Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Inni 2

 

Imię: Faeton

Ranga: marszałek Sanktuarium

Seiyuu: Hirohiko Kakegawa

Debiut: Odcinek 16 – Potężna! Siła Dokratesa

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jest pomocnikiem Gigasa i dowódcą jego popleczników. Gdy marszałek Sanktuarium popada w niełaskę u Wielkiego Mistrza, zajmuje jego miejsce i przejmuje dowodzenie nad wojskami. Rozkazuje Marin zabić Seiyę, zleca też misję Shainie, Algolowi i Spartanowi. Usiłuje też dopaść Ikkiego za pośrednictwem pozostałych przy życiu Czarnych Rycerzy. Podpada, gdy z Sanktuarium znika Zbroja Strzelca. Ucieka lub zostaje wygnany. Wraz z grupką żołnierzy kręci się w okolicy; dopada Marin, gdy ta próbuje dostać się na teren Domów Zodiaku. Pokonany przez Shainę, zostaje porwany i wykorzystany w charakterze przewodnika do komnat Wielkiego Mistrza przez Rycerz Orła. Prawdopodobnie zostaje przez nią zabity.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


 

 

Imię: Gigas

Ranga: marszałek Sanktuarium

Seiyuu: Masaharu Satou

Debiut: Odcinek 16 – Potężna! Siła Dokratesa

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jako marszałek i zastępca Wielkiego Mistrza dowodzi wojskami Sanktuarium w pierwszej fazie wojny z Rycerzami z Brązu. To on podporządkowuje sobie Ikkiego i nakazuje Dokratesowi przejęcie Zbroi. Proponuje także rozwiązanie z napuszczeniem na Seiyę i jego kompanów Widmowych Rycerzy oraz Rycerza Kryształu. W wyniku nieudolnego zarządzania popada w niełaskę. Chcąc naprawić swój wizerunek, osobiście – wraz z grupką popleczników – napada na Saori Kido. Poniósłszy kolejną klęskę, ucieka z pola walki przed Shunem i Ikkim. Nie pojawia się już więcej – prawdopodobnie ukrywa się, by uniknąć gniewu Wielkiego Mistrza.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


 

 

Imię: Jaki

Ranga: strażnik Sanktuarium

Seiyuu: Masaharu Sato

Debiut: Odcinek 51 – Dlaczego?! Kły Złotego Lwa

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jako bezmózga maszyna do zabijania, zostaje pozbawiony możliwości zostania Rycerzem. Spotyka Marin, gdy ta usiłuje dostać się do Domów Zodiaku, by pomóc Seiyi. Chce ją zabić i wymienić jej głowę na Zbroję. W trakcie walki wpada na pomysł, żeby przytulić swoją przeciwniczkę – szkoda mu, by taka ładna dziewczyna zmarnowała się przed śmiercią. Szamocząca się Marin zrzuca go z urwiska. Jaki ginie, roztrzaskawszy się o skały.


 

 

 

Imię: Okko

Ranga: uczeń Rycerza

Seiyuu: Kazuhiko Inoue

Debiut: Odcinek 33 – Smok kontra tygrys! Łzy pozbawionego światła smoka

HISTORIA

Stracił rodzinę podczas brutalnego napadu na ich dom. Błąkającego się sierotę przyjął na trening Dohko. Chłopiec nie był skłonny słuchać mistrza – często wymykał się do pobliskiej wioski, by robić rozróby. Próbował też wszczynać bójki z Shiryu. W końcu został wydalony – odchodząc, przyrzekł sobie z dawnym współuczniem, że pewnego dnia stoczą pojedynek. Samotnie wędrował po Chinach, doskonaląc swoje umiejętności.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Ratuje tonącą Shunrei, gdy ślepy Shiryu bezradnie stał na brzegu rzeki. Chce spełnić złożoną w dzieciństwie obietnicę, ale uznaje, że walka z niewidomym jest nieuczciwa i go nie satysfakcjonuje. Po spotkaniu z byłym mistrzem decyduje się wrócić i mimo wszystko zmierzyć się z Shiryu. Żeby szanse były wyrównane, walczy z zawiązanymi oczami. Jak się okazuje, mimo wielkiej siły ma nie dość rozwinięte Cosmo i przegrywa. Umiera na rękach Rycerza Smoka, ostatecznie godząc się z nim.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


 

 

Imię: Helena

Ranga: cywil

Seiyuu: ?

Debiut: odcinek 54 – Ikki! Nieśmiertelny ptak pozbawiony skrzydeł

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jest wnuczką zarządcy niewielkiego miasteczka na Wyspie Kanon. Razem z dziadkiem zostaje zmuszona do zdradzenia kryjówki Ikkiego. Nieomal ginie, gdy prosi Shivę o pomoc umierającemu starcowi. Szczęściem ratuje ją Rycerz Feniksa, któremu zresztą gorąco kibicuje aż do końca walki.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


 

 


Imię: Europa

Ranga: cywil

Seiyuu: Ryou Hirohashi

Debiut: Hades Chapter Sanctuary. Odcinek 3 – Cień wojownika

W ANIME

Hades Chapter

Jest jednym z mieszkańców wioski Rodorio. Wraz z kilkoma innymi dziewczynkami przychodzi do wizytujących okolicę Złotych Rycerzy. Wręcza kwiatek Aldebaranowi. Urzeczony tym prostym gestem Rycerz Byka długo podtrzymywał życie roślinki własnym Cosmo. Umierając, miał wizję jej śmierci – to zmobilizowało go do ostatniego ciosu.


