Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Morscy Generałowie

 

Imię: Baian

Ocean: Północny Pacyfik

Ranga: Generał

Łuska: Koń Morski

Seiyuu: Shou Hayami

Debiut: Odcinek 101 - , Rozdział 49 - Odrodzenie

W anime

O pierwszym z Morskich Generałów Posejdona, z którym zmierzyli się Rycerze Ateny, tak naprawdę niewiele wiemy. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że jest to jedna z najmniej charyzmatycznych postaci w całym anime. Baianowi przychodzi walczyć z Seiyą. W walce z nim nie popisuje się jakimiś szczególnymi umiejętnościami, które mogłyby na dłuższą chwilę przyciągnąć uwagę widza. Owszem, początkowo udaje mu się osiągnąć przewagę nad Rycerzem Pegaza, nieźle go poobijać, a następnie zafundować mu darmowy rejs na powierzchnię. Swoim pozornym sukcesem nie cieszy się jednak zbyt długo. Seiya standardowo odzyskuje siły do walki i bez większych przeszkód pozbywa się wroga. Baiana gubi pewność siebie i ufność w potęgę swoich ataków.


 

Imię: Io

Ocean: Południowy Pacyfik

Ranga: Generał

Łuska: Skylla

Seiyuu: Issei Futamata

Debiut: Odcinek 102 - , Rozdział 51 - Kolumna Południowego Pacyfiku

W anime

O Io bez większego wahania można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej honorowych przeciwników, z jakimi przyszło zmierzyć się naszym Rycerzom. Broniąc kolumny Południowego Pacyfiku, staje do walki z Shunem i na swoje nieszczęście od samego początku wykłada wszystkie karty na stół - ułatwiając tym samym swemu przeciwnikowi skuteczną obronę. Łańcuch Andromedy chroni swego właściciela przed wszystkimi sześcioma rodzajami ataków, którymi zostaje poczęstowany. Nawet użycie Podwodnego Tornada - najpotężniejszego ataku jakim dysponował Io - nie ratuje go przed klęską. Shun nie chce zabić swego wroga, unieruchamia go jedynie, by móc zniszczyć kolumnę. Poczucie obowiązku bierze u Io górę nad instynktem samozachowawczym. Chłopak, pragnąc nie dopuścić do zniszczenia kolumny, której miał strzec, zasłonia ją własnym ciałem. Ten desperacki krok kosztuje go życie. Przed śmiercią wyjawia Shunowi, że bardzo szanował go jako przeciwnika; daje mu również radę, aby w przyszłości był bardziej bewzględny i nauczył się zabijać swoich wrogów, bowiem okazywanie miłosierdzia nie zawsze popłaca.


 

 

Imię: Kryszna

Ocean: Indyjski

Ranga: Generał

Łuska: Chrysoar

Seiyuu: Masahau Satou

Debiut: Odcinek 104 - , Rozdział 52 - Złote łańcuchy

W anime

Krysznę można określić jako odpowiednika Shaki w Podmorskim Królestwie. Jest jednym z najsilniejszych Generałów, a pojedynkujeł się z Shiryu. Z pozoru opanowany i tajemniczy, w rzeczywistości jest bardzo pewny siebie, chętnie wytyka błędy innych (swoich oczywiście nie dostrzegając). W pewnym sensie uważa się za wybrańca Posejdona; wojownika niewiele w swojej potędze ustępującego bogom. Głęboko wierzy, że współczesny świat jest zbyt zepsuty, aby mógł nadal istnieć, a Posejdon jest jedyną osobą, która może oczyścić Ziemię z wszelkiego zła i stworzyć nową, lepszą cywilizację. Za bardzo polega na mocy swego trójzębu, który Rycerz Smoka niszczy za pomocą Excalibura. Tracąc broń, Kryszna uwolnieniem czakrę - jej blask oślepia Shiryuu i omal go nie zabija. Ostatecznie Rycerzowi udaje się zniszczyć siedem punktów witalnych, umieszczonych wzdłuż kręgosłupa Kryszny, co owocuje śmiercią Generała.


