Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [18 głosów]

Epizod G
Epizod G
14% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
22% [15 głosów]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 69
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Bogowie

Atena/Saori Kido

Imię: Saori Kido/ Atena

Ranga: bogini

Patronat: bogini sprawiedliwej wojny, mądrości, opiekunka ludzkości

Seiyuu: Keiko Han, Fumiko Orikasa (Hades Chapter), Shoko Nakagawa (Saint Seiya Omega)

Debiut: Odcinek 1 - Odrodzenie! Legendarny bohater, Rozdział 3 - Złota Zbroja
Historia

Saori Kido urodziła się w Grecji jako reinkarnacja bogini Ateny. Przebywała w Sanktuarium pod opieką oddanych jej Złotych Rycerzy. Saga - opętany przez zło, chore ambicje, ducha Aresa, czy po prostu miał nierówno pod sufitem - postanowił przejąć władzę nad światem. Zabił Wielkiego Mistrzego, a następnie planował pozbyć się samej Ateny. W ostatniej chwili, przed zbójstwem dziecka, Sagę powstrzymał Aiolos poświęcając przy tym własne życie. Przed śmiercią chłopak oddał dziewczynkę pod opiekę przypadkowo napotkanemu turyście. Mitsumasa Kido - miliarder mieszkający w Japoni - zaadopotował Saori, czyniąc ją swoją jedyną spadkobierczynią. Saori dorastała spokojnie w pięknej rezydencji. Nie można powiedzieć, żeby czegoś jej brakowało, czy odmówiono. Wyrosła na snobistyczną pannicę, która sądziła, że wszystko jej wolno, a ludzie wokół niej to służący, których obowiązkiem jest spełnianie jej zachcianek. Po kilku latach dziewczyna dowiedziała się, że jest ziemskim wcieleniem bogini Ateny, a jej zadaniem jest ochrona ludzkości przed złem i zagładą. Zachowanie Saori od tego momentu zmieniło się całkowicie. Ze snobki przeistoczyła się w istną Matkę Teresę, martwiącą się o wszystkich i wszystko co jej się nawinęło pod rękę. Jej gotowość do poświęcania własneo życia (i przy okazji swoich Rycerzy) była momentami  - delikatnie rzecz ujmując - denerwująca. Warto przy tym zaznaczyć, że Saori swoją postawą nie przypominała znanej nam z mitologii krewkiej bogini wojny. Poza paroma momentami w całej serii, gdzie faktycznie pokazała "pazury", jej rola sprowadzała się głównie do powolnego konania w różnych miejscach i pozycjach, aby zbawić, bądź uratować ludzkość.


W ANIME

Seria Santuarium

Saori, po śmierci swego dziadka, postanowiła spełnić jego marzenie o zorganizowaniu wielkiego Turnieju Galaktycznego. Główną nagrodą w konkursie miała być Złota Zbroja Strzelca. Początkowo turniej przebiegał bez większych problemów. Całą sielankę przerwał jednak Brązowy Rycerz Feniksa -  Ikki, który miał delikatnie mówi w nosie turniejowe zasady i chciał zawłaszczyć Zbroję dla siebie. Zbroja po kilku perypetiach została mu odebrana, lecz Atenie znów zaczęło grozić śmiertelne niebezpieczeństwo - tym razem ze strony Wielkiego Mistrza. Saga wysyłając coraz to lepszych i potężniejszych Rycerzy, pragnał zgładzić dziewczynę (a potem zmienił nieco koncepcję i zdecydował się na próbę porwania jej) oraz zdobyć Złotą Zbroję Strzelca. Rycerze skupieni wokół Saori zostali uznani za rebeliantów. W końcu dziewczyna zdecydowała się przybyć do Sanktuarium, aby odzyskać należne jej dziedzictwo oraz zakończyć okrutne rządy Wielkiego Mistrza. Ten jednak starał się za wszelką cenę nie dopuścić do pojawienia się Saori w Świątyni. Ostatecznie dziewczyna została trafiona Złotą Strzałą w samo serce. Od tej chwili Rycerze mieli 12 godzin na przejście przez 12 Domów Zodiaku i dostanie się do Komnaty Wielkiego Mistrza, a następnie zmuszenie go do wydobycia z ciała bogini strzały. Dzięki heroicznemu poświęceniu swych przyjaciół czynu tego dokonał Seiya. W ostatniej chwili chłopak nakierował Złota Tarczę Ateny na ciało Saori, dzięki czemu dziewczyna powrócił do życia. Atena przechodząc przez 12 Domów ożywiła Hyuogę, Shuna i Shiryu. Wraz z pozostałymi przy życiu Złotymi Rycerzami zmierzała na spotkanie z Sagą. Zła strona Sagi próbował co prawda zabić Atenę, lecz jego dobra strona "zmusiła go" do popełnienia samobójstwa poprzez dotknięcie berła bogini. Saga umarł w ramionach Ateny - błagając ją o wybaczenie wszystkich krzywd, które jej wyrządził.


