Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Film 6

Saori Kido (Atena)

Ranga: bogini sprawiedliwej wojny i mądrości, opiekunka ludzkości

Wiek: 16 lat

Seiyuu: Ayaka Sasaki

Charakterystyka

Bogini sprawiedliwej wojny i mądrości, opiekunka ludzkości odrodzona w ludzkim ciele po wielu latach. Saga, uzurpator, którzy postanawia przejąć władzę nad Sanktuarium próbuje ją zabić, gdy ta jest jeszcze niemowlęciem. Uratowana przez Złotego Rycerza Strzelca dostaje się pod opiekę zamożnego japońskiego odkrywcy Mitsumasy Kido. Już jako dziecko przeczuwa, że jej moc i zdolności wykraczają daleko poza normalne umiejętności. W dniu swoich szesnastych urodzin zostaje zaatakowana przez nieznanych sobie ludzi w dziwnych zbrojach. Z opresji ratują ją młodzi Rycerze, którzy wyjawiają jej prawdę o jej pochodzeniu. Wraz ze swoimi Rycerzami wyrusza do Sanktuarium, aby upomnieć się o swoje dziedzictwo. Początkowo ciężko jej odnaleźć się w nowej sytuacji, ale z czasem dojrzewa do sprawowania swoich obowiązków jako Atena. Po pokonaniu Sagi przejmuje władzę nad Sanktuarium.


Seiya

Ranga: Brązowy Rycerz

Konstelacja: Pegaz

Wiek: 16 lat

Seiyuu: Kaito Ishikawa

Charakterystyka

Młody, energiczny i sympatyczny chłopak. Po raz pierwszy poznajemy go jako kilkuletniego chłopca, który ratuje Saori przed wściekłym psem. Zostaje ranny i wyleczony przez dziewczynkę. Następnie pojawia wraz z trójką Brązowych Rycerzy w chwili ataku na samochód prowadzony przez Tatsumi i ratuje Saori przed wysłanymi przez Sagę mordercami. Chłopak wydaje się być liderem Brązowych Rycerzy. Wraz z Ateną wyrusza do Sanktuarium, aby odzyskać jej tron. W końcowej walce zwycięża Sagę dzięki wsparciu Ateny i Złotej Zbroi Strzelca.


Shiryu

Ranga: Brązowy Rycerz

Konstelacja: Smok

Wiek: 16 lat

Seiyuu: Kenji Akabene

Charakterystyka

Uczeń Złotego Rycerza Wagi Dohko. Opanowany, spokojny, oddany sprawie, ale też lubi pouczać innych, szczególnie przekazując im uwagi swojego mistrza. W czasie wojny o Sanktuarium stacza niemalże śmiertelną walkę ze Złotym Rycerzem Raka. Wyleczony przez Saori bierze udział w jej obronie w trakcie ostatecznego starcia z Sagą.Shun

Ranga: Brązowy Rycerz

Konstelacja: Andromeda

Wiek: 16 lat

Seiyuu: Nobuhiko Okamoto

Charakterystyka

Brat Rycerza Feniksa. Sympatyczny, uśmiechnięty i miły, ale z drugiej strony nieco złośliwy i potrafiący odpowiednio przygadać. Wydaje się być bliskim przyjacielem Rycerza Pegaza. Razem z nim walczy m.in. przeciwko Złotemu Rycerzowi Skorpiona i Koziorożca. Bierze udział w ochronie Saori w trakcie ostatecznego starcia z Sagą.Hyouga

Ranga: Brązowy Rycerz

Konstelacja: Łabędź

Wiek: 16 lat

Seiyuu: Kensho Ono

Charakterystyka

Na pierwszy rzut oka wydaje się być chłodnym i opanowanym, wręcz stojącym nieco z boku Rycerzem, ale nie warto wierzyć pozorom. Uczeń Rycerza Wodnika, z którym przyszło mu się zmierzyć w czasie walki o Sanktuarium.
Ikki

Ranga: Brązowy Rycerz

Konstelacja: Feniks

Wiek: 16 lat

Seiyuu: Kenji Nojima

Charakterystyka

Brat Rycerza Andromedy. Typ lekko cynicznego samotnika, działający na własną rękę i według własnego punktu widzenia. Nie jest związany z grupą Rycerza Pegaza i nie czuje chęci przyłączenie się do stada. Głównym powodem, dla którego bierze udział w Świętej Wojnie jest chęć pomocy bratu, na którym sprawuje pewną opiekę.Mu