 

Imię: Kaysa

Ocean: Antarktyczny

Ranga: Generał

Łuska: Lymnades

Seiyuu: Keaton Yamada

Debiut: Odcinek 107 - , Rozdział 55 - Łowca dusz

W anime

Kaysa to jedna z najciekawszych i najbardziej niedopowiedzianych postaci w Saint Seiya. Będąc jednym z najsłabszych Generałów, rozkłada na łopatki trzech Brązowych Rycerzy - Seiyę, Hyougę i Shuna. Wszystko dzięki swej technice, polegającej na czytaniu myśli przeciwnika i przybierania formy bardzo bliskiej mu osoby. Tak Seiyi ukazuje się pod postacią Marin, a wobec zawahania - jego zaginionej siostry, Seiki; Hyoudze objawia się pod postacią jego mistrza Camusa, a Shunowi - Ikkiego. Rycerz Andromedy co prawda orientuje się w podstępie, ale nie jest w stanie skrzywdzić ukochanego brata. Każdego z Rycerzy Kaysa unieszkodliwia, aż do pojawienia się Rycerza Feniksa. Ikki nie daje się nabrać na sztuczki Generała i częstuje go jego własną bronią - iluzją. Pod koniec walki Kaysie udaje się odkryć słaby punkt Ikkiego i przybrać postać jego ukochanej Esmeraldy, lecz - w wyniku odniesionych ran - nie jest w stanie zadać przeciwnikowi śmiercionośnego ciosu.


 

Imię: Izaak

Ocean: Arktyczny

Łuska: Kraken

Seiyuu: Ryuusei Nakao, Noriko Uemura (jako dziecko)

Debiut: Odcinek 108 - , Rozdział 57 - Izaak z mroźnej krainy

Historia

Izaak był przyjacielem Hyougi z dzieciństwa oraz pretendentem do zdobycia Zbroi Łabędzia. Głęboko wierzył, że najstraszliwszy potwór morski - Kraken - dobrym i prawym ludziom pomagał przepłynąć bezpiecznie wokół swej siedziby, a zabijał jedynie złych i zepsutych. Kiedyś Hyouga zwierzył się swemu druhowi, że Zbroja Łabędzia jest mu potrzebna do stopienia lodów wokół statku, w którym zginęła jego matka. Izaak uznał to za objaw egoizmu, lecz ostrzegł kompana, że taka wyprawa może skończyć się tragicznie. Zdeterminowany Hyouga nie posłuchał go i w efekcie nurkując pod lodem, został porwany przez silny prąd. Izaak co prawda uratował go przed śmiercią, ale stracił oko i sam nieomal utonął. Przeżył dzięki pomocy Posejdona, który ofiarował mu Łuskę Krakena. Chłopak początkowo miał spore wątpliwości czy powinien służyć wrogowi Ateny, lecz gdy usłyszał o śmierci swoich nauczycieli - Mistrza Kryształu i Camusa - uwierzył, że tylko pod wodzą Posejdona na świecie może zapanować ład i dobro.

W anime

W Podmorskim Królestwie Krakenowi przychodzi zmierzyć się z Hyuogą. Rycerz Łabędzia, nie mogąc pogodzić się z faktem, że to przez niego Izaak został okaleczony i omal nie zginął, prosi przyjaciela, aby ten pozbawił go wzroku. Kraken wybija mu jednak tylko jedno oko, gdyż za swój cel uważa pomszczenie Mistrza Kryształu i Camusa. Kiedy niespodziewanie pojawia się Kiki, Generał poprzez tortury próbuje odebrać mu Złotą Zbroję Wagi. Hyuoga nie może spokojnie patrzeć na krzywdę chłopca. Pomiędzy Rycerzem Łabędzia a Morskim Generałem dochodzi do potężnego starcia, w wyniku którego ten ostatni ginie. Przed śmiercią Izaak dzieli się ze swym przyjacielem podejrzeniami dotyczącymi wojny w Królestwie. Według niego Posejdon jest dobrym bogiem, a wojna w pomiędzy nim a Ateną jest dziełem innej osoby, której imienia jednak nie wyjawia.


