Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Manga - Streszczenia Sanktuarium
 Data wydania  15.09.1986
 Tytuł tomu  Rycerze Ateny (女神の聖闘士の巻 – Athena no Seinto)
  1. Rycerze Ateny

2. Zbroja Pegaza

3. Złota Zbroja

4. Turniej Galaktyczny

W Grecji po pojedynku z Kasjosem Seiya zdobywa Zbroję Pegaza. Razem z nią wraca do rodzinnej Japonii, by wymienić ją na swoją siostrę, Seikę. Okazuje się, że zaginęła a w zamian za pomoc w jej odnalezieniu Fundacja Graude i stojąca na jej czele Saori żądają od Seiyi udziału w Turnieju Galaktycznym. Po demostracyjnej kłótni chłopak zgadza się i w pierwszej fazie walk pokonuje Gekiego.
 Data wydania 15.01.1987
 Tytuł tomu Śmiercionośny pojedynek! Pegaz kontra Smok (死闘!天馬対龍 - Shitō! Pegasus tai Dragon)
  5. Wojownik z mroźnej krainy

6. Niezwyciężona pięść i tarcza Rycerza Smoka

7. Śmiercionośny pojedynek – Pegaz kontra Smok

8. Axia

Jako przedostatni z Rycerzy do Japonii dociera Hyouga, Rycerz Łabędzia i na wejściu pokonuje w pojedynku Rycerza Hydry. W drugiej rundzie Seiya mierzy się z Shiryuu, Rycerzem Smoka i uczniem mędrca z Pięciu Świętych Wzgórz. Walka jest tak wyrównana, że obaj wzajemnie doprowadzają się niemal do śmierci. Kolejny turniejowy pojedynek – Rycerza Andromedy Shuna i Rycerza Jednorożca Jabu – zostaje przerwany przez tajemniczą, złowrogą energię. Seiya i Shiryuu podejrzewają kim jest intruz i przybywają na pomoc.
 Data wydania 15.03.1987
 Tytuł tomu Feniks! Wojownik z piekieł (フェニックス!地獄よりの戦士 - Phoenix! Jigoku yori no senshi)
  9. Feniks, wojownik z piekieł

10. Skradziona Złota Zbroja

11. Czarna Czwórka

12. Wieża wielebnego Muu

Intruzem, Rycerzem Feniksa, okazuje się być starszy brat Shuna, Ikki. Zmieniony po pobycie na Wyspie Królowej Śmierci chłopak atakuje uczestników Turnieju i razem z towarzyszącymi mu cieniami kradnie Zbroję Strzelca. Podążający za nimi Seiya, Shiryuu, Shun i Hyouga odzyskują część Zbroi. Ikki i jego Czarni Rycerze proponują im pojedynek, którego stawką będzie zagarnięcie całości. Aby zwiększyć swoje i Seiyi szanse, Shiryuu zabiera Zbroje Smoka i Pegaza do legendarnej krainy Jamir, by oddać je do naprawy wielebnemu Muu.
 Data wydania 15.05.1987
 Tytuł tomu Krwawa bitwa! Czarne Zbroje (血戦!暗黒聖衣 - Ketsusen! Black Cloth)
  13. Terror Czarnych Meteorów

14. Łabędź vs. Feniks

15. Andromeda, mgławica gniewu

16. Zdumiewający pojedynek – Smok kontra Smok

17. Wspomnienia nienawiści

Nasi bohaterowie ścierają się z Czarnymi Rycerzami. Seiya w pojedynku pokonuje Czarnego Pegaza, ale zostaje ciężko ranny i leży umierający. Hyouga zabija Czarnego Łabędzia, dociera do Ikkiego i zostaje przez niego znokautowany. Jedynie Shun i Shiryuu ze swoich starć wychodzą w miarę bez szwanku i to oni ratują Seiyę i mierzą się z Ikkim. Zagoniony w kąt przez całą czwórkę Rycerz Feniksa dostaje odbitą Piekielną Iluzją.
 Data wydania 15.07.1987
 Tytuł tomu Srebrne Zbroje! Cudowni asasyni (白銀聖衣!美しき抹殺者 - Silver Cloth! Utsukushiki hitman)
  18. Wyspa Królowej Śmierci

