Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
22% [15 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 68
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Lost Canvas - Charakterystykii Postaci - Bogowie

 

Imię: Alone (Hades)

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: władca Królestwa Umarłych

Narodowość: włoska

Wiek: 15 

Seiyuu: Hiro Shimono

Debiut: odcinek 1 - Obietnica (anime), rozdział 1 - Dni, które straciśmy (manga)

Hades w MITOLOGII  zob. też. Bóstwa chtoniczne

 

HISTORIA:

Alone jest sierotą, bratem Sashy, wychowującym się w katolickim sierocińcu. Zarabia na życie jako malarz wykonujący freski na zlecenie okolicznego duchowieństwa. Spokojny i delikatny jest całkowitym przeciwieństwem dla swego najlepszego przyjaciela - Tenmy. Alone wierzy, że nie ma złych ludzi, a wszystkie konflikty można załagodzić pokojowumi metodami, bez używania bezsensownej przemocy. Jego postawa i poglądy ulegają drastycznej zmianie, kiedy jego ciało zostaje wybrane na siedlisko duszy Hadesa.

W ANIME:

Pierwszy sezon

Cała historia Alone’a zaczyna się od tajemniczej wizyty pewnego kapłana, który zaleca mu odwiedzić łąkę, gdzie znajdzie kwiat o prawdziwie czerwonej barwie i w ten sposób będzie mógł dokończyć swój obraz. Chłopak spotyka na niej piękną dziewczynę w czerni, która go całuje, a po to, by dusza Hadesa mogła opanować ciało Alone’a. Chłopak dostaje od Pandory medalion z napisem „TWÓJ NA ZAWSZE”, który od tej pory stale nosi na piersi. Następnego dzień żegna się ze  swoim przyjacielem Tenmą udającym się do Sanktuarium. Przyjaciele przysięgają sobie, że kiedyś znów się spotkają.

Mijają dwa lata. Osobowość chłopca zmienia się drastycznie z dnia na dzień. Coraz mniej przypomina nieśmiałego, cichego, nieco romantycznego malarza, którym był niegdyś. Wciąż spędza praktycznie cały swój wolny czas na malowaniu, jego obrazy są coraz piękniejsze i budzą podziw wśród ludzi. Niestety, każda żywa istota, która się na nich znajdzie natychmiast umiera.

Pewnego dnia Alone wraca do katedry, w której kiedyś spotkał tajemniczego kapłana. Chłopak z zaskoczeniem odkrywa, że enigmatycznych księży jest dwóch – są prawie identyczni, różnią się jedynie kolorem włosów.

W tym momencie Alone dowiaduje się o swoim losie - kest ziemskim wcieleniem Władcy Krainy Zmarłych – Hadesa, a jego młodsza siostra – Sasha - okazuje się być reinkarnacją Ateny w XVIII wieku. Tej samej nocy,  1743 r. rozpoczyna nowa Święta Wojna. Ciało Alone’a staje się całkowicie opanowane przez duszę Hadesa.

Hades rozpoczyna swoje wielkie dzieło – pragnie stworzyć ogromne płótno, na którym znajdą się wszystkie istoty żywe, a każda z nich umrze. Jego armia liczy 108 Widm, z czego trójka z nich to najpotężniejsi wojownicy w całym Królestwie Zmarłych – mowa oczywiście o Trzech Sędziach Hadesu. Służą mu ponadto dwaj bogowie – bliźniacy – Hypnos (bóg snu) i Tanatos (bóg śmierci) oraz jego starsza siostra, Pandora. Ich głównym zadaniem jest ochrona Władcy Podziemi i dopilnowanie aby mógł spokojnie dokończyć swoje ogromne i przerażające zarazem dzieło.

Na ziemię zstępuje armia 108 Widm, których zadaniem jest pokonanie Rycerzy Ateny i zdobycie Sanktuarium. Pobliskimi miasteczkami wstrząsa fala tajemniczych zgonów, co prawda dzięki aurze Ateny ludzkość zostaje przez pewien czas uratowana przez śmiercią, ale im bardziej słabnie, tym bardziej poszerza się strefa wpływów Hadesa – ma on bowiem ogromną przewagę nad boginią, może wskrzeszać swoich poddanych (i nie tylko) dowolną ilość razy.

