Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Hades - Inferno streszczenia
Tytuł 1. Przeprawa przez rzekę Acheron (渡れ!アケローンの河 - Watere! Acheron no kawa)
Data wydania 17.12.2005
Filler Nie

Pouczeni przez Dohko o ósmy zmyśle, Shun, Shiryu i Hyouga skaczą śladem Seiyi w piekielne czeluści. Rycerz Pegaza odzyskuje przytomność – ze zdumieniem odkrywa, że udało mu się dostać do Hadesu; wkrótce odnajduje Shuna i razem wyruszają na poszukiwanie Ateny. Przechodzą przez Wrota Piekieł (ozdobione cytatem z „Boskiej komedii” Dantego) , a dalej dochodzą do brzegów rzeki Styks. Spotykają tam jedno z Widm – Acherona Charona spod Niebiańskiej Gwiazdy Spokoju – dochodzi do sprzeczki między nim a Seiyą, lecz finalnie powstrzymuje ich Shun. Charon niespodziewanie zgadza się przewieść naszych bohaterów na drugą stronę – za przysłowiowego obola przyjmuje medalion Rycerza Andromedy, rzekomą pamiątkę po jego zmarłej matce. Jak nietrudno się domyślić, Widmo oszukuje Rycerzy – w połowie drogi Seiya wylatuje za burtę. Pegaz nie pozostaje dłużny i tym razem to Charon ląduje w wodzie. Shun jednak lituje się nad nim i ratuje go od śmierci, co szybko się na nim mści. W trakcie walki Widmo rezygnuje z chęci zabicia Rycerza Andromedy – zachwyca się jego niewinnym spojrzeniem. Po przeprawie jeszcze raz dochodzi do walki, ale tym razem Seiya załatwia sprawę raz na zawsze. Nasi bohaterowie kierują się do pierwszego więzienia, pracowicie gonieni przez Shiryu i Hyougę.

