Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Manga - Streszczenia Posejdon
Data wydania 15.01.1989
Tytuł tomu

Koronacja! Bóg mórz, Posejdon! (戴冠!!海王ポセイドン!- Taikan!! Kaiou Poseidon!)

46. Podwodna świątynia

47. Melodia śmierci

48. Koronacja Posejdona

49. Odrodzenie

Na przyjęciu urodzinowym Juliana Solo jubilat oświadcza się Saori i dostaje kosza. Zrozpaczony chłopak udaje się na przylądek Sunion, gdzie spotyka się z Syrenką Thetis. Dowiaduje się, że jest wcieleniem boga mórz, Posejdona. Niedługo potem świat zaczynają nawiedzać klęski naturalne, giną setki tysięcy ludzi. Saori dowiaduje się, że to sprawka Posejdona i po jego nieudanym zamachu na życie Rycerzy z Brązu postanawia zmierzyć się z nim osobiście. Pozwala się zamknąć w jednej z Kolumn jego królestwa i przyjmuje na siebie zalewające Ziemię wody. Seiya i przyjaciele ruszają jej z pomocą. 
 Data wydania 15.03.1989
 Tytuł tomu Podwodna świątynia! Siedemn Kolumn (海底神殿!七本の柱 - Kaitei shinden! Nanahon no hashira)
  50. Brąz pokryty złotem

51. Kolumna Południowego Pacyfiku

52. Złote łańcuchy

53. Złota lanca kontra Excalibur

Seiya pokonuje pierwszego z Morskich Generałów - Morskiego Konia Baiana - i z pomocą przyniesionej przez Shainę i Kikiego Zbroi Wagi niszczy Kolumnę Północnego Pacyfiku. Analogicznie Shun wygrywa ze Skyllą Io, strażnikiem Kolumny Południowego Pacyfiku (i nawet go zabija, ale przez przypadek). Shiryuu przypada Chrysoar Kryszna od Kolumny Oceanu Indyjskiego, ale napotyka znacznie większy opór. Potężna lanca Generała staje się przeszkodą nie do przejścia dla Rycerza Smoka. Na szczęście Shiryuu przypomina sobie, że dostał po Shurze w spadku Excalibura i postanawia z niego skorzystać. 
 Data wydania 15.05.1989
 Tytuł tomu Łowca serc (心の狩人 - Kokoro no karyūdo)
  54. Siedem punktów witalnych

55. Łowca dusz

56. Gniew mściciela

57. Izaak z mroźnej krainy

Shiryuu udaje się zniszczyć lancę Kryszny, ale Generał ma w rękawie jeszcze jednego asa. I tym razem Rycerz Smoka jakoś sobie radzi, ale w wyniku oślepiającego błysku techniki przeciwnika znowu traci wzrok. Tymczasem Hyouga, Seiya i Shun zostają zwabieni przez Lymnadesa Kaysę pod Kolumnę Oceanu Antarktyczneg, który udaje ich bliskich i nokautuje (tylko Shun zdołał się zorientowac co się dzieje). Z zaświatów powraca Ikki i popisowo rozsmarowuje Kaysę na jego własnej Kolumnie. Hyouga odzyskuje przytomność i przedziera się do Kolumny Oceanu Arktycznego, gdzie czeka na niego następny szok - jej strażnikiem jest Izaak, jego przyjaciel i także uczeń Camusa. Rycerz Łabędzia przez lata żył w przekonaniu, że Izaak zginął, ratując mu życie. Chcąc zwrócić dług, pozwala mu się pokonać, ale zmienia zdanie, gdy Izaak uparcie stoi po stronie Posejdona.
 Data wydania 15.07.1989
 Tytuł tomu

Słuchaj! Modlitwa Ateny (響け!女神の祈り- Hibike! Athena no inori)

  58. Spotkamy się znów w chwili śmierci, przyjacielu!

59. Powrót Rycerza Bliźniąt

60. Święte modlitwy Ateny

61. Konflikt dwóch dusz

Hyouga zabija Izaaka, ale Kraken przed śmiercią wyjawia mu swoje podejrzenia co do tego kto stoi za wojną w Atlantydzie. Ikki, zmierzając do świątyni Posejdona wpada na Morskiego Smoka, który decyduje się ujawnić swoją prawdziwą tożsamość - jest nim Kanon, brat bliźniak Sagi. Kanon zamyka Ikkiego w innym wymiarze. Shaina przedziera się do Posejdona, ale zostaje przez niego znokautowana. Shun rozpaczliwie próbuje przekonać Sorrento do racji Ateny, ale Syrena pozostaje głuchy na jego argumenty. Dopiero energia kosmiczna Saori i potężny atak Shuna przemawiają mu do rozumu. Tymczasem Seiya, Shiryuu i Hyouga przedzierają się do Posejdona i próbują z nm walczyć. Z pomocą przychodzi Zbroja Strzelca. Ikki wydostaje się z innego wymiaru i przymusza Kanona do zdradzenia swoich motywów - Kanon planował w przeszłości zabicie Ateny i przejęcie władzy nad światem, za co Saga zamknął go w więzieniu w Sunion.
 Data wydania 15.09.1989
 Tytuł tomu Kres lazurowych fal (青き波頭の果て- Aoki hatō no hate)
  62. Tajemnica powrotu Posejdona

63. Ostatnia nadzieja – Złota Strzała

64. Trzy strzały

65. Zniszczenie Głównej Kolumny

66. Kres lazurowych fal

Okazuje się, że 13 lat wcześniej Kanon przypadkowo znalazł zapieczętowaną w urnie duszę Posejdona. Udając wiernego sługę, wkradł się w łaski boga i przejął nad nim kontrolę. To także on, Kanon, stał za wywołaniem wojny z Ateną. Świadkiem jego przesłuchania jest Sorrento, który decyduje się zdradzić Atlantydę i pomóc Rycerzom z Brązu. W międzyczasie w świątyni Posejdona trwa rozpaczliwa walka Seiyi i jego przyjaciół z Posejdonem. Udaje im się nawet go raz zranić, ale efektem tego było tylko całkowite przebudzenie duszy i mocy boga. Dopiero połączone siły Seiyi, Hyougi i Shiryuu w Złotych Zbrojach są w stanie na chwilę go ogłuszyć. Wtedy pojawia się inny problem - Broń Wagi nie może powalić Głównej Kolumny. Wobec tego Rycerze z Brązu niszczą ją połączonym cosmo, dosłownie rzucając w nią Seiyę. Kolumna pada, Atena zostaje uwolniona i pieczętuje ponownie Posejdona, Atlantyda upada. Rycerze uciekają razem z boginią, a ciało Juliana ratuje Thetis, samemu przy tym ginąc.

31.03.15
Tekst i grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
3 dni
Tomo1989
5 dni
Alien_2
Alien_2
6 dni
galaxa
galaxa
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.