Drugi sezon

W drugim sezonie Hades zostaje praktycznie odsunięty na dalszy plan. Dowodzenie nad wojną przejmują bogowie - Tanatos i Hypnos. Alone pod opieką Pandory skupia się głównie na swoim malarskim dziele, które ma przynieść zagładę ludzkości.

W MANDZE

Dziełu Hadesa jest niemalże na wykończeniu. Całkowitą zagładę ludzkości powstrzymuje przybycie Armii Ateny. Rycerz Pegaza, łącząc w sobie całą nadzieję ludzkości ,stara się wyciągnąć z Alone'a duszę Hadesa. Tenmie udaje się uratować chłopca, ale budzi w ten sposób boga Podziemi, którego na szczęście spycha do Pałacu Plutona. Następnie Alone, Sasha i Rycerz Pegaza starają się zapieczętować duszę Hadesa w urnie Ateny. Walcząc  ramię w ramię z szaleńczym bogiem, odsyłają władcę Królestwa Umarłych do Elizjum. Alone powraca na Ziemię jako zwykły chłopiec. Jego dalsze losy pozostają nieznane.


Imię: Sasha (Atena)

Ranga: bóg

Zakres obowiązków:

Narodowość: włoska

Wiek: 14 lat 

Seiyuu: Aya Hirano

Debiut: odcinek 2 - Przebudzenie Hadesa (anime); rozdział 3 - Spotkania (manga)

Atena w MITOLOGII 

 

HISTORIA

Sasha to cicha, opiekuńcza i skromna dziewczynka mieszkająca w niewielkiej włoskiej mieścinie. Jest sierotą, a jej jedyną rodzinę stanowi brat - Alone i ich wspólny przyjaciel - Tenma. Kiedy okazuje się, że jest ziemskim wcieleniem bogini Ateny zostaje zabrana, wbrew sprzeciwom Temny, do Santuarium przez Rycerza Strzelca. Przez dwa lata Wielki Mistrz wespół ze Złotymi Rycerzami przygotowują ją do sprawowania funkcji bogini - dowódcy w wojnie przeciwko Hadesowi.

W ANIME

Pierwszy sezon

Sasha pozostaje pod opieką Wielkiego Mistrza. Broni Sanktuarium przed inwazją Widm Hadesa. Używając własnego cosmo stara się nie dopuścić do śmierci Rycerzy i okolicznej ludności. Wraz z Sage podejmuje pierwszą, niestety nieudaną, próbę zapieczętowania duszy Hadesa i uwolnienia Alone'a spod wpływu Władcy Podziemi. 

Sezon drugi

Kiedy Rycerz Strzelca ulega działaniom Hypnosa i zostaje uwięziony we własnych wspomnieniach i poczuciu winy, Atena podejmuje próbę wyrwania go spod wpływu boga snu. Dzięki jej mocy Sisyphos powraca do zmysłów. Sasha naznacza swoją krwią strzałę Strzelca, aby ten móg ją posłać ją El Cidowi, który walczy z synami Hypnosa. Dzięki pomocy El Cida i Tenmy udaje jej się złamać barierę Morfii. 

W MANDZE

W mandze Sasha praktycznie nie schodzi pola bitwy. Podejmuje próbę zawarcia ponownego sojuszu z Posejdonem. Pragnie odbudować Arkę Nadziei i wykorzystać potęgę Posejdona przeciwko Hadesowi. Pod koniec serii bierze na siebie cały ciężar związany z walką z Alone'm. Najpierw wraz z Temną wyrzuca z ciała chłopca duszę Hadesa, a następnie stacza walkę z samym Hadesem, ostatecznie spychając go do Elizjum. Po zakończeniu Świętej Wojny pozbawia większość Rycerzy ich mocy i pozwala im powrócić do normalnego świata. Jej dalsze losy pozostają nieznane.


 

Imię: Serafina (Posejdon)

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: bóg mórz i oceanów

Narodowość: rosyjska (Bluegard)

Debiut: rozdział 108 - Spotkanie na dnie morza

Posejdon w MITOLOGII

 

 

 

 

W MANDZE

Serafina jest starszą siostrą Unity'ego, bliskiego przyjaciela Degela z dzieciństwa. Przez kilka lat podróżowała po całym świecie w poszukiwaniu pomocy dla swego kraju, ale zachorowała i zmarła. Złamany jej śmiercią Unity postanawia wykorzystać jej ciało jako naczynię dla duszy Posejdona. Pragnął, aby bóg mórz i oceanów, dzięki swojej mocy uczynił jego kraj wolnym i bogatym. Ciało Serafiny zostaje opętane przez duszę Posejdona, manifestując tym samym jego potężną moc. Aby ochronić świat przez zatopieniem Rycerz Wodnika zamyka siebie, całą Atlantydę i Serafinę w lodowej trumnie - poświęcając w ten sposób własne życie.