 Tytuł 2. Cichy trybunał (静かなる法廷 - Shizuka naru houtei)
 Data wydania 17.12.2005
 Filler Nie
  Seiya i Shun przechodzą przez Pałac Osądu. Przy wejściu Widmo o imieniu Markino zwraca im uwagę, żeby zachowywali się wyjątkowo cicho. Rycerz Pegaza oczywiście nie potrafi się oprzeć pokusie – najpierw głośno kicha, a potem prowokuje Widmo, by samo podniosło głos. Sprzeczkę przerywa sędzia – Balrog Lune spod znaku Niebiańskiej Gwiazdy Talentu – nakazując bezwzględną ciszę pod karą śmierci. Widmo „sądzi” grzechy naszych bohaterów, po czym usiłuje wysłać ich do szóstego więzienia. Dochodzi do pojedynku, w którym Widmo unieszkodliwia Seiyę i rozrywa ciało Rycerza Andromedy na  kawałki – jak się okazuje był to jego błąd, bowiem ze szczątek Shuna przemawia do niego jego pan. Kiedy spanikowany biega po okolicy, Radamantys uświadamia go, że wszystko to było jedynie iluzją. Sprawcą zamieszania jest Kanon, który zresztą zabija Lune, a potem stacza nierozstrzygnięty pojedynek z Radamantysem – najpierw przerywają mu Seiya z Shunem, a potem podwładni Widma. Rycerze Smoka i Łabędzia wciąż kontynuują pościg.
 Tytuł 3. Legendarny Rycerz Orfeusz (伝説の聖闘士オルフェ - Densetsu no Saint, Orfe)
 Data wydania 21.01.2006
 Filler Nie
  Kontynuując podróż, Rycerze Pegaza i Andromedy trafiają do drugiego więzienia. Zmuszeni są stoczyć pojedynek z trzygłowym psem – Cerberem – a później z jego panem, Sfinksem Faraonem spod znaku Niebiańskiej Gwiazdy Bestii. Nasi bohaterowie łatwo dają sobie radę z potworem, jednak na ich drodze staje nie kto inny jak... Srebrny Rycerz Lutni, legendarny Orfeusz. Okazuje się, że przeszedł na stronę Hadesa, a przynajmniej tak twierdzi Faraon krótko przed rzuceniem swojej klątwy na Seiyę. Pod jej wpływem serce Rycerza Pegaza zaczyna wyrywać się z piersi, jednak atak nie dochodzi do skutku, gdyż inicjatywę przejmuje Orfeusz – pozornie zabije Rycerzy,  w rzeczywistości ratując ich przed Faraonem. Shun i Seiya trafiają na ukwieconą łąkę, na której znajduje się uwięziona w kamieniu Eurydyka, ukochana Rycerza Lutni. Dziewczyna bardzo cieszy się na ich widok – opowiada im swoją historię i prosi o pomoc dla Orfeusza. Mężczyzna wkrótce zjawia się, lecz nie chce słuchać słów młodych Rycerzy. Zmienia zdanie dopiero, gdy wychodzi na jaw oszustwo Faraona – to przez niego Orfeusz i Eurydyka muszą cierpieć katusze. Rycerz Lutni otwarcie staje do walki z Widmem.
 Tytuł 4. Requiem Orfeusza (オルフェ 悲しき鎮魂歌 - Orfe, kanashiki no requiem)
 Data wydania 21.01.2006
 Filler Nie
  Trwa pojedynek Orfeusza z Faraonem – melodie obu mężczyzn ścierają się ze sobą. W pewnym momencie struna liry Rycerza Lutni pęka i Widmo zdecydowanie przejmuje przewagą. Niespodziewanie sytuacja ponownie się odwraca – Orfeusz opanowuje usterkę i łatwo zabija przeciwnika. Mężczyzna postanawia walczyć po stronie Ateny – proponuje Seiyi i Shunowi zasadzkę na Hadesa. Razem udają się do ósmego więzienia, do pałacu zwanego Giudecca. Aby zmylić czujność straży, Orfeusz zamyka młodych Rycerzy w skrzyni i przykrywa ich płatkami kwiatów – podstęp o mało co nie wychodzi na jaw, gdy nieufna Pandora sprawdza jej zawartość z pomocą swego trójzębu. Przekręt nie został ujawniony, jednak i tak szczęście nie dopisuje Rycerzom – do Giudecci przybywają Sędziowie Hadesu. 
W międzyczasie Shiryu i Hyouga – wraz ze spotkanym po drodze Kanonem – przedzierają się przez trzecie więzienie.
 Tytuł 5. Straszliwe opętanie (ハーデス!驚愕の憑依 - Hades! Kyougaku no hyoui)
 Data wydania 18.02.2006
 Filler  Nie
  Orfeusz rozpoczyna koncert przed obliczem Pandory i Sędziów Hadesu – swoją techniką usypia wroga, jak się okazuje niezbyt skutecznie, bowiem nieufny Radamantys unika obezwładnienia i znienacka rani Rycerza. Shun i Seiya ruszają z odsieczą; blokują Widmo, podczas gdy Orfeusz otwarcie rusza na Hadesa - niestety jego ciało okazuje się iluzją. Radamantys atakuje Orfeusza, ten jednak go obezwładnia, poświęcając swoje życie. Mężczyzna chce zgnieść Rycerzy, ale pod wpływem słów Shuna – wypowiedzianych obcym głosem – rezygnuje. Okazuje się, że dusza Hadesa opanowała ciało Rycerza Andromedy. Zszokowany Seiya zostaje zmieciony potężnym atakiem Radamantysa. Kanon, Shiryu i Hyouga chcą przeprawić się przez Bagno Mroku, w czym przeszkadza im Likaon Phlegyas spod znaku Niebiańskiej Gwiazdy Zbrodni. Rycerze Smoka i Łabędzia ulegają jego mocy, jednak Kanon z łatwością rozprawia się z przeciwnikiem. Rozpoczyna się przeprawa do piątego więzienia.
 Tytuł 6. Zażarte walki w drodze do Giudecci (激闘!ジュデッカへの道 - Gekitou! Giudecca e no michi)
 Data wydania 18.02.2006
 Filler Nie
  Tratwa z Hyogą i Shiryu dobija do brzegu, Rycerze spostrzegają, że Kanon gdzieś zniknął. Znajdują go już głęboko w piątym więzieniu, gdzie właśnie pokonał olbrzymie Widmo. Chwilę później zjawia się Radamantys – Rycerze dowiadują się, że Seiya poległ, a Shun został podporządkowany Hadesowi. Rycerz Bliźniąt podejmuje walkę z Widmem, a Shiryu z Hyougą udają się w dalszą drogę. Ranny w poprzednich starciach Radamantys nie jest w stanie sprostać Kanonowi, życie ratuje mu pojawienie się pozostałych Sędziów Hadesu, którzy wyraźnie dominują nad Rycerzem. Niespodziewanie do akcji wkracza Ikki. Wieść o losie Shuna bardzo go podłamuje – uważa, że jego brat chce poświęcić swoje życie za cenę zlikwidowania Hadesa i zakończenia wojny – lecz także mobilizuje do walki z Ajakosem. Obaj przeciwnicy są równie silni. Gdy rozsierdzony ranami Sędzia zdaje się zdobywać przewagę, Rycerz Feniksa powraca i oddaje mu po stokroć. Mimo to, Ajakos wciąż zdaje się być niepokonany.
 Tytuł 7. Boska kara, Wielkie Zaćmienie (神罰!グレイテスト・エクリップス - Shinbatsu! Greatest Eclipse)
 Data wydania 15.12.2006
 Filler Nie
  Ikki w końcu ostatecznie zdobywa przewagę nad Ajakosem i zabija go. Jego potężne cosmo zwraca uwagę samego Hadesa – nakazuje sprowadzić go do swego pałacu. Pandora bezwzględnie wykonuje rozkaz. Zrozpaczony Rycerz Feniksa próbuje zbliżyć się do swego brata, podczas gdy kobieta opowiada mu o ich pierwszym spotkaniu i przeznaczeniu Shuna, który od najmłodszych lat był ciałem dla Władcy Podziemia. Ikki nawet nie chce jej słuchać – niszczy medalion i usiłuje przemówić do Rycerza Andromedy. Nie waha się nawet go spoliczkować. Pandora próbuje go za to ukarać śmiercią, jednak Hades jej nie pozwala. Osobiście przemawia do Rycerza Feniksa, wyjawiając mu szczegóły zagłady jaką zaplanował dla Ziemi – Wielkie Zaćmienie. Ikki potężnym atakiem chce wybić te plany mu z głowy, ale jest bezradny dopóki Shun chwilowo nie przejmuje kontroli nad swym ciałem.
 Tytuł 8. Cios pełen smutku (一輝!慟哭の拳 - Ikki! Doukoku no ken)
 Data wydania 15.12.2006
 Filler Nie
   
