Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Filmy kinowe - Charakterystyki Postaci - Film 3

ABEL

Imię: Abel

Ranga: bóg

Wzrost: 1,98 m lub 1,87 m (w zależności od źródła)

Seiyuu: Taichiro Hirokawa

Patronat: bóg Słońca

Rodzina: Zeus (ojciec), Atena (siostra)

Atrybut: lira

Kwestie sporne – Abel czy Apollo

W wielu polskich tłumaczeniach III filmu kinowego postać Abla często pojawia się jako Apollo. Może warto by się zastanowić nad przyczyną tego zjawiska. Abel w Saint Seiya jest postacią całkowicie fikcyjną, stworzoną na potrzeby filmu, ma jednak wiele cech wspólnych z Apollem, co sugeruje silne powiązania tych dwóch postaci.

Atrybutem Abla była lira; jego umiłowanie do sztuki, muzyki i piękna bardzo przypomina nam postać Apollona, który był przecież patronem tych dziedzin. Ponadto, brat Ateny uchodzi za boga Słońca, co więcej jego imię pojawia się wraz z przydomkiem PHOEBUS (Febus), którym to również określano Apolla.

Od VII w. p. n.e. w starożytnej Grecji pojawia się bardzo silny kult Apolla jako Heliosa (boga Słońca, brata Selene) z przydomkiem FEBUS. Stopniowo Apollo stał się bogiem religii orfickiej i strażnikiem moralności i etyki.

Pomimo silnych nawiązań z Apollem, Abla należy traktować jako odrębne bóstwo solarne. „Prawdziwy” Apollo pojawia się dopiero w V filmie kinowym jako bóg Słońca,  brat Artemidy i główny przeciwnik Rycerzy z Brązu.


Historia

Według relacji Dohko Abel był synem Zeusa, jednym z najpotężniejszych bogów. Pewnego dnia zapragnął zdobyć niepodzielną władzę nad światem. Jego potęga i ambicje zagroziły pozostałym Olimpijczykom, którzy pod wodzą samego Zeusa pozbawili go władzy i całkowicie wymazali jego postać z kart historii, skazując go na zapomnienie i niebyt. Po wielu wiekach powraca na Ziemię, aby ukarać ludzkość za występki przeciwko bogom.

W filmie

Abel przybywa na Ziemię w asyście swoich wojowników i Złotych Rycerzy, których wskrzesił. Początkowo wydaje się być jedynie gościem Ateny – stęsknionym bratem, który postanowił odwiedzić swoją ukochaną młodszą siostrę. Szybko jednak okazuje się, że jego zamiary wcale nie są pokojowe.

Postanawia zniszczyć ludzkości poprzez zalanie gorącą lawą i spalenie jej promieniami słonecznymi. Jedyną osobą, którą pragnie ocalić jest Atena, proponuje jej współrządzenie światem i przywrócenie należnej pozycji bogów (coś a’la Posejdon – odnoszę wrażenie, że III film kinowy jest alternatywną historią wojny w Podmorskim Królestwie).

Atena odprawia swoich Rycerzy i udaje się z własnej woli do sanktuarium boga Słońca, tam spędza beztrosko czas w towarzystwie brata. Jest to jednak pozorna sielanka, bowiem Saori postanawia sama stawić czoła Ablowi i tym samym uśpić jego czujność. Kiedy ten gra na lirze, bogini wznieca swoje cosmo i próbuje go zabić. Niestety, bóg Słońca szybko orientuje się w zasadzce, rozwścieczony i rozczarowany zachowaniem swojej ukochanej zabija ją. W tym momencie Złoci Rycerze, którzy przybyli do jego krainy za Ateną – Shura i Camus - rzucają się na Abla, ten bardzo szybko rozprawia się z nimi, uznając ich za zdrajców.

Przenosi siostrę do swojej świątyni i układa ją na łożu. Jego celem jest poprowadzenie duszy Saori do Elizjum, gdzie będzie mogła żyć wiecznie i szczęśliwie. Swoim sługom wydaje rozkaz pozbycia Rycerzy Ateny, za wyjątkiem Hyougi, który ma jako jedyny dotrzeć do świątyni i stworzyć lodową trumnę dla Ateny, w której spocznie, tak aby jej uroda nigdy nie przeminęła.

Abel stoczył wojnę, ze wszystkimi Rycerzami z Brązu, został zabity przez Seiyę, który dzięki pomocy przyjaciół i Złotej Zbroi Strzelca osiągnął cosmo przewyższające energię boga.

Bóg Słońca pojawia się jeszcze w IV filmie kinowym, zatytułowanym Wojownicy ostatniej Świętej Wojny, gdzie wraz z Eris i Posejdonem przyłącza się do Lucyfera, planując tym samym zemstę na Atenie i przejęcie władzy we Wszechświecie.


 

JAO

Imię: Jao

Konstelacja: Ryś

Ranga: Rycerz Korony Słonecznej

Wiek: 19 lat

Wzrost: 178 cm

Waga: 73 kg

Seiyuu: Katsuji Mori

 
Historia

Był jednym z morderców Shury i Camusa, których bez większego problemu pokonał, gdy ci, broniąc Ateny, rzucili się na Abla. Próbował powstrzymać Seiyę przed dostaniem się do Świątyni Słońca, gdzie znajdował się Abel wraz z Ateną. Na jego drodze stanął jednak Złoty Rycerz Bliźniąt Saga, który wymusił na nim przepuszczenie Seiyi. Jao stoczył ciężką i krwawą walkę z Sagą, która zakończyła się śmiercią obu wojowników.


 

BERENIKA

Imię: Berenika

Ranga:  Rycerz Korony Słonecznej

Zbroja/Konstelacja: Warkocz Bereniki

Wiek: 20 lat

Wzrost: 173 cm

Waga: 60 kg

Seiyuu: Toshio Furukawa

 

 


Historia

Był jednym z morderców Złotego Rycerza Wodnika Camusa i Złotego Rycerza Koziorożca Shury.  Udało mu się niemalże pokonać Shiryu wycieńczonego po walce ze Złotym Rycerzem Raka. Ostatecznie stanął na drodze Hyoudze, którego próbował zmusić do wykonania pośmiertnej lodowej trumny dla Ateny i przystąpienia do Rycerzy Abla. Ten, pamiętając o swej zmarłej matce oraz przysiędze złożonej swej bogini, nie zgodził się na współpracę i po długiej walce pokonał Berenikę.


ATLAS

Imię: Atlas

Ranga:  Rycerz Korony Słonecznej

Konstelacja: Kil

Wiek: 22 lata

Wzrost: 186 cm

Waga: 83 kg

Seiyuu: Akira Kamiya

 

 

 

Historia

Atlas to zdecydowanie najpotężniejszy z Rycerzy Korony Słonecznej. W pierwszym starciu Rycerzy z Brązu z wojownikami Abla bez większego problemu pokonał Rycerza Pegaza, doprowadzając go niemalże do śmierci. W końcu zmierzył się z całą piątką Rycerzy z Brązu, których początkowo bez większych przeszkód pokonywał. Dopiero przybycie Złotych Zbroi Wodnika, Wagi i Strzelca oraz połączenie siły Rycerzy Ateny pozwoliło go powalić. Był zdecydowanie jednym z najgroźniejszych przeciwników Brązowych Rycerzy we wszystkich filmach kinowych.

30.04.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Jamnik_sst 

 

Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Hekate
Hekate
1 dzień
Malinari
2 dni
elbran
4 dni
Huunreh
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Ryuuk
Ryuuk
4 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.