Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Filmy kinowe - Charakterystyki Postaci - Film 5

APOLLO

Imię: Apollo

Ranga:  bóg

Wzrost: 1,98m

Seiyuu: Yamaji Kazuhiro

Patronat: bóg Słońca

Rodzina: Zeus (ojciec), Atena (siostra – przyrodnia?), Artemida (siostra bliźniaczka)


 Historia

Apollo we własnej osobie pojawia się dopiero pod koniec filmu, aby wspomóc swoją siostrę Artemidę w walce z Seiyą i Ateną. Wcześniej był odpowiedzialny za uwięzienie Złotych Rycerzy w kamiennym posągu.

Podobnie jak inni nie jest przychylny ludziom, szydzi z Rycerza Pegaza i Saori, twierdząc że człowiek nie jest stanie przeciwstawić się bogom, a miłość Ateny do ludzkości jest bardzo naiwna.

Próbuje zabić swoją przyrodnią siostrę, ale przeszkadza mu w tym Seiya, rzucając mu wyzwanie. W czasie walki nasz bohater rani boga Słońca w policzek. Ponieważ w chwili ataku Pegaza na Apolla film urywa się, nie wiadomo jak zakończyło się to starcie - czy Apollo zginął z rąk Seiyi, czy może to on właśnie wyczyścił mu pamięć.


 

ARTEMIDA

Imię: Artemida

Ranga:  bogini

Wzrost: 1,59m

Seiyuu: Hino Yurika

Patronat: bogini nocy i Księżyca

Rodzina: Zeus (ojciec), Atena (siostra – przyrodnia?), Apollo (brat bliźniak)

Atrybuty: Złoty Łuk

 


Historia

Artemidę poznajemy na samym początku filmu, jej przybycie na Ziemię zwiastuje pojawienie się na niebie ogromnego Księżyca. Wraz ze swoją gwardią – Trzema Aniołami (Ikarem, Tezeuszem i Odyseuszem) przybywa do swojej przyrodniej siostry Ateny w celu odebrania jej władzy nad ziemią i ludzkością. W zamian za przekazanie jej berła przez Saori zgadza się pozostawić Rycerzy w spokoju.

Bogini Księżyca nie dotrzymuje słowa danego młodszej siostrze, pod jej rządami na Ziemi zaczyna panować terror. Złoci Rycerze za sprawą jej brata, Apolla, zostają zamienieni w kamienne posągi, a Seiyi i spółce nadal grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Szczególną sympatią darzy Toumę (Anioł Ikar), który jest jej wybrańcem i jedynym człowiekiem w anielskim szeregu.

Artemida nigdy nie potrafiła zrozumieć dlaczego Rycerzom i Atenie tak bardzo zależało na przetrwaniu ludzkości. Widząc próbę odwrócenia boskich wyroków przez Saori, zaproponowała jej powrót na Olimp, lecz gdy ta odmówiła, postanowiła ją zabić. Atenę przed śmiercią uratował Ikar, natomiast Seiya postanowił zmierzyć się z boginią - w tej samej chwili na scenie pojawił się bóg Słońca – Apollo...

 


Tezeusz

 

Imię: Tezeusz

Ranga: Anioł

Wzrost: 1,80 m

Narodowość: grecka

Seiyuu: Toshiyuki Morikawa

 

 

 

 

 

HISTORIA

Przypadło mu w udziale zająć się Shunem i za pewne wykonałby to zadanie sumiennie, gdyby na arenie nie pojawił starszy braciszek Rycerza Andromedy Ikki. Z początku obaj bracia mieli problem z Tezeuszem, gdyż posiadał on szczególną zdolność poruszania się z prędkością światła. Kiedy Ikki i Shun otrzymali energię emanującą od pomniku złożonego z uwięzionych w nim dusz Złotych Rycerzy bez trudnu pokonali Anioła Artemidy.


Odyseusz
Imię: Odyseusz

Ranga: Anioł

Wzrost: 1,75 m

Narodowość: grecka 

Seiyuu: Hiroki Takahashi

 

 

 

 

 

Historia

Jest drugim z Aniołów Artemidy. Jego szczęściem, a zarazem nieszczęściem było trafienie na Rycerza Smoka i Łabędzia. Tezeusz posiadał bardzo ciekawy atak - potrafił przechwycić atak przeciwnika i przetworzyć g go w postać skoncentrowanej kuli Kosmo, którą następnie odbijał w stronę wroga. Shiryu i Hyouga poświęcili się wykonując śmiertelny cios. Tezeusz był przekonany, że atak Brązowych Rycerzy nie poskutkował, jednak jak się potem okazało - zadziałał z lekkim opóźnieniem.

 


IKAR TOUMA
Imię: Touma

 

Ranga: Anioł

Wiek: 13

Data urodzenia: 1 grudnia 

Znak Zodiaku: Strzelec

Grupa krwi: B

Wzrost: 1,68 m

Narodowość: japońska

Seiyuu: Fumiko Inoue - jako dziecko,Hikaru Midorikawa - jako dorosły 

Historia

Jeden z trzech Aniołów Artemidy. Jako jedyny jest człowiekiem, który został wybrany, aby służyć bogini Księżyca. W rzeczywistości okazuje się być zaginionym bratem Marin. Chłopak nie chce się pogodzić ze świadomością, że on i jego siostra walczą po przeciwnych stronach. Początkowo wiernie służy Artemidzie, jednak w końcowym starciu pomiędzy boginiami ginie zasłaniając Atenę własnym ciałem.

30.04.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Jamnik_sst 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Hekate
Hekate
1 dzień
Malinari
2 dni
elbran
4 dni
Huunreh
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Ryuuk
Ryuuk
4 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.