  Jakimś cudem Rycerz Andromedy zdobywa pewną kontrolę nad swoim ciałem. Jego dusza nakazuje Ikkiemu skorzystać z okazji i zabić Hadesa. Mimo starań Pandory, Rycerz Feniksa uderza – jednak nie zadaje śmiertelnego ciosu, tak naprawdę nawet nie dotyka brata. Władca Świata Podziemnego w stu procentach przejmuje kontrolę nad Shunem po czym powala Ikkiego. W Kokytos Seiya odzyskuje przytomność i orientuje się, że jest uwięziony w lodowym piekle. Z przerażeniem odkrywa, że nie jest jedyny – otaczają go setki ciał Rycerzy, w tym Mu, Aiolii i Mila, a Harpia Valentine przynosi Rycerza Feniksa. Chłopak zdradza mu, że ma ze sobą Zbroję Ateny – dzięki temu Widmo wydobyło go z lodu; wywiązuje się nawet walka, jednak mocno osłabiony Seiya nie jest w stanie sprostać przeciwnikowi. Do Giudecci przybywają Atena z Shaką. Rycerz Panny chce zabić Hadesa, jednak zostaje powstrzymany przez Saori.
 Tytuł 9. Atena ryzykuje życie (女神!その命をかけて - Atena! Sono inochi o kakate)
 Data wydania 19.01.2007
 Fiiler Nie 
   
  Wreszcie dochodzi do konfrontacji Ateny z Hadesem. Saori zabrania Shace wtrącać się, po czym przedstawia Władcy Świata Podziemnego swoją propozycję – w zamian za swoje życie prosi Hadesa o powstrzymanie Wielkiego Zaćmienia. Bóg przystaje na ten warunek, jednak nakazuje Rycerzowi Panny własnoręcznie wykonać wyrok. Seiya wciąż nie zamierza poddać się Valentine'owi - w końcu dzięki pomocy energii kosmicznej Ateny udaje mu się pokonać Widmo. Gdy Shaka mimo wszystko atakuje Hadesa i odbiera za to karę, Saori powstrzymuje przeciwnika i wyrzuca go z ciała Shuna. Uwolniona dusza Władcy Podziemia porywa Atenę. Rycerze i Widma wyczuwają brak energii kosmicznej swoich przywódców. Zrozpaczony Seiya poddaje się zimnu Kokytos.
 Tytuł 10. Rozpacz pod Ścianą Płaczu (絶望!嘆きの壁 - Zetsubou! Nageki no kabe)
 Data wydania 19.01.2007
 Filler Nie
   
