Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

MITOLOGIA GRECKA - INNI - Hekaton

Hekatonchejrowie - Sturęcy

Przedstawienie w sztuce: gigantycznej wielkości stworzenia o stu rękach i pięćdziesięciu głowach

Patronat: uosabiali grozę fal roztrzaskujących się o brzeg z siłą trzęsienia ziemi

Rodzice: Uranos i Gaia

Historia:

Razem ze swymi braćmi Cyklopami zostali strąceni przez obrzydzonego ojca do czeluści Tartaru. Wzięli udział w Tytanomachii .

IMIONA:

- Kottos,

- Gyes lub Gyges,

- Briareus lub Ajgajon.

 

AJGAJON

 Jeden ze Sturękich – przez ludzi nazywany był AJGAJONEM, przez bogów BRIAREUSEM. Wziął udział w Tytanomachii, w czasie której oowiedział się po stronie Olimpijczyków. Po uwięzieniu Tytanów w Tartarze był ich strażnikiem. Ajgajon był ulubieńcem i protegowanym Posejdona. Według jednej wersji mitu władca mórz i oceanów, w podzięce za pomoc w czasie wojny o Olimp, ofiarował mu rękę swojej ukochanej córki Kymopolei oraz wyprosił u Zeusa zwolnienie go z pilnowania Tytanów.

W czasie wojny trojańskiej Hera, Atena i Posejdon uknuli spisek przeciwko Zeusowi. Chcieli przykuć władcę bogów potężnymi łańcuchami do Olimpu, aby nie mógł wtrącać się do konfliktu  pomiędzy Achajami a Trojanami.  Posejdon z Ateną wezwali więc na pomoc Ajgajona, Hera natomiast miała zwabić Zeusa w pułapkę. Kiedy jednak Sturęki stanął przed bogami, Ci zlękli się jego rozmiarów, siły i dzikości i zrezygnowali ze swego planu.

  Istnieje jeszcze jedna wersja mitu o Ajgajonie, która mówi, że wszyscy Sturęcy poparli Tytanów, a ich przywódcą był właśnie AJGAJON, który był ich najbardziej zaufanym sojusznikiem. Zeusa natomiast nienawidził całym sercem i pragnął za wszelką cenę jego obalenia.

 KOTTOS

 Brat Ajgajona, opowiedział się wraz z nim po stronie Zeusa w czasie wojny z Tytanami. Po zwycięstwie w wojnie Olimpijczycy (najprawdopodobniej Atena) sowicie go nagrodzili – oddali mu bowiem pod panowanie Trację, której miał być pierwszym królem. Uchodził tym samym za protoplastę ludu Kottyjczyków z Tracji.

GYGES

Jeden ze Sturękich, brat Kottosa i Ajgajona. Brał udział w Tytanomachii, jako jedyny z trójki rodzeństwa opowiedział się po stronie Tytanów. Po ich klęsce został strącony na samo dno Tartaru, gdzie wraz w Tytanami został uwięziony pod strażą swego brata – Ajgajona.

 

Sprawdź Źródla


Tekst: Lady_Hekate      |     prawa graficzna: Jamnik_sst     |           Korekta: verien

Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

petruskreto
1 dzień
DonVip
DonVip
1 dzień
Morrison
Morrison
3 dni
Verien
Verien
1 tydzień
wiliam
wiliam
1 tydzień
klara15
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.