Seria Asgard

Saori przybyła do Asgardu, gdyż Hilda Polaris (będąca księżniczką krainy i najwyższą kapłanką Odyna) odmówiła składania modlitw swemu bogu. Jej zachowanie mogło w  konsekwencji doprowadzić do stopienia lodowców i olbrzymiej powodzi. Hilda wypowiedziała również wojnę Sanktuarium. Od siostry Hildy - Frei - Atena dowiedziała się, iż kapłanka jest w zgubnej mocy potężnego Pierścienia Nibelunga. Aby uratować świat przed zagładą Rycerze Ateny musieli zdobyć 7 szafirów dla Odyna i ściągnąć z palca Hildy pierścień. Sama Atena postanowiła zastąpić Hildę w jej obowiązkach i własnum cosmo oraz modlitwami powstrzymać topiniejące lodowce. Warto zwrócić uwagę na "zdrowy rozsądek", jakim wykazała się Atena wybierając się zwiewnęj sukni do skutego lodem Asgardu. Szkoda, że nie założyła samego bikini (ku uciesze swoich Rycerzy i jednego boga od wodorostów), przecież takie upały tam panowały :p. Pod koniec serii Atena została porwana przez Posejdona, który miał wobec niej pewne plany.


Seria Posejdon

Saori Kido obudziła się w Podmorskiej Komnacie w Królestwie Posejdona. Z zaskoczeniem odkrywa, że wpatrywał się w nią pewien wysoki mężczyzna. Początkowo nie wiedziała kim on jest, dopiero gdy ten z kurtuazją pocałował ją w rękę, rozpoznała w nim Juliana Solo - swego niedoszłego narzeczonego. Chłopak przyznał się do rozpętania wojny w Asgardzie. Zastrzegł przy tym, że jego celem nie było zabicie Saori, a jedynie jej osłabienie i sprowadzenie do Podmorskiego Królestwa. Chłopak ponownie oświadczył się Saori. Dziewczyna odrzuciła jednak propozycję, nie chciała bowiem zgodzić się na małżeństwo z bogiem, który miał zamiar zatopić cały świat. Atena postanawiła wejść do Głównej Kolumny, aby będąc zatapianą, swymi modliwami powstrzymać potop - nawet na kilka godzin. W tym czasie jej Rycerze podjęli walkę z Morskimi Generałami, których pokonali. Po uwolnieniu Saori z więzienia, dziewczyna uwięziła w urnie duszę - zbudzonego w ciele Juliana- Posejdona.