19. Obróć się w popiół, Feniksie!

20. Srebrni Rycerze

21. Order męstwa

Rozwścieczony przypomnianym koszmarem Wyspy Królowej Śmierci Ikki nokautuje przeciwników z wyjątkiem Seiyi, którego ochrania Zbroja Strzelca. Rycerz Pegaza przemawia mu do rozumu, ale w tej chwili wszyscy zostają zaatakowani przez wysłanych przez Sanktuarium Srebrnych Rycerzy. Obserwujący walkę Muu ratuje Rycerzy z Brązu, ale Ikki gdzieś znika. Seiya zostaje przyłapany przez Misty'ego, Rycerza Jaszczurki. Marin, Rycerz Orła i mistrzyni Seiyi, próbuje go ratować, pozorując jego śmierć, ale Misty nie daje się nabrać. Seiya zmuszony jest stanąć do pojedynku, którego cudem wygrywa.
 Data wydania 15.09.1987
 Tytuł tomu Do walki! U boku Ateny (戦え!女神のもとで- Tatakae! Athena no moto de)
  22. Karty zartwychwstałych

23. Gniewna pięść Seiyi

24. Walcz dla Ateny

Babel, Rycerz Centaura, znajduje ciało Misty'ego, ale zostaje zabity przez Hyougę. Moses i Asterion, Rycerze Wieloryba i Psów Gończych, po jego śmierci domyślają się, że wszyscy padli ofiarą iluzji stworzonej przez Muu i Marin – obezwładniają Rycerza i Orła i zastawiają pułapkę na Seiyę. Rycerz Pegaza zjawia się i po rozpaczliwej walce pokonuje Mosesa (podczas której dowiaduje się o plotce jakoby Marin była jego siostrą). Próbuje swoich sił z Asterionem, ale w tej walce pomaga mu sama Marin, które wkrótce potem znika, przekazując Rycerzom z Brązu, że mają chronić Atenę. Boginią okazuje się być Saori, ale Seiya i spółka nie zamierzają jej służyć. Kiedy dziewczyna zostaje porwana przez Jamiana, Rycerza Kruka, Seiya niechętni rusza z pomocą i zostaje zmuszony do walki na dwa fronty z Jamianem i Shainą, swoją Nemezis jeszcze z Sanktuarium. Z pomocą nieoczekiwanie rusza mu Ikki, który staje do walki z przybyłymi nowymi Srebrnemi Rycerzami.
 Data wydania 15.11.1987
 Tytuł tomu Starcie! Złota Zbroja (激突!黄金聖衣 - Gekitotsu! Gold Cloth)
  25. Dla wspaniałej przyszłości

26. Aiolia spod znaku Lwa

27. Starcie potęg – Złota Zbroja w akcji

Po zjawieniu się Shuna, Shiryuu i Hyougi Ikki znika, zostawiając im walkę i dobiwszy przedtem Capellę, Rycerza Woźnicy. Shun zabija Dantego, Rycerza Cerbera, a do walki z Rycerzem Perseusza Algolem staje Shiryuu. Nie mogąc poradzić sobie z Tarczą Meduzy, Rycerz Smoka pozbawia się wzroku. Przebywającego po walkach w szpitalu Seiyę atakuje wysłany przez Sanktuarium Złoty Rycerz, Rycerz Lwa Aiolia. Chce oszczędzić życie dawnego znajomego w zamian za wydanie innych Rycerzy z Brązu i Zbroi Strzelca, ale Seiya woli stanąć do walki. Życie ratuje mu najpierw Shaina – jak się okazuje, zakochana w naszym bohaterze – a potem sama Zbroja Strzelca. Aiolia dostaje w pojedynku łomot i dowiaduje się od Saori prawdy o rzekomym buncie swojego brata, Aiolosa, dawnego Rycerza Strzelca. Wyrusza do Sanktuarium, żeby rozmówić się z Wielkim Mistrzem.
 Data wydania 15.01.1988
 Tytuł tomu Sanktuarium! Dwanaście Domów Zodiaku (聖域!十二の宮殿 - Sanctuary! Jūni no kyūden)
  28. Godzina bitwy