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Baran

Wiek: 35 lat

Seiyuu: Mitsuru Miyamoto

Charakterystyka

Strzeże Pierwszego Domu Zodiaku. Przyjaciel Złotego Rycerza Wagi i Byka. Bardzo spokojny i cichy realista. Rozpoznaje Atenę w Saori i przepuszcza przez swój Dom Brązowych Rycerzy. Pomaga im również w walce przeciwko Sadze.
Aldebaran


Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Byk

Wiek: 40 lat

Seiyuu: Tikiya Koyama

Charakterystyka

Kumpel od piwa (albo od pizzy) Złotego Rycerza Barana. Swoim zachowaniem zasługuje na miano naczelnego trolla w Sanktuarium. Początkowo ciężko stwierdzić po czyjej stronie się opowiada. Na dzień dobry częstuje Brązowych Rycerzy dawką informacji na temat siódmego zmysłu. Rozzłoszczony złymi manierami Seiyi wdaje się z nim w walkę. Rycerzowi Pegaza udaje się złamać mu jeden z rogów. Rycerz Byka uznaje się (ku zaskoczeniu wszystkich) za pokonanego, po czym stwierdza, że chciał jedynie przetestować młodocianych obrońców Ateny i ogólnie miał z tej potyczki kupę śmiechu. Wydaje się być sympatyczną postacią, lubiącą pożartować oraz dobrze (i dużo) zjeść.


Saga (Wielki Mistrz)

Ranga: Złoty Rycerz, Wielki Mistrz

Konstelacja: Bliźnieta

Wiek: 41 lat

Seiyuu: Koichi Yamadera

Charakterystyka

Czarny charakter w filmie i sprawca całego zamieszania. W przeszłości podstępnie przejął władzę w Sanktuarium, próbował zabić maleńką Atenę, ale przed śmiercią uratował ją Rycerz Strzelca. Wraz z Shurą był odpowiedzialny za śmierć Aiolosa. Udało mu się stworzyć iluzję Ateny przebywającej w Santuarium, dzięki czemu przez 16 lat spokojnie rządził Santuarium. W dniu urodzin Saori wysyła kilku Rycerzy, aby pozbawili dziewczynkę życia (ponoć do trzech razy sztuka). W czasie wyprawy Brązowych Rycerzy do Sanktuarium stara się opętać Aiolię i zabija Aphrodite w celu przejęcia jego duszy. Kiedy jego manipulacje wychodzą na jaw podejmuje walkę ze wszystkimi pozostałymi przy życiu Złotymi Rycerzami. Ginie zabity przez Seiyę, przed śmiercią błaga Atenę o wybaczenie swoich win.


Death Mask

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Rak

Wiek: 35 lat

Seiyuu: Hiroaki Hirata

Charakterystyka

Niespełniony showman, amator musicali i deszczowej piosenki. W gruncie rzeczy sadysta i miłośnik trupszy oraz łamania kości i innych piszczeli. Posiada ciekawe umiejętności, ale wredny charakter. Potrafi przenosić siebie i przeciwnika do Hadesu. W filmie (podobnie jak w anime) przyszło mu zmierzyć się z Rycerzem Smoka. W trakcie walki z Shiryu Zbroja Raka opuszcza go, uznając, że nie jest godzien nosić zbroję obrońców Ateny. Zostaje zbity przez Rycerza Smoka.


Aiolia

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Lew

Wiek: 23 lata

Seiyuu: Go Inoue

Charakterystyka

Można go nazwać klasyczną ofiarą systemu. Przyszło mu bowiem żyć z piętnem "brata zdrajcy", który musi udowodnić, że nie jest taki jak on. Początkowo ulega manipulacji Wielkiego Mistrza wierząc, że Saori jest uzurpatorką jedynie podającą się za Atenę. Z czasem dochodzi do wniosku, że to nie Aiolos był zdrajcą, a Wielki Mistrz. Kiedy Saga widzi jego opór postanawia go opętać. Całe szczęście Aiolii udaje się wyjść cało z tego galimatiasu i wraz z innymi Złotymi Rycerzami broni Ateny przed zakusami Rycerza Bliźniąt.