  Pod wpływem Marin Seiya odzyskuje chęć do walki. Udaje mu się ostatecznie wydostać z Kokytos i dobiec do Giudecci. Znajduje tam Shuna, a potem od Shaki dowiaduje się, że Saori została porwana do Elizjum. Niestety, nie mogą za nią podążyć – drogę zagradza im Ściana Płaczu, której nikt poza bogami nie jest w stanie przekroczyć. Atena poprzez energię kosmiczną informuje swoich Rycerzy, że zamierza sama stawić czoła Hadesowi i zatrzymać Wielkie Zaćmienie, ożywia też uwięzionych w Kokytos Złotych Rycerzy. Shaka zauważa, że istnieje tylko jeden sposób na zniszczenie Ściany Płaczu – oświetlenie jej promieniami słonecznymi, co też próbuje zrobić rozpalając swojego cosmo do granic możliwości. O mało nie traci życia – szczęściem powstrzymuje go Dohko. Wraz z przybyłymi Mu, Aiolią i Milem oraz Zbroją Wagi chcą wspólnie wygenerować światło słońca. Tymczasem w Sanktuarium prowadząca zakapturzoną kobietę Marin obserwuje postępujące zaćmienie.
 Tytuł 11. Ponwne spotkanie Złotych Zbroi (集結!黄金聖衣 - Shuuketsu! Gold Cloth)
 Data wydania 16.02.2007
 Filler Nie
   
  Mimo połączenia sił pięciu Złotym Rycerzom nie udaje się nawet zadrasnąć Ściany Płaczu – tylko ranią samych siebie. Jabu, Nachi i Ichi z niepokojem obserwują nienaturalne zaćmienie słońca – są do tego stopnia rozkojarzeni, że aż Shaina musi ich upomnieć. Pojawia się Marin ze złymi wieściami – Wielkie Zaćmienie naprawdę zaczęło się. Choć Złoci Rycerze się poddali, Seiya ani myśli zaprzestać prób – jest gotów poświęcić nawet życie, ale w ostatniej chwili odpycha do Zbroja Strzelca. Jak się okazuje, w ślad za nią podążają pozostałe, które zaczynają się wzajemnie nawoływać. To samo dzieje się ze zbroją Kanona. Rycerz Bliźniąt zmuszony jest pozwolić jej odejść, nawet w obliczu kolejnego pojedynku z Radamantysem. Kosztuje go to życie, ale razem ze sobą zabiera Sędziego Hadesu. Shiryu z Hyougą finalnie dochodzą do Giudecci, gdzie przybyłe Złote Zbroje zaczynają emitować światło i dzielić się.
 Tytuł 12. Żegnajcie, Złoci Rycerze (さらば!黄金の聖闘士 - Saraba! Ougon no Saint)
 Data wydania 16.02.2007
 Filler Nie 
 
  Polegli Złoci Rycerze powracają do życia. Pozostali witają ich z wielkim wzruszeniem. Aiolos celuje swoją strzałą w Ścianę Płaczu – jest to sygnał do ataku. Dohko radzi Rycerzom z Brązu aby się wycofali, bowiem wyzwolona energia kosmiczna może ich zabić, a muszą pomóc Atenie w Elizjum. Po pożegnaniu Seiya i reszta niechętnie wykonują rozkaz. W Giudecce dopada ich Minos, ostatni z żywych Sędziów Hadesu – zamierza przedostać się do Ściany Płaczu i uniemożliwić jej zniszczenie. Rycerze z Brązu nie są w stanie go powstrzymać, jednak ich Złoci kompani w porę dokonują swojej misji, a potężna eksplozja niszczy Giudeccę. Dusze najpotężniejszych wojowników Ateny kierują swoje pożegnalne słowa do młodszych kompanów po czym odchodzą wraz ze zbrojami. Rycerze z Brązu ruszają do Elizjum. Ukryta w ruinach Pandora obserwuje samotny pochód Ikkiego – w jej pamięci pojawiają się przebłyski z dzieciństwa.

 

15.08.2015
Tekst: Verien
Grafika: Jamnik_sst


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

galaxa
galaxa
13:20:39
Hekate
Hekate
15:54:53
Jamnik_sst
Jamnik_sst
1 dzień
Agitto
1 tydzień
Morrison
Morrison
1 tydzień
Dziemniak
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.