Hades Chapter

Kilka miesięcy po zakończeniu wojny z Posejdonem Atenę nawiedził dziwny sen i przeczucie. Dziewczyna wiedziała już, że zbliża się nieukniniona wojna ze swym śmiertelnym wrogiem - Hadesem. Znając potęgę Władcy Świata Podziemnego Atena zakazała Rycerzom z Brązu zbliżać się do Sanktuarium. Do walki z Widmami Hadesa stanęli Złoci Rycerze- wszyscy, którzy przeżyli wojnę w Sanktuarium. Atena dowiedziawszy się, iż Shion, Saga, Shura i Camus przybyli z zaświatów, aby pozbawić ją życia, wezwała wszystkich swoich Rycerzy do siebie. Oddała Rycerzowi Bliźniąt sztylet, którym kiedyś pragnął zabić dziewczynę,  lecz ten nie chciał i nie miał odwagi zabić bogini. Atena na oczach wszystkich popełniła samobójstwo. Shiona wyjaśnił potem zrozpaczonym Rycerzom z Brązu decyzję Saori. Atena zabiła się, aby móc zejść do Królestwa Hadesa i tam stoczyć z nim ostateczną walkę. Od tej pory zadaniem Rycerzy stało się dostarczenie jej Boskiej Zbroi, dzięki której będzie mogła pokonać przeciwnika. Atena w towarzystwie Shaki przemierzała Piekło, by ostatecznie trafić do Guidecci - rezydencji Hadesa w Piekle. Po dotarciu do komnaty, w której przebywał Hades (opanowawszy już ciało i umysł Shuna) wraz z Pandorą pomiędzy bogami dochoszło do starcia, w wyniku którego dusza boga opuściła ciało Rycerza Andromedy, lecz sama Atena zostaja porwana do Elizjum. Hypnos na rozkaz swego pana zamknął ja w Urnie, która wysysała z niej krew. Po całowitym przebudzeniu Hadesa między nim a Ateną doszło do ostatecznej walki, lecz dzięki pomocy i poświęceniu jej Rycerzy, Saori ostatecznie pokonoła boga Świata Podziemnego.

 

SPIN - OFF

Historia złotego jabłka

Saori wraz z przyjaciółmi przebywa w sierocińcu kierowanym przez Miho i Ellie. Następnego dnia dziewczyna wybiera się na konną przejażdżkę, w trakcie której spotyka dziwnie zachowującą się Ellie. Jak się okazuje, ciało i umysł przyjaciółki Miho zostały opętane przez boginię niezgody i chaosu - Eris. Ta pragnąc powrotu do świata żywych porywa Atenę, w celu wchłonięcia jej energii życiowej. Atena zostaje przykuta to kamiennego krzyża, a jej energię pochłania Złote Jabłko. Rycerze mają czas do zachodu słońca, aby uratować Atenę przed śmiercią.

Zażartwa bitwa bogów

Hyouga wyrusza z misją do Asgardu, gdy chłopak długo nie wraca, zaniepokojona Atena przybywa wraz z pozostałymi Brązami do Walhalli - pałacu zamieszkanego przez przedstawiciela Odyna na Ziemi - Dolbara. Ten przyjmuje dziewczynę bardzo gościnnie, twierdzi jednak, że nie słyszał o Rycerzu Łabędzia. Jego słowa szybko okazują się kłamstwem. Atena poznaje prawdziwe plany Dolbara, niestety zostaje przez niego schwytana i umieszona na kadłubie statku wikingów. Dolbar w tym czasie planuje podbój Ziemi.

Legenda szkarłatnego młodzieńca

Do Saori przybywa jej brat - Abel. Początkowo dziewczyna cieszy się z tej wizyty, jednakże szybko okazuje się, że bóg słońca ma swoje plany względem niej i Ziemi. Pragnie zabrać siostrę do swej świątyni i żyć z nią w spokoju oraz ukarać ludzkość za zbrodnie przeciwko bogom. Atena z pozoru zgadza się na pozostanie z bratem, opuszcza zdziwionych i zszokowanych jej decyzją Rycerzy. Potem okazuje, że dziewczyna znając potęgę boga sama postanowiła z nim walczyć. Próba rozpalenia cosmo i walki z Ablem spełza na niczym. Bóg słońca zabija Atenę, jej duszę pragnie zaprowadzić do Elizjum, a ciało zamrozić w lodowej trumnie. Rycerze muszą pokonać jego i jego świtę, zanim Atena przekroczy próg Elizjum.