 

Imię: Hypnos

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: bóg snu

Seiyuu: Tohomiro Tsuboi

Debiut: odcinek 1 - Obietnica (anime); rozdział 1 - Dni, które straciliśmy

Hypnos w MITOLOGII

 

 

 

W ANIME

Pierwszy sezon

The Lost Canvas Hypnosowi przypadła mu znacznie większa i poważniejsza rola niż w oryginalnej serii. Hypnos był odpowiedzialny za przebudzenie Hadesa w ciele nieśmiałego Alone’a.

Po raz pierwszy jawia się w katedrze jako kapłan i namówia chłopca, aby udał się na łąkę w poszukiwaniu idealnie czerwonego kwiatów, dzięki którego Alone uzyska idealnie czerowny odcień i będzie mój skończyć swój obraz. Bóg snu jest pod wrażeniem talentu malarskiego Alone’a, zdaje sobie sprawę z czystości serca i intencji chłopca. 

Wiedząc że Hades nie został w pełni przebudzony w ciele Alone’a, ochrania go i jego dzieło. Przenosi Alone’a do alternatywnego wymiaru, by ten mógł w spokoju tworzyć swoje wielkie dzieło.

Drugi sezon

Początkowo stara się nie mieszać do wojny, jednak kiedy Sage i Manigoldo plombują Tanatosa w innym wymiarze, włącza się do Świętej Wojny. Posyła swoich czterech synów – Morfeusza, Oneirosa, Ikelosa i Fantasosa – aby ostatecznie rozprawili się z Wojownikami Ateny. Niestety, traf chce, że na ich drodze staje Złoty Rycerz Koziorożca – El Cid. Rozpętuje się bitwa, w której synowie Hypnosa poszą klęskę, którą przypłacają życiem. W tym momencie rozwścieczony Hypnos osobiście postanowia rozprawić się z Ateną i jej Rycerzami.

Atakuje Hakurei (brata bliźniaka Sage). Nagle odkrywa, że obaj bracia są jedynymi, którzy przeżyli poprzednią Świętą Wojnę i przygotowywali się przez dwa stulecia, by pomścić śmierć swoich poległych z rąk bliźniaczych bogów towarzyszy.

Hypnos wykorzystując nową technikę, wciąga w pułapkę Shiona i Yuzurihę, których transportuje do innej rzeczywistości. Hakurei stacza walkę z bogiem snu i został ciężko ranny, ale wciąż ma dość siły, aby użyć swojej najpotężniejszej techniki, dzięki której plombuje duszę Hypnosa.


 

Imię: Tanatos

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: bóg śmierci

Seiyuu: Shinji Kawada

Debiut: odcinek 11 - Nieosiągalny (anime); rozdział 48 - Cień (manga)

Tanatos w MITOLOGII

 

 

 

 

HISTORIA

Tanatos niewiele różni się swoim zachowaniem od pierwowzoru, jest mściwym i porywczym bogiem. Cechuje go niezwykła pewność siebie i bezwzględność. Zabijanie innych sprawia mu przyjemność, jest okrutny i cyniczny, pozbawiony skrupułów i litości, potrafi być złośliwy i podstępny. Lubuje się w zadawaniu cierpienia, obserwowaniu cierpień konających ofiar. Kocha muzykę – podobnie jak jego brat, z tym że w anime i mandze grał na lirze. Co ciekawe, jego wyjątkowo sadystyczne skłonności przeplatają się z wysublimowanym poczuciem humoru i dowcipnym usposobieniem.

W ANIME

Pierwszy sezon

Pojawia się wraz z bratem w katedrze, gdy Alone z „zaszczepioną” w nim duszą Hadesa przybywa do świątyni w poszukiwaniu tajemniczego kapłana. Pomaga bratu w przebudzeniu w chłopcu Hadesa. Wraz z Hypnosem pilnuje Alone'a, aby ten spokojnie mógł posiąść całą swoją moc i w całości stworzyć swoje wielkie dzieło.