 

Imię: Sorento

Ocean: Południowy Atlantyk

Łuska: Syrena

Seiyuu: Yoku Shioja

Debiut: Odcinek 96 - , Rozdział 47 - Melodia śmierci

W anime

 Seria Asgard

Zostaje wydelegowany przez Posejdona, by ewakuować z Asgardu Hildę i Zygfryda. W rozmowie ze Świętym Wojownikiem wyjawia prawdziwe okoliczności wybuchu wojny pomiędzy Rycerzami Ateny a podwładnymi Odyna. Rozwścieczony Zygfryd oddaje swój kamień Seiyi. Poświęcając własne życie, próbuje zabić Sorrento.

Seria Posejdon

Dzięki umiejętnościom ogłuszania przeciwnika, Sorrento udaje się oswobodzić z uścisku Zygfryda i ocalić życie. Wraca do Podmorskiego Królestwa, aby strzec kolumny Południowego Atlantyku. Walczy z Shunem; po długim starciu przegrywa, ale zachowuje życie. Dzięki iluzji, którą Ikki funduje Kanonowi dowiaduje się o intryndze Morskiego Smoka. Oskarża go o wybuch wojny pomiędzy Ateną i Posejdonem, pomaga Ikkiemu unieszkodliwić Kanona i zniszczyć kolumnę Południowego Pacyfiku.

Hades Chapter

Towarzyszy Julianowi w podróży i pomaga mu w działalności charytywnej, grając koncerty dla biednych dzieci. Wraz z przyjacielem powraca na Półwysep Sunion, gdzie jest świadkiem pomocy, którą Posejdon udziela Rycerzom Ateny. Następnie wraz z Julianem duchowo wspiera Saori i jej wojowników w walce z Hadesem.

 


 

Imię: Kanon

Ocean: Północny Atlantyk

Ranga: Generał/Złoty Rycerz

Łuska: Morski Smok

Konstelacja: Bliźnięta

Seiyuu: Kazuyuki Sogabe, Ryoutarou Okiayu (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 100 - , Rozdział 47 - Melodia śmierci

Historia

Kanon był młodszym bratem Sagi. Jakk sam o sobie mówił, w przeciwieństwie do swego brata (w którym tkwiło dobro i zło) był złem w najczystszej postaci. Inteligentny, sprytny i ambitny, żył w cieniu swego szanowanego i podziwianego brata. Próbował nakłonić Sagę do buntu przeciwko Atenie i Wielkiemu Mistrzowi. Rozjuszony Rycerz Bliźniąt zamknął go w więzieniu na Półwyspie Sunion. Kanon odnalazł w grocie zatknięty przez Atenę trójząb, a następnie drogę do Podmorskiego Królestwa, przez przydalek uwalniacją duszę Posejdona. Aby odsunąć od siebie gniew boga skłamał, że jest jego wiernym sługą - Morskim Smokiem. Poinformował go również, że Atena odrodziła w ciele Saori Kido i planuje wraz ze swymi Rycerzami przejęcie władzy nad całym światem i Podmorskim Królestwem. Posejdon wcielił się w 3-letniego Juliana Solo i kazał nie budzić się do momentu, kiedy chłopak skończy 16 lat. Kanon miał całe 13 lat, aby móc układać swój misterny plan przejęcia władzy na światem. Być może to on był inicjatorem i pomysłodawcą rozpętania wojny w Asgardzie. Chcąc śmierci Ateny, nie wiedział jednak, że Julian miał wobec niej inne plany.