Wojownicy ostatniej Świętej Wojny

Po zabiciu Złotych Rycerzy przez Upadłe Anioły i zniszczeniu posągu bogini Ateny Saori postanawia wypowiedzieć wojnę Lucyferowi, którego poza wierną mu świtą, wspierają bogowie zabici w poprzednich filmach - Eris i Abel oraz Posejdon (niekanoniczność w stosunku do klasyka). Dziewczyna udaje się do Pandemonium - siedziby Lucyfera, aby tam poświęcić swe życie w imię ocalenia ludzkości przed zagładą. Zostaje skazana na prawdziwą drogę krzyżową, stylizowaną na mękę Chrystusa. Dzięki poświęceniu jej Rycerzy Lucyfer zostaje pokonany, a bogowie odesłani z powrotem do Piekła.

Niebiański rozdział: Uwertura

Atena opiekuje się Seiyą w domu nad jeziorem, w pewnym momencie niebo ściemnia się, a na niebie pojawia się olbrzymi księżyc. Na Ziemię zstepuje bogini księżyca i łowów, starsza siosta Ateny - Artemida (w stosunku, do której Saori czuje olbrzymi respekt, a nawet można stwierdzić, że się jej boi). Artemida powiadamia siostrę, że władza na Ziemi została jej odebrana przez bogów. Saori zgadza się na "abdykację" pod warukiem, że jej Rycerze nie zostaną ukarani. Sama udaje się do królestwa siostry. Artemida nie ma zamiaru dotrzymać danego słowa. Na Ziemi zaczynają się rządy oparte na terrorze i strachu. Saori widzać to podcina sobie żyły, aby własną krwią uchronić ludzkość przed cierpieniem. Pomiędzy siostrami dochodzi do walki, która zostaje przerwana przez Apolla - boga Słońca. Zakończenie pozostaje otwarte. Być może Atena i z pozostałymi bogami wyczyściła pamięć Rycerzom z Brązu, aby mogli wieść spokojne życie. 

Omega

Saori przebywa w Sanktuarium, gdzie przygląda się małemu chłopcu. Nagle na horyzoncie pojawia się olbrzymia Czerwona Planeta, a na Ziemię zstępuje bóg wojny - Mars. Kobieta chroni dziecko przed napastnikiem. W obronie obojga staje Złoty Rycerz Strzelca - Seiya. W późniejszych retrospekcjach dowiadujemy się, że Atena w swej Boskiej Zbroi walczyła z Marsem. Po pierwszej wojnie z Marsem Atena podejmuje się wychowania Kougi. Trzynaście lat później na Ziemię znów powraca Mars, który tym razem porywa boginię i więzi w Wieży Babel (przy okazji wysysając z niej energię kosmiczną). Po pokonaniu Marsa, a następnie Abzu przez Nowych Rycerzy z Brązu, Atenę czeka kolejna "przykra" niespodzianka. Na jej energię kosmiczną dybie jej młodsza siostra  - Pallas.


Posejdon/Julian Solo

Imię: Julian Solo/Posejdon

Ranga: bóg

Patronat: bóg mórz i oceanu

Seiyuu: Keiichi Nanba

Debiut: Odcinek 74 (sam głos) - , Odcinek 100 (osobiście) - , Rozdział 46 - Podwodna świątynia

