidomy Rycerz Smoka nie daje się nabrać na iluzję. Siłą wyciąga Seiyę i razem uciekają poza zasięg iluzji, którą kieruje medytujący Arles. W wyniku zderzenia z własnym atakiem Hyouga traci przytomność, a przerażony Shun obserwuje, jak jego Łańcuch dalej nie reaguje na przeciwnika. Rycerz Bliźniąt wysyła ich obu do innego wymiaru, jednak Rycerz Andromedy zaczepia się Łańcuchem o kolumny. Niestety, Łancuch zaczyna pękać...

Data premiery 12.09.1987
Numer i tytuł odcinka

46. Skowyt! Łańcuch Andromedy broni i atakuje (吠えろ! 攻防一体の星雲鎖 - Hoero! Kobo ittai no Nebula Chain)

Filler Nie
 

Łańcuch urywa się, ale Shuna ratuje Ikki, który zakłócił medytację Arlesa. Rycerz Andromedy wraca do Domu Bliźniąt, ale zamiast czym prędzej zwiewać zaczyna się za dużo zastanawiać i w efekcie iluzja wraca. Tym razem jednak Shun postanawia nie sprzedać tanio skóry i podejmuje walkę. Łańcuch Andromedy penetruje inny wymiar i wali Arlesa w łeb. W pierwszej chwili zamierza oddać przeciwnikowi z nawiązką, ale pod wpływem tajemniczego głosu odpuszcza. Tymczasem Hyouga budzi się w nieznanym miejscu i orientuje się, że towarzyszy mu obcy Rycerz.

Data premiery

19.09.1987

Numer i tytuł odcinka

47. Żegnaj, Hyouga! Spoczywaj w pokoju, szlachetny bohaterze (さらば氷河! 勇者よ眠れ - Saraba Hyouga! Yuusha no nemure)

Filler

Nie

 

Nieznajomym okazuje się być Rycerz Wodnika Camus, mistrz mistrza Hyougi. To on ściągnął Rycerza Łabędzia do Domu Wagi z innego wymiaru i teraz rząda od niego, by zrezygnował z walk w Sanktuarium. Hyouga oczywiście ma to gdzieś, więc zbiera ostre cięgi. Camus postanawia zmotywować go do walki i obudzenia Siódmego Zmysłu, pozbywając się jego największej słabości – sprawia, że statek z ciałem matki Hyougi osuwa się w morską głębię. Działa to na Hyougę jak płachta na byka, ale mimo starań i mocnych słów, nadal nie jest w stanie nawet zadrasnąć Złotego Rycerza i załamuje się. Camus postanawia oszczędzić mu dalszych cierpień – nokautuje go najpotężniejszą techniką i zamyka w Lodowej Trumnie. 

Data premiery

26.09.1987

Numer i tytuł odcinka

48. Rycerz Smoka! Powraca z Królestwa Piekieł (ドラゴン! 甦れ死の国から - Doragon! Yomigaereshi no kuni kara

Filler

Nie

 

Seiya i Shiryuu docierają do Domu Raka. Rycerz Smoka, mając w pamięci niedokończony pojedynek z Death Maskiem, pragnie stoczyć w nim walkę samotnie. Chłopacy odkrywają, że Dom Raka jest cały ozdobiony twarzami ofiar jego Rycerza, co ich strasznie rozsierdza. Zgodnie z umową, Seiya przedziera się do Domu Lwa, a Shiryuu atakuje gospodarza... i ląduje na twarz w Hadesie. Wypatruje tam błąkającą się duszę Hyougi i próbuje ją gonić, ale dusza Saori wybija mu to z głowy i sprowadza go z powrotem do Domu Raka. W sumie niewiadomo po co, bo za chwilę Shiryuu wraca. Tymczasem w Chinach dręczona niepokojem Shunrei modli się o jego duszę.

Data premiery

10.10.1987

Numer i tytuł odcinka

49. Miłość! Modlitwa Shunrei (愛! 春麗の祈り - Ai no inori! Shunrei)

Filler

Nie

 

Będąc w Hadesie, Shuryuu wyczuwa modlitwy Shunrei. Czuje je także Death Mask i postanawia zakończyć sprawę z przeciwnikiem nim dziewczyna rozproszy go na dobre. Podczas gdy Shiryuu wspomina szczęśliwe dzieciństwo u boku Shunrei, Rycerz Raka zjawia się w zaświatach i niemal go masakruje. Planuje zrzucić go ze Wzgórza Umarłych, ale Shunrei po raz kolejny mu przeszkadza. Zrzuca ją więc ze skalnej półki, używając psychokinezy. Shiryuu nagle skacze siła jakby się opił Powerade'em i rzuca się z pięściami na przeciwnika. Zyskuje przewagę.

Data premiery 17.10.1987
Numer i tytuł odcinka

50. Leć, Rycerzu Smoka! Gniew Shiryuu (昇れ龍! 紫龍怒りのコスモ - Nobore ryuu! Shiryuu okori no kosumo)

Filler Nie
 

Przewaga Shiryuu nie trwa długo, bo Death Maska ochrania potęga Złotej Zbroi. Rycerz Smoka ponownie znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i nic, nawet interwencja zaklętych przez Rycerza Raka dusz, nie jest w stanie mu pomóc. Targany gniewem i rozpaczą Shiryuu zostaje podniesiony przez Atenę na duchu. Udaje mu się obudzić Siódmy Zmysł. Mało tego, Zbroja Raka zaczyna odrzucać swojego właściciela. Rycerz Smoka chce walczyć fair, więc sam zrzuca swoją, tak, by o wyniku pojedynku zadecydowało cosmo. Shiryuu pokonuje i zabija Death Maska. Po powrocie do świata żywych budzi się obok Shuna, któremu w międzyczasie udało się przedrzeć z Domu Bliźniąt. Okazuje się, że Shunrei żyje, uratowana przez mistrza, a Shiryuu odzyskał wzrok.

28.07.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
03:41:14
Tomo1989
1 dzień
Alien_2
Alien_2
2 dni
galaxa
galaxa
3 dni
Hekate
Hekate
4 dni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.