W anime

Seria Posejdon

Kanona po raz pierwszy widzimy w momencie, w którym informuje Rycerzy z Brązu o uwięzieniu Ateny w Głównej Kolumnie. W Podmorskim Królestwie pieczołowicie pilnuje, by wszystko szło zgodnie z jego planem. Nie chce dopuścić, aby Posejdon przebudził się na dobre. Jedynie w umysłach Izaak i Sorrento pojawia się wątpliwość co do jego lojalności względem Juliana. Sorrento w rozmowie z Morskim Smokiem nawet otwarcie dzieli się z nim swoimi podejrzeniami. Plany Kanona ostatecznie zostają pokrzyżowane przez Ikkiego, który poznaje prawdę o wybuchu wojny pomiędzy Posejdonem a Ateną. Bogowie, niegdyś uważani za obrońców Ziemi, mieli stoczyć ze sobą walkę na śmieć i życie. Jeżeli zabiliby się nawzajem, Kanon mógłby bez trudu przejąć władzę nad bezbronną planetą i ludzkością. Ikki, dzięki pomocy Sorrento, niszczy Kolumnę, którą Kanon miał strzec. Rycerz Feniksa wyjawia Morskiemu Smokowi, że to Atena 13 lat temu uratowała go przed utonięciem w grocie. Kanonowi daje to wyraźnie do myślenia. 

Hades Chapter

Po zakończeniu wojny w Podmorskim Królestwie Kanon powaca do Sanktuarium, gdzie zostaje sługą Ateny i przejmuje po swym zmarłym bracie Złotą Zbroję. Jego zadaniem jest strzec Domu Bliżniąt przed Widmami wysłanymi przez Hadesa. Udaje mu się oszukać Camusa i Shurę, tworząc iluzję labiryntu. Jedynie Saga orientue się w pułapce, dzięki czemu udaje mu się na moment uniszkodliwić brata. Kanon zostaje znaleziony przez Milo i zaatakowany przez niego, przez co zmuszony jest porzucić Dom Bliźniąt. Rycerz Skorpiona nazywa go zdrajcą, oskarża go o manipulowanie Posejdonem i rozpętanie wojny pomiędzy bogami. Nie wierzy w nawrócenie Kanona, w którego wymierza wszystkie swoje ataki - ten jednak nie broni się, z pokorą przyjmując następujące po sobie ciosy. Przed śmiercią ratuje go wstawiennictwo Ateny. Milo w końcu uznaje jego przekianę i wybacza mu jego dawne zbrodnie. Kanon pozostaje z Saori w jej świątyni i obserwuje działania w Sanktuarium. Po samobójstwie Ateny schodzi do Podziemi, gdzie bez większego problemu rozprawia się z większością Widm. W końcu staje do walki z Ajakosem i Minosem. Wiedząc o próbie zniszczenia Ściany Płaczu przez Złotych Rycerzy, wysyła swoją Zbroję do brata, z którym jednoczy się. Pomimo licznych obrażeń i braku Zbroi udaje mu się pokonać Radamantysa, lecz zwyciętwo nad wrogiem przypłaca własnym życiem.

SPIN - OFF

Uwertura: Niebiański Rozdział

W V filmie kinowym wraz z postałymi Złotymi Rycerzami zostaje zamieniony w posąg - jest to kara za zbrodnie przeciwko bogom.


 

Imię: Thetis

Ranga: Marynarz

Łuska: Syrenka

Seiyuu: Hiromu Tsuru

Debiut: Odcinek 100 - , Rozdział 46 - Podwodna świątynia

Historia

Thetis była wierną i zaufaną służką Posejdona. W dniu szesnastych urodzin Juliana zwabiła go na brzeg morza, przekazała mu trójząb oraz zabrała chłopaka do Podmorskiego Królestwa.

W anime

Jest pierwszym wojownikiem Władcy Mórz, z którym przychodzi zmierzyć się Rycerzom Ateny. Udaje jej się dość mocno poturbować Seiyę, Shuna i Kikiego. W końcu wdaje się walkę z Shainą, z którą nie idzie już jej tak łatwo. Na rozkaz Kanona (któremu wyraźnie nie ufa) przepuszcza Rycerzy, wierząc, że w dalszej drodze zostną zabici przez Generałów. Pod koniec serii opiekuje się nieprzytomnym Julianem i pomaga mu wrócić na ląd. Jej dalsze losy nie są znane.

1.05.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Hekate
Hekate
1 dzień
Malinari
2 dni
elbran
4 dni
Huunreh
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Ryuuk
Ryuuk
4 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2021
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.