Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [18 głosów]

Epizod G
Epizod G
14% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
22% [15 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 69
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Widma Niebiańskie

Imię: Radamantys

Ranga: Widmo, Sędzia Hadesu

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Furii

Pancerz: Wyverna

Seiyuu: Takehito Koyasu

Debiut: Hades Chapter Sanctuary. Odcinek 3 – Cień wojownika, Rozdział 69 - Płomień Zodiaku płonie na nowo

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Jako jeden z Sędziów Hadesu towarzyszy Pandorze na Zamku Hadesa. Optuje za wysłaniem za wskrzeszonymi Rycerzami grupę wsparcia złożoną z Widm – nie ufa byłym wojownikom Ateny i woli ich mieć na oku. Gdy prośba zostaje odrzucona, wbrew rozkazowi wyprawia oddział złożony ze swoich żołnierzy. Swoją złość wyładowuje na przybyłych z Ziemi Masce Śmierci i Aphrodite, strącając ich w najniższe czeluści Piekieł. Za niesubordynację zostaje poddany przez Pandorę torturom. Mimo to broni Zamku przed grupą uderzeniową z Sanktuarium – pozbywa się Mu, Mila i Aiolii, a następnie już we wnętrzu budynku ściera się z Rycerzami z Brązu. Zepchnięty desperackim atakiem Seiyi, wraz z nim spada do Hadesu. Po powrocie do Podziemia, spotyka w okolicach Pierwszego Więzienia spanikowanego Lune. Odkrywa, że podwładny Minosa padł ofiarą iluzji Kanona, z którym rozpoczyna pojedynek. Przerywają mu jego podwładni, przekazując mu rozkaz Pandory – ma natychmiast stawić się w Giudecce. Radamantys niechętnie porzuca pole bitwy. W głównej siedzibie Hadesa uczestniczy w  recitalu Orfeusza. Przeczuwając podstęp, unika jego usypiającej techniki i poważnie go rani. Gdy w  walkę miesza się Seiya, Radamantys na krótko traci kontrolę, a nawet zostaje dość dotkliwie ugodzony przez młodego Japończyka, gdy Orfeusz – płacąc zresztą za to życiem – przytrzymuje go w miejscu. Na szczęście dla Sędziego, w tym momencie dusza Hadesa opętuje Shuna, a Seiya zostaje powalony. Odprawiony z Giudecci, odnajduje w Podziemiu wędrującego z Rycerzami z Brązu Kanona. Postanawia kontynuować przerwany pojedynek. Nie ocenia rozsądnie swoich sił – rany poniesione w walce z Seiyą i Orfeuszem na tyle go osłabiają, że Kanon bez większego kłopotu spuszcza mu solidne manto. Uratowany przez Minosa i Ajakosa, jest świadkiem ich starć z kolejno Kanonem i przybyłym do Hadesu Ikkim. Po zabraniu Rycerza Feniksa przez Pandorę, w dalszym ciągu podąża za Rycerzem Bliźniąt, chcąc naprawić nadwątlony honor. Obaj wojownicy stawiają wszystko na jedną kartę. Radamantys jest zszokowany, że Kanon decyduje się walczyć bez swojej Zbroi. Zostaje  zaskoczony przez przeciwnika decydującego się na samobójczy atak. Próbując wyrwać się z „objęć” Kanona, atakuje go swoją najpotężniejszą techniką, która jednak tylko łączy się z eksplozją energii Rycerza Bliźniąt w wyniku czego obaj giną.


 

Imię: Minos

Ranga: Widmo, Sędzia Hadesu

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Szlachetności

Pancerz: Gryf

Seiyuu: Kouichi Toochika

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 4 – Requiem Orfeusza, Rozdział 88 - Opętanie Shuna