 
Imię: Folkel

Ranga: wojownik Asgardu

Seiyuu: Hidekatsu Shibata

Debiut: Odcinek 85 – Przepełniony żalem bohater! Lodowa nienawiść

HISTORIA

Należał do grona żołnierzy Asgardu, był najpotężniejszym wojownikiem ówczesnych czasów. Na wojnie starł się z pewnym mężczyzną, który uciekając, zaprowadził go do swojej rodziny. Folkel, widząc jego żonę i małe dziecko, postanowił go oszczędzić, ale zdradziecko zaatakowany, zmuszony był się bronić. Masakrę przeżyło jedynie niemowlę, którym się zaopiekował jak własnym synem. Chłopcu nadał na imię Mime. Przez lata szkolił go i surowo wychowywał, mając nadzieję, że pewnego dnia dołączy do elity Asgardu – Świętych Wojowników. Mime nie do końca rozumiał intencje swojego przybranego ojca, biorąc je za daleko niesprawiedliwe. Gdy pewnego dnia bolesna przeszłość chłopaka wyszła na jaw, Folkel usiłował wytłumaczyć całą sytuację, ale nie zdążył. Zginął z ręki zaślepionego gniewem i nienawiścią Mime'a.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


 

 

Imię: Hilda Polaris

Ranga: człowiek, księżniczka Asgardu, kapłanka Odyna

Seiyuu: Mitsuko Horie

Debiut: Odcinek 74

Historia

Hilda była dobrą dziewczyną, dbała o swój naród i skrupulatnie wykonywała swoje obowiązki. Bardzo kochała siostrę i opiekowała się nią. Po założeniu pierścienia Nibelungów stała się bezduszną, ambitną i bezwzględną władczynią Asgardu. Swoich poddanych, w tym siostrę, traktowała bardzo przedmiotowo, nie zwracając najmniejszej uwagi na to, że wierni jej Wojownicy giną jeden po drugim.

W przeszłość Hilda wybrała Świętych Wojowników sama, po części ze względu na ich siłę i talenty oraz cechy charakteru, po części z dobroci serca - niektórzy z nich mieli dość żałosną i nieciekawą  sytuację życiową. Hilda w ten sposób chciała im pomóc, a czasem nawet  uratować życie.

W Anime

 Seria Asgard

Hilda Polaris była kapłanką Odyna, która dbała o pokój w północnej części kuli ziemskiej.  Codziennie modliła się do Odyna, aby nie pozwolił wiecznym lodom stopnieć. Miała do dyspozycji Świętych Wojowników, których sama wybrała i którzy wiernie jej służyli. Pewnego dnia Hilda przechadzała się po Asgardzie, kiedy usłyszała głos nakłaniający ja do założenia legendarnego pierścienia Nibelungów i wszczęcia wojny z Sankturium. Ową tajemniczą postacią był władca mórz i oceanów – Posejdon - który chciał osłabić Saori Kido, porwać ją, poślubić, a następnie zalać świat – jako kara dla ludzkości za występki przeciwko bogom. Hilda miała być marionetką w jego ręku. Hilda wezwała swoich Świętych Wojowników i rozpoczęła wojnę krwawą i wyniszczającą oba narody wojnę z  Sanktuarium na terenie Asgardu, do którego sprowadziła Atenę i jej Rycerzy z Brązu. Pragnęła, aby jej lud przeniósł się do krainy, gdzie rosną kwiaty, świeci słońce i nie ma wiecznej zmarzliny, by nie musieli już dłużej martwić się o topniejące  lodowce. Nie były to jej do końca jej ambicje - w znacznej mierze pochodziły ze zgubnej mocy Pierścienia. Rycerze Ateny pokonali wszystkich Świętych Wojowników. Po zebraniu wszystkich 7 Szafirów Seiya ofiarował je Odynowi w zamian za Zbroję Odyna. Rycerz Pegaza użył miecza do przecięcia Pierścienia na pół, dzięki czemu wyzwolił Hildę spod jego zgubnego wpływu i uratował świat przed katastrofą.

Seria Posejdon

Po porwaniu Ateny przez Posejdona, Hilda i Freja pomagały Brązowym Rycerzom dostać się do Królestwa Władcy Mórz, łamiąc przy tym prawo – bowiem żaden śmiertelnik nie mógł się tam dostać. Wraz ze swoją siostrą oczekiwały w Asgardzie na wynik wojny z Posejdonem, wspirarając duchowo Rycerzy z Brązu.


 

Imię: Freja Polaris

Ranga: człowiek, księżniczka Asgardu

Seiyuu: Maria Kawamura

Debiut: Odcinek 74

Historia

Freja była młodszą siostrą Hildy. Jako jedna z pierwszych zorientowała się w drastycznej przemianie siostry. Pomimo coraz gorszego traktowania jej przez Hildę, ciągle wierzyła, że siostra nie jest zła, a krwawej wojny z Santuarium można uniknąć.

W Anime

Seria Asgard

Freja w czasie wojny w Asgardzie pomagała Saori i jej Rycerzom. Uwolniła Hyougę z więzienia. Nie chciała zgodzić się na walkę Hagena z Rycerzem Łabędzia.  Hyouga był jej pierwszym przyjacielem i prawdopodobnie pierwszą miłością, Hagen natomiast jej towarzyszem, bliskim przyjacielem (a być może kimś więcej) i ochroniarzem. Bardzo przeżyła śmierć ukochanego przyjaciela z dzieciństwa.

Seria Posejdon

Po zakończeniu wojny w Asgardzie pomagała Rycerzom dostać się do Królestwa Posejdona i modliła się o ocalenie Saori.

1.05.2015
Tekst: Hekate (Hilda, Freja), Verien
Grafika: Jamnik_sst 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Hekate
Hekate
1 dzień
Malinari
2 dni
elbran
4 dni
Huunreh
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Ryuuk
Ryuuk
4 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.