Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [18 głosów]

Epizod G
Epizod G
14% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
22% [15 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 69
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Filmy kinowe - Film 2 - Charakterystyki Postaci

DOLBAR

Imię: Dolbar

Ranga: zależnie od tłumaczenia; bóg - wcielenie Odyna lub jego reprezentant na Ziemi

Wiek: ok. 34 – 35 lat

Wzrost: 195 cm

Waga: 94 kg

Seiyuu: Iemasa Kayumi

Historia

Hyouga gnie w Asgardzie w trakcie jednej ze swoich misji. Saori i jej Rycerze wyruszają do krainy wiecznej zimy, aby go odnaleźć.  W Asgardzie zostają serdecznie przyjęci przez Dolbara, który twierdzi, że nie wie nic o zaginięciu Hyougi i nie słyszał o jego misji. Proponuje Saori, aby została w jego Pałacu na noc. Atena przyjmuje jednak propozycję Freja i jego siostry i godzi się na nocleg w ich siedzibie. Frej zaniepokojony działaniami innego wojownika Odyna – Lokiego - dzieli się z Dolbarem swoimi podejrzeniami. Ten z pozoru rozumie obawy młodzieńca i obiecuje przyjrzeć się sprawie. Kiedy jednak Frej chce opuścić komnatę władcy Asgardu, ten atakuje go, więzi i poddaje okrutnym torturom. Ambicją Dolbara jest zdobycie władzy nad Sanktuarium - a w efekcie nad całym światem. W tym celu zwabił Hyougę od Asgardu i rzucił na niego klątwę, aby otumaniony zaczął służyć Odynowi przeciwko Rycerzom z Brązu i Atenie.

Saori orientuje się w działaniach Dolbara. Postanawia z nim porozmawiać i odwieść go od jego chorych ambicji, lecz ten porywa ją i umieszcza jako posąg na dziobie statku wikingów.

Dolbar, przywdziawszy zbroję Odyna, rozpoczyna podbój Ziemi. Stacza zażartą walkę z Seiyą, który dociera do Odyna z Ikkim oraz Hyougą. Przeciwko niemu opowiada się również Frej, który poświęcając własne życie próbuje ocalić Atenę. Ostateczni władca Asgardu zostaje pokonany.


FREJ

Imię: Frej

Ranga: Święty Wojownik

Seiyuu: Keiichi Nanba

Lojalność: Odyn

Rodzina: Freja - siostra

 

 

 
Historia:

Frej wraz z siostrą przybywa do Pałacu Odyna. Spotyka tam Saori i jej Rycerzy, którym oferuje nocleg w swoim domu i pomoc w poszukiwaniu Hyougi. Saori bardzo przypada mu do gustu, pragnie pomóc bogini (i być może zdobyć jej względy). Nie ufa Lokiemu, którego podejrzewa o to, że maczał palce w zaginięciu Rycerza Łabędzia. Swoimi obawami dzieli się z Dolbarem, którego prosi o interwencję w sprawie Hyougi. Władca Agardu początkowo zdaje się podzielać obawy Freja, wkrótce jednak okazuje się, że to on jest głównym sprawcą całego zamieszania – a Loki posłusznie wykonuje jego polecanie.

Dolbar więzi Freja, skazując go na okrutne tortury i powolną męczeńską śmierć. Chłopakowi cudem udaje się wydostać z więzienia. Nie chcąc sprowadzić cierpienia na ludzkość, a zarazem, broniąc dobrego imienia królestwa Asgardu, wdrapuje się na posąg Odyna, aby zniszczyć jego miecz i ocalić Atenę. Poświęcając własne życie, wypełnia swoją „misję”.


FREJA

Imię: Freja

Płeć: Kobieta

Lojalność: Odyn

Rodzina: Frej - brat

 

 

 

 

 

 

Historia

Freja przybyła do Pałacu Odyna wraz ze swym bratem – Frejem. Zaopiekowała się Rycerzami i Ateną w czasie ich pobytu w Asgardzie, obiecała też Atenie pomoc w odnalezieniu Hyougi. Bardzo niepokoiła ją sytuacja w Asgardzie i nagłym zniknięciem jej brata i Saori. Duchowo wspierała Brązowych Rycerzy. Cierpiała z powodu śmierci brata, ale zdawała sobie sprawę, że zginął w słusznej sprawie.


LOKI

Imię: Loki

Ranga:  Święty Wojownik

Wiek: 24 lata

Wzrost: 191 cm

Waga: 88 kg

Seiyuu: Yû Mizushima

 

 
Historia

Loki to prawą ręką Dolbara, z którym planuje zdobycie Sanktuarium i zawładnięcie światem. Prawdopodobnie to on stał za zwabieniem Hyougi do Królestwa Dolbara. Kiedy Seiya i pozostali Rycerze rzucili podejrzenie na niego, iż wie coś więcej o zaginięciu wojownika Ateny, zachował się w stosunku do nich agresywnie.