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Pojawia się wraz z pozostałymi Sędziami Hadesu na występie Orfeusza. Zostaje przez niego zdradziecko uśpiony. Po odzyskaniu przytomności razem z Ajakosem ratuje skórę Radamantysowi w czasie jego walki z Kanonem, którą przegrywał. Znęca się nad Rycerzem Bliźniąt, a później obserwuje jego pojedynek z Ikkim. Po zwycięstwie Rycerza Feniksa, przejmuje rolę poległego kompana, ale Ikki zostaje porwany przez Pandorę. Później pojawia się w Giudecce w trakcie walki ze Ścianą Płaczu. Usiłuje przeszkodzić, niewiele robiąc sobie z broniących przejścia Rycerzy z Brązu. Ugodzony falą uderzeniową ataku połączonych sił Złotych Rycerzy, zostaje pogrzebany pod gruzami i prawdopodobnie traci przytomność. Raz jeszcze włącza się do walki, przyłapując Shuna, Hyougę i Seiyę na próbie dostania się do Elizjum. Powstrzymany przez Rycerza Łabędzia, daje się bardzo prosto podejść i zostaje przez niego wciągnięty do boskiego wymiaru. Tam jego ciało zostaje dosłownie rozerwane na strzępy.


Imię: Ajakos

Ranga: Widmo, Sędzia Hadesu

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Władzy

Pancerz: Garuda

Seiyuu: Shinichirou Miki

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 4 – Requiem Orfeusza, Rozdział 88 - Opętanie Shuna

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Pojawia się wraz z pozostałymi Sędziami Hadesu na występie Orfeusza. Zostaje przez niego zdradziecko uśpiony. Po odzyskaniu przytomności razem z Minosem ratuje skórę Radamantysowi w czasie jego walki z Kanonem, którą przegrywał. Znęca się nad Rycerzem Bliźniąt. Zaczepiony przez przybyłego do Piekła Ikkiego, rozpoczyna z nim pojedynek. Jego zwycięstwo wydaje się być przesądzone – wielokrotnie uderza Rycerza Feniksa swoimi potężnymi technikami. Mimo to Ikki, jak na Rycerza z Brązu przystało, szybko odzyskuje animusz. Ajakos zostaje najpierw porażony Pięścią Demona, a następnie pokonany najpotężniejszym atakiem swojego przeciwnika.


 

Imię: Valentine

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Lamentu

Pancerz: Harpia

Seiyuu: Eiji Takemoto

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 8 – Cios pełen smutku, Rozdział 82 - Ósmy Zmysł

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Na rozkaz Pandory zabiera z Giudecci bezwładne ciało Ikkiego, by umieścić je w lodowym więzieniu Kokytos. Natyka się tam na wciąż przytomnego Seiyę. Po krótkiej rozmowie daje się nabrać na podstęp młodego Rycerza – pod pretekstem dobrania się do Zbroi Ateny, wyciąga go z lodu. Wywiązuje się pojedynek, w którym Valentine początkowo – i de facto przez większość czasu – zdecydowanie dominuje nad przeciwnikiem. W momencie, gdy decyduje się na dobicie Seiyi, ten nagle odzyskuje siły i zabija go. Ciało Valentine zostaje później odkryte przez patrolującą Kokytos grupę Widm.


 

Imię: Charon

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Spokoju

Pancerz: Acheron

Seiyuu: Shiro Saito

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 1 – Przeprawa przez rzekę Acheron, Rozdział 83 - Przeprawa przez Acheron

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Jest strażnikiem i kierownikiem przepraw przez rzekę Acheron. Na jej brzegu spotyka Seiyę i Shuna, pragnących dostać się do Pierwszego Więzienia. Jest skłonny im pomóc, pod warunkiem, że mają odpowiednią zapłatę. Rycerz Andromedy zamiast pieniędzy proponuje mu swój medalion. Charon pozornie akceptuje taki zamiennik. W połowie drogi wyrzuca za burtę Seiyę, uważając go za pasażera na gapę. W wyniku szamotaniny z Rycerzami z Brązu sam ląduje w wodzie, przekonuje ich jednak, że jest im potrzebny do dalszej przeprawy, gdyż tylko on umie sterować łodzią i zna drogę. Nie zapomina jednak o Seiyi, z którym kontynuuje walkę, gdy tylko dobijają do brzegu. Śmiertelnie ugodzony Meteorami Pegaza, wpada do swej łodzi i w niej odpływa w zamgloną dal Acheronu.