29. Dwanaście Domów Zodiaku

30. Labirynt Bliźniąt

Aiolia ściera się w komnatach Wielkiego Mistrza z Shaką, Rycerzem Panny. Tymczasem Rycerz Raka Death Mask atakuje mistrza Shiryuu, Rycerza Wagi, ale zostaje spłoszony przez Muu, jak się okazuje – Rycerza Barana. Saori upiera się i wyrusza do Sanktuarium. Razem z nią podążają Rycerze z Brązu. Nieostrożnie dają wywieść się w pole przez Rycerza Strzały Ptolemy'ego, który przebija Saori przeklętą strzałą. Od tej pory nasi bohaterowie mają jedynie 12 godzin na przejście przez Domy Zodiaku i uratowanie Ateny. W Domu Barana Muu tylko naprawia im Zbroje, ale już w Domu Byka napotykają się na przeszkodę. Po ciężkiej walce Seiya pokonuje Aldebarana, Rycerza Byka, który wspaniałomyślnie pozwala kompanii iść dalej. Rycerze z Brązu zostają uwięzieni w Domu Bliźniąt przez iluzję.
 Data wydania 15.03.1988
 Tytuł tomu Dla mojej bogini (我が女神のために - Waga megami no tame ni)
  31. Władca iluzji

32. Starcie na cmentarzysku masek

33. W imię bogini

Seiyi i Shiryuu udaje się uciec, ale Hyouga i Shun muszą walczyć z ukrytym Rycerzem Bliźniąt. Shunowi z pomocą Ikkiego udaje się go rozbroić i uciec, ale Hyouga zostaje porwany przez inny wymiar. Ratuje go jego mistrz, Rycerz Wodnika Camus, który dla odmiany więzi go w Domu Wagi, zamykając go w Lodowej Trumnie. W Domu Raka Shiryuu ponownie mierzy się z Death Maskiem. Starcie przenosi się do Hadesu, gdzie po ciężkich bojach Shiryuu udaje się wygrać. W Domu Lwa Seiya musi walczyć z opętanym przez Wielkiego Mistrza Aiolią. Życie ratuje mu nieoczekiwanie dawny rywal, Kasjos, który poświęca się, żeby Shaina – którą kocha – nie musiała rozpaczać po śmierci Seiyi. 
 Data wydania 15.05.1988
 Tytuł tomu  Shaka! Człowiek najbliższy bogom (シャカ!もっとも神に近い男 - Shaka! Motto mo Kami ni chikai otoko)
  34. Człowiek najbliższy bogom

35. Sekret Zbroi Wagi

36. Łabędź kontra Skorpion

W Domu Panny Rycerze z Brązu bezskutecznie próbują pokonać jego strażnika, Shakę. Gdy sytuacja staje się beznadziejna, na polu walki zjawia się Ikki, jednak i on nie za bardzo może sobie poradzić. Aby zwiększyć swoje cosmo, pozwala Shace odebrać sobie wszystkie zmysły. Dopiero potem, kosztem swojego życia, zabija Rycerza Panny. W Domu Wagi Shiryuu uwalnia Hyougę z Lodowej Trumny. Shun ogrzewa go własnym ciałem, niemalże kosztem życia. Hyouga przejmuje od Shiryuu i Seiyi walkę w Domu Skorpiona z jego strażnikiem, Milem. 
 Data wydania 15.07.1988
 Tytuł tomu Młodzieńcy! Powierzam wam Atenę (少年たちよ!女神を託す - Shōnen tachi yo! Athena o takusu)
  37. Nawet śmierć mnie nie powstrzyma!