Drugi sezon

Jest potężnym bogiem śmierci. Jego ciosy są w stanie zadać przeciwnikowi taki ból fizyczny, że nawet jego własna dusza błaga o przebaczenie i rychłą śmierć. Potrafi manipulować ludzkim życiem, więc może zabijać każdego kogo tylko chce i to na dowolną odległość. Posiada również zdolność do manipulowania szachami znajdującymi się w Pałacu Boskich Bliźniąt. Do jego szczególnych umiejętności należy zaliczyć kontrolę otwartych portali do innych wymiarów.

Tanatos jest w stanie jedynie cząstką swej mocy kontrolować działanie innych upiorów, mógł przywoływać wiele dusz, które atakowały wroga.

Stacza walkę na śmierć i życie ze Złotymi Rycerzami Raka – Manigoldem i Sage.  Po straszliwej walce udaje im się zabić śmiertelne ciało Tanatosa, a jego dusza została zaplombowana w szkatułce Ateny.


 

Imię: Fantasos

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: bóg snu; odpowiedzialny za senne iluzje

Seiyuu: Rie Kugimiya - wersja żeńska; Satoshi Hino - wersja męska

Debiut: odcinek 19 - Samotne ostrze (anime), rozdział 71 - Rozdarcie

Fantasos w MITOLOGII

 

 

 

W ANIME

Drugi sezon

Jeden z synów Hypnosa. Wraz z Oneirosem i Ikelusem zostaje wysłany na Ziemię, aby zgładzić Rycerzy Ateny. Zwykle pojawia się pod kobiecą postacią. Aby zdezorientować przeciwnika w walce potrafi zsyłać na niego iluzje. Fantasos walczy z Rycerzem Koziorożca - El Cidem. Gdy Rycerz Ateny przecina boga snu na pół, ten przybiera swoją prawdziwą męską postać. Po śmierci dusza Fantasosa łączy się z pozostałymi braćmi w ciele Oneirosa.


 

Imię: Ikelos

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: bóg sny; odpowiedzialny za nocne koszmary

Seiyuu: Ryuuse Nakao 

Debiut: odcinek 19 - Samotne ostrze (anime); rozdział 70 - Naprzód, ku starym ideałom

Ikelos w MITOLOGII 

 

 

 

W ANIME

Drugi sezon

Najbardziej dziki i brutalny z synów Hypnosa. Wyglądem przypomina wampira. Zsyła na przeciwnika koszmary, w których przybiera postać potwora lub dzikiej bestii. Ikelos dwukrotnie zmierzył się ze Złotym Rycerzem Koziorożca. Przy pierwszym starciu pozbawił El Cida ramienia, ale za drugim razem Rycerzowi Ateny udało się zaleźć słaby punkt w ataku przeciwnika. Ostatecznie bóg nocnych koszmarów ginie od ciosu zadanego Excaliburem.


 

Imię: Morfeusz

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: bóg snu; odpowiedzialny za senne marzenia

Seiyuu: Hiroshi Tsuchida

Debiut: odcinek 19 - Samotne ostrze (anime); rozdział 71 - Rozdarcie

Morfeusz w MITOLOGII

 

 

 

W ANIME

Drugi sezon

Jeden z synów Hypnosa. Odpowiada za kontrolę snów władców i bohaterów. Przyszło mu się zmierzyć z Tenmą, którego uwięził w świecie snów łudząco przypominających rzeczywistość. Dzięki interwencji Ateny Rycerzowi Pegaza udaje się pokonać złudną iluzję. Tenma stacza zaciętą walkę z Morfeuszem, którego pokonuje dzięki chwilowemu przebudzeniu Boskiej Zbroi Pegaza. Po śmierci dusza boga snów łączy się z pozostałymi braćmi w ciele Oneirosa.