Imię: Lune

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Talentu

Pancerz: Balrog

Seiyuu: Susumu Chiba

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 2 – Cichy Trybunał, Rozdział 84 - Cichy sąd

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Zastępuje swojego przełożonego – Minosa – w trybunale Pierwszego Więzienia. Przyjmuje na sąd Seiyę i Shuna, zabiwszy przedtem swojego sługę – Markino – za samo robienie hałasu. Wziąwszy Rycerzy za zmarłych, próbuje odszukać ich grzechów w księdze. Sprowokowany przez Seiyę, odczytuje jego wspomnienia, a następnie skazuje go na kaźń w rzece Flageton. Gdy ratuje go Shun, Lune postanawia dobrać się do Rycerza Andromedy. Rozrywa jego ciało swoim batem. Głowa Shuna przemawia do niego, podając się za Hadesa. Spanikowany Lune próbuje odnaleźć porwane przez wiatr szczątki. Po drodze wpada na Radamantysa, który uświadamia mu, że padł ofiarą iluzji. Wkrótce potem Lune ginie z ręki jej sprawcy – Kanon ujawnia swoją obecność i z miejsca pokonuje Widmo.


Imię: Faraon

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Bestii

Pancerz: Sfinks

Seiyuu: Junichi Suwabe

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 3 – Legendarny Rycerz Orfeusz, Rozdział 86 - Orfeusz, Rycerz z legend

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Gdy Orfeusz po raz pierwszy przybywa do Piekła, by odzyskać Eurydykę, bierze udział w zorganizowanym przez Pandorę spisku. Z pomocą lustra odbija światło słoneczne, oszukując Rycerza Lutni, że znajduje się na powierzchni. W konsekwencji Eurydyka zostaje częściowo zamieniona w kamień, a Orfeusz musi zostać w Hadesie. Kilka lat później, w czasie Świętej Wojny, atakuje przechodzących przez Drugie Więzienie Shuna i Seiyę. Usiłuje wyrwać Rycerzowi Pegaza serce dzięki swojej technice, ale zostaje powstrzymany przez Orfeusza, który pod pozorem pomagania mu, ratuje tyłki dawnym sojusznikom. Faraon szybko rozszyfrowuje podstęp i przyłapuje Rycerza Lutni na gorącym uczynku, czyli na rozmowie z Seiyą i Shunem. Podczas słownej sprzeczki wygaduje się o całym oszustwie z lustrem, co wprawia Orfeusza w niewyobrażalną wściekłość. Ugodzony własnym odbitym atakiem, co okazało się iluzją, lecz wystarczającą, by go zdekoncentrowany, zginął pod wpływem muzyki rywala.


Imię: Gordon

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Niewoli

Pancerz: Minotaur

Seiyuu: ?

Debiut: Hades Chapter Elysion. Odcinek 1 – Mordercza bitwa na Polach Elizejskich, Rozdział 82 - Ósmy Zmysł

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Należy do garstki ostatnich ocalałych Widm. Zjawia się w Giudecce, by przeszkodzić Rycerzom z Brązu w dostaniu się do Elizjum. Wraz z Sylphidem i Queen pojedynkuje się z Shiryu. Rozbraja go z Excalibura, ale finalnie ginie, uderzony potężnym atakiem przypartego do muru Rycerza Smoka.


Imię: Phlegyas

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Zbrodni

Pancerz: Likaon

Seiyuu: Kiyoyuki Yanada

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 5 – Straszliwe opętanie, Rozdział 89 - Naprzód, ku Giudecce!

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Strzeże przeprawy przez bagno Czwartego Więzienia. Spotyka Shiryu, Hyougę i Kanona, pragnących dostać się do Giudecci. Oczywiście staje im na drodze, zamierzając ich zabić. Gładko powstrzymuje wspólny atak Rycerzy Łabędzia i Smoka, obezwładniając ich i wyrzucając ich nieprzytomne ciała na swoją tratwę. Następnie pojedynkuje się z Rycerzem Bliźniąt i przegrywa – nieostrożnie pokazując wcześniej swój atak przeciwnikowi, podkłada mu się jak na tacy i ginie, rozerwany potężnym ciosem Kanona.