Po wyjściu na jaw całego spisku i wybuchu wojny Loki - broniąc Dolbara - zmierzył się z Seiyą. Po dość długiej walce został pokonany przez Rycerza Pegaza.


ULLR

Imię: Ullr

Ranga: Boży Wojownik

Wiek: 15 lat

Wzrost: 170 cm

Waga: 65 kg

Seiyuu: Akira Murayama

 

 
Historia

O tym wojowniku tak naprawdę bardzo niewiele wiadomo. Po raz pierwszy pojawia się wraz z pozostałymi Bożymi Wojownikami w momencie, gdy próbuje powstrzymać Atenę i Rycerzy z Brązu przed opuszczeniem Pałacu Walhalla. Ulega jednak autorytetowi Freja i musiał przepuścić gości Dolbara.

W czasie wojny w Asgardzie przychodzi mu walczyć z Rycerzem Andromedy. Shun wykorzystuje swoje łańcuchy, lecz okazują się one jedynie bronią defensywną - szybko zostają przecięte przez Płomienny Miecz, będący głównym atakiem Ullra. Bożemu Wojownikowi bez większego trudu udaje się również zniszczyć zbroję swego przeciwnika. Shuna przed śmiercią ratuje Ikki, który w ostatniej chwili przybywa i zabija wroga.


RUNG

Imię: Rung

Ranga: Boży Wojownik

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20 lat

Wzrost: 225 cm

Waga: 230 kg

Seiyuu: Tessho Genta

 

 


Historia

Rung to olbrzymiego wzrostu wojownik. Nie grzeszy ani intelektem, ani sprytem. Jego najmocniejszym punktem jest siła fizyczna. Wraz z Hyougą i Ullrem starał się sprowokować Atenę i jej wojowników do walki, zanim ci opuścili pałac Dolbara. Powstrzymał ich jednak Frej, którego autorytetowi i władzy musieli ulec. Następnie pojawia w trakcie walki Ullra z Ikkim i Shunem. Stara się uratować kompana przed śmiercią, lecz przybywa zdecydowanie za późno. Rozwścieczony atakuje Rycerza Feniksa i Andromedy swoim młotem (bumerangiem), spychając Shuna w przepaść. Chłopak w ostatniej chwili ratuje się przed upadkiem, używając swoich łańcuchów. Ikki dzięki iluzji sprawia, że atak Runga zostaje skierowany przeciwko niemu  - rzucony, powraca do napastnika i przebija jego pierś. Rungowi ostatkiem sił udaje się zepchnąć Feniksa w przepaść. Niestety, sam traci równowagę i kończy swój żywot na dnie otchłani. Shun i Ikki mieli więcej szczęścia - obaj wychodzą cało z tej batalii.


MIDGARD

Imię: Midgard Hyouga

Ranga: Święty Wojownik/Brązowy Rycerz Łabędzia

Wiek: 14 lat

Wzrost: 173 cm

Waga: 60 kg

Seiyuu: Koichi Hashimoto

 

 
Historia

Hyouga zostaje podstępem ściągnięty do Asgardu - aby ratować swego przyjaciela. Dostaje się w ręce Bożych Wojowników Dolbara i zostaje poddany praniu mózgu. Stając się jednym ze sług Odyna, przez pewien czas nosi maskę, przez co Rycerze Ateny nie rozpoznają w nim swego dawnego kompana, jedynie Shiryu nabrał pewnych podejrzeń co do jego osoby. Po uwięzieniu Ateny przez Dolbara, Hyouga staje na drodze Brązowemu Rycerzowi Smoka. Demaskuje się udając jego przyjaciela. Shiryu podaje mu rękę na przywitanie, lecz zostaje zaatakowany lodem. Hyouga wyznaje zdezorientowanemu Rycerzowi Smoka, że wyrzekł się Ateny i został Bożym Wojownikiem, sługą Odyna, którego uważa za najpotężniejszego boga na Ziemi. Pomiędzy Shiryu a Rycerzem Łabędzia nawiązuje się walka na śmierć i życie, która kończy się użyciem najpotężniejszego ataku jakim dysponował Rycerz Smoka – dzięki niemu Hyouga odzyskuje pamięć. Ostatkiem sił dociera do miejsca bitwy pomiędzy Seiyą a Dolbarem, wyznając temu ostatniemu, iż całe życie był wiernym sługom Ateny i pozostanie nim aż do śmierci.

30.04.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Jamnik_sst

 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Piekielni
6 dni
siurek15
3 tygodni
Verien
Verien
7 tygodni
lukasn3
15 tygodni
Duch
Duch
18 tygodni
pawel2906
19 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2024
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.