 

Imię: Oneiros

Ranga: bóg

Zakres obowiązków: bóg snu; odpowiedzialny za prorocze wizje i iluzje

Seiyuu: Hideo Ihikawa

Debiut: odcinek 19 - Samotne ostrze (anime); rozdział 70 - Naprzód, ku starym ideałom (manga)

Oneiros w MITOLOGII

 

 


W ANIME

Drugi sezon

Dowódca  wśród boskich synów Hypnosa. Jako jedyny z czwórki rodzeństwa nie posiada własnej mocy. Początkowo stacza walkę z Rycerzem Pegaza - Tenmą i Rycerzem Koziorożca - El Cidem. Po śmierci swoich braci łączy się z ich duszami przejmując tym samym ich moc. Jego ciała staje się niemalże niezniszczalne, bowiem może regenerować się wiele razy, a podnadto posiada zdolność zablokowania możliwości regenaracji duszy wroga, którego pokonał. Oneiros ginie od strzały Rycerza Strzelca przeciętej przez El Cida na cztery części (aby zabić każdego z tkwiących w Oneirosie bogów). Pokonany bóg snu ostatkiem sił próbuje zabrać ze sobą Tenmę, ale powstrzymuje go Rycerz Koziorożca - poświęcając tym samym swoje życie.

 

Imię: Partita

Ranga: bogini, służka Ateny

Wiek: 22 lata (w chwili śmierci)

Debiut: rozdział 162 - Ojciec (manga)

 

 

 

 

 

 

W MANDZE

Partita to bogini Sowa, służąca Ateny, mieszkająca w zamku Pandory, matka Temny, w przeszłości była związana z Youmą Mefistolesem. Za czyn popełniony przez swego partnera została wraz z małym synkiem skazana na wieczną tułaczkę. Tenma zostaje przez nią porzucony w niewielkim włoskim sierocińcu. Rycerz Pegaza przekonany o śmierci matki, spotyka ją po raz kolejny, gdy teleportuje się wraz z Pandorą do Pałacu Urana. Ukochana rodzicielka jest Widmem walczącym w Armii Hadesa. Chłopak początkowo nie może pogodzić się z tym stanem rzeczy. Partita zmusza go do walki grożąc odebraniem mu duszy. Zrozpaczony chłopak rozpala swoje cosmo i zabija matkę. Przed śmiercią dowiaduje o jej prawdziwych intencjach. Partita chciała wychować syna na godnego Rycerza Ateny i przekonać go do walki z Hadesem. Dzięki jej krwi Partity przebudza Boską Zbroję Pegaza.


 

Imię: Youma (Kairos)

Ranga: bóg, Widmo

Zakres obowiązków: bóstwo czasu, ulotnej chwili

Gwiazda: Niebiańska Gwiazda Przywództwa

Pancerz: Mefistofeles

Narodowość: japońska

Wiek: 32 lata

Debiut: rozdział 160 - Prawdziwa postać (jako Youma); rozdział

Mefistofeles w Mitologii  zob. też Angelologia

W MANDZE

Youma to zdecydowanie jedna z najciekawszych postaci w całej serii. Ojciec Tenmy, partner Partity, potężne Widmo Hadesa potrafiące manipulować czasem. W rzeczywistości bóg czasu Kairos - brat Chronosa. Mieszkał wraz z Partitą i synem w zamku Pandory. Porzucił syna i jego matkę. Porwał urodzoną przez matkę Pandory duszę Hadesa, ale został schwytany i skazany na śmierć, przed którą udało mu się uciec. Aspros pod wpływem kombinacji i intrygi Youmy zaczyna nienawidzieć swego, ukochanego do tej pory, brata Defterosa. Youma opętuje umysł Rycerza Bliźniąt i nakłania go do próby zabicia Wielkiego Mistrza. 

Przywdziewając Pancerz Mefistofelesa broni Pałacu Merkurego. Próbuje zabić swego syna Tenmę, ale chłopaka przed śmiercią ratuje przybycie Asprosa wraz z rannym Kagaho. Ze Złotym Rycerzem Bliźniąt stacza zajadły pojedynek. Uwięziony przez Asprosa w przestrzeni międzywymiarowej traci władzę nad czasem. Wyjawia przeciwnikowi, że w rzeczywistości jest bogiem czasu Kairosem, którego Chronos za przewinienia zamknął w kręgu reinkarnacyjnym. Asprosowi udaje się pozbawić Youmę jego cielesnej powłoki i zamknąć w mali Asmity, którą przed śmiercią zwraca Atenie.

 

29.07.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Verien

Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
5 dni
Hekate
Hekate
1 tydzień
Lyo
Lyo
4 tygodni
DonVip
DonVip
4 tygodni
Horke
Horke
4 tygodni
Tomo1989
7 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2023
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.