 
Historia

Posejdon do wieków wcielał się w kogoś z arystokratycznej, greckiej rodziny - Solo. Sam bóg został przez Kanona oszukany, gdy ten przypadkiem dotarł do Urny Ateny. Kanon sprytnie przekonał Posejdona, iż Atena pragnie zdobyć całkowitą władzę nad światem, w tym również zawładnąć Podmorskim Królestwem. Tuż po przebudzeniu Posejdon "przejął" ciało trzyletniego dziedzica fortuny rodziny Solo - Juliana. Wiadomo, że rodzina Solo była bardzo mocno zaprzyjaźniona z dziadkiem Saori. Julian po śmierci swego ojca objął pełną kontrolę nad rodowym biznesem, zajmował się m.in. prowadzeniem badań dna morskiego. Chłopak słysząc o urodzie Saori i jej dokonaniach zaprasił ją na swoje urodzinowe przyjęcie, w trakcie którego poprosił ja o rękę. Dziewczyna podziękowała mu za propozycję, jednakże stwierdziła, iż na chwilę obecną nie może mu złożyć mu żadnej wiążącej obietnicy. Tego samego wieczoru na chłopaka czekała jeszcze jedna niespodzianka - dowiedział się, iż jest reinkarnacją boga Posejdona, a "wybranka jego serca" to wcielenie bogini Ateny.
 

W ANIME

Seria Sanktuarium

Osoba Posejdona zostaje zaledwie kilka razy wspomniana m.in. przez Sagę, który mówi Seiyi, iż po zdobyciu atrybutów Ateny będzie w stanie pokonać najpotężniejszych bogów - w tym władcę mórz i oceanów.

Seria Asgard

Po raz pierwszy Posejdona pojawia się w pierwszym odcinku serii, kiedy to nakłania Hildę Polaris do założenia Pierścienia Nibelunga i wypowiedzenia wojny Sanktuarium (z tymże słyszymy jedynie jego głos). We własnej osobie Julian Solo ukazuje się zaraz po porwaniu Ateny, kiedy to już w Podmorskim Królestwie trzyma nieprzytomną dziewczynę w ramionach.

W serii Posejdon

W Podmorskim Królestwie Julian czuwał nad swoją ukochaną, aby zaraz po przebudzeniu ponownie złożyć Saori propozycję małżeństwa. Przy okazji podzielił się z nią swoimi planami na przyszłość. Posejdon pragnął poślubić Atenę, założyć z nią nową dynastię bogów, a poprzez potop zniszczyć całą ludzkość (którą obwiniał m.in. o liczne zbrodnie przeciwko bogom, zaśmiecanie środowiska) oraz stworzyć nową idealną cywilizację. Atena - rzecz jasna- nie zgodziła się na "taką" ofertę, twierdząc, że nie mogłaby żyć spokojnie u jego boku ze świadomością, iż w tym czasie giną niewinni ludzie. Saori zgodziła się poświęcić swoje życie, aby chociaż o kilka godzin opóźnić zagładę i dać tym samym czas swoim Rycerzom na uratowanie jej. Posejdon dwukrotnie podkreślał, że Atena weszła do Głównej Kolumny z własnej woli i w każdej chwili może z niej wyjść - o ile zgodzi się na małżeństwo. Sam bóg oczekiwał na Rycerzy w swym Pałacu. Jako pierwsza stanęła na jego drodze Shaina, której poczatkowo nie miał zamiaru zabijać, lecz gdy ta nie zgodziła się odejść, "ogłuszył ją". Następnie przyszło mu zmierzyć się z pozostałymi Rycerzami. Władca morz i oceanów w pierwszym odruchu rozkazał im opuścić komnatę - jeżeli chcą zachować życie. Warto zaznaczyć, że w pierwszej części bitwy bóg praktycznie nie walczył z nimi, a jedynie odpierał ich ataki. Dopiero całkowicie przebudzony i rozwścieczony szkodami, jakie wyrządzili wojownicy Ateny w jego Królestwie zdecydował się zabić zarówno Saori jak i jej Rycerzy. Dusza Posejdona dzięki połączonym mocom Ateny i Brązów została uwięziona w Urnie i ukryta na dnie oceanu. Julian z kolei powrócił na ląd dzięki pomocy Tetis. Z mangi wiadomo, że nawrócił się i rozpoczął podróż po świecie w towarzystwie Sorrento. W jej trakcie pomagał charytatywnie dzieciom, których rodziny ucierpiały w czasie powodzi. Posejdon uratował również przed śmiercią przyjaciela Hyougi Izaaka, a ten następnie zasilił szeregi jego armii - jako Morski Generał Kraken.