Imię: Sylphid

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Zwycięstwa

Pancerz: Bazyliszek

Seiyuu: Tetsu Inada

Debiut: Hades Chapter Elysion. Odcinek 1 – Mordercza bitwa na Polach Elizejskich, Rozdział 82 - Ósmy Zmysł

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Jako jeden z ostatnich żołnierzy Radamantysa napada próbujących dostać się do Elizjum Rycerzy z Brązu. Wraz z Gordonem i Queen pojedynkuje się z Shiryu, który decyduje się odciąć im drogę do swoich przyjaciół. Mimo początkowej przewagi, Widma stopniowo tracą kontrolę nad sytuacją, a desperacko broniący się Rycerz Smoka dotkliwie naznacza ich Excaliburem. Sylphid decyduje się na połączenie sił z kompanami – we trójkę jednocześnie nacierają na Shiryu, który odpowiada swoim najpotężniejszym atakiem. Bazyliszek jakimś cudem przeżywa i mimo poniesionej nauczki, stara się przeszkodzić Rycerzom z Brązu. Goniąc za Shiryu, wskakuje do boskiego wymiaru, gdzie jego ciało zostaje rozerwane na strzępy.


Imię: Queen

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Demoniczna Gwiazda

Pancerz: Alrauna

Seiyuu: Yuusei Oda

Debiut: Hades Chapter Elysion. Odcinek 1 – Mordercza bitwa na Polach Elizejskich, Rozdział 82 - Ósmy Zmysł

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Jest jednym z ostatnich ocalałych Widm z oddziału Radamantysa. Wraz z Sylphidem i Gordonem dopada próbujących dostać się do Elizjum Rycerzy z Brązu. Pojedynkuje się z Shiryu, który staje im na drodze. Mimo początkowych sukcesów, zostaje rozbrojony i ranny w szyję przez cios Excalibura. W akcie desperacji decyduje się połączyć swoje siły z kompanami we wspólnym ataku, na który Rycerz Smoka odpowiada swoim najpotężniejszym ciosem. Queen ginie w wyniku poniesionych ran.


Imię: Rock

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Rogata Gwiazda

Pancerz: Golem

Seiyuu: Yasuhiko Kawazu

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 4 – Requiem Orfeusza, Rozdział 89 - Naprzód, ku Giudecce!

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Jest strażnikiem kamieniołomu w Trzecim Więzieniu. Gdy na jego ziemiach pojawiają się pędzący do Giudecci Rycerze, usiłuje ich zmiażdżyć, rzucając w nich potężnymi głazami. Zwraca na siebie uwagę Shiryu, który odpowiada mu swoim atakiem. Rock ginie niemal od razu.


Imię: Ivan

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Porażki

Pancerz: Troll

Seiyuu: Keiji Hirai

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 4 – Requiem Orfeusza, Rozdział 89 - Naprzód, ku Giudecce!

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Jest strażnikiem Trzeciego Więzienia. Staje na drodze pędzącym przez Piekło Shiryu, Kanonowi i Hyoudze. Na krótko ściera się z tym ostatnim – nie udaje mu się nawet wykonać żadnego ataku, zostaje zabity, zanim zdołał do końca podać swoje imię.


Imię: Stand

Ranga: Widmo

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Brzydoty

Pancerz: Skarabeusz

Seiyuu: Tomoyuki Shimura

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 6 – Zażarte walki w drodze do Giudecci, Rozdział 90 - Straszliwy pojedynek w Piątym Więzieniu

Więcej danych

W ANIME

Hades Chapter

Jako strażnik Piątego Więzienia usiłuje powstrzymać kierującego się w stronę Giudecci Kanona. Zostaje przez niego z łatwością pokonany – w anime pokazany jest jedynie moment jego śmierci, kiedy to Hyouga i Shiryu dołączają do Rycerza Bliźniąt.

1.05.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Piekielni
6 dni
siurek15
3 tygodni
Verien
Verien
7 tygodni
lukasn3
15 tygodni
Duch
Duch
18 tygodni
pawel2906
19 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2024
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.