38. Młodzieńcy, powierzam wam Czcigodną

39. Dzierżący Excalibura Shura

40. Mróz ostateczny – Zero Absolutne

Hyouga zostaje straszliwie poturbowany przez Mila, ale udaje mu się zadać kilka ciosów. Milo uznaje to za dowód siły i męstwa, ratuje mu życie i pozwala przejść dalej. W Domu Strzelca Rycerze z Brązu odczytują testament Aiolosa. W Domu Koziorożca Shiryuu poświęca się, żeby przepuścić kompanów dalej i bierze na siebie jego strażnika, Shurę, zabójcę Aiolosa. W trakcie ciężkiej walki Rycerz Smoka decyduje się zastosować samobójczą technikę. Tuż przed śmiercią Shura pojmuje swój błąd i w ramach pokuty postanawia ocalić Shiryuu. W Domu Wodnika Hyouga ponownie staje oko w oko z mistrzem Camusem. Tym razem udaje mu się nie tylko skopiować jego techniki, ale i osiągnąć Zero Absolutne – zabija Camusa, ale sam jest skrajnie wyczerpany.
 Data wydania 15.09.1988
 Tytuł tomu Straszliwa bitwa w komnacieWielkiego Mistrza! (教皇の間の死闘!- Kyōkō no ma no shitō!)
  41. Szlak śmiercionośnych róż

42. Walka w komnacie Wielkiego Mistrza

43. Rycerz Bliźniąt – człowiek o dwóch twarzach

Walkę w Domu Ryb podejmuje Shun, chcąc pomścić swojego mistrza, Rycerza Cefeusza Daidalosa. Został on skazany na śmierć za zdradę Sanktuarium i zabity przez Rycerza Ryb, Aphrodite. Po ciężkiej walce Shun przełamuje się i zabija przeciwnika, ale stawka i tak jest niemalże stracona – przedzierający się do Wielkiego Mistrza Seiya nieomal ginie w ogrodzie Demonicznych Róż. Życie ratuje mu Marin, oddając mu swoją maskę. Seiya niszczy róże i finalnie dostaje się do Wielkiego Mistrza. Ten nieoczekiwanie staje po jego stronie i przekazuje mu sposób na uratowanie Ateny. Chwilę potem sytuacja zmienia się o 180 stopni – Wielki Mistrz atakuję Seiyę i objawia mu swoją prawdziwą twarz – twarz Rycerza Bliźniąt. Tymczasem Shaka z pomocą Muu zmartwychwstaje i wskrzesza Ikkiego, którego wysyła Seiyi z pomocą.
 Data wydania 15.11.1988
 Tytuł tomu Zmartwychwstanie Ateny! (女神復活!! - Athena fukkatsu!!)
  44. A imię jego Saga

45. Ocalić Atenę

Historia Łabędzia – Natasza z lodowego królestwa

Podczas gdy Ikki odciąga uwagę Rycerza Bliźniąt od Seiyi, Złoci Rycerze analizują sytuację jakiej byli świadkami przez 13 lat w Sanktuarium. Wychodzą na jaw wszystkie zbrodnie, jakie popełnił Wielki Mistrz. Rycerz Bliźniąt czuje się na tyle pewnym wygranej, że ujawnia się przed całym Sanktuarium – to on, Saga, zamordował Wielkiego Mistrza i próbował zrobić to samo z Ateną. Seiya niepostrzeżenie czołga się ku Egidzie, żeby z jej pomocą usunąć strzałę z piersi Ateny. Pomagają mu Ikki – który oddaje życie, osłaniając go przed atakiem Sagi – oraz pozostali Rycerze, oddający mu swoje cosmo. W ostatniej chwili Seiyi udaje się skierować światło Egidy na Atenę i uratowac ją. Wiązką światła obrywa także Saga – znika jego demoniczna tożsamość. Przerażona Saori biegnie do świątyni Ateny, żeby sprawdzić co się stało. Spotyka się z Sagą, który błaga ją o wybaczenie za to, co zrobił. Gdy je otrzymuje, popełnia na jej oczach samobójstwo.

 

08.02.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
4 dni
Tomo1989
5 dni
Alien_2
Alien_2
6 dni
galaxa
galaxa
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.