Hades Chapter

Posejdon ponownie pojawił się nieoczekiwanie w trakcie bitwy na Polach Elizejskich. Bóg - przejmując na jakiś czas ciało Juliana Solo - postanowił wspomóc Rycerzy Ateny w wojnie z Tanatosem. Używają swojej mocy, przesłał im Złote Zbroje. Julian wraz z Sorrento oczekiwali na półwyspie Sunion (w ruinach światyni Posejdona) na wynik wojny Ateny z Hadesem (wspierając duchowo Saori i jej Rycerzy).

SPIN - OFF

Wojownicy ostatniej Świętej Wojny

W IV filmie kinowym Posejdon zostaje przedstawiony jako zabity przez Atenę bóg (co jest niekanoniczną wersją wydarzeń), który przebywając w Piekle postanowił przyłączyć się do Lucyfera, aby dzięki ofierze bogini powrócić do świata żywych i zawładnąć światem. Jego moc - wskrzeszona przez Pana Ciemności - powoduje olbrzymie powodzie zalewające Ziemię. Po pokonaniu Lucyfera przez Seiyę wraz z Eris i Ablem powraca do Piekła.

Omega

W drugim sezonie zostaje wspomniany jako jeden z bogów, którzy w przeszłości walczyli z Ateną.


HADES

Imię: Hades

Ranga: bóg

Patronat: władca Świata Podziemnego, bóg śmierci

Seiyuu: Akio Othsuka

Debiut: Hades Chapter Sanctuary. Odcinek 2 - Lament trojga (jako zakapturzona postać), Hades Chapter Elysion. Odcinek 5 - Przebudzenie z mitu (w prawdziwej postaci), Rozdział 108 - Przebudzenie boga

 


Historia

Bóg śmierci 243 lata przed wydarzeniami z Hades Chapter toczył wojnę z Ateną i jej Rycerzami, w której wraz z Hypnosem i Tanatosem został pokonany. Jego dusza została zapięczętowana w urnie, a prawdziwe ciało jak się potem okazuje znajdowało się w sarkofagu w Elizjum.

Pewnego dnia Pandora złamała zakaz ojca i weszła do zamkniętego mauzoleum. Tam znalazła tajemniczą szkatułkę, a z jej wnętrza wydostali się bogowie - Hypnos i Tanatos, powierzając Pandorze opiekę nad braciszkiem, który miał się wkrótce urodzić. Niedługo po tym wydarzeniu na świat przyszedł Hades, jednakże nie jako chłopiec, lecz pod postacią czystego cosmo. Pandora dowiedziała się, że ciało przeznaczone dla niego znajduje się w Japonii i należy do pewnego sieroty - Shuna. Dziewczynka chciała porwać niemowlę z rąk Ikkiego, a po nieudanej próbie pozostawiła maluchowi talizman.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Postać Hadesa zostaje kilkakrotnie wspomniana i przywołana (m.in. przez Seiyę - słynne - "Co to jest ten Hades?"). Ponadto w czasie z Seiyą Rycerz Bliżniąt mówi o swych planach pokonania Hadesa - po zdobyciu wszystkich atrybutów Ateny.