Shaka

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Panna

Wiek: 36 lat

Seiyuu: Mitsuaki Madono

Charakterystyka

Podobno najsilniejszy ze Złotych Rycerz. Po Sanktuarium chodziły słuchy, że jako jedyny ze Złotych Rycerzy był najbliższy bogom (cokolwiek to znaczy). Po krótkim starciu z Brązowymi Rycerzami przyłączył się do nich w walce przeciwko Sadze.
Dohko

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Waga

Charakterystyka

Prawdziwy człowiek Widmo wśród Rycerzy. Sporo się o nim mówi, ale nie dane zostało widzowi zobaczyć go w filmie. Sporo się o nim mówi, bo przede wszystkim jak stara i rozregulowana kataryna nawija o nim Rycerz Smoka. Jak z peanów Shiryu wiemy Rycerz Wagi był jego Mistrzem. Wiadomo również, że Dohko przyjaźnił się z Rycerzem Barana. Dohko prawdopodobnie wiedział o poczynaniach Sagi i nie godząc się z nimi opuścił Sanktuarium.


Milo

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Skorpion

Wiek: 32 lata

Seiyuu: Masuni Asano

Charakterystyka

W przeciwieństwie do oryginalnej serii Milo w filmie kinowym jest kobietą. Kolejną zmianą jest również jej przyjaciel. W klasyku był nim Camus, a w kinówce mamy Shurę. Milo to energiczna i silna kobieta. Oddana sprawie początkowo zaciekle walczy z Brązowymi Rycerzami. Po odkryciu testamentu Aiolosa przechodzi na stronę Saori i jej sprzymierzeńców.


Aiolos

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Strzelec

Wiek: 29 lat - w chwili śmierci

Seiyuu: Toshiyuki Morikawa

Charakterystyka

Aiolosa poznajemy, kiedy wraz z maleńką Ateną ucieka przed ścigającymi go Shurą i Sagą. W trakcie tej ucieczki zostaje śmiertelnie ranny. Umierającego Rycerza Strzelca znajduje japońskim odkrywca Mitsumasa Kido. Aiolos przed śmiercią przekazuje mężczyźnie opiekę nad niemowlęciem. W czasie wojny o Sanktuarium w ostatecznej walce przeciwko Sadze użycza swej Złotej Zbroi Rycerzowi Pegaza.


Shura

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Koziorożec

Wiek: 36 lat

Seiyuu: Shinji Kawada

Charakterystyka

Był jednym z zabójców Rycerza Strzelca. Podobnie jak kilku innych Goldów uwierzył, że Aiolos to zdrajca, a Saori to uzurpatorka. Zaprzyjaźniony z Milo - Rycerzem Skorpiona. Początkowo walczy przeciwko Rycerzom z Brązu, kiedy poznaje prawdę o kłamstwach Wielkiego Mistrza przyłącza się do Saori i jej sprzymierzeńców.Camus

Ranga: Złoty Rycerz

Konstalacja: Wodnik

Wiek: 32 lata

Seiyuu: Daisuke Namikawa

Charakterystyka

Mistrz Rycerza Łabędzia. W samym filmie niewiele o nim wiadomo, poza tym, że stoczył walkę na śmierć i życie ze swoim uczniem, w której niestety poległ.

Aphrodite

Ranga: Złoty Rycerz

Konstalacja: Ryby

Wiek: 25 lat

Seiyuu: Takuya Kirimito

Charakterystyka

Najpiękniejszy z Rycerzy, a jego bronią są śmiercionośne róże. Niestety, nie dane nam jest przekonać się o mocy Rycerza Ryb, bowiem Saga zabija go, aby wchłonąć jego duszę i moc .

Mitsumasa Kido

Ranga: cywil

Seiyuu: Ren Osugi

Charakterystyka

Odkrywca i podróżnik, który w trakcie jednej ze swoich wypraw odnajduje umierającego Rycerza Strzelca i malutką Atenę. Wychowawca i opiekun Saori, prawdopodobnie pozyskiwał młodych Rycerzy, aby stworzyć armię jej obrońców przeciwko Wielkiemu Mistrzowi.

 


Tatsumi

Ranga: cywil

Seiyuu: Bin Shimada

Charakterystyka

Lokaj Mitsumasy Kido i zaraz jeden z opiekunów Saori. W przeciwieństwie do wersji anime, w filmie posiada włosy, jest szczupły i stosunkowo młody.

 

 

W filmie kinowym pojawia się kilku Rycerzy, wysłanych przez Sagę w celu zabicia Saori. Niestety, nie znamy ich konstelacji, imion, itd., dlatego nie zostali uwzględnieni w charakterystykach.

30.04.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Verien

Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Hekate
Hekate
1 dzień
Malinari
3 dni
elbran
4 dni
Huunreh
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Ryuuk
Ryuuk
4 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.