Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

MITOLOGIA GRECKA - POSTACIE - Kraken

KRAKEN

Nazwa: Kraken

Przynależność: Królestwo Posejdona

Lojalność: Posejdon

Postać: legendarny stwór morski

Rzymski odpowiednik:  Kraken

 

Opis:


Najprawdopodobniej starożytni Grecy stworzyli legendę o tym przedziwnym  stworzeniu w wyniku spotkań z kałamarnicą olbrzymią. Kraken miał zamieszkiwać dno morskie.  Był najpotężniejszym i najbardziej przerażającym potworem jaki widział świat – nawet sami bogowie obawiali się go.

Pliniusz Starszy opisywał Krakena jako olbrzymiego potwora, który miał blokować Cieśninę Giblartarską i nie przepuszczał podróżujących tamtędy okrętów.

Żeglarze opowiadali różne historie o krakenach, które często były brane za wyspy lub potwory będące strażnikami wysp morskich. Kiedy żeglarze wychodzili na ląd, potwór budził się i atakował żeglarzy, wciągając ich pod wodę.

Jednym z najbardziej znanych krakenów był TRIANGUL (głównie w mitologii rzymskiej). Triangul był lojalnym sługą Neptuna (Posejdona). Spał przez sto lat na dnie morza, po tym okresie budził się i atakował statki przepływające tuż obok jego legowiska przez kolejny wiek. Słuchał tego, kogo ujrzał zaraz po przebudzeniu.  Jego siła i monstrualnych rozmiarów postać budziła strach wśród wszystkich żeglarzy pływających po Morzu Śródziemnym. W sztuce był czasami przedstawiany jako gigantycznych rozmiarów ośmiornica.

W Saint Seiya:


MORSKI GENERAŁ KRAKEN IZAAK

Strażnik kolumny Oceanu Arktycznego. Był przyjacielem Hyougi, z którym trenował u Mistrza Kryształu (w mandze: u Rycerza Wodnika Camusa). Wierzył legendzie o mitycznym morskim potworze Krakenie, który niewinnym ludziom pozwalał przepłynąć przez swoje wody, a ludzi złych i nikczemnych zabijał bezlitośnie. Jako pierwszy zaczął zdawać sobie sprawę z bezsensowności wojny pomiędzy Ateną a Posejdonem oraz podejrzewał, że jego Władca jest manipulowany przez kogoś innego – swoje  przypuszczenia wyjawił Hyoudze tuż przed śmiercią.

Zbroja:              

Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Marcin241996
1 dzień
Verien
Verien
2 dni
Tomo1989
4 dni
Alien_2
Alien_2
5 dni
galaxa
galaxa
6 dni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.