Hades Chapter

Kilka miesięcy po wojnie Ateny z Posejdonem Hades pojawia się w śnie bogini jako ten, który dokonuje jej egzekucji. Bóg Świata Podziemnego dysponuje niezwykłą mocą - potrafi przywracać do życia zmarłych. Wskrzesza kilku poległych Srebrnych Rycerzy, aby pozbyli się wojowników Ateny oraz Złotych Rycerzy: Barana(Shiona-niegdyś Wielkiego Mistrza), Raka, Bliźniąt, Koziorożca, Ryb i Wodnika, by zabili Atenę. Hades obiecuje im życie wieczne - jeżeli wykonają powierzone im zadanie. Faktycznie wskrzesił ich jedynie na 12 godzin. Nie wie, że Rycerze pod przykrywką wierności, próbują dostarczyć Atenie jej Boską Zbroję. Po samobójstwie bogini Hades przeczuwa, że Atena i Shaka przemierzają Piekło, aby z nim walczyć. Wie również o obecności Złotych i Brązowych Rycerzy na terenie jego Królestwa. Brązowych Rycerzy w ogóle nie bierze pod uwagę jako swoich potencjalnych przeciwników. W Piekle próbę zgładzenia boga podejmują Orfeusz, Shun i Seiya. Niestety, cała akcja kończy się niepowodzeniem, gdyż rzekomy Pan Świata Podziemnego okazuje się być jedynie złudzeniem. Dusza Hadesa opanowuje ciało i umysł Shuna. Włosy Rycerza Andromedy najpierw zmieniają kolor na czerwony, a później na czarny. Hades w swym nowym ciele wraz z siostrą przebywa w Giudecce. Po krótkim czasie do jego rezydencji w Piekle przybywa Ikki, który pragnie uwolnić ciało brata od duszy boga. Do walki z Hadesem stają również Atena i Shaka. Bogini wojny  udaje się uwolnić Shuna spod władzy boga Podziemi, ale sama zostaja porwana do Elizjum i zamknięta w Urnie, która wysysa jej krew. Prawdziwą postać Hadesa poznajemy dopiero w trakcie walk na Polach Elizejskich, kiedy to Ikki i Seiya próbując zniszczyć sarkofag boga uwalniają go ostatecznie.Hades przechowywał swe ciało, aby przebudzić się jako pan i władca świata. Jego celem było zniszczenie ludzkości poprzez spowodowanie olbrzymiego zaćmienia. W Elizjum dochodzi do zaciętej walki pomiędzy nim a Rycerzami wspieranymi przez Atenę. W ostatecznym starciu pomiędzy Ateną a Hadesem - bóg Podziemi ginie, a jego Królestwo zostaje zniszczone.

Spin - off

Omega

Zostaje wspomniany jako jeden z bogów, którzy w przeszłości prowadzili wojnę z Ateną i jej Rycerzami


TANATOS

Imię: Tanatos

Ranga: bóg

Patronat: bóg śmierci

Seiyuu: Toshio Furukawa

Debiut: Hades Chapter Elysion. Odcinek 2 - Bóg snu i bóg śmierci, Rozdział 102 - Tanatos i Hypnos

 
Historia

Tanatos to mściwy i porywczy bóg. Cechuje go niezwykła pewność siebie i bezwzględność. Zabijanie innych sprawia mu przyjemność, jest okrutny i cyniczny, pozbawiony skrupułów i litości. Nie traktuje Rycerzy jako poważnych przeciwników. Uważa, że zwykli śmiertelnicy nie są w stanie pokonać boga. Nienawidzi Ateny, szydzi z Posejdona, który stara się pomóc Seiyi i reszcie, czasem lekceważy nawet rozkazy Hadesa. Jego buta i zadufanie doprowadzają go do klęski i śmierci.

Tanatos był potężnym i niebezpiecznym bogiem, mógł bez większych problemów zabić każdą osobę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Przez ponad 200 lat był  zamknięty w szkatułce Ateny wraz ze swoim bratem bliźniakiem Hypnosem. Został uwolniony przez małą Pandorę, której w zamian za wierną służbę Hadesowi i pomoc obiecał nieśmiertelność.

