Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

MITOLOGIA GRECKA - POSTACIE - Medea

Medea

Imię: MEDEA

Status: księżniczka Kolchidy, czarodziejka, kapłanka bogini Hekate

Rodzice: Ajetes (syn Heliosa) – władca Kolchidy

Mąż: Jazon, następnie Egeusz

Dzieci: z Jazonem –  synowie: Mermerus i Peres, z Egeuszem – syn Medus

Charakterystyka:

Medea była córką Ajetesa, króla Kolchidy, wnuczką Heliosa i bratanicą czarodziejki Kirke. Postać Medei bardzo ściśle wiąże się z historią wyprawy Argunautów po Złote Runo, których znacząco wspomogła. Była potężną czarodziejką i najwyższą kapłanką bogini Hekate. Zakochała się w Jazonie i w największej tajemnicy przekazała ukochanemu magiczną maść, która miała chronić Argunautów przed ogniem byków. Ponadto przy pomocy czarów uśpiła strzegącego Złotego Runa smoka. Porzuciwszy posługę kapłanki, naraziwszy się tym samym na gniew Hekate, i sprzeciwiając się ojcu postanowiła uciec z Jazonem  do Jolkos.  Małżonkom nie dane było spędzić razem życie, ścigani przez Hekate i Ajetesa nie mogli zaznać spokoju. Medea w kulturze znana jest przede wszystkim jako femme fatale - dzieciobójczyni i mścicielka. Swoje pierwsze poważne morderstwo popełniła zabijając własnego brata – APSYRTOSA, aby opóźnić pościg. Czarownica próbowała pomóc mężowi odzyskać tron w Jolkos, mordując ówczesnego władcę PELIASA, ale ta zbrodnia doprowadziła jedynie do wygnania ich z kraju. Medea urodziła Jazonowi dwóch synów – Meremerusa i Peresa. Kiedy mąż ją opuścił, aby poślubić księżniczkę Kreuzę (zwaną też Glauke), córkę Kreona, Medea nasączyła suknię panny młodej trucizną, powodując jej śmierć, by tego było mało, zabiła również dwóch swoich synów.

Po wykonaniu zemsty magicznym rydwanem zbiegła do Aten. Wdowiec Egeusz, ojciec Tezeusza, udzielił jej tam schronienia. Sprytna czarownica szybko uwiodła króla Aten i urodziła mu syna – Medusa. Zdoła również przekonać męża, aby wysłał pierworodnego syna na Kretę, w celu zabicia Minotaura, licząc, że Tezeusz zginie w Labiryncie. Inna wersja mitu mówi, iż po powrocie Tezeusza do Aten, Medea próbowała otruć swego pasierba, aby zabezpieczyć spadek dla swojego dziecka. Plan się nie powiódł, a mściwa kobieta wraz z synem musiała uciekać do Kolchidy, gdzie uczyła sztuki zaklinania węży.

Sprawdź Źródla


Tekst: Lady_Hekate      |     oprawa graficzna: Jamnik_sst     |     


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

petruskreto
1 dzień
DonVip
DonVip
1 dzień
Morrison
Morrison
3 dni
Verien
Verien
1 tydzień
wiliam
wiliam
1 tydzień
klara15
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.