W Anime

Hades Chapter

Przez 13 lat planował wraz z Hypnosem zamach na Sanktuarium Ateny, przejęcie władzy nad światem i przywrócenie potęgi Hadesa.

Wolne chwile spędzał  grając na lirze, w otoczniu nimf w swym Pałacu na Polach Elizejskich.

Pomimo zakazu przelewania krwi na Polach Elizejskich, postanowił zabić Rycerzy z Brązu. Z zemsty za małe zadrapanie chciał zabić Seikę – siostrę Seiyi - aby sprawić mu jeszcze większy ból i cierpnienie. Zabił również Pandorę, którą uznał za zdrajczynię, gdy ta dała Ikkiemu naszyjnik i pomogła mu przedostać się do Elizjum. Zginął z ręki Seiyi.


HYPNOS

Imię: Hypnos

Ranga: bóg

Patronat: bóg snu

Seiyuu: Issei Futumata

Debiut: Hades Chapter Elysion. Odcinek 2 - Bóg snu i bóg śmierci, Rozdział 102 - Tanatos i Hypnos


Historia

Historia Hypnosa jest praktycznie podobna do dziejów jego brata, z którym był ściśle związany. W przeszłości wraz z nim został zamknięty w szkatułce Ateny. Uwolniony przez Pandorę obiecał jej nieśmiertelność w zamian za wierność i lojalną służbę Hadesowi.

Hypnosa cechuje zupełnie inna osobowość  - jest zdecydowanie spokojniejszy i bardziej opanowany niż jego brat bliźniak. Nie jest zwolennikiem zabijniaa kogo popadnie i gdzie popadnie, a już szczególnie brukania krwią świętych Pól Elizejskich. Nie zgadza się również ze śmiercią Pandory, uważając, iż pomimo zdrady przez lata lojalnie służyła Hadesowi i to on powinien zadecydować o jej losie.

Początkowo nie chciał zabijać Rycerzy z Brązu. Nie lekceważył ich siły, ale uważał, że decyzje o czyjejś śmierci w Podziemiach powinien podejmować przede wszystkim Hades. Nie wydaje się, aby żywił jakiś większy uraz do Ateny. Swojego brata traktuje ze sporym dystansem i ironią. Krytykuje jego zbytnią pewność siebie i porywczość. Jest lojalny w stosunku do Hadesa, ale nie pała żądzą zemsty na Atenie. Można nawet stwierdzić, że niezbyt podoba mu się idea całkowitej zagłady ziemi.

W Anime

Hades Chapter

Na rozkaz Hadesa zamknął Saori w wielkiej wazie, która „wysysała” z niej krew. Nie chciał jej jednak zabijać – uważał, że ostateczna decyzja w tej sprawie powinna należeć do Władcy Krainy Umarłych.

Początkowo nie angażował się w działania wojenne na Polach Elizejskich, wyznając zasadę, iż w tak świętym i czystym miejscu nikt bez zgody Hadesa nie powinien przelewać niczyjej krwi. Krytycznie również odnosił się do decyzji i poczynań brata. Do walki przyłączył dopiero po śmierci Tanatosa, ale i tu próbował najpierw uśpić Rycerzy. Dopiero gdy wszelkie próby spacyfikowania wojowników Ateny poszły na marne, podjął ostrzejszą walkę.

Zginął w wyniku połączonego ataku Shuna, Hyougi i Shiryu, którzy po przywdzianiu boskich zbroi pokonali boga snu. Przed śmiercią Hypnos przestrzegł Rycerzy przed tragicznymi skutkami przebudzenia Hadesa.

30.04.2015
Tekst: Hekate
Grafika: Verien 

 

Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Piekielni
6 dni
siurek15
3 tygodni
Verien
Verien
7 tygodni
lukasn3
15 tygodni
Duch
Duch
18 tygodni
pawel2906
19 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2024
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.